Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BillGates

Ciąża a wpływ komputera

Polecane posty

Gość BillGates

Cześć :) Czy kto ma jakieś informacje o wpływie komputera na wczesną ciążę ? Czy to może bardzo szodzic jak się przebywa kilka godzin przed monitorem? Takim zwykłym nie tym płaskim. Za odpowiedzi bardzo dziekuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno szkodzi, chodzi o te promieniowanie jonizujace z monitora. chyba się nie powinno za dużo przebywać. EE nie wiem dokadnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do BillGates
Można kilka godzin dziennie, ale trzeba robić przerwy i koło komputera powinno być dużo kwiatów, szczególnie polecane paprocie i kaktusy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale to głównie chodzi
o pozycję siedzącą... promieniowanie można przecież zminimalizować... nowoczesne monnitory mają specjalne filtry... ja pracuje dużo przy komputerze, kupiłam specjalny monitor, który pozwala na 10 godzinną pracę na dobę, bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu... ale terzeba często zmieniać pozycję... i się ruszać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czas spakować się
Pytałam gina. Mój mówił, że nie ma jednoznaczych badań. To, że zaleca się siedzieć 4 godz - to ze względu na kręgosłup, a nie promieniowanie. Przyznam się, że ja przesiedziałam sporo czasu. Do końca 3mc nie wiedziałam, że jestem w ciąży. Jeśli możesz ograniczyć czas, to ograniczaj- to na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamiętam z prawa pracy to kobieta cięzarna moze pzrebywać max 6 godzin. Ja siedziałam do 2 miesiąca chyba właśnie po tyle. Teraz dzidziuś ma małe problemy neurologiczne ( sztywna szyja, skręca się) a neurolog powiedziała ze takie rzeczy dzieją sie jak jest coś nie tak w ciąży lub podczas porodu. Poród ok. A w ciąży miałam jeszcze infekcję wirusową więc stwierdziła, że to albo komp albo ten wirusik. Czyli lepiej uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BillGates
Dzieki za odpowiedzi, czyli te prominiowenia jonizujace nie jest jakos bardzo szkodliwe dla ciązy? bo spedzam srenio przed kompem jakieś 6 godzin, ale tylko we wekendy. Bo bałam się, że to może zaszkodzis w znacznym stopniu dziecku. Thx i pozdrawam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba coś się jednak zmieniło bo mąż mi mówi, że tylko 4 godziny i teraz ta wiadomość jest pewna. Przepaszam za wprowadzenie w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale to głównie chodzi
promieniowanie jest oczywiście szkodliwe.... tyle tylo, ze w nowoczesnych monitorach jest praktycznie zredukowane do 0... ja zajmuje się grafiką... i chcąc nie chcąc przy kompie spędzam mnóstwo czasu... było tak również w ciąży... przepisy zawsze są ustalane troszkę na zapas... ja sporo zainwestowałam w profesjonalny sprzęt.. i mnie nic się nie działo... dziecko mam super zdrowe... ale faktem jest, że po kilku godzinach przy kompie w ciązy bolał mnie kręgosłup... i musiałam robić przerwy na ćwiczenia czy spacer... czyli grunt to zdrowy rozsądek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze a ja siedze 8h w pracy przed kompem - tzn robie przerwy ale napewno jest więcej niż 4h :( a jestem w 7 miesiącu i chce pracowac do końca 8 miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×