Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

baja

jakie sadzicie kwiaty na balkonie?

Polecane posty

Gość pelargonia w cieniu
nie kwitnie; to kwiaty pochodzenia afrykanskiego przeciez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewkaya
moj balkon jest na poludniowy wschod i jak do tej pory nic nie przetrwalo. u sasiadow pieknie rosna i pelargonie i lobelie i bratki, u mnie po max. miesiacu wszystko umiera:( (sadzilam juz pelargonie, petunie, braki, lobelie i inne... )podlewam, dbam, nawoze, nie wiem, co jeszcze moge zrobic? pomozecie? dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zeszłym roku posadziłam takie coś, nie pamiętam nazwy, chyba bidens, żółte niewinne kwiatuszki... Rozrosło się to tak ekspansywnie, że werbena którą miałam w tej samej skrzynce, po prostu zmarła, bo nie było dla niej miejsca:( A poza tym złe wspomnienia mam też z groszkiem pachnącym i pelargoniami, do których wyraźnie nie mam szczęścia. No ale ja mam południowy balkon, przez większą cześć dnia przypomina temperaturą rozgrzaną patelnię. Co lubię: niecierpki (ale to do półcienia), fuksje, lobelie, bakopę i milion bells - te roślinki mnie lubią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już nie śmierdzi
Kochana jezeli masz już te kwiaty pamiętaj zeby o nie dbać! Z resztą to porada dla wszystkich kobitek co mają trochę zielonego na balkonie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=982483467 Wspaniale radzi sobie z wszelkimi grzybami czy pleśnią bądź rdzą! super zasosowanie także dla domowników (nie będe przepisywać opisu produktu) Obecnie stosuję miedź i złoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomijając milczeniem reklamę powyżej powiem, że na razie mam zrobioną na balkonie misę z bratkami i duża skrzynkę z lawendą, bo były w Obi już sześciopaki no i hartuje myszopłocha, tudzież wystawiłam żonkile i pierwiosnki świateczne, bo w domu schly na potegę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piękne surfinie
co robicie ,że macie piękne surfinie widziałam czasem surfinie , które miały prawie sam kwiat ja też mam ładne , ale nie takie piękne , jak niektórzy :)też nawoże, ale może mało? czy kolor surfinii ma jakiś związek z ładnym kwitnieniem?poradźcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze na balkonie sadzę Maciejkę :) Gdy przychodzi lato często mam otworzony balkon... Wieczorami szczególnie... W całym mieszkaniu unosi się cudowny zapach :) Coś pięknego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piękne surfinie
nasiona maciejki już mam, mam nadzieję,że nie zapomnę ich wysiać, jak w zeszłym roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejke do skrzynek siejecie
czy do gruntu lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce już kwiaty na balkonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zrobic kompozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość błagam powiedzcie, czy nie
za późno, by zasiać maciejkę???? błagam!!!! jeżeli nie, to jutro polecę i kupuję, na śmierć zapomniałam o maciejce! dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Polecam Wam na balkony Heliotop- ma fioletowe kwiaty,ładnie rozrasta się ,kwitnie do mrozów i cudownie pachnie.Dobrze wygląda też w kompozycjach z wiszącymi kwiatami .Lubi słońce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie bardzo ladnie kwitna
i surfinia i petunia! i tu rada: oprocz oczywistego podlewania i nawozenia warto poswiecic troche czasu na usuniecie przekwitlych kwiatkow bo wtedy na ich miejscu pojawia sie nowe! Ja za kazdym razem jak jestem na balkownie to je troche poskubie i wtedy kwitna caly czas (tak samo jest z pelargoniami!) natomiast moja ciocia nie usuwala tych kwiatkow i jej surfinie nie wygladaly az tak fajnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swieta racja z tym ,,uszczypywaniem" przekwitlych kwiatów..to dotyczy wszystkich kwitnących..Roslina niepotrzebnie traci energię na wytwrzanie nasion! No chyba ,ze sa nam potrzebne..Surfinie, petunie, dobrze tez oprocz nawozenia czasami trochę przystrzyc, wzmocni to kwiat i pobudzi do rozkrzewiania. tak samo strzyge lobelię nozycami, gdy ma juz duzo przekwitlych kwiatów. dziewczyny, pamiętajcie tez o dziurach w spodzie donic ..wazne zeby nie było za duzo wilgoci. ale przesuszenie tez moze zaszkodzic..nie mozna tez podlewac kwiatow w słoncu...Dobry jest naturalny nawoz dla amatorow np. biohumus, bo chemia mozna czesto zmarnowac (czyli przenawozić) kwiaty. To czesto zdarza sie u osob poczatkujacych, ja tak mialam chyba z dwa razy..kwiaty padly.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla poczatkujacych poleciłabym raczej nawozenie produktami naturalnymi(ekologicznymi) np. biohumus..Nie ma zagrozenia przenawozenia..co czesto jest przyczyna ,,ginięcia" kwiatow..,,Podszczypywanie" przekwitłych kwiatow jest konieczne, gdyz roslina niepotrzebnie traci energie na wytworzenie nasion..chyba,ze sa nam potrzebne. Surfinie,petunie,lobekie dobrze jest tez podcinac,wzmocni to kwiat i zmobilizuje do rozrastania się.Pamietajcie tez o otworach na dnie skrzynki.Zapobiega to przelaniu i nadmiernej wilgoci, jednak przesuszenie tak samo działa niszczaco na kwiaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siwabrunetka
ma ktoś na balkonie małego ozdobnego iglaka ? bardzo bym chciała mieć takiego , polecicie coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakikolwiek, jaki Ci sie podoba z tym, że musi mieć dużą donicę i trzeba go chronić przed przemarznięciem w każdą zimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie w ogrodzie?:) czy muszę dobierać oświetlenie ogrodowe do kwiatów? hm.. może to niemądre pytanie;) kupiłam ostatnio oświetlenie ogrodowe w sklepie internetowym http://sklep.cseie.com.pl/ i wolę się zapytać, zanim je zamontuję:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzzzzzzzzzzzzzbbbbbbbzz
kupiłam 10 sadzonek pelargoni takich krótkich, na jaką głębokoś i w jakich odstępach je sadzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadź je na taką samą głebokość, w jakiej rosły do tej pory jak masz duże (głebokie) skrzynki i zamierzasz prawidłowo je pielęgnować, to co 20 cm (urosną ładnie), jak kiepska z Ciebie ogrodniczka, to co 15 albo i gęściej, bo nie urosną dorodne i będziesz miała łysko w skrzynkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzzzzzzzzzzzzzbbbbbbbzz
dziękuję ci Ewuniu, posadzę bliziutko koło siebie bo dopiero zaczynam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) to takie podstawowe porady na początek - trzeba kupić ciut lepszą ziemię od tej najtańszej, podlewać regularnie zgodnie z potrzebami roślin, nawozić przez cały okres wegetacji no i wybierac rośliny odpowiednie na dane miejsce (chodzi m.in.o oświetlenie i np. wiatr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bzzzzzzzzzzbzzzzzzzzz
a jakie kwiatki polecasz na słoneczny balkonik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli nie wieje i jest osłonięte miejsce od deszczu w miarę, to surfinia i s. drobna million bells, poza tym: werbena, lobelia, pelargonia, lawenda, szałwia, sunvitalia, mimulus, dalia, aksamitka (ta jest niezniszczalna) i jeszcze wiele innych, nie sposób wszystkie wyliczyć teraz bardzo ładnie bratki wyglądają, ale na początku lipca już są powyciągane i trzeba je wymienić np. na dalie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefano6867
Ja ostatnio kupiłem znajomemu kwiatki na urodziny, konkretnie calathea-kalatea. Bardzo mu się spodobały, ale nie wiedział jak się nimi opiekować. Znalazłem dla niego wiele fajnych informacji na tym blogu: http://www.internetowa-kwiaciarnia.pl/calathea-kalatea-jak-pielegnowac-te-chorowite-kwiaty/ poradził sobie bez problemu, a roślinki stoją od dłuższego czasu u niego w pokoju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja polecam zajrzeć na http://domisad.pl - mają tam spory wybór kwiatów i sadzonek, które świetnie się sprawdzą na balkonie :) no i do tego co tydzień mają różne produkty w promocji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może sobie przejrzyj rośliny na stronie allegro.pl/listing/user/listing.php?order=qd&us_id=17390038. Ostatnio odkryłem tę firmę na allegro i powiem, że jest z czego wybierać. Mają choćby takie nowości ogrodowe jak drzewka karłowe, czy kolumnowe idealne na balkon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×