Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MAJECZKA 3344

MAM PROBLEM Z MALEŃSTWEM.....POMÓŻCIE

Polecane posty

Gość MAJECZKA 3344

mam pytanko,otóz mój 2 miesieczny synek ma problem z załatwieniem sie,kilka razy pomogłam mu termometrem ale nie chce go do tego przyzyczaic.brzuszek ma miekkie i kupki rzadkie wiec to nie moze byc zatwardzenie...karmię go piersią a na noc dostaje bebilon pepti,ja pije herbatki hippa koperkową a synek rumiankową i nic ,czasami popryka nie moge patrzec jak sie męczy,wierci sie ,pręży.i nic.Od kilku dni bierze debridat i jak narazie rzadnych efektów nie widzę... Czy któras miała podobny problem, jak mogę pomóc mojemu synkowi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm hmmm
a do lekarza pojsc to nie łaska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam. gdzies w tym wlasnie wieku po prostu przestal robic kupki. zaden lekarz nie wiedzial dlaczego. nawet robili mu usg brzuszka. po pierwszym tygodniu zrobilismy mu delikatna leatywe -pomoglo. potem uzywalismy czopkow glicerynowych. nie pomagaly zadne syropki, oleje, wody koperkowe, robione proszki i inne cuda. nie dawaj targego jablka, dziala odwrotnie, jak juz, to sok z jablka. slyszalam tez o soku wycisnietego ze siwezej pomaranczy. albo woda na czczo. mojemu synkowi przeszlo, kedy zaczelam po podawac inne jedzenie - sloiczki, kaszki ryzowe, owoce. powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze - nie stosuj więcej termometru ( nie jest to bezpieczne). Po drugie - sprawdź swoją dietę. Po trzecie , dziecko karmione piersią może nawet robić kupki raz na 4, 5 dni. Jeżeli to kolka , to debridat powinien pomóc. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odstaw mu rumianek!!!!Silnie uczula!!!! Po drugie, IDŹ DO LEKARZA!!! Wiem ,że net bliżej i łatwiej, ale nikt nie zaradzi lepiej niż lekarz... Czy to mleko modyfikowane jest konieczne i zalecone przez lekarza? Może to ono jest tego powodem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy ten sam problem - w 8 tygodniu sie zaczeło :o juz 2 razy pomoglam małemu termometrem, ale teraz uparłam sie i od 2 juz czekam... i tylko szkoda mi ze tak sie bidulek meczy- prawie w ogóle nie moze spac przez to:(! ktos wie czym spowodowane sa te zmiany?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJECZKA 3344
do hmmmm.bylismy u lekarza.dostaliśmy debridat..:)) troszke mnie uspokoiłyscie ,ale włsnie synek sie obudził i nic :(( mały spi na brzuszku,masowany jest co chwila ,pryka sporo ale z kupki nici:(( wiedzę ze chce tak bardzo zrobic a nie moze.... pozdrawaiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJECZKA 3344
mleko jest zalecone przez lekarza....dostaje je tylko raz a noc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJECZKA 3344
mychka ja tez czekam czasmi po 2 dni......i jak juz nie wytrzymuje to pomagam mu termometrm ale juz tego nie robie bo boje sie ze sie przyzwyczai...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybacz ciekawość, ale po co? Skoro karmisz piersią? A rumianek też zalecił Ci lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile to juz trwa u as? mam nadzieje ze szybko sę skończy... A mleko na noc jest wygodne - dziecko nie budzi sie tak szybko :D Ja karmie tylko piersią i nie dopajam... a problem ten sam. I nie sadze zeby debridat pomogł - to nie jest przeciez zatwardzenie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - debridat pomaga głównie przy kolkach( zatrzymaniu gazów). Musicie uważać na to co jecie. Ja przez 6 miesięcy jadłam wszystko gotowane ,żadnych soków, prawie wcale nabiału, żadnych słodyczy. Sześć mięsięcy karmiłam tylko piersią , bez dopajania. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagoda, a czy twoje maleństwo ma jakieś alergie? Bo to jest dieta dla mam małych alergików...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz powiedział, ze mleko matki jest całkowicie wchłaniane przez dziecko i moze ono nie robic kupki nawet przez ponad tydzień i nie są to objawy do niepokoju. Bóle brzuszka to moim zdaniem są koleczki - masuj i rób okłady z ciepłej pieluszki. Nie pomagaj mu termomertem ani czopkami - poczekaj kilka dni a jak nic nie zrobi - idz ponownie do lekarza. Dawaj mu ciepłą przegotowaną wodę jak najczęsciej. Jak byłam malutka to miałam też takie problemy - lewatywa była na porządku dziennym (takie były czasy) i tak mnie urządzili ze przez kilkanaście lat był duzy problem z załatwianiem się. Trzymamy kciuki i wierzymy ze niedługo przejdzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atrida - miałam takie podejrzenia ( ale na szczęście okazały się nieprawdziwe)Dzięki mojej diecie , nigdy nie bolał go brzuszek a ja szybko odzyskałam starą figurę. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak z morfologią? Wybaczcie, ale by dziecku nie działo się źle wystarczy nie przesadzać i nie jeść ostrych, wzdymających i \"sztucznych\" pokarmów. Kolki ominąć się nie da, a dieta typu \"ryż, jabłko, kurczak na parze\" może uczynić dużo szkód... Zwłaszcza kobiecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atrida, masz na pewno rację . Tylko ,że w moim przypadku , wyniki zawsze były doskonałe. Nawet w ciąży z drugim synkiem ( jeszcze trochę karmiłam pierwszego) , wyniki były super .Każda z nas musi ,więc znależć coś najlepszego dla siebie i swojej pociechy . Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyniki górnicze - tak powiedział gin po zobaczeniu moich wyników. Bał się anemii u mnie (jestem blada jak mąka nawet w lato), a okazało się, że mam wszystko idealnie. Ale po porodzie miałam lekką anemię i kazali faszerować się lekami. Tydzień po wszystko było ok, przy normalnej diecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze jest obserwowanie swojego ciała . Jeżeli coś nas niepokoi , trzeba to sprawdzić a nie uciekać przed problemem . Lepiej zapobiegać niż leczyć . Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak... tylko to nie wygląda na kolkę - mały zupełnie inaczej płacze przy kolce i wtedy masowanie go uspokaja .... a teraz przy kazdej próbie dotkniecia brzuszka jest płacz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam- dziecko karmione \"cycem\" może robic kupki np. raz na tydzień, co nie przeszkadza, ze może mieć kolki. Termometr czy czopki odradzam z tej prostej przyczyny, ze dziecko może przyzwyczaić się do takiego mechanicznego pobudzania wypróżniania- i wtedy rzeczywiście moga pojawić się problemy. Jeśli jesteś mocno wystraszona, polecam preparat \"Lactuloza\" (tak to się chyba pisze...)- bardzo skuteczny, przynajmniej u mojego synka (gdy miał właśnie 2-3 miesiące). Ale oczywiście skonsultuj to z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawnotemu
dziewczyny mam juz starsze dzieci i powiem wam ze debridad niewiele pomogl,synek mial kolki6 miesiecy ,to byl koszmar - placz,placz i tylko placz Przeszlo dopiero przy raczkowaniu. Zycze cierpliwosci i POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJECZKA3344
DZIEKI DZIEWCZYNY ZA RADY!! CO DO DOKARMIANIA TO NIESTETY MOJ SYNEK TO MAŁY GŁODOMOREK I CYC MU NIE WYSTARCZA:)) CO DO DEBRIDATU TO JUZ ZALECENIE LEKARZA JA NIE WIEDZE POPRAWY PO TYM WIEC CHYBA NIE BEDE DAWAC:)) rumianek i koperek tez zalecenie lekarza... no cóz jezeli piszecie ze tak moze sie zdazyc to poczekamy i zobaczymy... pozdrawiam i bardzo dziękuję:))🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do koperku to nie mam zastrzeżeń, ale kobieto, RUMIANEK UCZULA I TO BARDZO!!!! Mój syn wyglągał jak biedronka po rumianku.Po co lekarz kazał ci poic malucha rumiankiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJECZKA3344
wisz ja mu daje i rzadnych zman na skórze nie widzę,a pije go juz 2 tygodnie ja nie wiecej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJECZKA3344
mialo byc "wiesz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grudniowa mamo, nie ma się chyba czym martwić, mój mały robił tak samo. Pierwszy miesiąc kupa kilka razy dziennie, potem nagle zmiana - raz na 7-10 dni. Ale nigdy nie miał kolek ani żadnych problemów. Lekarz mi powiedział (a i przeczytałam ostatnio w Twoim Dzidziusiu), że to nic złego, po prostu dziecko tak dobrze przyswaja pokarm, że mało odpadów zostaje.To się nawet jakoś tam fachowo nazywa. I że z tego trzeba się cieszyć a nie martwić. To nie jest problem, tylko norma. Jak zaczął jeść 2-3 posiłki \"niecycowe\" to zaczął robić kupy codziennie, nawet po 3. Bo żarłok jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×