Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Marta B

Kwiaty na balkon

Polecane posty

Gość AnnaK.
Ja również uważam, ża na balkon niezastąpione są pelargonie. Sama mam kilka czerwonych, nie mają zbyt dużych wymagań a wygladają pieknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alabamma
Zimą zawsze dużo oddałabym, żeby móc usiąść chociaż na chwilę na balkonie i poczuć zapach pięknej maciejki! Uwielbiam te kwiatki! Dla zapachu mam właśnie maciejkę, a dla ozdoby pelargonie :) tak tradycyjnie chyba, ale w stylowych donicach można ładnie przyozdobić balkon :) Ani jedne kwiaty, ani drugie nie wymagają zbyt dużej opieki, wystarczy podlewać, no i czasem można jakiegoś nawozu dolać, tak więc i ładne i łatwe w pielęgnacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaK.
Skoro mowa o nawozach ;) moje pelargonie zaczynają powoleńku kwitnąć i potraktowałam je Nawozem do roślin Kwitnących Pokona :) mam nadzieję, że rozkwitną szybciej i Zimni Ogrodnicy im nie zaszkodzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alabamma
Pokon? to chyba coś nowego, nigdy nie widziałam takiego nawozu. Ja testuję różne specyfiki do nawożenia roślin, ostatnio używałam Florovitu teraz coś z "Zielonego Domu" mam. Może następnym razem kupię i Pokon jeśli gdzieś mi wpadnie w oko. Tylko nie można przesadzać z nawożeniem, wszystko musi być z umiarem, bo można zaszkodzić kwiatom :/ Wykończyłam tak kiedyś storczyka... Co za dużo to też niezdrowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaK.
Ano przedobrzyć tez mozna niestety, trzeba po prostu wyczuć, co się szanownym pelargoniom spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia46
Ja zawsze na balkonie mam kilka długich doniczek z pelargoniami. To mój numer jeden na balkon. Ostatnio przekonałam się, że warto wzmocnić je nawozem. Już widać efekty. Pięknie kwitną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowybalkon
Ja uzywam nazowu pokonowskiego i naprawdę kwiaty są piękne, wszystkie sąsiadki mi zazdroszczą;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Donicestalowe.pl
Do kwiatów na balkon polecam takze stylowe i eleganckie donice, znajdziecie je u nas www.Donicestalowe.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirekszafiiirek
a jakie kwiatki balkonowe kwitną do późnej jesieni ? chciałabym żeby było kolorowo ale nie znam sie za bardzo, kwiaciarka poleciła mi pelargonie ale powoli tracą kwiatki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannnaa
Szafirek u mnie pelargonie kwitną do pierwszych przymrozków.W zeszłym roku kwitły do listopada ! A jakie masz pelargonie ? Stojące czy wiszące ? Te pełne trzeba oczyszczać tylko wtedy będą obficie kwitły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirekszafiiirek
takie i takie są wymieszane, wiszące bardzo słabo kwitną a z tych stojących 1 gałązka kwitnąca została :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannnaa
Może za gęsto posadzone ? Sadzi się minimum co 20 cm roślina,czyli w skrzynkę 60 cm 3 kwiaty a w 80 cm -4 kwiaty. Albo są przelane ? Te wiszące mają pełne kwiaty czy te drobne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannnaa
Te stojące ułamujesz po przekwitnięciu ? Rozumiem,że słońce mają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirekszafiiirek
tak ucinam , kwiaty są na południowym balkonie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirekszafiiirek
wiszące mają drobne cienkie kwiatki, podlewam 1 na dzień wieczorami, odległość między nimi to z 10 cm :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannnaa
To naprawdę nie wiem :( Pelargonie są raczej mało wymagające muszą mieć słońce i nawet przesuszenie dobrze znoszą. Rok temu posadziłam kilka nawet w ogrodzie,normalnie w ziemi i kwitły w listopadzie dopiero mróz je zniszczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirekszafiiirek
takie jak te białe tylko moje są czerwone, same kkrzaki i liście mam w jednych i drugich mało kwiatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannnaa
To są pelargonie tzw. bluszczolistne ich raczej nie miesza się z innymi rodzajami. To są pelargonie kaskadowe ich się nie oczyszcza one same to robią,mogą trochę śmiecić. Wiesz często je widać na balkonach i parapetach one tworzą takie "poduchy" kwiatów. Tylko żeby uzyskać piękny efekt trzeba sadzić tylko ten gatunek, wtedy będzie efekt. Inaczej nie będzie to fajnie wyglądało. Hmm może dlatego te stojące tak Ci kiepsko rosną ? Można mieszać stojące z wiszącymi ale musiałabyś wziąć do stojących ,pelargonie zwisającą ale pełną która ma kwiaty kuliste tak jak te stojące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannnaa
wpisz w google "pelargonia bluszczolistna" i wyświetli Ci się mnóstwo zdjęć z tymi "poduchami" kwiatów o których piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirekszafiiirek
to te stojące powyciągam , może coś te drugie sie ruszą , ? tylko tak goło będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannnaa
Dajesz nawóz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirekszafiiirek
dzięki joanno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannnaa
Proszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirekszafiiirek
tak, z dżdżownic , kwiaciarka mi go poleciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirekszafiiirek
ale chyba zrobila mnie w balona bo on nic nie daje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannnaa
Większość kwiatów balkonowych ma nawóz w doniczkach ,może zauważyłaś podczas sadzenia takie kuleczki. Więc z tym kupionym nawozem nie można przesadzać,podlewać wodą z nawozem 1x w tygodniu. Jeśli będziesz za dużo nawozu dawała to kwiaty będą słabo kwitły ale będą miały bardzo bujne liście :-) Szafirku odezwij się za jakiś czas jak tam Twoje kwiatki balkonowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirekszafiiirek
hej joasiu :) zastanawiam sie jakie kwiatki dać do skrzynki żeby kwitły do późnej jesieni , chce jeszcze jedną skrzynke postawić , oglądałam dziś pelargonie swooje i na 2 listkach miały brązowe plamki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×