Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Marta B

Kwiaty na balkon

Polecane posty

Gość rafaella808080
Oprócz sadzenia ważna jest również pielęgnacja, tutaj kilka domowych sposobów na piękne kwiaty http://czasdzieci.pl/ro_porady/id,881cbb.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannnaa
Hej Szafirku :-) Na jakim stanowisku postawisz te nowe kwiaty ? Słońce,cień ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannnaa
I jakie chcesz stojące czy wiszące ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirekszafiiirek
witaj joasiu :) na południowym słonecznym stanowisku , obojętnie jakie ważne żeby ładnie i długo i bujnie kwitly :) ale mi sie marzy ...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannnaa
Nie wiem tylko czy je jeszcze dostaniesz,ale są piękne. U mnie na podwórku stoją w miejscu gdzie od rana do wieczora jest słońce-na typowej "patelni" zero cienia i mają się super. Mają przecudne kolory,ja mam kolorowe w skrzynkach: białe,żółte,pomarańczowe,czerwone,ciemny niebieski,fiolet,róż jasny i ciemny.Moje mają intensywne kolory ale widziałam że są też w pastelach :-) takie rozbielone żółte,fiolety,róże,pomarańcze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirekszafiiirek
śliczne są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannnaa
Może ktoś inny doradzi Ci coś jeszcze innego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szafirekszafiiirek
wystarczy to co ty doradziłaś , dziękuje ci bardzo, jutro wpadne na targ to napewno znajde te kwiatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiola Kos
O mój ogród oraz kwiaty w domu dbam dzięki poradnikom z IMP "Ogród moich marzeń" oraz "Dom pełen kwiatów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wazne jest aby zaopatrzec sie w dobry nawoz do kwiatow www.agroteam.pl - tam znajdziesz taki do kwatow balkonowych. Ja go stosuje i moje rosliny byly piekne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tą reklamą nawozu w październiku to jak kulą w płot na pozostałych topikach również a redakcja kafeterii w d***e to ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o nawozy do roślin to warto zajrzeć na ich stronę http://sklep.sprolnik.pl/ Mają bardzo duży wybór przeróżnych nawozów do roślin. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milagros86
Dołączam do grona wielbicielek pelargonii. Mam balkon na południowo-zachodniej stronie i dają radę w słońcu. Ale odpowiednie nawadnianie to podstawa. Na lato warto się zaopatrzyć w jakieś nawadniacze. U mnie sprawdza się Blumat http://blumat.pl/product_info.php/info/p74_Blumat-dla-ro-lin-domowych--25-szt--w-kartonie-wystawowym.html/XTCsid/de90a000f1ddf891b8e76e8fca75ca47 - taki system ogarnia wszystkie kwiaty na tarasie. Mam pewność, że żadne upały im nie straszne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na balkonie pelargonie to dobry wybór. co ważne - nie są wymagające i dobrze wyglądają. no może z podlewaniem trzeba tego pilnować, ale równie dobrze można blumata na balkonie zainstwalować i też bedzie odpowiednia wilgotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do kwiatów nie doradzę, bo jestem początkująca, ale mogę dać namiary na świetna hurtownie z doniczkami, a mianowicie www.sklep-kwiecisty.pl . ja tam kupowałam, naprawdę ok i w dobrych, konkurencyjnych cenach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz jest tak wiele fajnych kwiatów na balkon. Każdy znajdzie coś dla Siebie jak dobrze poszuka. Mi się podobają pelargonie, petonie , surfinie i begonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anico
Ja mam nietypowe rośliny na balkonie. Posadziłam zamiast kwiatów, z których były tylko pszczoły w domu, pomidorki koktajlowe Maskotka. I w tym roku też tak zrobię. Za to moja sąsiadka ma na balkonie sztuczne kwiaty. Mówi, że wyglądają tak samo (prawda) jak żywe, a podlewać nie trzeba ani obrywać przekwitłych. Bardzo sobie chwali. Jak ma ochotę na zmianę kompozycji to robi zaopatrzenie w hurtowni kwiatów sztucznych Bomm.pl. Kwiatki trzyma w doniczce wypełnionej kamyczkami dekoracyjnymi. Bardzo ładnie to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żadne sztuczne kwiaty nie wyglądają bardzo ładnie, ani nawet ładnie nadają sie na wiejskie cmentarze co najwyżej, więc spadaj z tą sztuczną reklamą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahi

Pelargonie są idealne na balkon 🙂 wiedziałam je już w tak wielu kolorach że czasem to aż ciężko się zdecydować 😉 a poza tym  bardzo łatwo o nie dbać i jakoś szczególnie nie wymaga to uwagi i czasu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poirotka

Bardzo fajne, różnorodne doniczki znajdziecie w sklep-kwiecisty.pl Sporo mi się tam rzeczy podobało, sporo kupiłam. Najlepsze są takie donice z wgłębieniem na parapet, idealnie się sprawdzają. W tej samej firmie kupiłam ostatnio nasiona, nawozy i podłoża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwina N

I ja nareszcie mogę w tym roku posadzic jakieś kwiaty, bo do tej pory jak mieszkaliśmy w bloku nie miałam żadnego balkonu. Teraz przeprowadziliśmy sie do naszego domu i mam nie dość że piękny taras to i ogród. Zatem mam pole do popisu. Juz część kwiatów mam, a między innymi pelargonie, które dostałam od koleżanki, kilka koleusów, trawy i jeszcze coś tam sama już nie pamiętam. Czekam tez na donice i skrzynkki, które kupiliśmy razem z meblami bazkar na superwnetrze.pl. Polecam wam, jest w czym wybierać i maja też piękne oświetlenie do ogrodu i na taras. Sami będziemy jeszcze kupować, bo w tej chwili mamy tylko jedną lampę ogrodową i jest troche za ciemno wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka porad ode mnie:

Geranium lubi słońce
Geranium i pelargonie powinno się obficie podlewać i w okresie kwitnienia raz w tygodniu nawozić. Rośliny te lubią słońce, udają się także w półcieniu i kwitną aż do końca jesieni. Wiszące pelargonie nie nadają się na balkony wystawione na działanie porywistego wiatru. Na zimę przycina się je i wstawia do jasnej i przewiewnej piwnicy.

Begonie lubią wilgoć
Begonie lubią cieple, niezbyt słoneczne miejsca, są jednak bardzo wrażliwe na przeciągi. W okresie kwitnienia często trzeba je podlewać i raz w tygodniu nawozić. W zimie umieszczamy je w jasnym pomieszczeniu, od czasu do czasu podlewając i nawożąc, co 14 dni.

Mączniak na begoniach
Wilgotne miesiące letnie sprzyjają rozwojowi mączniaka szczególnie na begoniach bulwiastych. Zaleca się wiec, aby je tak podlewać, żeby nie moczyć liści i nie intensyfikować infekcji grzyba.

No i dobrze jest zaopatrzyć sie w odpowiednie nawozy. Polecam to miejsce https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/ W sklepie powinni Wam dobrac dobre środki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×