Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

hej Sasania kurcze szczerze mowiac to ja sie tez nie lapie w tych obliczeniach... ja licze tak ze jak w niedziele konczy mi sie 30 tydzien i zaczyna juz 31 to wpisuje 31 chociaz ostatnio mowili mi ze dopiero jak sie skonczy np 30 i mimo ze leca dni to sie mowi ze jest sie w 30 tc. ale jak patrzac na miesiace to sie mowi chyba tak ze jak sie zaczyna miesiac 8 to ze jestem w 8?????????? ja sama nie wiem. roznie mi mowili i dlatego tak licze jak licze. ale raczej powinno sie liczyc tak jak Ty liczysz... ale to nic wazny jest termin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko pytam o urlop
napisalam cos zlego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o benefity i o macierzynskie to najlepiej idz do job centre to Ci powiedza co i jak na temat zajscia w ciaze na macierzynskim, wiem ze jest cos na ten temat bo obilo mi sie gdzies. ale kurcze nie wiem gdzie dokladnie. idz do job centre to Ci doradza i powiedza co i jak. kurcze to pewnie tez zalezy ile Ci macierzyskiego zostalo i czy wrocisz do pracy np na te 5-6 miesiacy powiedzmy (nie wiem ile dokladnie ma sie macierzynskiego). a z tym czy jak zrezygnujesz z pracy to czy Ci przyznaja income support to tylko jesli bedziesz samotna mama i jak bedziesz rok w anglii co najmniej... tu masz link http://www.gbritain.net/print.php?what=article&id=54&PHPSESSID=883dec97b45 to wejdz tam i poczytaj. a jak w google wpiszesz income support albo SMP to wyskocza Ci strony w ktorych znajdziesz jakies informacje, na polskich stronach tez o tym pisza jakby co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja licze sobie tak- mam skonczony 35 i 2 dni to juz mowie ze jestem w 36. ale w szpitalu mowie ze 35 , bo oni zawsze licza juz skonczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko pytam o urlop
DZIEKI 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes 23 - dzieki za link na temat zasilkow, wlasnie czegos takiego szukalam:)Super!!!! Jezli nie bedzie to glupie pytanie to wyjasnijcie mi w jakiej kolejnosci mam sie starac o te zasilki dla dziecka?No i ktore moge wziac na siebie, chociaz nie wiem czy to bedzie mozliwe bo nie mam insurance number, tylko moj maz pracuje... Dajcie znac ,napiszcie cos na ten temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, aleście mnie zaskoczyły Karinella, Agnes, Maddalen... Cieszę się, że się cieszycie ze mną :D Naprawdę to bardzo miłe uczucie, że ktoś się ze mną cieszy z tego, że ta paskudniacka nasza rozłąka wreszcie się skończy. Odnośnie tego mieszkania z parą, to ... Staram się patrzeć na plusy. I rzeczywiście może z tą dziewczyną da się normalnie pogadać i ważnych i duperelowatych sprawach. Czasem tak człowiekowi potrzeba pogadać z drugą babką... A z tymi tygodniami, to ja trzymam się też terminu z pierwszego usg, i jest on najdalej wysunięty, najbardziej późna data. Z miesiączki wypada parę dni wcześniej. No i żeby nie być już nadgorliwą, to też liczę te skończona. Choć wcześniej, gdy tylko zaczynał mi się tydzień - pisałam od razu nowy. Bo wiecie, to taka radość - nowy tydzień ciąża. Ha ha ha ;) Teraz ćwiczę cierliwość i jak mam skończone 27 tygodni i leci już 5.ty dzień 28tyg., to i tak trzymam się tego, co jest skończone, czyli 27 tc. Ale już w środę skończy mi się 28 tc, więc się zmienię w tabelce :p Bo chyba od dwóch tygodni stoję bez zmian, po tym jak skonsultowałam moje obliczenia z lekarzem. Dziewczyny dziś od 4.00 do 7.00 miałam przerwę w spaniu :o A później to już nie opłacało mi się zasypiać bo miałam parę spraw do załatwienia z mamą na mieście. Całe szczęście, że mam świetną książkę. Muszę się Wam pochwalić Anity Diamiant \"Czerwony namiot\". Po angolsku to \"The red tent\" (zamówiłam sobie w tym języku, by się szkolić w czytaniu ;) ). Może któraś z Was czytała? No, fantastyczna! Pisałabym i pisała, ale kto to będzie czytał ;) Trzymajcie się ciepło 👄.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maddalen jak wczesniej pisalam co napiszesz w google to naprawde mnostwo stron o benefitach sie pokaze. w moim przypadku jest tak ze ja nie pracuje i nie moge dostac macierzynskiego SMP ani MA, nie pracuje bo mialam dawno temu ryzyko i przestalam pracowac a juz nie wrocilam. probowalam o Incapacity Benefit ale lekarz wystawil mi tylko na miesiac i to z lipca na sierpien i powiedzieli ze za pozno zeby sie starac... :( gdybym wczesniej wiedziala to bym zalatwiala takie rzeczy wczesniej. a ja jak mialam ryzyko to nawet nie dostalam zwolnienia mimo ze mowilam dlaczego nie pracuje, moglam wyciagnac to od niej ale wtedy myslalam a po co mi jak i tak przez agencje pracuje i o zadne macierzynskie sie starac nie moge bo pracowalam tylko dwa miesiace... :O i nie wiedzialam nic o IB ale bylo minelo wazne ze moje dziecko przetrwalo (oczywiscie na tabletkach przeciwporonnych po wizycie u lekarza w Polsce). no wiec jak Ty pracujesz co najmniej pol roku u jednego pracodawcy to mozesz dostac SMP a jak zmienialas pracodawce w ciage tego pol roku to mozesz dostac MA. szczerze mowiac to ja sama w tych wszystkich benefitach sie ledwo lapie i im bardziej sie w nie wtajemniczam tym wieksza czasami mam nadzieje ze cos jednak moge dostac a na drugi dzien sie okazuje ze jednak nie. dalej jak sie urodzi dzidzia to kazda matka dostaje Child Benefit to jest ok 18 f na tydzien, papiery dostaje sie chyba w szpitalu albo wysylaja poczta. po urodzeniu szybko zalatwiasz akt urodzenia i wysylasz papiery o Working Tax Credit i Child Tax Credit. najlepiej jakby to zrobil maz czy partner z racji ze pracuje dostac moze WTC i CHTC razem, a ja np nie bede pracowac pewnie nie wiem ile nawet i wtedy ja WTC nie dostane, wiec on sie o to bedzie uiegal. dopiero po tym mozna zlozyc papiery o Sure Start Maternity Grant ten odpowiednik becikowego polskiego, 500f. na to zeby zlozyc wniosek o to masz do trzech miesiecy po urodzeniu, czyli zalezy wszystko od szybkosci przynania WTC i CHTC, z tego co wiem to na papierach do wypelnienia o SSMG jest napisane czy masz juz WTC lub CHTC. ale jest tez napisane czy jestes oczekujaca na to. wiec moze jak beda sie ociagac z WTC i CHTC to mozna zlozyc SSMG i napisac ze oczekujesz ale nie wiem czy wtedy robi to jakas roznice... warto sprobowac, moze liczy sie data zlozenia i takie przeciaganie decyzjami jest warte. jakas dziewczyna juz pisala tutaj ze nawet jesli sie zaznaczy ze sie oczekuje to w sumie to nic nie daje i traktowane jest jakbys nie miala.... :O moja siostra na decyzje o WTC i CHTC czekala wlasnie trzy miesiace ale wiem ze ludzie czekaja czasem nawet do pol roku i wtedy nie wiem czy jest szansa na wyciagniecie SSMG. po tym jak juz dostaniesz w koncu WTC i CHTC to mozesz ubiegac sie o Housing benefit i Council Tax Benefit. zaraz napisze dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam brzuchatki! ...i chce podzielic sie z wami moja radoscia..... ma na imie Liliana i urodzila sie w 30 tyg ciazy ale jest zdrowa i wszystko jest wporzadku.Jest tylko troszke malutka pozdrawiam Liliana 27.11.2007. godz.10.25. Leicester

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...i zmieniam tabelke... NICK.............TERMIN.......TYDZIEN.....MIASTO.......P LEC. ..... IMIE Szczęśliwe brzuchatki: camillee..........29/11.....41.....Bristol.........córka ...........Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ...................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......36...Southend.....córka. ........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......34... Leeds............synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......32.....Preston.........?.... Judytka/Szymon Kasia78...........20.01 ? .....29...Gosport.......?........?............... fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny........28/01.....27......Stratford on Avon........synek/Tristan agnes23............09.02......31.....Northampton.....cor cia.......Zuzia asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Sasania...27.02...27...Szczecin/Northampton...córeczka.. ...Gabrysia Karolinah.....04.05.2008...16.......Londyn.............. ..?..............? Monika2......07.05.2008...17.......Coventry............. ?.... .........? Felicity001....9.05.2008...17.......Coventry............ ?.... ........? Maddalen83.....02.03.08....25....Łódź/Londyn......córecz ka...Julia Monika.stansted....17.06.08...9...stansted......?....... ............? Vika25..........4/02..........29........Peterborouhg.... .syn......Kacper Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k.............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn.......dziewczyn ka.........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford.......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka....Liliana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAJA
czesc mamusie mam pytanie do was czy wieci gdzie moge dostac akt urodzenia dziecka gdzie moge ten papir dostac dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleczka 🌻 serdecznie gratuluję, cieszę się że wszystko jest dobrze :) dbaj o Maleńka, napewno wyrośnie z niej duża dziewczyna :) ❤️ wszystkiego dobrego ❤️ (ja tez jestem z Leicester :) ) JAJA - akt urodzenia dziecka dostajesz w urzędzie tam gdzie dziecko rejestrujesz, w papierach któe dostajesz przy wypisie ze szpitala powinna być kartka gdzie się powinnaś udać i tamtejszy nr tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleczka - gratuluję urodzin córeczki. Cóż za niespodziewane wydarzenie!!! 30-ty tydzien! Jak to sie stalo??!! Dlaczego?! Może pisalas juz o tym, że mozesz rodzic wczesniej, a ja nie doczytalam?? Napisz jak tylko znajdziesz chwile. Opisz jak bylo, no i fotki dodaj, jesli masz! Co do aktu urodzenia - dokladnie; przy wyjsciu ze szpitala dostaje sie mnostwo ulotek, materialow informacyjnych, folderów, reklam, itp. i tam jest m.in informacja jak wyglada rejestracja dziecka (jest na nią 40 dni), jest tez dokladny adres tego urzędu w danym mieście. Nie martwcie sie - wszystko czego potrzebujecie - dostaniecie w szpitalu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpionko, czy mogę dostać hasło do bloga? :) kiedyś, jeszcze jak byłąm w ciąży, to czytałam w miarę regularnie, a teraz to sama wiesz, jak dziecie pozwoli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzizi
hej kobietki a nie wiecie przypadkiem jak to jest kiedy zachodzisz w ciaze a pracujesz dla agencji,bo ja pracuje juz rok i 6 mies a mam zamiar miec drugiego dzidziusia.jestem zielona w tych sprawach tutaj??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziarnko - wyslalam Ci haslo na maila :) A co do pytania koleżanki wyżej - niestety nie pomogę, bo nie wiem. Wszystko chyba od agencji konkretnej zależy i jej regulaminu i zasad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciag dalszy o benefitach. w sumie to juz koncze bo wiecej nic nie wiem. dodam tylko ze trzeba miec najpierw wszystkie sprawy poukladane z WTC i CHTC i CHB. i wtedy mozna zlozyc podanie. z tego co czytalam to wiadomo wszystko zalezy od tego w ile osob mieszkacie i ile placicie za nie no i od wysokosci WTC CHTC. wiem ze dochod roczny nie moze przekroczyc 16 tys lacznie z WTC I CHTC. ale nie wiem jak to jest rozpatrywane gdy jedna osoba pracuje i powiedzmy ma te ponad 16 tys i dziecko i zone czy partnerke na utrzymaniu. pewnie patrza jakos inaczej ale nie wiem jak, nie wiem czy to ma byc dochod na jedna osobe czy wlasnie na rodzine.... :O nie znam sie dokladnie na tym wszystkiem, to co wiedzialam to napisalam. mam nadzieje ze sie przyda, gdyby ktoras wiedziala cos innego to niech napisze bede wdzieczna, ja juz mam taki metlik od tych czytanych wszedzie pomocy. ale jakos sobie to tak ulozylam. aha i co do NIN to na tej stronie co wkleilam ostatnio to tam jest napisane ze odrzucaja od razu jak druga osoba nie ma insurance ale nie jestem do konca przekonana co do tego. a moze dasz rade zrobic ten NIN?? Sasania ja tak samo obudze sie o 6 np i nie spie dwie godz a pozniej na godz usne i albo mnie ktos obudzi albo sama wstane. a klade sie zazwyczaj ok polnocy. fajniuchno bardzo ze maz ma juz kacik dla Was :) jeszcze pare dni :) u mnie sie przeciaga sprawa do nastepnego miesiaca, do polowy stycznia :( niestety. wiec historia rodzinna sie powtarza otoz moja mamusia jak byla ze mna w ciazy to z tata sie przeprowadzali do nowego mieszkania i mojej mamusi zachcialo sie po tyg albo dwoch urodzic mnie :) moja siostra jak byla w ciazy to tez czekala nas wszystkich przeprowadzka i urodzila syna po tyg :P a jeszcze sie z niej smialam ze pewnie po tyg urodzi jak mama. i co mnie czeka.... przeprowadzka w polowie styzcnia... a trzy tyg pozniej mam rodzic!!!! dodam ze moja siopstra urodzila dwa tyg przed terminem :O zobaczymy co z tego bedzie :) zzzzzzizi jesli chodzi o prace przez agencje to jak mi wiadomo nie jest to dobre gdyz: masz przepracowane 1,5 roku przez ta sama agencje, czyli ta agencja jest Twoim pracodawca, tak jak firma czy ktos inny. na tej samej zasadzie i jakbys przeszla na macierzynskie to agencja by placila za nie.... przestawie to na agecji przez ktora ja pracowalam. tak w skrocie: jak szef agencji sie dowiedzial ze jakas dziewczyna jest w ciazy i mimo ze pracowala dlugo przez nich to na drugi dzien grzecznie informowal ze jest zastoj w pracy i wdziecznie zostawial dziewczyne na lodzie i juz jej wiecej nie bral. tak samo mialo byc w moim przypadku ale i tak wczesniej zrezygnowalam ze wzgledu na ryzyko. nie chce Cie straszyc bo byc moze ja trafilam na taka beznadziejna agencje a wiadomo ze z agencja nie ma sie kontraktow zadnych to moga w kazdej chwili wywalic. slyszalam tez o dziewczynie ktora pracowala przez agencje i zaszla w ciaze a ze w tej agencji pracowala spokojna babeczka powiedziala zeby sie nikomu nie przyznawala i ukrywala ciaze przez jakis czas. nei wiem co to mialo na celu, chyba to zeby moze dociagnela pol roku pracy, bo nawet jesli by ja zwolnili ale by miala przepracowane pol roku w ciagu 66 tyg do momentu porodu to by dostala Maternity Allowance. i to chyba nie jest zalezne od kiedy nie pracujesz. tak ja to rozumiem. popytak wsrod znajomych pracujacych przez ta agencje albo idz do job centre sie zapytaj jakie masz prawa. wiadomo ze jakby doszlo do sytuacji ze zwalniaja Cie z powodu ciazy i bys im to udowodnila to niezle by bekneli za to ale wiadomo trzeba udowodnic.... ale sie rozpisalam i to tak nieskladnie :O mam nadzieje ze wybaczycie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszcze jedno co do Ciebie oleczko!!!!!!!!!!!!!!!! jak moglas????????????? mialysmy sie dopingowac a Ty mnie tak zrobilas??????!!!!!!!!! :P gratuluje Wam i cale szczescie dzidzia zdrowa jest. ale mnei zszokowalas tym powiadomieniem. oby na mnie nie przeszlo :O caluje goraco 🌻🌻🌻🌻🌻🌻❤️❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Skończyłam dziś książkę, od 2.00 do 4.00 tym razem :o Moja mała w brzuszku też niespała, tylko bujała brzuchem jak statkiem morze. Życzę Wam dobrego, spokojnego dnia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleczko... gratulacje. Cieszę się, że mimo szybkiego przyjścia Lili na świat wszystko jest w porządku. Bardzo się cieszę. Życzę Wam teraz wytrwałości i sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie z rana. To dla mnie odmiana w tygodniu rano do WAs zaglądać, ale dziś mam szkołę rodzenia i nie poszłam rano do pracy. Dzięki Karinella za informacje na temat kremów innych - chyba pomaga, bo obrzęk się zmniejszył, choć po kilku godzinach znowu swędzi.Zapytam położnej o to mimo wszystko. No i przez przypadek dostanę kartę Bootsa i jakąś torbę (widziałam już na topiku, że o tym pisałyście, ale nie bardzo mnie to wciągnęło), bo tam zrobiłam zakupy. Miałam wczoraj ostatnią część egzaminu ustnego - prezentację. No i chyba poszło OK.Okazało się,że pisanie i czytanie będzie w czerwcu, więc się zastanawiam czy warto płacić za kurs, którego nie skończę, bo z dzieckiem nie wyobrażam sobie chodzenia na zajęcia i przygotowywanie się do egzaminów.Zobaczę co mi College zaproponuje.A z drugiej strony szkoda.Zawsze starałam się kończyć co zaczęłam. Gratulacje dla Oleczki i jej pociechy. Sasania - bardzo się cieszę,że w końcu z mgły wynurza się dla Was jakieś poczucie stabilizacji - mieszkanko.Życzę powodzenia. Jak już pisałam wcześniej: jasno sprecyzowane zasady i obustronna ich akceptacja powinny uchronić Was od nieporozumień związanych z mieszkaniem razem. Chętnie bym pomogła z benefitami, ale sama się gubię, wciąż docieraą do mnie sprzeczne informacje.Jak już znajdę trochę wolnego to poczytam i dam znać (tylko kiedy???) I mam wielkie postanowienie spotkać się z citizen advisor.Oni odpowiadają na wszystkie pytania, nawet przez telefon lub kierują do właściwych biur. Polecam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki serdeczne wszystkim za cieple slowa a sa potrzebne.To nie jest mile uczucie ja tu a Lilus tam.Ale ma wspaniala opieke.Wlasnie przechodzi zoltaczke fizjologiczna. I moge sie pochwalic,ze w niedziele po raz pierwszy mialam ja przy piersi!!!!To jest wspaniale uczucie:) Skorpionka 81-pytalas dlaczego?Nie wiem.Nic na to nie wskazywalo.Mala byla bardzo aktywna i moze to wywolalo skurcze macicy.A jesli chodzi o poieke to wszyscy byli wspaniali. Agnes 23-kochana bardzo Cie przepraszam,ze niedotrzymalam kroku.Jedno jest pewne;nie musisz isc w moje slady. Ziarnko piasku-a czemu Ty sie do tej pory nie ujawnilas? Pozdrawiam wszystkich,buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pytanie o tax credit
Dziewczyny - skąd mozna sciągnąć formularz o child tax credit? nie mgoe znaleźć na stronie revenue :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.taxcredits.inlandrevenue.gov.uk/HomeNew.aspx znalazlam cos takiego. ale tam jest napisane ze jest jeszcze zamknieta strona.... http://www.hmrc.gov.uk/taxcredits/contactus.htm tu mozesz sie z nimi skontaktowac ze chcesz taka forme zeby przyslali Ci do domu, mozesz tez do nich napisac albo isc po prostu i wziac ja. ale byc moze nie beda jej mieli na miejscu wiec jak zadzwonisz podasz im adres to przysla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pytanie o tax credit
Wielkie dzięlki za pomoc. Wychodzi jednak na to, ze nie ma formu do sciagniecia, trzeba dzwonic. Dzieki anyway ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleczka Gratulacje!!!! zycze zeby malutka jak najszybciej dolaczyla do Was w domu. co do doradzania, to ja raczej polecam civic centre advisor, bo w citizen czesto maja wiedze tylko i wylacznie na podstawie broszurek i neta, poza tym tylko radza, a w civic centre od razu wyliczaja na podstawie zarobkow czy warto skladac i kazde biureczko zajmuje sie konkretna sprawa. na przyklad my teraz zglosilismy ze bardzo przeszkadza nam wymiana dachu i od razu z civic centre dzwonili do firmy od tego dachu i jutro przychodzi babeczka z counsilu (byla dzisiaj ale ja wybralam sie na zakupy zeby stukania nie sluchac) zobaczyc czy mam odpowiednie warunki jako ciezarna i czy sa warunki zeby dziecko przywiezc od razu po porodzie ze szpitala ( nie ma- bo stukaja jak diabli). nam jest to bardzo na reke bo i tak mamy zamiar starac sie o mieszkanie spoldzielcze,bo tutaj obok bardzo fajne nowe kamieniczki stoja kupilam w raymanie fantastyczny kalendarz scienny na 2008 rok z dzieciaczkami,zaprojektowany przez Anne Geddes. zdjecia sa przesliczne.polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc babeczki :D Na poczatek Oleczka 🌻 wielkie gratulacje i zebys jak najszybciej miala malenstwo przy sobie ❤️ Ale pogoda w M. to tylko plakac sie chce :( Moja Viktorka rosnie jak szalona wazy juz 7kg co czuc jak sie ja nosi a tego domaga sie codziennie i koniecznie do lozka rano bo jak nie to wszyscy uslysza :) A teraz mam pytanko:) do dziewczyn ktore dostaly juz pierwsze pieniazki z CHB jak skladalyscie aplikacje ta co dostalyscie w szpitalu (z aktem urodzenia co sie ja wysyla) to oni odeslali Wam taka ankiete dla ludzi zza granicy (for people from abroad) w ktorej trzeba bylo podac informacje co sie pobieralo w Polsce (jakie zasilki)podac NIP Pesel itp ile czasu od odeslania im tego swistka czekalyscie na pierwsza wyplate pieniazkow? powiedziano mi ze oni maj 16tyg na rozpatrzenie :( wiecie cos na ten temat? Na koniec wklejam zdjecie :D Dzieki z gory i pozdrawiam 🌻 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ba9a0b484172507.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleczka0629- PRZOGROMNE GRATULACJE :):) to nas zaskoczylas z ta wiadomoscia;) najwazniejsze ze malutka jest zdrowa, jak dlugo bedzie przebywac w szpitalu? zycze oczwiscie by trwalo to jak najkrocej i zebyscie mogli juz swojego skarba zabrac do domciu;) Sasania- widze ze zaczyna sie cos wyjasniac chodzi o mieszkanko to bardzo dobrze aby tylko mieszkalo sie Wam dobrze a ludzie nie sprawiali problemow:) juz niedlugo bedziesz \"po tej strone\" wody i razem z mezulkiem:) Anka Manchester- tak jak skladasz papiery o benefit wysylaja taki papierek dla ludzi z zagranicy i trzeba podac nr. pesel, NIP...natomiast nie pamietam jak dlugo sie czeka na odpowiedz od nich w kazdym badz razie powinnas dostac wyrownanie od okresu kiedy urodzilo sie dziecko:) ja teraz wysylam papiery CHB na drugie dziecko i mam nadzieje ze nie bede potzebowali juz pesel\'ow NIP\'ow itd po raz drugi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny o co chodzi z tym NIP-em, moj maz nigdy nie pracowal w Polsce, tylko tutaj i nie ma NIP-u. czy to jest konieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×