Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

czesc dziewuszki!!! ale pospaaaaalam :) padlam wczoraj jak kawka o 20.30 na kanapie i doszlam do wniosku ze przeczlapie do lozka :D. no i wstalam rano, nie liczac tych kilku nocnych ciazowych epizodow ;) Zgaga- nieodlaczny element ciazy :) pomaga rennie i gavoscon,ja biore rennie. mampytanie szkoda ze sie minelysmy :( dawno Cie u nas nie bylo. mozesz podawac paracetamol oczywiscie. dopuki dziecko ma katar i gardlowy kaszel to nic innego nie dostaniesz :) gardlowy kaszel jest powiazany z katarem i zazwyczaj jest przez niego wywolany. jesli dziecko na kaszel taki z piersi, oskrzelowy warto sie przejsc do GP;) podawaj duuuzo plynow i oczywiscie zrob \"zydowska penicyline\" czyli rosolek (naprawdę pomaga!). jesli malec nie chce nic jesc to nie zmuszaj tylko dawaj pic. jesli ma temperature powyzej 38 to postaraj sie ja zbic (paracetamol co prawda powinien odwalic robote,jesli nie to zadzwon do GP i zapytaj co innego mozesz zrobic). wysypka jest wywolana wysoka temperatura, przejdzie. filmy - na mnie ostatnio wrazenie zrobil \"Sierociniec\" Del Torro. nie moglam sie po nim pozbierac...podobal mi sie tez \"Juno\" choc uwazam ze byl lekko przereklamowany w mediach. witam poranne ptaszki,a Wy co ? w ciazy ze nie spicie na urlopie? :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to już nic nie moge za długo, bo robi się po jakimś czasie niewygodnie. Jak mojej mamy tu nie było, to dosypiałam z mężem jeszcze jakoś do 10 bo on wraca ok 7 z pracy, a teraz.. ni ma szans. Ale dziś mama sama pędzi do galerii a ja zabiore się za jakąs powolną domową robote, heh a słońce jest.. jest, naprawde, ale nie wiem na jak długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Oj dziewczyny zahcecacie do robotek :) moze i ja cos wymysle. JA niestety tez mam zgage ale poki co pol szklanki piwa mi najbardziej pomaga... mi zazwyczaj pomaga co innego niz wiekszosci;) ;) slonce rzeczywiscie sie utrzymujei dobrze bo musze dzis cale przedpoludnie spedzic znowu na biurokracji... mam nadzieje ze dzis juz wszystko zalatwie a jak nie to poloze sie na podlodze i bede wyc-pewnie takie cos pomoze :) i nikt nie bedzie mnie juz odsylal z biura do biura....czasami czuje sie jak w Polsce-malo zorientowani Ci niektorzy "Anglicy"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! Onyx GRATULACJE!Usmialam sie z tego o gazie,do wlasnego uzytku:) MamoEli jak twoj skarbek sie czuje,dobrze,ze dali jakis antybiotyk oby szybko pomogl,ja tego bolu nie moglam przecierpiec,a takie malutkie:( Jesli chodzi o filmy to The mist(mgla) Awake(obudzony) The brave one(Odwazna) Schrooms,Untraceable,Lions for lambs,30days of night. Wspolczuje wam z ta zgaga,ja 3cia ciaza i narazie nie mialam,zalecam sie do porad,jesc malo,ale czesto. Moj Adas tez goraczkowal na zabki i tylko paracetamol,katar tez moze byc od zabkowania,mozesz isc do gp poda ci jaka najwieksza dawke mozesz dac paracetamolu,ja juz nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm....moj szkrab po wczorajszych zmaganiach robi dzis siku na nocnik jak gdyby nigdy nic :) teraz wlasnie zlizuje nutelle z kanapki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuszki furagin i urosept to fajna sparawa ale dla nas doroslych. to samo z wiekszymi dawkami lekow. takim malcom niestety nie mozna podac wszystkiego. niektore leki sa dopiero od 6 lub 12 roku zycia. poza tym dzieciom do 3 roku przepisuje sie wszystko w plynie, poniewaz przyjmuje sie ze nie potrafia jeszcze przelykac tabletek ;) tak czy inaczej dzieki za dobre checi 🌼 na prawde widze slonce!!! az sprawdze na bbc jak dlugo potrwa to zalamanie pogody :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez sloneczko swieci,narazie:)jak bedzie swiecic dalej to pogonie meza zeby trawe skosil,bo po kolana juz siega.A teraz to chyba pranko wstawie,na dworze szybko wyschnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEHE dopiero zauwazylam,ze pisalas ,MamoEli o niunce,ze lepiej sie czuje,dobrze ze szybko dochodzi do siebie,Adasko dzisiaj chlebek z dzemem zajadal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"zalamanie" pogody dla mojej lokalizacji wg BBC potrwa dzis caly dzien z przerwa ok godziny 13. wtedy to ma powrocic na chwile normalna pogoda :D no to wstawie pranie w tanszej taryfie czyli o 13.30 i posusze na podworku (posciel) ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje pranko juz wstawione.Chyba sie wybiore z Adasiem na spacerek,juz tak nie kicham tylko gardlo boli,ale ja tu tak mam w PL to bym 3dni z lozka nie wstawala,a tu po 3dniach juz po wszystkim i lzej przechodze,moje dzieci tez lzej tu chorubska przechodza:) W polskiej gazetce przeczytalam,ze konsultat w Mancesterze otwarty i ze moje hrabstwo moze tam zalatwiac sprawy np.paszport:) Moj i meza dowod wazny do 2012,i dzieciakow paszporty tez takze za 4lata napewno do Pl polecimy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale magia, wiem ze napisalam post o tym, ze slońce zaszło, bo za dużo chwaliłysmy, ale po tym jak mi sie komp wyłączyl sam, to już go nie ma ;/ ;/ ;/ dziwne to to... acha i dziwiłam się że w Anglii jest tańsza taryfa, bo nie wiedziałam, a może tylko ja go nie widze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze sama sie robi :( nie kumam, to jak komus sie chce wejsc, to prosze zlikwidowac ta spacje przed przecinkiem przepraszamy za utrudnienia - serwis onet.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest tansza taryfa, ale musisz uwazac na to jaka taryfe placisz (e7 czy e10) bo godziny w ktorych energia jest tansza zaleza wlasnie od tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć babeczki:) ja dzisiaj trochę wcześniej wstałam, ale też szybko wczoraj padłam po takim sprzątaniu. ale za nim usnęłam to musiałam się nieźle namęczyć z moim maluchem. zachciało mu się tańczyć chyba wczoraj \"pogo\". ponad godzinę się z nim męczyłam i próbowałam go przetrzymać na boku i wkońcu się udało i nawet w nocy dał pospać. z tym słonkiem to chyba dziś nie bardzo bo jak wstałam to świeciło a teraz jakieś chmurzyska przyszły :( wczoraj jak sobie poczytałam o zgagach to jak położyłam się spać też mnie dopadła ale już nie miałam siły na picie wody i siedzenie więc najskuteczniejszy okazał się rennie. mamo***Eli super że dziś z twoją malutką już jest lepiej. kobitki co dziś serwujecie na obiadek bo ja nie mam na dziś pomysłu. może któraś z was robi coś szybkiego. a teraz pora na kawusie z ciasteczkiem:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pospałam troszkę jeszcze ... ale wystarczy, szkoda dnia, choć ten dzień jak każdy ... \'dzień świstaka\' Podziwiam Was dziewczyny że wy za jakieś robótki się bierzecie ... ja wystać ani minuty nie mogę bo boli kręgosłup i ściska mnie całą, kucnąć też nie bo nogi za baloniaste... jedyne co to pranie włączę i obiad ugotuję, nawet zmywanie mam czasem na dwa razy, albo małżonka gonię :) mamo***Eli bardzo fajnie że Twoja mała już ma sie lepiej, no i Ty dzięki temu też masz lepsze samopoczucie :) A o tej taryfie to też nie słyszałam, a jak to sprawdzić?... może najpierw poszukam jaką mam taryfę... a skąd masz prąd bo ja z npower... Słońce coś tak próbuje się przebijać przez chmurki, no i na bbc pokazują że tak będzie cały dzień... z retszą ja i tak siedzę w domu, bo każdy krok to straszny ból w pachwinach... :( niestety aniapud ja dzisiaj będę robić kopytka :) już mam ochotę :) do tego surówkę (jak zwykle) no i moze rybka jeszcze... Uwaga na kawusię z ciasteczkiem... grozi zgagą ;) haha... ale o tej porze to jeszcze nie takie groźne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, Kamila - patrzyłam na ten artykuł http://wiadomosci.onet.pl/1822584,28350,wiadomosceu.html no cóż, jedni mówią o jąkaniu a inni że lepiej jak dziecko ma szybko kontakt z obcym językiem bo łatwiej mu będzie go opanować, taki maleć chłonie wiedzę kilkakrotnie szybciej niż dorosły ... wydaje mi się że to jąkanie to zależy indywidualnie od dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja trochę żartowałam, przeciez nię będę panikowac bo ktos coś napisał o jąkaniu. Ale moja mama dziś zapytala jak będzie mówiło nasze dziecko ? Niestety pewnie do Eda po angielsku a do mnie po polsku (oby) i nic z tym nie zrobie, bo mąż po polsku rozumie tylko troszke ale w ogóle nie mówi. Od małego będę starała się mówic do dziecka jak najwięcej po polsku, żeby nauczyło się potem mówic nasze trudne głoski itp. Jakoś to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila - Ach teraz rozumię, no i nie dziwi mnie to, że zwróciaś uwagę na ten artykuł. Skoro Twój mąż jest anglikiem to co innego :) Maluch może mieć czasem kolorowy zawrót głowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezuuuuu moje dziecko znowu dorwalo paste do zebow!!! chyba ja udusze! oleniga moj kazdy dzien jest dniem swistaka :D jesli chodzi o zmywanie to ja robie jedno a maz po powrocie z pracy robi drugie bo moj brzuch nijak nie chce ze mna wspolpracowac :) albo zmywam bokiem na stoleczku albo z rekoma wyciagnietymi na maxa. bebzolek przeszkadza mi juz doslownie we wszystkim wiec porzadki ograniczylam do niezbednego minimum,ale niestety to minimum tez trzeba zrobic. jesli chodzi o energie to trzeba zadzwonic do swego dostawcy energii, podac nr ref, wtedy oni beda w stanie powiedziec jaka masz taryfe. czasem jest to napisane na rachunku. sa zasadniczo 2 taryfy economy-7 lub economy-10 (o innych przynajmniej nie slyszalam ale nie jestem pewna czy nie istnieje jeszcze taryfa rowna czyli ze placisz caly dzien tak samo). e-7 oznacza ze masz 7 godzin tanszej energii na dobe a e-10 ze 10. to jakie sa to godziny zalezy rowniez od tego gdzie mieszkasz. ja mam dostawce Powergen, ktory nalezy do grupy \"e-on\" i do e-on nalezy dzwonic bezposrednio z zapytaniem o taryfe i godziny. podejzewam ze mozna zrobic to przez internet, ja tam wole pogadac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, dlugo nie bylo mnei, musze was doczytac co sie tutaj na forum dzieje :) maly chory wogole nie chce spac, dobrze ze je dzis znow u lekarza bylismy na osluchanie bo kaszselek sie zaczal :( naszczesice wsyszystko czysciuktkie oskrzela i plucka, ale pewnie w przyszlymy tyg na prawdzeniee pojdziemy HV byla ale sluchu znowu nie mogla zbadac :( i do szpitala idziemy w piatek, bo maly za bardzo zapchany :( wroci jeszcze i zwazy mi synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila wiem ze Twoja sytuacja jest troche inna, ale pamietaj ze jesli nie nauczysz swej pociechy zanim pojdzie do nursery to juz pewnie nie nauczysz jej wcale. dzieci sa bardzo chlonne to prawda, ale tez i leniwe i kopiuja tylko te wiedze ktora jest im potrzebna ;) dzieci moich znajomych niestety w wiekszosci przypadkow nie rozmawiaja miedzy soba po polsku mimo ze obje rodzice sa Polakami. my doszlismy do wniosku ze nie bedziemy wcale uczyc Eli angielskiego bo tego nauczy ja przedszkole, za to bardzo staramy sie zeby nauczyla sie jak najszybciej polskiego. pomocna bedzie Ci telewizja i programy dla dzieci jak np mini-mini :). moja szprotka i tak lapie angielski bo wszyscy wokol posluguja sie tym jezykiem. zauwazylam ze o ile potrafi odpowiedziec po angielsku na zadane jej pytanie, to jesli to pytanie zadam jej ja lub maz - odpowiada po polsku. z nami porozumiewa sie tylko i wylacznie po polsku :) jestesmy jednak swiadomi tego, ze czeka nas to samo co innych rodzicow, czyli ze pewnego dnia, po powrocie z przedszkola uslyszymy od Eli z rozpedu relacje dnia po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tam dziewczyny... po obiadkach? ... ja zrobiłam te kopytka...pyszne były :) :) jeszcze troche zostało ... najadłam się jak bąk, mały chyba też bo nie wierzga :)) Teraz to najchętniej położyłabym się, ale... boję sie zgagi :( pozdarwiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamileczkaaa
czesc dziewczyny bardzo was prosze o pomoc, spoznial mi sie okres zrobilam 3 testy ciazowe i wykazaly ze jestem w ciazy po tyg. zrobilam jeszcze jeden dla pewnosci i wyszedl ze nie, zalamalam sie bo juz sie cieszylam po 2 tyg. dalej okresu nie mam zrobilam test wyszedl ze jestem w ciazy a drugi ze nie co mam zrobic mieszkam w anglii a tu zero pomocy moze jestem chora a nie wiem jak to mozliwe ze testy pokazują raz tak raz tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Kamileczkaaa z wlasnego doswiadczenia wiem ze testy wlasnie tak pokazuja, wszystko zalezy od tego jakiego testu urzywasz i zeby nie przetrzymac odczytania wwyniku... nie masz tam ginekologa w poblizu??? ale wiesz wiekszosc tych testow wygladajacych jak termometry jest poprawniejsza. nie wiem jakiego probowalas..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamileczkaaa przede wszystkim nie stresuj się i nie panikuj, skoro tak różnie Ci testy wychodzą to radziłabym Ci pójść do Twojej surgery, jeśli nie jesteś zapisana nigdzie to pójdź do najbliższej przychodni, powiedz co i jak i oni tam zrobią Ci test... no bo robienie kolejnych testów to nie wiem czy to najlepszy pomysł... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×