Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

no iwwwa..nie ladnie specjalnie poprawilam swoja tabelke wczesniej a ty teraz znow wzielas poprzednia poprawiajac tydzien Mamy Eli.. trzeba kopiowac ostatnia z rzedu :( asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby......... ..... ?...........? Agnieszka1981...25.09.2008.....34...Londyn......synek... ..........? Oleniga............27.09.2008.....38...Cambridge.....chy ba Mikołaj?! mama Eli...........02.10.2008.....37.....WGC........???.......... ....? ?? monika820227....15.10.2008.....28.....Londyn..........?. .............? ania 3...............25.10.2008.....31....Boston.....synek....... .Dawid magdzikm.......27.10.2008.....31....Redditch....synek ....Maksymilian aniapud............29.10.2008.....32.....Enfield......sy nek.......Kubuś Jola25..............31.10.2008.....32....St Albans..........?..............? kamila_black.....04.11.2008...32......Hatfield...chyba córka...Blanka mala79.............08.11.2008.....30......Londyn....corc ia.............? Asanna.............11.11.2008.....21......Wood Green.......corcia......? Krakersik81.......22.11.2008.....30....Menchester...córk a......Zuzia Patinka26.........30.11.2008.....20......Cheltenham..cor ka.....Olivia Katelka25.........06.12.2008r...25....Cheshunt.......??? ??.......????? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? iwwa***............14.12.2008.....27....londyn.......... .corcia...........? Mi83...............24.03.2009.....13......Leicester.... .......?............? anecia1702.......19.03.2009.....13......Melton........ .....?.............? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850......Banbury...coreczka........... ..Olenka Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa........07.07.2008....3,056kg....Thornton Heath..córka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ........Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. ..........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia.... .Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. .........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... ..Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke..chlopak. ..Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1............02.09.2008....2900.....London..Maksymil ian Mikolaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja21
Hej wlasnie sie dowiedzialam ze jestem w 7 tygodniu mieszkam na hounslow i mam pelno pbaw czy sobie poradze gdyz mam dopiero 21 lat a cala moja rodzina jest w polsce doradzcie mi co powinnam a co nie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki!!! U mnie starszy zasmarkany:(pewnie mlodszy niedlugo zalapie. Jola dobrze,ze wszystko ok!Moj maz ma juz galki na wierzchu odkad jestem w ciazy niestety niedopuszczam go hehe,boje sie. Witam nowe brzuchatki!!! To ja sobie to usg 3d odpuszczam,za drogi interes! MamoEli jak randka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
O jak fajnie Alutka przyjdz do mnie na kawe to pogadamy :) hounslow west :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
a co do tabelki to przepraszam Kamilko :) musialam przeoczyc...taka ona malutka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic się nie stalo moja droga.. chciałam po prostu to wpisac bo juz kiedys napisałam że chyba córka i poszło z wiatrem przy kolejnych zmianach, ale spoko, nic nie szkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
ciesze sie :) nie chciałam narobić Ci dodatkowej pracy :) alez u mnie pogoda.... raczej prania nie zrobie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:) widzę, że większość z nas miała dziś nieprzespaną nockę:( ja i może bym sobie smacznie spała tylko o jakiejś 2 obudził mnie znów bardzo mocny skurcz więc nocka z głowy - na czuwaniu. dziś tylko jeden wczoraj trzy. trochę się zaczynam martwić, ale w ciągu dnia czuję się dobrze. jak zadzwonię do położnej i jej powiem to pewnie usłyszę it\'s normal. hej alicja. pierwsze co musisz zrobić to zarejestrować się do GP tak jak ci napisała mama***Eli a później to oni cie już dalej poprowadzą z badaniami i spotkaniami z położną. mamao***Eli jak tam udała się randka:) idę zrobić sobie jakieś żarełko bo w brzuchu burczy. zajrzę do was za chwilkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Alicja21 mowie powaznie przyjdz do mnie ja Ci wszystko wytlumacze a jak cos to zaprowadze nie masz do mnie daleko jakies podejzewam 10min:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
a Mama*Eli nie chce nam zdradzic nic a nic z tej swojej randki aja tu czekam i wrecz paznokcie obgryzam z niecierpliwosci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D iwwwa to nie tak. mam pod opieka dwie rozbrykane malolaty (moja-2,5 i sasiadki nieco ponad 3 lata), wiec musze miec oczy na okolo glowy :) popisze wiecej jak je poloze spac ok 13-tej ;) randka... no coz mozna to raczej bylo nazwac kawka z mezem :) milo bylo ale spodziewalam sie troche innego scenariusza ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie... zwlekłam się w końcu z łóżka, najchętniej to w ogóle bym stamtąd nie wyłaziła, no ale brzuchol domagał się papu, no więc zjadłam właśnie lunch alo może drugie śniadanie ;) A Wy to już tak aktywnie tutaj urzędujecie :) :) fajnie... iwwwa znalazłam ten magnez+B6 no i już zjadłam, powiedz mi tylko czy Ty to jesz raz dziennie?? Pomyślę nad tym ciśnieniomierzem, może faktycznie kupię... a raczej mąż, bo ja od 3 czy 4 tygodni nigdzie nie wyłażę :( powodzenia w szukaniu imion :) :) :) anemii to ja raczej nie mam :) zbyt dobrze się odrzywiam, z resztą wyniki z badania krwi były dobre, chociaż ostatnio robione w 28tyg., widocznie u nich nie trzeba więcej razy, a mocz też zawsze jest ok... myślę że to mogą być skurcze B-H, no w końcu do finiszu nie daleko... ;) Alicja radzę tak jak dziewczyny, znajdź GP najpierw a resztę Ci dopowiemy...ja też jestem tutaj sama, no z mężem... z resztą odwiedź iwwwę widzę, że bardzo chce Ci pomóc... szkoda że w mojej okolicy nie ma nikogo, też pogadałabym sobie przy kawce...po polsku oczywiście :) :) :) no w końcu mama***Eli zdradziła szczegóły randki :) ... napewno było fajnie :)... zawsze to coś innego niż siedzenie w domu... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy Wy pijecie zieloną herbatę w czasie ciąży???... bo różne rzeczy słyszałam na jej temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga a kiedy ostatnio robilas sobie badanie krwi? bo ja mialam tez swietne wyniki az do 8 miesiaca ;) a herbate zielona jak najbardziej o ile Cie nie odrzuca :) ja normalnie jestem jej wielka fanka ale od jakiegos czasu to tylko czarna z cytryna i dwiema lyzeczkami cukru (nie slodze!), innej nie przelkne! :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Oleniga -wiec tak-mozna brac 3 razy dziennie bez zadnych problemow! tak mi powiedzial ginekolog!Mg jest w suplementach ciazy wiec zapewne nie zaszkodzi :) ja biore 2 razy dziennie po 1 tabletke dopuszczalne sa 2 tabletki 3 razy dziennie. Ja biore je 3 razy dziennie gdy czuje ze mi potzreba ale tez po jednej :) co do zielonej herbaty-ja pijam od czasu do czasu i niczego w swoim organizmie nie zauwazylam... pewnie jest zdrowsza niz kawa czy zwykla herbata. Ale uwierz mi ja nie czuje roznicy...no poza tym ze mniej sie po niej chce pic:) co jest na korzysc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny uwazajcie z tym magnezem. nigdy nie przekraczajcie dawki podanej na opakowaniu.w ogole nie nalezy przekraczac dawek lekow podawanych na opakowaniach a juz na pewno nie wtedy gdy jest sie w ciazy! jesli na opakowaniu jest 1 dziennie to tak nalezy to pic. tak jak wspomnialas iwwwa magnez jest rowniez w suplementach ciazowych ;) poza tym jesli chodzi o magnez to nie nalezy go brac na noc bo... nie dziala. do przyswajania magnezu ponoc potrzebne jest swiatlo dzienne :) i nie pije sie go po i przed kawa, przynajmniej pol godziny bo kawa hamuje przyswajanie magnezu i zelaza. magnez i wapn w wiekszych ilosciach rowniez hamuja przyswajanie zelaza. to tyle z kacika malego farmaceuty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
wiecie co ostatnio ogladalam film ONCE szalenczo podobala mi sie muzyka wogole filmik jest taki leciutki akurat mysle dla takich kobietek jak MY :) polecam jest inny niz pozostale ktore ogladalam ale wart polecenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama***Eli, no ja ostatnio robiłam badanie krwi w 28tygodniu, teraz jestem w 38tyg., wtedy też dawali mi zastrzyk anti-D bo jestem Rh- a mój mąż Rh+ ... a co robią tutaj częściej badanie?? no ja robię wszystko tak jak oni każą, wolałabym mieć zrobione badania co miesiąc, w polsce to byłoby nawet wskazane... ale tutaj...? herbatę zieloną to pijam już długo tylko coś gdzieś wyczytałam i zwątpiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Mama*Eli badz spokojna na opakowaniu jest dozwolona dawka wlasnie 2tab 3xdziennie wiec jak wezmie nawet 3x1 tab dziennie to sie nic nie stanie:) ja zazwyczaj biore pod wieczor bo mi strasznie konczyny dretwieja a Magnez z witaminami B pomaga :) ale warto posluchac farmaceuty :) i wysrodkowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Oleniga wydaje mi sie ze o dodatkowe badania mozesz poprosic GP zwlaszcza ze masz watpliwosci. Przynajmniej moja doktorka sie mnie pyta co ja chce:) hihii jakbym to ja byla tym kto rzadzi :) ale daje mi wszystko o co ja poprosze oczywiscie z zastosowaniem dla ciezarnych...radze wiec udac sie do GP i poprosic o badanie krwi bo obawiasz sie np anemii.... nie wiem ale wydaje mi sie ze warto...trzeba byc pewnym bo bedziesz spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a Wy jecie suplementy ciążowe?? tutaj (tzn. w Anglii) mówią, że jak masz dobrą dietę to nie musisz... ja czasem zjem tabletkę ale nie jem codziennie, uważam że nie potrzebuję... iwwwa - tak w ogóle to po zielonej herbacie bardziej mi się chce pić...może inaczej na mnie działa...w ogóle dużo piję, litr wody to dzienny standard, no i jeszce inne napoje... jak już tak zajmujemy się przyswajaniem składników to pamiętajcie, że wit.C ułatwia wchłanianie żelaza i że nie należy pić herbaty po obiedzie, utrudnia wchłanianie składników odżywczych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga ja tez nie biore suplementow, oprocz zelaza bo mam anemie, poniewaz uwazam ze odzywiam sie zdrowo. staram sie trzymac diete ciazowa, pic odpowiednia ilosc napojów, wody i mleka (z tym ostatnim mam problem). biore czasem tabletke gdy wiem ze nie bede w stanie zjesc tak jak powinnam (np.kukam pod konsulatem RP w Londynie czekajac na odbior paszportu ;) lub jestem na zakupach i przegryze cos tam w locie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Oleniga jak ostatnio bylam u swojej ginekolog w polsce to poprostu mowila by sobie brac centrum materna-ale w zasadzie wszyscy sa jednego zdania ze procz zelaza i kwasow foliowych nie potrzeba zbytnio zmieniac...wogole to polski ginekolog w anglii powiedzial mi ze polscy w polsce przepisuja te centra i im podobne tyko po to ze dostaja za to pieniazki z reklamy...ja osobiscie nie wiem co o tym sadzic bo mozna by sie ustosunkowac do obu stron...mi tutajsza GP przepisuje tzw pregady-jeste to wlasnie zelazo + kw foliowy. ja sobie czasem wypije hippo herbatke dla kobiet w naszym stanie :) a;e z tego co wiem wiekszaosc lekarzy poprostu mowi zeby zwiekszyc jedzenie owocow i pic wiecej niz zwykle...zreszta za czasow gdy konczylam szkole medyczna to tez tak mowili wiec nie przejmuj sie...jesli cos by Ci brakowalo z pewnoscia dostalabys to od lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co dziewczyny, ja już od miesiąca nigdzie nie wychodzę, bo jestem duża (przytyłam już 25kg a ważyłam 55), mam duży brzuch i ledwo człapię. Nie mogę chodzić i nie mogę nawet minuty ustać bo mnie ściska i kręgosłup boli... także do GP nie ma szans, że się wybiorę... położna do mnie przychodzi co dwa tygodnie, już była trzy razy i przychodzi w poniedziałek... Prawda jest taka, że maluch to co potrzebuje to "wyssie" z organizmu mamy, więc nie ma co się o niego martwić, bardziej o siebie trzeba. Wydaje mi się, że odżywiam się odpowiednio, z resztą skończyłam studia związane z żywnością, także staram się sobie radzić..., jakoś nie ufam za bardzo tym angielskim lekarzom, szczególnie straciłam zaufanie do nich jak na początku ciąży olali moje bóle brzucha, a jak pojechałam do Polski to okazało się, że w jestem w 7 tygodniu ciąży i ciąża jest zagrożona. Leżałam plackiem 3tyg., a pojechaliśmy z mężem ślub załatwiać... gdyby nie ten polski lekarz straciłabym dziecko, już wtedy było 60% na donoszenie ciąży... tutaj w Anglii to paracetamol i tyle... Także staram się myśleć pozytywnie i jem wszystko co mi mąż kupi w sklepie, oczywiście według mojej listy... ;) bardzo dziękuję za Wasze rady i z tych, z których jestem w stanie fizycznie skorzystać to napewno skorzystam :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suplementy dla kobiet w ciazy sa inne :) przede wszystkim nie zawieraja wit A, ktora jest niewskazana w ciazy i maja zwiekszona ilosc roznych pierwiastkow. nie wiem dokladnie czego wiec nie bede sie madrzyc;) podejzewam tylko ze zelaza,magnezu,wapnia i kwasu foliowego. nareszcie udalo mi sie polozyc te dwie male diablice :O to znaczy moja spi, a sasiadki lezy. dobre i to, znudzi sie to zasnie :D czas na kawke i ciacho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fantastyczny ten artykuł o magnezie mamo***Eli ... masz jeszce takie o innych pierwiastkach?, np. o żelazie??, bo nie mogę znaleźć na tej stronie...:) Ja mam taki preparat dla kobiet w ciąży i karmiących Pregnacare plus omega-3 i czasami jem, jeszcze kiedyś inny kupiłam w Polsce chyba feminatal się nazywa czy jakoś tak, ale nawet go jeszcze nie ruszyłam, może później jak będę karmić... to prawda że są one specjalnie "skonstruowane" dl akobiet w ciąży ale jakoś nie jestem zwolennikeim brania tabletek, może to niedobrze w tym przypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia na takie chorobsko polecam to: http://www.medised.co.uk/for_children/what_is_medised.asp dostepne w aptekach bez recepty :) dla mnie bomba. dzieci spia po tym jak aniolki :) nawet te chore ;) jest to syropek przeciwbolowy, ulatwiajacy oddychanie i odblokowujacy noski. zawiera bardzo delikatny skladnik antyhistaminowy, stad ten sen. moj maz uwaza ze temu kto to wynalazl nalezy sie nobel :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze, dobrze oleniga! lepiej jest sie zdrowiej odzywiac niz brac suplementy. poza tym nie przedawkujesz pierwiastkow i witamin zawartych w pokarmie ;) nie szukalam innych artykulow, na ten natknelam sie jakis czas temu przypadkiem kiedy sama szukalam pomocy w sprawie dretwienia nog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×