Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

no kurcze ciezko jest myslalam ze ja pojde do jakiejs pracy,ale ciaza zagrozona wiec nie ryzykuje zloze tez do spoldzielni o mieszkanie moze sie uda to zawsze taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniapud-oczywiscie nie zyczę, ale uwierz da się przezyc.. ale to dopiero wiesz jak masz malucha w ramionach:) anecia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia bol przeszedl ale nie calkowicie jeszcze troche czuje bol w kregoslupie. Kamila black byc moze tak jak mowisz ze dziecko jest obrocone pleckami do moich plecow i dlatego czuje taki bol.Dobrze ze u ciebie termin sie zbliza to juz biedulko nie bedziesz sie meczyc:-) widzisz moj brzuchol jest duzy i tez czuje sie jak kaleka choc to 6 miesiac,co dopiero jak bede w 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reinka
Witam dziewczyny. Chyba nie dam rady nadrobić zaleglości w topiku jeśli w takim tepie będzie sie rozwijał;) Cieszę się, że do Was trafiłam. Choć chyba jeszcze trochę czasu minie zanim będę mogła dołączyć do Was w 100% procentach:( W mojej pracy tylko plotki krążą raz o tym, ze będą dawac kontarkty, innym razem, ze będa zwalniać. Już sama nie wiem:( Iwwa: dziękuję za odpowiedź. Troszkę mnie uspokoiłaś wiadomoscią, że nie mogą mnie zwolnić. Lecz niestety w mojej firmie, jak tylko kogos wytypują sobie do zwolnienia, to będa czychac na byle pretekst by to zrobić. ( Będę wdzięczna za informacjie z Cba. Chociaż sama koniecznie też muszę się tam zgłosić. Wiem natomiast, że agencja musi wypłacić zasiłek macierzynski i od kwietnia 2007 wynosi on 33 tygodnie łącznie z 15 tygodniami przed porodem. Na tych linkach można sie czegos dowiedzieć więcej: http://www.leeds-manchester.pl/law/index.php?art=pio#atz http://www.ezhome.eu/urlop_i_zasilek_macierzynski.html Mamo Eli: Gratuluję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi83 jak ci sie pracuje w sobotniej szkole?tez mialam propozycje pracy w naszej,ale adasia nie bylo z kim zostawic:( kamila26 to dobrze ze lepiej ciesze sie bardzo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia ten drugi poród i waga maluszka 4150 to ci powiem że jestem pod wrażeniem. ja ważyłam 3800 a mój mąż 3400 a na dokładkę wszystkie dolegliwości ciążowe mam takie jak moja teściowa z moim mężem i maluszek też będzie skorpionem jak mój mąż wiec może coś w tym jest że waga też będzie podobna tylko żeby później był taki jak ja a nie mój mąż bo jego trzeba było cały czas nosić i cały czas jadł a ja byłam spokojniutkim dzieciorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bylo zle wieksze dzieci rodza,ja sobie myslalam eby mocno przec bo dzidzie moze boli nie myslalam o moim bolu i jakos bylo,pozniej juz tylko czulam szczescie noi sama wszoku ze ponad 4kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia- zgadz się, niektore chatki wychodzą tanio..ale coz- my musimy liczyc na siebie.. z drugiej strony za ten dom bedziemy placic tyle, ile mniej wiecej ze spóldzielni(450f).. sadze, ze cena niezla za 3b z ogrodkiem.. no, ale mam nadzieję, ze nas rachunki nie wykonczą.. ach i zrezygnowalismy z wyjazdu na siwta do polski bo w listopadzie tyle wyd. czynsz, kaucja, troche mebli.. tu uregulowac rachunki.. a swieta koszt jakies 400-500f (samochodem), samolotem dla nas prawie 900:( kamila26- a ja, no o mnie zapomniałas- bylam pierwsza z diagnoza bółow krzyza:-P no tak, jak sie ma 158 wzrostu, to nikt Cie nie zauwaza:-P ..zartuje, fajnie, ze ci przeszlo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to malo mi83 my za 3bed z ogrodkiem i salonem 525 oplaty za gaz w sezonie grzewczym 450L za 3mies,woda za 6m 200L tylko maz pracuje noi taxy 100co tydz a CHB wstrzymany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi83 a gdzie ty mieszkasz, że tak tanio wynajęłaś 3-bedroom, ja za 1 muszę płacić 725 plus rachunki i council i tez próbowaliśmy z mieszkaniem z councilu ale tam same ciapatki i murzyni w okienkach i babka skwitowała nas tak, że jak my z polski jesteśmy to nie należymy do unii europejskiej i nam się nie należy a pouczać jej nie możemy bo ona pracuje tam 20 lat i wie co mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia- calkiem milo, to zawsze odskocznia..no i kontakt z ludzmi, cos sie dzieje.. ale powiem szczerze- dla mnie, jako polonisty trochę przytłaczający jest poziom i w ogole..kurczę, ja bym nie chcial, zeby adas stal sie Anglikiem, zeby sie po polsku wyslowic nie umial.. krakersik- widzę, ze się udalo z zaczernianiem- bo moja instrukcja, jak na poloniste, trochę chaotyczna byla:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i counsil tax 130,moj wiesz w fabryce robi za 5.70/h pozniej bedzie mial 6cos za h bo dopiero kontrakt dostal,ale jakos to bedzie do polski haracz na chate wysylamy 200L,nie chca kupic bo bank nie udziela kredytu bo jest we wspolwlasnosci mieszkanie bysmy musieli zniesc wspolwlasnosc a to 5tys zl eh jakos to bedzie do polski raczej nie ma po co wracac...pracy nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez tego bym nie chciala,pracuje ze starszym ile sie da kupuje mu polskie ksiazki i komiksy z polski mama mu poprzywozi i pozniej maz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniapud- ja mieszkam w Leicester, ale tu ceny sa dla nas zbyt wygorowane..za byle 1b musielibysmy zaplacic jakiec 400- 450.. dlatego poszukalismy sobie czegos w mniejszym miasteczku pod lester.. i fajnie trafilismy(normalnie okazja) bo chatka wygląda przyzwoicie.. a powiem szczerze mam dosc ciapatych, murzynow i przykro mi częsc Polakow, ktora tu zgromadzila sie gl. przy narborough.. hinckley- angole.. zobaczymy jak bedzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udalo udalo:)jeszcze raz dzieki dziewczyny jak jeszcze nie mam zadnych benefitow to mam szanse na ich becikowe?jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakersik- składaj o ctc( bo jak bedziesz go mialaw kwocie wyzszej niz family element to dostaniesz)- inne, ktore Cie kwalifikuja, to te dla bezrobotnych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakresik żeby dostać od nich becikowe musisz mieć albo: - Income Support albo - Jobseeker's Allowance albo - Pension Credit albo - Working Tax Credit z elementami niepełnosprawności albo - Child Tax Credit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ctc możesz się starać jak masz dzidziusia bo tam chyba trzeba wysłać akt urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akt urodzenia wysyła się po child benefit... do child tax creditu nic, procz wniosku nie dołaczalismy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi83 ty tez masz skan w listopadzie w lester?dzisiaj tam kolezanka miala ona ma termin na 14.04 ma miec coreczke,cieszy sie bo chciala corcie:) ciekawe jak ja pewnie chlop he.mi a ty masz przeczucia juz jakies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.. a ta stronką, do ktorej wyzej podalam link jest bardzo fajna.. jest o benefitach, dzieciach, ciązy- jak w pol. jak w uk.( srodki znieczulające itp.), zabawy dla dzieci, porady. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×