Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Sluchajcie ja nie wiem moja Nikola jest juz po drugim antybiotyku ktory jej nie wyleczyl choroby,Wezly chlonne wciaz powiekszone ,rano kaszel,jezyk znow robi sie bialy.Bylam u lekarza powiedzial ze trzeciego antybiotyku nie bedzie przepisywal tylko da inhalator bo ciezko oddycha,ale po tym inhalatorze zadnej poprawy.Czy oni maja jakies slabsze te antybiotyki ?czy co?bo zawsze czekam w aptece 10 minut az mi go rozrobia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiulka, powiem Ci , ze mieszkalas w wyjątkowo tanim mieszkaniu. W grudniu ub roku musielismy sie przenieść, wczesniej też mieszkalismy na thornton, placiliśmy 800za 2bed. szukalismy długo mieszkania, i wierz mi, cena nie schodziła ponizej 800 za 2bed, chybaże warunki byly nieciekawe. I wzieliśmy to za 850 bo bylo odnawiane, czyste.Ceny az tak w gore nie poszly ostatnio, dzialo sie tak ok1-2lata temu.A teraz znowu sie wkórzam bo pleśn zaczyna wyłazić. Wlaśnie dziewczyny, znacie jakiś srodek zapobiegajacy pleśni?. Coś może czym można te ściany popryskac i to nie będzie sie gnieździć?Ta pleśn w mieszaniach tutaj to normalnie plaga jakaś, wietrzysz, ogrzewasz a i tak wylezie, czy tak wszedzie jest?przeciez tak nie da sie żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakos nie wiem czuje ze niedlugo swieta,spedzimy je ze znajomymi z tad na szczescie,bo tez w tamtym roku bylismy sami. oglada ktoras na tvn rozmowy w toku?jest o dziewczynach ktore przeszly menopauze w szkole podstawowej jedna nawet!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja tez cieszę się że niebawem święta do mnie równiez przyjeżdzają rodzice ktorych nie widziałam prawie dwa lata i doczekac się juz nie moge tego spotkania :) mi83 pytałas tam wyzej dlaczego bedę leżeć dwa dni w szpitalu,będą mnie i maluszka obserwować ponieważ choruje na cukrzycę i niedoczynnośc tarczycy no i musza popatrzec czy wszystko z nami ok jest,mam nadzieje że tak bedzie nie chce dłużej dłużej tam być. A dzis coś mi bardzo brzuszek się stawia mam nadzieje że nic z tego się nie wykluje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tego roku nie czekam na świeta, chcialam, bardzo chcialam poleciec do Polski,chociaż raz na świeta. Zawsze spedzalam tutaj od kiedy tu jesteśmy(5 lat w grudniu) ale jak sie zdecydowalam to ceny biletow byly nie na nasza kieszeń. Kamila26 a co tak konkretnie jest Nikoli?powiedzieli Ci cos konkretnego?A jak jej płuca? Zuzia kiedyś też miala na kaszel antybiotyk, nic nie pomógl, dali drugi, a choroba dalej sie rozwijala, wiec stwierdzili, ze to wirusowe i antybiotyk tego nie zwalczy i trzeba przeczekac. Poszlam do polsk pediatry, powiedziala, ze te antybiotyki, ktore miala z NHS są najprostrze, i dala inny, mocniejszy, po kilku dniach przeszlo. A dodam , że z tego wszystkiego mała nabawiła sie obustronnego zapalenia płuc. Pewnie Cie wystraszyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znaczy czekam na świeta, bo są przyjemne, mąż w domu i choinka, ale tak teraz bez wiekszego entuzjazmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wam. Dziewczyny zblizajace sie juz do porodu,jak czesto macie wizyty u poloznej albo gp.Bo ja juz od 2 miesiecy nie mialam zadnego apoitmentu,3 tyg temu wrocilam z Polski wiec tam mialam usg i wiem ze jest ok ale czy to tu u nich normalne pod koniec ze nie przychodzi mi zadne wezwanie. Chyba sama musze sie wprosic i zadzwonic do poloznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
straszne normalnie,nie moga miec wlsnych dzieci noi wogole ledwo zaczely dojrzewac,albo i nawet nie a tu juz przekwitaja!!! a snieg byl super na wielkanoc!syn balwana ulepil,snieg stopnial a balwan sie trzymal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala no ja Ci nie powiem jak tu jest gdy z kobietką jest wsio ok,bo jak czytam relacje dziewczyn to u mnie wszystko wyglada zupełnie inaczej... No fakt śnieg w swięta też by mnie zaskoczył :) ale mile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej mala79, to mnie teraz zagiełas. Do mnie to nikt nie dzwonił, w tej zielonej książeczce jest napisane kiedy są wizyty i ja od pewnego momentu zaczełam się umawiac i teraz mam co 2 tygodnie wizyty powinny byc w... 25, 28, 31, 34, 36, 38 i 40 tc, wcześniej już nie piszę bo ty podobnie jak ja masz termin dzwoń do swojej przychodni i niech umówią cię na wizyte z położna. Kamila26, ja myśle, że twoja Nikola powinna była wziąc porządny polski antybiotyk. Mi tata dał zapas, bo tutaj rzadko je dają i na dodatek sa słabiutkie. Antybiotyk pomaga na pewno, chociaż niektórzy w to nie wierzą. Moja pasierbica cała zime chorowała i też była na byle gównianych syropkach, niby anytbiotykach, ale u niej jest też ten problem, że jej anormalna matka ją bardzo lekko ubiera.. ale o tym już kiedyś mówiłysmy, że to tendencja Angielek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anastazja33....ja tez mam niedoczynnosc tarczycy,ale nic mi nie mowili ze tam dluzej zostane,ale teraz sie zdenerwowalam ze bede musiala tam byc na obserwacji..mam nadzieje ze nie:(a kto ci to powiedzial?a chodzisz tu do endykrynologa?bo ja bylam 2 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakersik tak chodze do endo.co miesiąc w zeszłym tygodniu miałam ostatnia wizytę pzred porodem,ale o tym że dłużej pobęde w szpitalu powiedział mi mój diabetolog i jak bedzie wszystko dobrze to po dwóch dobach do domciu...A powiedz jaką dawke leku bierzesz? bo ja doszłam do 200g I po dwóch tygodniach od porodu mam dawkę zmniejszyć do 150g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila Black mnie sie tez wydaje ze po polskim by jej przeszlo. Borowka pierwszego nie pamietam nazwy cos na litere C.a drugi to Erythromycin ethyl cos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najgorzej sie boje o te wezly chlonne bo juz dlugo sa powiekszone i nie widze poprawy,juz nawet nie chce czytac na internecie bo jak wpisuje wezly chlonne to same najgorsze rzeczy wyskakuja boje sie normalnie zagladac w internet..Wyniki krwi wyszly jej dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anastazja33...moja dawka to tez 200g,ale jak urodzę to na drugi dzień mam brać 50g , żeby z niedoczynności na nadczynność sie nie zamieniło, ale to moja polska doktor w Polsce mi tak kazała bo tu te globy to zielonego pojęcia nie maja .moja doktor napisała mi email z historia choroby oni to przeczytali i stwierdzili ze tabletki nie zagrażają dziecku ,sprawdzili jaka dawkę biore,a bralam100 tylko moja doktor powiedziała ze jak mi zrobią tu wynik Ft4 to mam do niej zadzwonić i powiedziała ze od 8 miesiąca mam brać 200 ,a juz po to 50 i tak robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borowka powiedzieli ze to virus,ona miala na jezyku krosty,powiekszone wezly chlonne na szyi i pod pachami.Teraz krosty znikly choc po pierwszym antybiotyku tez przeszly na dwa dni i znow na nowo sie pojawily,teraz narazie krost nie ma ale dopiero jest trzy dni po antybiotyku . Kaszle najczesciej nad ranem .Ma tez troche katar no i wciaz te wezly i leciutko bialy jezyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde to ja 200g biore chyba od 6 miesiąca ciązy wcześniej brałam właśnie 150g ale TSH miałam podwyzszone FT4 w normie i ponoć to FT4 jest w ciąży najważniejsze,wiem że leki dziecku nie szkodzą bo tez się strasznie tego bałam.Nie wiem teraz co robić czy po porodzie mam brac taka duzą dawkę czy nie bo faktycznie może byc tak jak piszesz ze z niedoczynności zrobi się nadczynnosc a możesz mi napisać tak dla porównania jakie miałas ostatnie wyniki? Bo ja miałam TSH 0,68 a FT4 16,21 i lekarz powiedział że jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nNie mam pojecia co to jest. Pewnie polskiego lekarza trudno byloby u Ciebie znaleźć, radzilabym ci chociaz porozmawiać przez tel , napewno doradzilby cos mądrego. Kurcze, dlugo to juz trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila26 a moze zrob jej syrop z cebuli!?daj na kanapke kawalek czosnku,wiem ze tez syrop sie z czosnku robi,ale nie pamietam jak,gdzies mam zapisane chcesz to ci napisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia ja juz mam zrobiony syrop z cebuli i czosnku ,mleko z miodem szyja nasmarowana wick vaporub i owinieta szalikiem,cieplo w pokoju nigdzie nie wychodzi poza lazienką,inhalacje robie z rumianku no i dostala od lekarza inhalator na astme bo powiedzial ze to trzeba tez brac pod uwage choc moim zdaniem to nic jej nie pomaga no ale do konca tygodnia musze jej 4 razy dziennie dawac dwa psikniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila_b fajowo ze masz te skurcze juz...ale ja Ci nie zazdroszcze...dla mnie to byl koszmar, rozwarcie było tylko na 2cm jak wzieli mnie w koncu 16 godzin po terminie na wywołanie, a skurcze mialam caly ten czas tylko co 10min ale bolesne...więc najpierw baba zaczela mi roszerzec wejscie bez znieczulenia - az sie poryczalam, potem dala mi gas i znowu próbowala ... myslalam ze umre...durna nie powiedziała mi zebym rozluźniła mięśnie Kegla a ja sie spięłam i bolało jak jasna cholera... potem przyszly wieksze skurcze, co 3min - to był STRASZNY ból !! darłam sie ze chce znieczulenie...nie bylo komu dac epiduralu, a jak juz sie znalazl to trzy razy próbowal sie wkluc i zrezygnowal i poszedl sobie do innej pacjentki u której nie działa tak jak miał działąć, wiec polozna stwierdzila ze da mi pa.... mimo ze juz na tym etapie nie daje się tego znieczulenia, ale ja myślałam że umrę, a w tym czasie pojawil sie inny anestezjolog i pytal czy chce jeszcze epidural wiec ja na to, ze jak moge to oczywiscie - wkłuł sie za pierwszym razem bez problemu...no i w koncu jak zaczely dzialac te dwa znieczulenia to bylam jak nacpana :o... patrzylam tylko na ktg i mowilam \"o kolejny skurcz idzie, miinely 3 minuty\"... i tak przez kilka godzin - chyba z 5, czekali na rozwarcie do 10cm i ja sie zrobilo to przyszla lekarka i stwierdzili, że dziecko dalej jest w pozycji , w ktorej bylo przez ostatni tydzien - czyli kregoslupem do mojego kregoslupa i patrzylo tak jak ja, w tym samym kierunku...no i sumując po 34godz. doszło do cesarskiego cięcia... cesarka trwała tylko 30min i wykonana była po podaniu dodatkowej dawki epiduralu, nic nie czułam od cycuchów w dół ... :) Leżałam na stole i czekałam aż wyciągną maluszka, usłyszałam dwa razy lekki płacz ale bylam zdezorientowana i nie wiedziałam ze to moj maluszek... po jakiś 15 min położyli mi go opatulonego na klatce piersiowej a on tak patrzył swoimi wielkimi oczami :D a mój mąż rozpłakał się i płakał jak dziecko :D ...:) NO więc tak wyglądał mój poród... Potem jeszcze okazało się po dwóch dniach kiedy myśleliśmy, że pójdziemy do domu, że jest ta infekcja... ryczałam znowu, bo szkoda mi było malucha, wenflon musieli mu wkłuć do rączki a potem próbowali jeszzce płyn pobrać z kręgosłupa, ale że on silny to próbowali 3 razy i zrezygnowali... to były straszne dni dla mnie... Mikołaj jest bardzo silny, wszystkim dał się we znaki w szpitalu :D... stres był niesamowity Jola25 :( ... dobrze że ten koszmar się skończył... porażka w moich oczach - dla angielskiej służby zdrowia duuuży minus!:o Bes pamiętam Cię...jeszcze byłam jak zaczęłaś pisać :) wielkie dzięki za trzymanie kciuków dla Was wszystkich kwiatek] Szczęśliwe Brzuchatki: mama Eli..........02.10.2008.....41....WGC........???.......... ....? ?? monika820227...15.10.2008.....28.....Londyn..........?. .............? ania 3..............25.10.2008.....31....Boston.....synek....... .Dawid magdzikm.........27.10.2008.....31....Redditch...synek.. . .Maksymilian aniapud............29.10.2008.....37....Enfield......syn ek.......Kubuś Jola25..............31.10.2008.....37....St Albans...chyba córka..Hania kamila_black......04.11.2008.....36....Hatfield...chyba córka...Blanka mala79.............08.11.2008.....36.....Londyn....corc ia.............? Asanna..............11.11.2008.....35.....Wood Green.......corcia......? Gosiulka24.........15.11.2008.....34.....CROYDON...synek ....Adas??... lorinka..............19.11.2008.....32.....blackpool...c or eczka.....Zuzia? Krakersik81.........22.11.2008.....33....Menchester...có r k a.....Zuzia Patinka26...........30.11.2008.....31....Cheltenham..cor ka.....Olivia Katelka25...........06.12.2008r....32....Cheshunt....... ? ?? ??.......????? Salma................10.12.2008......8.....Leicester.... .......? ...........? iwwa***..............14.12.2008......27....londyn....... .. corcia...........? Kamila26............18.01.2009......26....Inverness..... .. ? ...............? anecia1702.........19.03.2009......18.....Melton........ .....?.............? mi83.................24.03.2009.......17....Leicester... . .......?............? bes...................25.04.2009.......13....Swindon.... .. .................... mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... .................... Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850......Banbury...coreczka........... ..Olenka Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa........07.07.2008....3,056kg....Thornton Heath..córka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ........Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. ..........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia.... .Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. .........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... ..Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke..chlopak. ..Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1............02.09.2008....2900.....London..Maksymil ian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek .. ..Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge.......Mikołaj właśnie skończyłam pompować mleko, kupiłam sobie pompkę elektryczną - używałam też w szpitalu bo Mikołaj jest zbyt niecieroliwy i musi mieć dużo i już, więc moje mleko z butelki jest najlepsze dla niego...jak brakuje to używam sztucznego...zaraz będę zgrywać zdjęcia tylko pieluchę zmienię...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anastazja33..Sorki ze dopiero odpisuje ,ale zabrałam się za robienie sałatki warzywnej :),a wiec moje TSH 0,12 Ft4 16,9 i tez jest wszystko dobrze radzila bym ci żebyś się spytala co z ta dawka jak urodzisz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej no to meczy sie biedna moj syn tez mial tak dlugo kaszel,ale przeszedl po tych syropach,ja do mleka dodawalam czosnek miod i maslo,ma byc cieple nie gorace bo traci wlasciewosci,kurcze adas mi przeszkadza czort maly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiulka24
przykro mi kamilka ze twoja nikola tak choruje.I tak sobie teraz pomyslalam ze skoro nic ci lekaze nie chca przepisywac tutaj dzieciom,to moze warto by bylo w polsce jakies leki kupic,no wiecie jakies syropki na goraczke czy cos na bol brzuszka.Myslicie ze warto cos przywiezc z polski czy wy kupujecie tutaj leki dla swoich dzieci?bo na przyklad mama mi przyslala proszek troisty czy koperek na bol brzuszka,to co sie zawsze w polsce uzywa i bez recepty.Czy jest jeszcze cos godnego polecenia,bez recepty co moge z polski przywiesc lub tu kupic tak w razie czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×