Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Witam na ten topik zagladam pierwszy raz mieszkam w Londynie, niedawno rodzilam (niestety przedwczesnie, 22tc, synus nie przezyl) w szpitalu St Thomas Hospital ktory sie znajduje sie przy Big Benie tylko ze po drugiej stronie Tamizy, moze kojarzycie, bo to ogromny budynek. Chce tylko powiedziec, ze bardzo sie obawialam porodu w tym kraju, ale teraz musze szczerze przyznac ze mialam WSPANIALA opieke w szpitalu, szczegolnie ze takie nieszczescie mnie spotkalo, teraz nadal polozne ktore sie mna opiekowaly dzwonia do mnie i odwiedzaja mnie, bardzo jestem im wdzieczna, bo pieknie zadbaly o mojego maluszka gdyz ja nie bylam w stanie. jesli ktoras z Was ma pytania co do porodu lub mojego szpitala, chetnie odpowiem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za rady 🌼 i podtrzymanie na duchu dzieki wam sie jakos trzymam i nie zalamuje 🌼dla was 👄 teraz mam czekac laskawie na telefon od midwife...no i tak pewnie minie tydzien ..za nim moja awantura da jakies skutki minie kilka dni ...za nim umowi mnie na scan znowu minie jakis czas .....naprawde nie lubie sie prosic o cos co mi sie nalezy...koszmar!!jestem ciekawa czy tak tez traktuja angielki... ale ostatnio weszlam sobie na takie forum tylko ze angielskie gdzie dziewczyny tez sobie pisza jak my i tez czytalam ze czesem musza sie prosic ale wszystkie scany maja o czasie !!!!!!!!wydaje mi sie ze jednak maja lepiej ...:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika820227
dziewczyny prosze Was o porade jestem w 17 tygoniu ciązy i moj szef dał mi wypowiedzenie. ja sprawe ta oddam do sadu. dowiadywalam sie nieco odnosnie jak dlugo moze to potrwac i powieziano mi ze do 6 miesiecy z czego nie jestem zadowolona poniewaz na poczatku sierpnia mielismy wrocic na stale do polski. w ostatecznosci mozemy zostac i ja urodze tutaj czego bym bardzo nie chciala. jak dlugo trzeba czekac zeby malenstwo moglo leciec samolotem i czy dziecko potrzebuje jakis dowodu tozsamosci. nie zalezy mi na tym zeby mialo rezydenture itp. kiedys slyslam ze wystarczy paszport rodzica i akt urodzenia dziecka. jesli ktoras z Was dziewczyny wie cosik prosze napiszcie mi bo ja sie tyram ta sprawa. z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika aby wywiezc dziecko do kraju potrzebujesz paszportu tzw zjazdowki. jest to paszport tylko na wywoz dziecka i wazny jest tez przez jakis krotki okres czasu.do tego potrzebne sa rzeczywiscie tylko wasze paszporty i akt urodzenia dziecka. nic mi nie wiadomo by istniala mozliwosc wywiezienia dziecka bez paszportu, nie istnieje juz natomiast mozliwosc wpisywania dziecka w paszport rodzica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo mi przykro slyszec ze sprawa jednak znajdzie sie w sadzie :(. to dodatkowy, niepotrzebny stres dla Ciebie. probowalas citizen advice ? oni naprawde potrafia skarcic pracodawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam ze ja tak na raty.wiekszosc linii lotniczych pozwala na lot po 6 tygodniu zycia, ale lepiej sprawdz z przewoznikiem u ktorego bedziesz kupowac bilet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika w sprawie wyjazdu z dzieckiem porozmawiaj z konsulatem.Tez na stronie konsulatu jest coś na ten temat.Ogolnie bardzo cięzko jest tam sie dodzwonić. Wiem ze mozna wyjechać bez paszportu w uzasadnionej sytuacji, np.brak środków dożycia itp. ale zawsze można coś ściemnić. Ja teżtak będe próbować za jakiś czas bo i po co mam robić dzieciakom paszport na 1 podróż A le ci sie trafił s....yn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde znam ten szpital kojarze go. ehhh, to musialobyc straszen, ale widze ze dzielnie to przezylas ja-mrowka, podziwiam ciebie, i zycze szczescia i nastepnym razem na pewno sei uda, 3mam kciukasy. co do paszportu, ehhh, ja tez bede miala zalatwianai a wiem ze musze to na poczatku zrobic na sierpien mam termin a w grudniu chce do polski leciec. i zastanawiam sie czy zdaze paszport wyrobic, i jak i gdzei takiemu brzdacowi zdjecie walnac???? ale mam zgage normalnie zdycham, ale staram sei ja ignorowac wszedzei sie trzeba wyklocac o swoje i tyle. ja tak uwazam czy w polsce czy tu. wsszedzie te same kwoki siedza i laske robia ze pracuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopiuje tabelke dla przypomnienia monika2 kiedy ty w koncu sie rozpakujesz :) Szczęśliwe Brzuchatki: Monika2............07.05.2008...40...Coventry........... .. ?.............? Felicity001.........09.05.2008...39...Sheffield......... .synek .......Filip Maja2008...........16.05.2008...38...Londyn............s ynek ....Tymon mona7712........ ..26.05.2008...36...Coventry.....córeczka. .....Julia Monika.stansted..22.06.2008...33...stansted.........syne k.. ..Oscar Aneta_s.............07.07.2008...23...Slough...........c orka.....Jessica Borowa.............12.07.2008....30...Thorntonheath..cór ka.. Julia...8............13.07.2008...29...Telford......? .....Oliwia/Olivier arvena4-gosiaia....08.08.2008...27...Basingstoke..chlopa k.Alexander/Oliver Julka...............15.08.2008....24.....Londyn......... ..... ............. agnieszka75......18.08.2008....22...Ash, Surrey.....synek Gosia1302.........18/08/08......33.....Londyn/Croydon... ...?.... .....? natusia22..........28.08.2008....23.....Londyn.......... ....? ..........? asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby........... ..... ?............? mama Eli...........06.10.2008.....19.....WGC.............?....... .... ....? monika820227....15.10.2008.....17.....Londyn..........?. ...............? mala79.............07.11.2008.....14......Londyn........ .?................? Asanna.............11.11.2008.....14......Wood Green.......?...........? Katelka25.........?????????2008.....??? .....Cheshunt.......???.........???? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczk a.....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.... Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synu ś.......Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....co rcia.......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......syn ek....Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za Wasze odpowiedzi. cieżko strasznie podjac decyzje zeby zostac i urodzic tutaj tym bardziej ze w polsce moja babcia juz nie moze sie doczekac zeby jechac kupic lozeczko jest to dla niej wielka radosc. nie chcemy tez tutaj kupowac lozeczka chyba ze turystyczne ale nie wiem czy na poczatek dzidzia mozee spac w takim lozeczku. dzieki bogu wozka jeszcze do polski nie wyslalismy. chyba zaczelam czuc delikatne ruchy dziecka nigdy tego wczesniej nie czulam. jest to moja pierwsza ciaza i zastanawiam sie czy czasem nie zawczesnie? zycze Wam kobitki udanego weekendu i duzo odpoczynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika niektore dziewczyny wczesniej czuja, smyrania. niektore pozniej rzecz indywidualna ja uwazam tak a pozatym nie powinnas tego pracodawcy zostawaic tak, bo to co zrobil to jest niezgodne z prawem i nie moze. po prostu dyskryminacja kobiety w ciazy to sie nazywa, nie ma szans zeby on wygral sprawe w sadzie, anglicy sa bardzo na to uczuleni mnie zatrudnili pomio ze tego samoge praktycznie dnia co zaoferowali mi prace dowiedzialam sie ze w ciazy jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj szef to idiota mi najpierw zaproponowal prace na part time a dzien pozniej powiedzial ze nie moge dla niego pracowac bo baznes mu nie idzie co jest nie prawda. ja go prosilam o dwa miesiace dopoki nie pojde na macierzynskie on mowil niestety ja przez te dwa miesiace moge na tobie zaoszczedzic. od wtorku przyjal nowa osobe do pracy z polski. ja teraz jestem na urlopie bo przeciez nie zaplaci mi za niewykorzystany urlop i wracam na tydzien do pracy. nie mam ochotytam wracac. ja postaram sie go udupic. trudno ja nic nie trace jesli skieruje sprawe do sadu bo prawnik bierze pieniadze po wygranej sprawie. trudno najwyzej sie zbłaźnie ale wiem jedno ze tak tego nie zostawie.dla mnie powodem bylo ze sie dowiedzial ze musi mi placic SMP. bede informowac jak sprawa sie toczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zostawiaj tego na bank powiedz mu ze do trybunalu z tym idziesz i tyle, zoabczysz jaka mine zrobi a jak go wezmeisz do sadu, to jeszcze zadaj jak najwyzszego doszkodowania za straty moralne, stress i narazenie ciebie na poronienie!!!!!! konieczni idz do gp i powiedz ze jestes bardzo zestresowana zle sie czujesz i wogole bo z powodu ciazy pracodawca zwolnil cie z pracy!!! musisz juz zaczac dowodu zbierac,, chociaz i tak wydaje mi sie ze nei potrzebujesz nic z gory twoj szef jest na przegranej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Monika820227 - widzę,że bez sądu się nie obejdzie.Życzę powodzenia i staraj sie nie denerwować, bo Ty i dzidziuś potrzebujecie teraz tylko spokoju.Przyłączam się do rad dziewczyn, nie popuszczaj, sprawę masz wygraną na bank. Odpowiadam Arvenie na pytanie: Nie wieeeeeeem!!!Pewnie kiedyś w końcu...Najlepiej zapytaj mojego Maleństwa, bo to ono o tym decyduje.Poza tym, jak się dopisałam do tabelki to bardzo długo byłam \'ostatnia\', więc zamierzam teraz być bardzo długo \'pierwsza\' - żeby było konsekwentnie. MamaEli - jest coś czego nie wiesz???????? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Borowa za pocieszenie,bo troche sie wystraszylam.Dziwne dla mnie bylo ze cos takiego napisali bo przeciez sama slyszalam bicie serduszka. Moja pierwsza ciaza okazala sie w 10 tyg martwa,niebylo slychac wogole serduszka i dlatego do drugiego skanu czekam i dopiero sie uspokoje. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Brzuchatki i Mamuski, Kurcze co z tym rozpakowywaniem, cos sie kiepsko dziewczynki staracie ;-) hihihi Ja juz mialam nadzieje ze jak dzis zajrze na forum to znajde wpisy ze Monika2 juz z dziecziatkiem na brzuszku , a tu nic. Dziewczyny, ale ja dzis z innej beczki mam pytanie, a mianowicie zadzwonila do mnie kolezanka z prosba o porade i pomoc, ale ja za bardzo nie wiem jak jej pomoc, moze wy bedziecie cos wiedzialy. A mianowicie 2 miesiace temu urodzila jej sie corcia, z ojcem dziecka nie ukadalo jej sie od dawna, dziecko nie bylo planowane, ale miala nadzieje ze jakos sie ulozy. On wynajal na siebie mieszkanie i pozwolil jej zamieszkac. Po narodzinach wszystko wskazywalo na to ze sie ulozy i bedzie super, nawet zgodzila sie na danie corci jego nazwiska. Ale koles okazal sie jednak skurwysynem. Spotyka sie z inna panna. Ona ma tylko macierzynski, on jej daje na dziecko 50f/tyg ale zada od niej pieniedzy za pokoj. Ona pracowala tu wczesniej przez 2 lata legalnie. Myslicie ze ma szanse na jakas pomoc od Panstwa zeby jakos zyc. Nie wiem jak jej pomoc, bo trzeba bedzie im tlumaczyc cala ta sytuacje, bo mieszkaja pod jednym dachem, ona cchce sie wyprowadzic ale nie ma funduszy. Chora i ciezka sytuacja. Nie wiem jak jej pomoc. Czy moze Wy macie jakis pomysl. Bede wdzieczna za wszelkie wskazowki i porady. Ale dzis w pogoda, czloweik caly mokry i klejacy, ale wole jak jest cieplo niz zimno i deszczowo Pozdrawiam Goraco, i naprawd trzymam kciuki zeby Brzuchatki juz zaczely sie rozpakowywac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za Wszystkie odpowiedzi. pilnie sledze Wasze pogaduchy i czasami az sie glupio wtracic. staram sie nie denerwowac ta sytuacja tylko przygnebia mnie ta nagla zmiana planow. ale mam nadzieje ze bedzie dobrze teraz czekam na drugi scan ktory mam na 29 maja oj nie moge sie doczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ DZIEWCZYNY Ale gwarno u nas, mam zleglosci w czytaniu. Moje bole przeszly w nocy strasznie bolala mnie kosc ogonowa nie wiem moze juz od ucisku, wzielam niesmiertelne 2 paracetamole i sluchajcie wszystko jak reka odjal. Dzis zadnych skurczy...cisza jak makiem zasial, brzuch twardy, ja laze wkurzona...moze bede tygodniami rodzic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorinka nie odpuszczaj z tym skanem jest on jednym z tych najwaznieszych, szczegolnie w ze jak nie zrobia go miedzy 11-13 tyg to potem juz nie sa w stanie zdiagnozowac przeziernosci faldu karkowego, a dokladniej mowiac to badanie ma na celu wykluczenie ryzyka zespolu Downa.W Polsce chodzby nie wiem jakie bylo oblozenie w szpitalach czy klinikach jak powie sie ze to jest 12 tydz to zawsze znajda miejsce by zrobic skan, poniewaz wiedza ze potem juz nie mozna tego stwierdzic. Takze jak cos to nie wiem moze jakas opcja gdzies prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki! strasznie serdeczne poglaskanie dla mroweczki, moge sobie wyobrazic co przezylas. ja poronilam ostatnio w 7 tc i to bylo straszne przezycie. trzeba tylko myslec pozytywnie, ze nastepnym razem bedzie lepiej, ze wszystko bedzie dobrze!!! monika820227 - moze idz rzeczywiscie do citizen advice bureau, co ci szkodzi ich napuscic na szefa... bedziesz miala mocniejsze wsparcie... jesli tez mozna ci cos poradzic - wszystkiego zadaj na pismie... hehe, wiesz, nawet w polsce w skarbowce to dziala, hehe, a tam malo co dziala... :)) a wy, dziewczyny z topu tabelki - wytlumaczcie swoim malenstwom, ze przeciez i tak kiedys musza z was wyskoczyc :) wiec niech nie przeciagaja :) dobrej nocy wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja2008 a ty jeszcze w domu?? A ja myślałam ze ty już tam przesz co sił...No nic napewno juz niedługo :))) No i jeszcze nasza fajna tabeleczka Szczęśliwe Brzuchatki: Monika2............07.05.2008...40...Coventry........... .. ?.............? Felicity001.........09.05.2008...39...Sheffield......... .synek .......Filip Maja2008...........16.05.2008...38...Londyn............s ynek ....Tymon mona7712........ ..26.05.2008...36...Coventry.....córeczka. .....Julia Monika.stansted..22.06.2008...33...stansted.........syne k.. ..Oscar Aneta_s.............07.07.2008...23...Slough...........c orka.....Jessica Borowa.............12.07.2008....31...Thornton Heath.....córka..... Julia...8............13.07.2008...29...Telford......? .....Oliwia/Olivier arvena4-gosiaia....08.08.2008...27...Basingstoke..chlopa k.Alexander/Oliver Julka...............15.08.2008....24.....Londyn......... ..... ............. agnieszka75......18.08.2008....22...Ash, Surrey.....synek Gosia1302.........18/08/08......33.....Londyn/Croydon... ...?.... .....? natusia22..........28.08.2008....23.....Londyn.......... ....? ..........? asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby........... ..... ?............? mama Eli...........06.10.2008.....19.....WGC.............?....... .... ....? monika820227....15.10.2008.....17.....Londyn..........?. ...............? mala79.............07.11.2008.....14......Londyn........ .?................? Asanna.............11.11.2008.....14......Wood Green.......?...........? Katelka25.........?????????2008.....??? .....Cheshunt.......???.........???? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... .....Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corci a.......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2 jest sporo rzeczy ktorych nie wiem, ale wiem sporo z racji tego ze znam dobrze jezyk i czesto pomagam znajomym w urzedach. nie wiem jednak jeszcze wielu rzeczy co z reszta zamierzam nadrobic :D ale poki co... karolinah sprawa wyglada tak: mozna go podac o alimenty tu w anglii. wystarczy zadzwonic do child support agency. alimenty beda naliczane od momentu kiedy \"ukochany\" dostanie list od agencji. sa tez jednak minusy: - alimenty sa naliczane od wysokosci zarobkow ojca ( musi on pracowac legalnie) najnizsze alimenty wynosza ok30 funtow tygodniowo - sprawa ciagnie sie miesiacami, - jesli \"ukochany\" wyprze sie ojcostwa z glowy bedziesz miala nastepne 3 miesiace podczas ktorych dojdzie do testow, plusem jest to ze jesli mezczyzna nie zgodzi sie na testy zostaje automatycznie uznany ojcem, jesli probuje grac na zwloke- patrz jak wyzej. latwiej jest ubiegac sie o tax credit ale zeby dostac full musza mieszkac osobno bo dla inland revenue mieszkac razem to byc razem.poza tym zawsze moze wynajac pokoj i wystapic o dofinansowanie od councilu o ile nie ma zadnych oszczednosci. jak cos jeszcze trzeba to pytaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprobuje tu jeszcze zajzec przed snem ale nie obiecuje. mam na 7 do pracy wiec jak wroce po 16 to sie zamelduje :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera zapomnialam! arvena zdjecia zrobisz w snap-snapie, oni maja takie fajne podusie i robia zdjecie brzdacom na lezaco :). na paszport czeka sie do 6 tygodni wiec sie nie matrw, zdazysz :) a teraz juz musze oddac kompa mezowi bo sie ze mna rozwiedzie z powodu nalogu :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wedle zyczenia jestem Czarniatko takie. Dobry wieczor ja juz myslalam mamy nowa mamusie a tu nic,jejku zajelo mi prawie godzinke czytanie Was,ale dzis bylo tutaj zwawo i znow wiele sie mozna dowiedziec. Karolinah nic nie napisala o Maxie,szkoda. Mama Eli zas wiedzie prym skromnosc ponad wszystko. Co by bylo jakbysmy Cie tu nie mialay.Mama Eli ja slyszalam,ze jezeli ta kobieta nie jest mezatka to ma problemy z dostawaniem alimentow,nie wiem czy to tak jest,ze od razu jak on odmowi badan na ojcostwo to automatycznie staje sie ojcem,troszke to zbyt proste,a co jesli mezczyzna jest anglik bo ona nie napisala czy,ze to Polak. Podobno ja sie tutaj urodzi dziecko i ma jego nazwisko to UK bardzo walczy o swoich obywateli i nie jest latwo polskiej matce np zabrac dziecko do swego kraju. Nie wiem ale to straszne co ta dziewczyna przechodzi,z facetami tak jest, a kobiety wola wierzyc w to,ze on sie zmieni po urodzeniu dziecka a oni sami sa dziecmi,Jezeli go nie chce to cudem byloby by zechcial po narodzinach,kiedy pierwsza euforia przechodzi. Ja-mrowka,nie umiem wyrazic jak Ci wspolczuje,jestes bardzo dzielna i Bog Tobie to wynagrodzi zobaczysz. Dziewczyny ja do Gp pojde za tydzien mam wizyte,mialam robione juz dwa skany w Polskiej klinice,tam mi nic nie mowil ze do 13stego tygodnia mozna wykryc zepol downa u malenstwa ,naprawde tak jest znaczy ze ja w 14stym nie mam juz szans? Przestraszylam sie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak mama eli wie wszystko :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Wam za wsparcie do Asanna: wlasnie z tego co wiem, do 13 tyg. moga zrobic u malenstwa ta przeziernosc karkową wykrywającą zespół Downa, ja mialam termin skanu tuz po 13 tygodniu i stwierdzili przy badaniu, ze dziecko jest juz za duze na robienie przeziernosci karkowej, wiec wyslano mnie za kilka tygodni na specjalne badanie krwi pod kątem zespołu Downa (zresztą i tak nie skorzystałam, nie chcialam wiedziec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zespół Downa - trisomia chromosomu 21 Wada wrodzona spowodowana obecnością dodatkowego chromosomu 21. Osoby z tą wadą mają mongoidalne rysy twarzy, niski wzrost, szczególny układ bruzd na dłoniach, niedorozwój umysłowy i fizyczny, a przy tym pogodne usposobienie. Testy prenatalne i badanie ultrasonograficzne Testy prenatalne takie jak amniopunkcja czy biopsja kosmówki, pozwalają wykryć nieprawidłowości genetyczne we wczesnym etapie ciąży. Od 8 do 14 tygodnia ciąży wykonuje się badanie USG (ultrasonograficzne) i tzw. badanie przezierności karku (grubości fałdu karkowego) oraz ocenia kość nosową płodu. Nieprawidłowe zgrubienie skóry karku wiąże się ze zwiększonym ryzykiem zespołu Downa i wymaga wykonania dodatkowych badań. Po 16 tygodniu ciąży możliwe jest przeprowadzenie testu potrójnego w celu wykrycia zespołu Downa. Polega na oznaczeniu stężenie alfa-fetoproteiny, HCG i estriolu w surowicy krwi matki. Niepomyślny wynik powinien być zweryfikowany badaniami genetycznymi. W ¼ przypadków wystąpienie zespołu Downa zależy od mężczyzny. W grupie podwyższonego ryzyka znajduję się biologiczni ojcowie w wieku powyżej 55 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam tu w szpitalu pierwszy skan w 12 tyg i odrazu zrobili mi dodatkowo na zespol downa.I dlatego Asanna pytalam sie ciebie o szpital bo myslalam ze bylas juz w ktoryms na pierwszy skan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×