Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

julia super lista :) musze sobie pozapisywac :) wszystko :) tu na pewno tez sa takierze czy ale zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zainteresował mnie tantum rosa z Julki...8 listy, tak sobie o tym poczytałam i widzę ze jest chyba przydatny. Stosowała to któraś z was dziewczęta?Warto ściągnąć to z Polski? Jak sobie przypomne ten okropny ból przy oddawaniu moczu po porodzie to mam nadzieję ze warto Co do witaminy C i D to tutaj nie mogłam tego kupić, chybaże w zestawie, ale przecież poco faszerować dzidzię tym wszystkim, chodzi mi o zestaw. I tez przywiozłam z Polski. Woda morska jest tutaj w każdej aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam znów. No Majeczka, a tak sobie o niej dziś rano myślałam - szczęściara.Trzymam kciuki :-) Ciekawe jak tam Felicity??? Czuję,że mnie dziewczyny przed samą metą wyprzedzają... :D :D :D A u mnie jeszcze nic. Czy mogłabym ponowić pytanie o ruchy dzidzi przed samym porodem i w trakcie??? Please. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
Dla chetnych do poczytania: http://www.tantumrosa.pl/polog-index.html Co do tego czy jest pomocny to mi po pierwszym porodzie pomogl, mialam straszna infekcje, i przynosil niesamowita ulge, jest bardzo tani (ok.3zl),, ale kazda z nas jest inna, nie zawsze to co jednym pomaga pomoze tez innym.... Co do ruchow dziecka przed porodem, to moje malenstwo bylo bardzo malo ruchliwe,, wydaje mi sie, ze nie ma dziecko juz tyle miejsca,,,,,, ale najlepiej niech sie jeszcze wypowiedza te co niedawno rodzily,,,, no dziewczyny to ktora nastepna???? do rozpakowania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2 moja mała była 9 dni \"przeterminowana\" i w tym czasie była bardzo ale to bardzo ruchliwa. Ale nie były to takie normalne ruchy, tzn nie byly takie jak wcześniej odczuwałam jeszcze przed wyzn terminem. Ruszała sie jakby tak bardzo nerwowo i non stop przez kilka, kilkanaście minut, co jakiś czas w ciągu dnia,jakby walczyla z czyms tam w środku mnie.Dziwne uczucie. Mnie to bardzo niepokoiło choć według lekarzy KTG nie wykazało nic złego, chociaż ja i tak uważalam ze akcja serduszka była zbyt intensywna (co nieco na ten temat czytalam) A jak jest z Tobą.Czuje ze coś cie niepokoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z pamięcią też u mnie nie najlepiej.Jeszcze trochę to spalę dom.Ostatnio gotowałam jajka. Zupełnie zapomniałam, szczeście ze nie wyszlam z domu. Zajrzlam do kuchni dopiero jak uslyszałam jak wybuchają, w kuchni szaro od dymu, garnek czarny i jajka na ścianach. To tylko jeden przykład. Przerazilam się tym co się ze mną dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halo__halo
czesc dziewczynki wlasnie moja szwagierka ma porod w tej zaje****** anglii i co rozerwana na maxa bo nie okreslili jakie jest duze dziecko i nic nie nacieli caly tylek rozerwany.Miala bardzo wysokie cisnienie podczas porodu i nie wiedzieli od czego.Duzo skrzepow krwi ma teraz w pologu.Jaks debilna babka ktora ma patronat w domku po porodzie kazala jej karmic tylko z jednej piersi.Wypuscili ja i dziecko po 4 dniach a maly ma zoltaczke lekarz w domu byl i nic a on pomaranczowy tam jakas totalna zlewka czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrywieczor dziewczeta! Zaraz zaczne czytac tylo se przygotuje herbatke,jejku halo_halo co Ty mowisz i wogole jak Ty sie wyrazasz,ja rozumiem,ze cos takiego mialo miejsce i pewno pociagnelabym do odpowiedzialnosci prawnej lekarzy ale jesli wy wszyscy tak ze soba rozmawiacie to jest mi Was zal, prosze Cie. BArdzo mi przykro ,ze tak sie stalo i ze ona cierpiala tak mocno pewno cierpi do teraz,gdzie to bylo,w ktorym szpitalu takie straszne rzeczy sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze rozmawialam z Maja2008 troche temu i nic zie nie dzieje, skurcze ustaly, ale wody jej juz odeszly, rozwarcie chyba niezbyt postepuje. Kaza jej czekac, ona ma juz dosc i wcale jej sie nie dziwie. Nic jej n wywolanie skurczy nie daja. Dziwnie postepuja. Jak tylko bede miala jakies wiesci to napize. Buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, powinna dostac oksytocyne :(, mam nadzieje ze jest powod dla ktorego jej nie dostala. trzymam za Maje kciuki! borowka, mozesz kategotycznie zazadac cesarki w polozeniu posladkowym. masz takie prawo, omow to z polozna i zazadaj by dociagnela ta sprawe do konca. masz jeszcze troche czasu, moja dama ulozyla sie prawidlowo chyba gdzies w 34-36 tygodniu o ile pamietam. wiem ze tez mialam nerwa. tantum rosa ponoc dziala swietnie, niestety dowiedzialam sie o tym 3 miesiace po porodzie kiedy moja kolezanka urodzila swego synka:). jesli chodzi o pamiec to lepiej nie mowic :D:D:D im dalej tym gorzej. no dziewuszki ostatnie szanse na obstawianie plci mojego malenstwa, jutro mam drugi scan :) !!! ide spac bo moje dziecko jeszcze biega po domu (zbiesila sie ojcu i nie chciala zasnac) w kaloszach,koszuli nocnej, plaszczu i okularach przeciwslonecznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja2008 trzymam kciuki za Ciebie i malenstwo oj zebys nie cierpiala i szybciutko tulila Malenstwo. Karolinah jak Twoja ranka goi sie dobrze,jaka byla reakcja jak zobaczyli Twoj \"usmiech\"? Daj znac dobrze jest byc na bierzaco i razem z nia to przezywac? Mama***Eli dlaczego powiedzialas ,ze masz nadzieje,ze jest powod,dla ktorego nie dostala oksytocyne? Czy to znaczy,ze........ no wlasnie co to znaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem. Borówka - u mnie aż do takich sytuacji ( jajka na ścianach) nie dochodzi, ale zawsze wiem gdzie co położę i nawet przez telefon potrafię wytłumaczyć, co gdzie i w której szafce.A teraz po prostu nie pamiętam. Porażka. Moje Maleństwo (nie takie maleństwo - 4.3 kg wg wykresu) dziwnie sie rusza, bardzo często i bardzo intensywnie, wypina pupę mocno i kopie po bokach, jakby sie zapierało nóżkami i pchało na dół.Myślę,że to dobry znak.Ale ma takie śmieszne nieregulowane przerwy, np 2h w ciągu dnia i wtedy jest totalna cisza.A jak sobie przypomnę sprawdzać ruchy w tym czasie to szaleję z niepokoju.Jest mi bardzo trudno Maleństwo wybudzić. Chyba tylko to mnie martwi. A moje pytanie co do ruchów miałoby mi pomóc stwierdzić czy to JUUUuuuż, czy jeszcze nie. Mam nadzieję,że u Maji jakoś sie tom posuwa do przodu. Karolinah przekaż jej, że trzymamy kciuki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Ja jak zwykle teraz pozno ale teraz tak jakos caly dzionek mi przez paluszki przecieka:) Maja2008 trzymaj sie cieplutko i mam nadzieje ze ty i malenstwo juz niedlugo przytulicie sie do siebie Dziewczyny co do ruchow dziecka to moj Kacperek tez mial tak jak u Moniki2 wypinal pupke mocno w gore i kopal nozkami w boczek i po zebrach ale poza tym w trakcie porodu tez byl ruchliwy i jak sluchaly polozne dzieciatka to sie dziwily ze jest taki bardzo happy w tym brzuszku :) co do zanikow pamieci mysle ze chyba kazda z nas to przezyla :) ja tez zawsze potrafie powiedziec gdzie co i jak a w ciazy poprostu zapominalam hehe Mama Eli ja obstawiam chlopca ale zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a co do spania mojego maluszka to mysle ze powoli sie docieramy w nocy staram sie jak najmniej do niego mowic i nakarmic go a potem spowrotem do koszyczka i nic nie mowie i tak jak narazie ostatnie dwie noce budzi sie co jakies 2.5 dio 3 godz i spi dalej wogole ten moj synus to tak jakbym dzidzi w domku nie miala prawie wogole nie placze i juz widze jak przybiera na wadze taki faldki malutkie na raczkach i nozkach ale nic dziwnego skoro prawie za kazdym karmieniem oproznia jedna i zaczyna druga piers albo obie naraz:) mam nadzieje tylko ze nic sie nie zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha dziewczyny ja jeszcze taki szybkie pytanko na temat paszportu bo chce jechac w srode ale niech mi ktoras powie czy jak pojedziemy z mezem to bedziemy mogli od razu zlozyc wniosek bo on niestety tylko moze w sr wzasc wolne :( dzis zarejestrowalismy nasza kruszynke Kacper Patryk mam nadzieje ze kiedys mi nie powie mamo cos ty mi za imiona wbrala :D:D:D no dobra ide spac dobranoc i kolorowych snow spijcie dobrze brzuchatki i mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka jak wejdziesz do konsulatu to dostaniesz wniosek do wypelnienia i po wypelnieniu podchodzisz do jednego z okienek i skladasz ten wniosek plus dwa zdjecia pelen akt urodzenia . Wez tez swoj paszport i meza albo dowody osobiste , zalatwienie tych formalnosci przy okienku trwa chwile , najwiecej czasu zajmuje stanie w kolejce , ale jak ja bylam 11 kwietnia to bardzo sprawnie wszystko szlo , a stalo sporo osob .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki! u mnie dzis wielki dzien, ide zapoznac sie lepiej ze swoim maluszkiem nr2 :). mam skan o16 i jestem cala w nerwach czy wszystko w porzadku. malenstwo fika tam w srodku od wczoraj jak opetane jakby chcialo powiedziec :\"spokojnie mamo, zobacz jakie jestem aktywne\" :D. nadal nie dostalam porzadnego kopniaka, ale to moze byc wina tego ze teraz jestem grubsza niz w poprzedniej ciazy (4kg wiecej na starcie) i slabiej odczuwam, albo to dziecko jest duzo spokojniejsze. staram sie nie panikowac :). co do pytania chyba Moniki2 to Ela ruszala sie duzo slabiej przed porodem. jesli chodzi o pamiec to mam to wytlumaczone w ksiazce. zacytuje jak reszta mego gospodarstwa wstanie, bo nie chce tluc sie po sypialniach w poszukiwaniu ksiazki. mampytanie ma racje jesli chodzi o konsulat. wszystko idzie dosc sprawnie a zalatwienie paszportu zajmuje bardzo malo czasu (co nie znaczy ze przed konsulatem nie ma ogromnej kolejki - swoje trzeba odstac, ale idzie bardzo szybko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka_j bardzo ladne imona. sama bym tak nazwala swego syna :). na pewno nie bedzie mial o nie zalu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam dziewuszki! i dzieciaczki tez... :) trzymam kciuki za majeczke, jak bedziecie cos wiedziec to dajcie znac prosze. zalamalyscie mnie z ta pamiecia - ja wczoraj pierwszy raz w zyciu przypalilam ziemniaki a do tego chcialam skrocic zajecia o pol godziny, bo zapomnialam o ktorej sie koncza... porazka totalna, a wy mi piszecie, ze bedzie jeszcze gorzej... :( no nic to, na 9 miesiac przygotuje sobie karteczke z moim imieniem, nazwiskiem i adresem, jakby bylo juz calkiem zle to pokaze komus na ulicy i mnie odprowadza do domu :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tia wszystkie ciezarne pod koniec cizy powinny miec takie obroze z wisiorkiem gdzie sa wszystkie dane :) jak zwierzaki domowe :) ja wogole wp racy nie moge sie skupic szkoda mi strasnzie majeczki ze tak sie meczy, biedaczka. ale juz niedlugo i bedize oki na pewno bo widze ze tu innym dizewczynom sie wcale nie spieszy do rospakowywania :) a co do porodow i opieki, to nie ma reguly, czy tu czy w polsce wszedzie moze sie cos przykrego zdarzyc. takie moje zdanie jutro wyjezdzamy okolo 14tej moze wczesniej, troszke sie deneruje bo jakos tak ostatnio po przeziebieniu nie moge dojsc do siebie i kiepawo sie czuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewuszki w dwupaku i rozpakowane. U nas w Coventry już wiosna na całego. A ja chyba zaliczam małą depresyjkę z powodu mojego Maleństwa. Żadnych objawów rozwiązania. Wieczorami coś mnie tam pobolewa w okolicach brzucha, ale normalnie przesypiam całe noce i rano budzę się rozczarowana, że zaczyna się kolejny dzień WYCZEKIWANIA na dzidziusia. Najgorsze w tym momencie są dla mnie bóle w kostkach. Opuchlizna już praktycznie zadomowiła się tam na stałe (całe stopy aż do kolan i dłonie).Mam nadzieję,że nie będę miała później problemów ze stawami kostkowymi i kolanowymi po takim długim czasie noszenia tej opuchlizny... Zwykle jestem bardzo dobrze zorganizowana a teraz już któryś tydzień nie wiem co ze sobą począć... Dziś popołudniu jadę na konsultacje do szpitala - zobaczymy co mi powiedzą... Dzięki za odpowiedzi w sprawie ruchów dzidzi. Karolinkaa_j - super,że Kacperek taki grzeczny, tylko pozazdrościć takiego aniołka. MamaEli - ja się pewnie znowu powtórzę (ale w ciąży mogę mieć zaniki pamięci - nie? :D), ale Ty sie nie denerwuj przed tym scanem.Z punktu widzenia logiki to i tak niczego nie zmieni, a może tylko dzidzi zaszkodzić.Życzę powodzenia i mam nadzieję,że będziesz w stanie zobaczyć płeć nr2.Obstawiam chłopca.Ciekawe co by Ela chciała, braciszka czy siostrzyczkę? Maja2008 - mam nadzieję,że już jesteś po i Twoja dzidzia zaoszczędziła Ci tego okropnego wyczekiwania.Karolinah daj znać !!! Onyx1 - Ty tę kartkę ze swoimi danymi przygotuj już teraz, bo później ZAPOMNISZ :D :D :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2 -> u mnie to samo. Kazdego poranka budze sie ze smutkiem,ze to jeszcze nie teraz....jestem taka malo cierpliwa bo bardzo bym chciala juz miec Filipka przy sobie. Z drugiej strony nie chcialabym zeby go pospieszali - tylko zeby sam wyszedl kiedy bedzie gotowy - licze na nature. Ale niestety czas biegnie nieublaganie - i w piatek ma przyjsc juz polozna zeby zrobic mi sweep, a jak to nic nie da to nastepny piatek mam zabukowany juz na wywolanie w szpitalu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendobry dziewczynki niec od Was dzis nie czytalam bo zabiegana jestem,a ja to tak lubie na spokojnie z herbatka,to wieczorkiem zajrze,pozdrawiam tylko mocniutko,trzymam kciuki,dziewwczyny czy ktoras moze mi powie co ja mam odpowiedziec jak trzeba wypalnic rubryke z pytaniem PLEASE STATE WHICH FAMILY MEMBER......................... dziekije mocniutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asanna - \'Please state which family member\' - określ, który/ jaki członek rodziny (nie bardzo wiem o co chodzi) A \'cervical smear\' - wymaz z pochwy, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity - Ja też wolałabym aby moje Maleństwo wyszło naturalnie, ale jak sama stwierdziłaś: czas biegnie nieubłaganie. A te naturalne sposoby w ogóle na mnie nie działają: spacer, schody, sex, sprzątanie, i nic.Zostało jeszcze ostre curry z kurczakiem chyba i herbata malinowa, ale to ma działanie raczej przyspieszające akcję porodu a nie wywołujące poród.Słyszałam jeszcze o szklance piwa, ale ja nie mam w ogóle ochoty na alkohol, pod żadną postacią. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienkalllaaaa
dziewczyny jak sie rejstruje dziecko w gp???? Nikt mi nie powiedzial ze trzeba dziecko rejstrowac, nie mam zadnej szczepionki bo nic nie wiedzialam pomozcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki :) kurcze a moj maluszek znow spi no wiec mam chwilke dla siebie :) oj nie za dobrze tesciowie dzis do domku wylatuja :/ wiec teraz bede miala wiecej na swojej glowie tzn dom a bylo tak fajnie :D dziekuje za odp w sprawie konsulatu mam nadzieje ze pojdzi szybko i sprawnie bo bardzo zalezy mi zebym dostala ten paszport jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ale sie usmialam takie karteczki z danymi dobre pomysly tylko czy bedziecie pamietac ze je macie :) asienkalllaaaa co do rejestracji w gp to przy rejestracji dzieciatka w registration office powinnas dostac taki formularz ktory wypelniasz i zanosisz do swojej gp i rejestruja dzieciatko bez problemow a przynajminiej tak jestem poinformowana :) ok zmykam zjesc cos zajrze jeszcze wieczorkiem milego dnia dziwczynki aha tak wogole to ciekawe jak tam Maja2008 mam nadzieje ze juz tuli swoj skarbeczek ppa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×