Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

nie wiem boje sie tych znieczulen chce chodzic a nie byc przyklejona do lozka.i chce byc świadoma wszystkiego.pewnie jak zdecyduje sie na porod w wodzie to dadza mi tylko maske ale po tej masce tez slyszlam ze swiadomosc jest zaburzona czy to prawda?ktora z was rodzila albo chce rodzic w wodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, to my:) zdycham:) wczoraj rozbolala mnie glowa, wiec za rada poloznej taxi i szpital! pojechalam o 12:30 wrocilam o 19:00!!! zalamka:O na dzien dobry powiedzieli ze nie maja dla mnie miejsca bo 5 ciezarowek sie \"zwalilo\" i KAZDA CZEGOS CHCE:O:O:O w koncu po kursowaniu z parteru na 3 i z 3 na parter sama, zakrecona przez sto par drzwi dostalam salke, polozyli mnie, podlaczyli ktg, cisnieniomierz i to byloby na tyle... za ok 2h przylazla baba i mowi oj zestresowana chyba jestes, cisnienie 147/82!!! ja na to, nie no wcale, nie wiem co sie dzieje, leze tu sama 2h, moglabym w tym czasie urodzic i nikt by nie zauwazyl!!! kolejny pomiar cisnienia, uff 136/90 ok spr ktg z malym ok, bryka sobie w najlepsze, znow wsiakla, przylazla i mowi wiesz skarbie pobierzemy ci teraz krew, mowie ok jak trzeba to trzeba, wziela lewa reke, i szuka zyly, mowie ze prawa lepsza, ignoracja 100%, dalej szuka...mowie raz jeszcze na prawej mam widoczne zyly na lewej nie! wkurzylam sie i sama zaczelam zdejmowac cisnieniomierz, ta zaczela chichotac i mowi o faktycznie, dobrze znac swoj organizm- no dobre :O:Onie odezwalam sie😡 juz nie mialam na to sily i myslalam sobie nie to chyba dom wariatow a nie szpital:O znow zostalam na ok 1h sama:O nawet sobie przysnelam, obudzil mnie cisnieniomierz 138/90, mysle sobie nie fajnie, za 10-15min znow 127/90 uff to duzo lepiej, przyszla... o kochanie nie mysl sobie ze cie ignorujemy ale poprostu lekarz b zajety!! dala mi kubeczek i mowi zrob pisiu, ok wynik, wszystko gra! ok 4 przyszla babeczka - lekarz, poogladala mnie wymacala brzucho, poszla, wrocila z facetem, ten prosze sie rozbierac bedzie badanie (wow pomyslalam pierwsze od 4lat tutaj!!!) ok, gotowa, o ludzie..wolalabym zeby go nie bylo, bolalo jak cholera:O fuj jak nieprzyjemnie...do tej pory tak sie dziwnie tam czuje:O nic wszystko ok, szyjka zamknieta, nie rodze:) i sie nie zapowiada, spojrzeli na cisnienie, jest ok bo ciagle ten sam wynik 127/90...mowie ze pierwsze bylo 147/82 a pozniej najczesciej ok 138/90 - ignoracja 100%, dzieki!!! prosze sobie polezec idziemy po wyniki krwi, ok, tak tez wrocili za kolejna godzinke w nowym skladzie - mamy 5:40, znow to samo wymacali malego, glupkowate pytania, ktore to dziecko, kiedy data porodu itd (maja wyraznie napisane w karcie) i informacja, wyniki krwi ok, nie ma powodu tutaj pani trzymac, mowie no to swietnie! tylko co z tym moim bolem glowy??? a bol glowy aaa no jak to paracetamol nie zadzialal??? pytam przepraszam ale jaki paracetamol?? popatrzyli na siebie, wyszli, slysze ze sie dra, babka przyjechala z bolem glowy i nikt jej nawet tego nie podal??? - teraz juz wiem na pewno dom wariatow, nie szpital.... glodna, wycienczona polezalam jeszcze moment przyniesli mi moja karte ciazy, kazali przyjsc jutro tak wrazie co na badanie moczu i cisnienia, i w poniedzialek tez, no a pozniej w srode na termin... w domu, pojadlam, popilam, klade sie do wyra - glowa mnie dobija!! dzwonie, mowie spedzilam dzis w szpitalu 7h i ble, ble, ble...RADA DNIA/NOCY prosze wziac co 4h 2tabletki paracetamolu i probowac zasnac!!! nie mialam juz sily sie wsciekac, nawet grzecznie powiedzialam, super- dziekuje...i tak ok 2 w nocy udalo sie zasnac! teraz troche mnie znow cmi ale ani nie dzwonie, ani nie jade bo nie ma sensu!!! zobaczymy jak tam jutro moje cisnienie... anka jak tam? juz bobasek na rekach??? pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna101
karina82- ja bym chciala rodzic w wodzie ale polozna mi powiedziala ze niewiadomo czy lekarz mi pozwoli bo przy pierwszej ciazy mialm krwotok pozatym mam mala krzepliwosc krwi a to wyklucza porod w wodzie ale to jeszcze nic niewiadomo:) Justyna M.-wspolczuje kochana naprawde mozna sie wkurzyc:) Wogole dostalismy kluczyki do naszego mieszkanka i wlasnie zaczynam sie pakowac :) bardzo sie cieszymy ze w koncu bedziemy u siebie i sami:) martwi mnie jedyne fakt iz nie bede miala przez jakis czas internetu i nie bede mogla tu do Was zagladac tak czesto:( chyba ze mojemu zdolnemu szwagrowi (komputerowiec) uda sie polaczyc w inny sposob:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urodzilam trojke i zadne bez znieczulenia. i tak chyba lepiej. z ostatnim bylo najszybciej : 4 godz porod - maly nie spieszyl sie ahha, i po 4 godz do domciu. poprostu super. zdazylam jeszcze corke ze szkoly odebrac ahha. to byl najlepszy porod jaki mialam. zadnego ciecia, przyspieszaczy.co prawda nastepnego bobasa juz raczej nie chce, bo ciezko ciaze przechodze i teraz tylko musze pomyslec o konktretnym zabezpieczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc mamuśki i cięzarówki!!!! KOMPIK MI NADAL NIE DZIAA , ALE MĄŻ WPAD NA SUPER POMYSL I MAM NETA NA LAPTOPIE WCZORAJ TAK OD 4RANA DO 6 RANO MIALAM SKÓRCZE CO 20 MIN. POTEM MI USTALY I NADESZEDL BÓL KRZYŻOWY STRASZNY DO ZNIESIENIA. WKONCU ZADZWONILAM DO SZPITALA POWIEDZIALAM IM CO MI JEST , ŻE Z KRZYZA BOL MAM CO 10 MIN A W PODBRZUSZU MAM TYLKO TAKI BOL JAK NA OKRES, WIĘC LEKARZ STWIERDZIL , ZE POWINNAM PRZYJECHAĆ. ZROBILI MI BADANIA PODĄCZYLI POD MASZYNE KTORA SPRAWDZA TĘTNO MALUSZKA I MOJE SKORCZE. PO UPLYWIE 1,5GODZ SPRAWDZILA MI DOKTOR ROZWARCIE I STWIERDZILA , ZE MAM NA 2PALCE I ZE TO JESZCZE MOŻE TROCHE POTRWAĆ. PROSILIŚMY JA Z MĘZEM ŻEBY MOŻE PODALI MI OKSYTOCYNE NA WYWOLANIE SKURCZOW , A ONI POWIEDZIELI, ZE NIE MA TAKIEJ POTRZEBY , JEDYNE TO CO MOGAMI PODAC TO ŚRODKI PRZECIWBÓLOWE I NA SENNE,STWIERDZILI TEŻ , ŻE NAJLEPIEJ BĘDZIEJAKPOJADE DO DOMU I POCZEKAM W DOMU , TAK TEZ ZROBILISMY. DZIŚ RANO JAK ZWYKLE OBUDZILY MNIE BOLE W KRZYŻU I JAK BYAM W TOALECIE TO ZACZĄL MI LECICEC BRĄŻOWY ŚLUZ....NIE WIEM CO TO OZNACZA , JAK KTÓRAŚ Z WAS MIALA COŚ PODOBNEGO , TO DAJCIE ZNAĆ . JAK ZADZWONILAM DO SZPITALA , TO POWIEDZIELI MI TYLKO , Ż TO JEST OK I MAM NADAL CZEKAĆ...NIE JESTEM PEWNA CZY TO JEST TAK DO KONCA OK.... ANIU00 JAK TAM, MAM NADZIEJE, ŻE JUŻ TULISZ SWOJEGO MALUSZKA ...POZDRAWIAM CIEPLUTKO JOVKA WITAJ..GADALAM W ŚRODE ZTĄ BABECZKA PODAJ MI DOKLADNA NAZWE MIEJSCOWOSCI W KTOREJ MIESZKASZ A ONA ZOBACZY CZY JEST TAM W POBLIŻU POLSKI ADWAIZOR...... CO U CIEBIE , JAK DZIECIACZKI, pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie racja jezeli chodzi o epidural... wklejalam niedawno stronke dotyczaca wlasnie tego tematu. Epidural jest scisla wspolpraca z polozna bvez tego faktycznie mozna stracic czucie. To na nasz znak polozna podaje kolejne dawki. Wedlog tego artukulu nie ma mowy o braku czucia a juz na pewno o nie czuciu parcia. Jak pisalam jezt to jeden z najbezpieczniejszych znieczulen i dla matki i dla dziecka. Kazdy musi jednak zbadac temat sam by nie byl potem zaaskoczony. Karinko ja juz jestem pewna co do tego ze epidural bedzie dla mnie najlepszy. Gaz u wiekszosci kobiet powoduje wymioty( ja jestem na to czula bardzo) wiec odpuszcze sobie ten temacik. Domiesniowo - hmm byc moze to zalezy czy polozna bedzie sie na to upierac( slyszalam ze niechetnie podaja epidural) ale sprawdze:) ANTYKONCEPCJA - to faktycznie temat ktory warto poruszyc. Slyszalam ze jest ona tutaj darmowa hmmmm nie sadze jednak by obejmowala wszystkie metody. Tez zastanawiam sie jaka metode wybiezemy po porodzie bo nie planujemy dalszego powiekszanai rodzinki:) Moze Wy dziewczyny wiecie cos na ten temat podzielcie sie z nami na pewna to sie przyda:) (predzej czy puzniej: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karina 82 KARINKO JA RODZILAM MOJĄ KLARE W WODZIE , ALE W POLSCE, BEZ ZNIECZULENIA, CO WYDAJE MI SIĘ DOBRE...BÓL PRZY PORODZIE TROSZKĘ POWINIEN NAWET DOKUCZAĆ-NIE DO PRZESADY.... WCHODZĄC DO WODY CALKOWICIE-TAK BYLO W MOIM PRZYPADKU, ZANKL MI BOL Z KRZYZA I TO MI WYSTARCZYLO , ŻEBY SKUPIC SIE NA PARCIU..... TERAZ TEZ CHCE RODZIĆ W WODZIE TYM BARDZIEJ , ŻE JUZ TERAZ ODCZOWAM , TEN DOKUCZLIWY BÓL Z KRZYZA , MAM NADZIEJE , ZE TERAZ TEZ MI WODA POMOZE A JAK NIE TO TYLKO TEN GAZ....ZOBACZYMY JAK BEDZIE..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia24leicetse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie wiem czy ktoś pisał czy nie ale ja tylko na chwilkę : 24 WRZEŚNIA PRZEZ CC PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT MÓJ BARTEK :D WAŻYŁ 4,540 KG I MIERZYŁ 64 CM. JEST ŚLICZNY JAK KAŻDEJ MAMUSI MALEŃSTWO I DZIĘKI BOGU ZDROWIUTENKI !!! pozdrawiam Was wszystkie serdecznie odezwe się później bo jesteśmy od wczoraj w domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki znow zmienie sie w tabelce.Czas plynie szybko i u mnie juz rozpoczal sie 40 tydzien-szok NICK............TERMIN....TC......MIEJSCE.............PŁ EĆ.. .........IMIĘ anka00............27/09....40.....streatham.?...Nicola/ Zuzia/Krystian Ola26..............28/09......40....Essex Great Dunmow....syn.....Maks Gosia24Leicester.03/10....40....Leicester....córka...... .......Madzia Justyna M..........03/10....39......London.....synek.....Adrian edziulka............05/10...15.........Bristol....?........W iktoria/Oliwier lara27..............10/10....24...........Hull.......... ?.............?......... Izabela26.........12/10.....35....Kidderminster....córka .......OLIWIA jovka..............12/10......37.....Londyn.........córc ia............Maya migotka_bober..15/10.....38...Londyn....syn...Maximilian lub Samuel Skorpionka81....19/10......37....Southampton.....córka.. ..........Iza MONDZI25........26/10.....36.....Banbury.......córka.... ..Aleksandra Kiki26..............31/10.....27.....Liverpool ......syn................Staś karina82..........28/10.....35....Chichester.....syn.... ....maks/julek? Dora23............02/11.....34....Croydon........synus.. .....Dorian? Ania Grimsby.....02/11......35....Grimsby.....synus......Pawel,Ce zary czarna101........08/11.....34....Hereford............... ..?...............? anagro............15/11.....31.....Alcester..........?.. ........Maya/Alex camillee...........29/11.....32.....Bristol.........córk a ............Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ...................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......26....Southend.....córka. ..Kornelia leeds1977aga.....8/01.......25... Leeds...synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......23.....Preston.........?.... Judytka/Szymon fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny.............02.02.....22......Stratford on Avon........synek/Eric asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander asiek 392....22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........P atryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?.........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. ......Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia bebka_k......21/06.....?..........londyn..........chłopa k.............Ryan s_daga........28/07.....3100....london/richmond...chłopa k......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester......06/09.....3470...Manchester..dziew..Wiktoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn ka.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn.........dziewczy nka........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield............s yn............Alan kaska0110......23/09.....3680.......Leicester.......syne k .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synus ... ..Bartek purpurowa rzeka 02/03 3540 .. -II-....-II-...Szczepan Gratuluje wszystkim nowym mamusiom!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sama juz czekam na ten moment i musze przyznac ze to czekanie jest najgorsze.Termin na srode-mialam nadzieje ze cos sie wydarzy wczesniej ale jak na razie nic. Na 9 pazdziernika mam juz umowione wywolanie jakby cos sie nie wydarzylo do tej pory.Mam jednak nedzieje ze zacznie sie wczesniej. Podobno takie wywolanie to niezbyt prosta sprawa do tego bardziej bolesna i niekoniecznie musi sie udac. Ale zobaczymy jak to bedzie. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle, ze dla tych co maja tendencje do tycia, najlepsze beda wkladki, zreszta tak mi lekarz doradzil, poniewaz tabletki moga powodowac nadmierny apetyt na slodycze i powodowac zmiany hormonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Sztefka :) milo ze podzielilas sie z nami ta wazna informacja:) Dla mnie tez sie przyda myslalam wlasnie o wkladce i super ze jest to darmowe w Polsce z tego co wiem to niely wydatek. PS Mam nadzieje ze Twoj skarbek juz zdrowy bo widzialam opis na gg ze chorujecie:( (ahhhh ta grypcia) A mi szfankuje dekoder polsatu bleeeeeeeeeeee a ogladalam sedzie anne marie wesolowska :) hihihi ide gotowac makaron paapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunia jeszcze raz serdeczne gratulacje!!! zdrowko najwazniejsze!!! ciesze sie waszym szczesciem!!! mam nadzieje ze i nasz synus wyjdzie caly i zdrowy❤️ pozdrawiam was 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztefka, nie wiem zbyt wiele o znieczuleniach. o tym epiduralu slyszalam tlyko ze nie mozna karmic zaraz po dziecka. ale ty juz to przechodzilas wiec wiesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mampytanie
Dziewczyny mam pytanie czy bardzo boli takie wklucie do kregoslupa i jak to wyglada mam termin za trzy tyg i nie wykluczona jest cesarka i powiem szczerze ze boje sie tego co mnie czeka pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam spinal block do szycia krocza (substancja znieczulajaca ta sama co w epiduralu tylko spinal block to pojedyncza dawka a przy epiduralu jest cewnik przez ktory dolewlaja znieczulenie jak owe zaczyna schodzic) i nic nie czulam, zadnego wklucia! az sie zdziwilam ze juz :) ale oni najprawdopodobniej znieczulili mi ta okolice gdzie bedzie wklucie bo nawet jak mi mieli zalozyc wenflon na lewy nadgarstek to tez najpierw w okolice wklucia wstrzykiwali \"cos\" (bezbolesnie) i potem nie czulam jak ten wenflon zakladali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie polozna odradzala epidural raczej. :( Nie powiedziala tego doslownie, ale wymienila jego wady tylko i nic o zaletach nie wspomniala. Ja jednak sie uparlam, bo czytalam mnostwo pozyt. opinii na jego temat. Poza tym wiele dziewczyn stad go mialo i wszystkie zadowolone. I jeszcze jedno- czytalam na Onecie, ze w UK teraz zaczela sie akcja majaca na celu zmniejszenie stosowania epiduralu ze wzgl. czysto finansowych. Dlatego polozne maja za zadanie odradzac taka metode na rzecz rodzenia w wodzie. Bardzo duzo ponoc kosztuje sluzbe zdrowia ten epidural, a wiekszosc wlasnie go chce. Teraz wiec beda nam wkrecac jaki on zly, zeby tylko przyoszczedzic. Ja od poczatku bylam zdecydowana przede wszystkim na porod w wodzie, bo ma same plusy, i dla dziecka i dla mnie. Jednak jesli nie bedzie wolnego basenu, bede zmuszona rodzic normalnie, a wtedy epidural bez 2 zdan. Tak kazalam zapisac poloznej. Nie chce zadnego gazu, bo jest ponoc gowno warty. A tak poza tym to za 4 godziny jade na ostatni scan. :) Oczywiscie prywatnie. Chce sie dowiedziec czy wszystko o.k. Jak duze jest dziecko, jak wygladaja moje wody, moze cos o szyjce da sie powiedziec, a moze termin porodu przewidziec? Teoretycznie mam go za 3 tyg. ale przeciez moze byc tak samo za pare dni lub tez za caly miesiac! Podobno pierwsze dziecko i w dodatku dziewczynka czesciej rodzi sie PO terminie niz PRZED...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mam pytanie - ja rodziła poprzez cc, miałam to właśnie znieczulenie zastosowane w kręgosłup, na początku też bardzo bała sie tego znieczulenia,c hyba nawet bardziej niz samego pordu:-) Jak juz wkońc doczekałam mojej kolejności (6 godz czekałam, mimo bóli partych)Na sale operacyjną doszłam o własnych siłach, poasdzili mnie na łóźku, łokciami musiałąm oprzeć się o stolik brodą dotknąc klatki piersiowej, poczułam tylko lekkie kłucie i w trakcie wstrzykiwania zimno (tak jak byś wypiła bardzo zimną wodę) które spływa mi po kręgosłupie w dól,. Nim lekarz wstrzyknąl mi wszystko już musiał mnie łapać bo nie mogłam siedzieć o własnych siłach,polożyli mnie na łóżku, zaczeli podłączać tę cała aparaturę i co jakiś czas lekarz psikał mnie takim mrożącym sprayem, żeby sprawdzic jak znieczulenie działa, zaczynał od czubków palców i kierowała się ku górze, jak poczułam ten zimny spray to miałam mu powiedzieć , tak trwało to z 10 minut jak już dojechał do brzucha i ja już ic nie czułam, weszli lekarze i zaczeła się cesarka, po 15 minutach nasza kochana Juleńka była juz z nami:-) Także nie jest tak źle, ja jestem zadowolona z przeprowaszonej cesarki i opieki po niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do was pytanko dziewczynki od początku karmię małą piersią i od oczątku miałam dużo mleka i nadal mam, mała tylko raz budzi się w nocy więc muszę wstawać i odciągać mleko bo mnie rozsadza i tak sobie pomyślałam że skoro mam tyle mleka ( przez noc uzbieram ok 200ml.i jakieś 70 w ciągu dnia) to może je pomrozić żeby mała miała na później jak już naprawe nie będę mia la pokarmu. Gdzieś kiedyś czytałam jak mrozi się mleko ale nie pamietam gdzie i na jak powinno się to robić, jeśli któraś z was wie coś na ten tema t to proszę o pomoc a i najważniejsze w czym je mrózic i ile takie zamrożone mleko może leżeć w zamrażalce.Jak któraś coś wie na ten temat to proszę o info Życzymy z Julią wszystkim dzieciaczką i ich mamą miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry dziewczyny ja tak z samego rańca.boze od wczoraj mam humor nie do wytrzymania!!! chyba ten ostatni miesiac jest dla mnie najgorszy te moje humory nie wiem co z soba zrobic tu bym cos zrobila gdzies poszla a z drugiej strony nie chce mi sie gdziekolwiek wychodzic!Boze mam nadzieje ze to mi przejdzie bo to tragedia.dzis przeprowadzka ale na szczescie zmienim sie tylko z siostra pokojami my z mężem idziemy na górę gdzie bedziemy miec dwa pokoiki w tym salonik i pokoj dla dzidzi wraz z nasza sypialnia troche malo miejsca bo sypialnia mala a lozko mamy 2m na 2 takze wchodzi tylko lozeczko i nasze łoże salon chcemy miec osobno z sypialnią sprzedalam na ebayu moj starywozek po co trzymac 2.i lozeczko ktore wczesniej tez zakupilismy ale bez materaca bo mamy inne z matercem.zawsze za szybko wszystko kupuje a potem okazuje sie ze jest cos lepszego.skorpionka zawsze zagladam na twoj bloog i bardzo mi sie podoba gratulije cierpliwosci pisania bo ja bym nie miala.tez chce isc na usg.zrobie to po spotkaniu z polozna w nast,tyg.moze ona cos zaproponuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki 🌻 Widzę , że świeża Mamusia juz w domciu 😍 NIunia, całuski jeszcze raz i pozdrowionka, niech sie Bartuś dobrze chowa 😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘 Ja sie przeziebilam przed to cesarko, jeszcze mi sie ząb trochę odzywa - oczywiscie, ja nie mam nic przeciw paracetamolowi w czasie przeziebienia,w sumie chodzi o to zeby brac coś co znosi ból głowy i jest lekko przeciwzapalne, a reszta to jakas boróweczka, cytrynak, herbatka cieła miodek. No i dziewczynki, jedna rzecz jest super - im wiecej tym lepiej, ile sie chce i ma żadanie - wyciśnięty sok z cytryny - żywy i najlepiej dwie,trzy, cytrynki dziennie :) Naprawdę pomaga, oczyszcza z toksyn, a bakterie i wiruchy uciekają gdzie pieprz rosnie. No i ciepła kąpiel, skarpetki na nogach na noc i sprawa po dwóch , trzech dniach załatwiona :) Znaczy , nie chcę uchodzic za eksperta,ale ja i moje dzieciaki wlasnie tak sie leczymy. Antybiotyki dawno zarzucilam, nawet jak i jakieśbiseptole lekarz dla dzieci wypisywał, to receptękladlam na półce w domu :D - wolę stosowac alternatywne leczenie, niż dawać coraz mocniejsze antybiotyki dzieciom. Tym bardziej, że wiele z nich ma spore uboczne działania - u nas w Polsce daja bez zastanowienia, a u mojego syna jest podejrxzenie, że własnie silna kombinacja moznych antybiotyków miała duzy wpływ na jego niedosłuch- dostał je kiedy miał 2 lata, bo dostawał antybiotyk w zastrzyku - najpierw jedna seroia, potem druga, a na dodatek jeszcze gentamycynę. A, polecam jeszcze smarowanko jakimś rozgrzewającymtypu wick, albo innymi, dobry jest spirytusmrówczany, szybko przenika i udraznia drogi oddechowe , jak ktos ma kaszel z odpluwaniem :) Kurcze,ale mnie wzieło na przeziebieniowe porady :) :) :) Ola, ciekawe jak z dzidzia, czy czasem już nie rodzisz tej kruszynki :) Ja mieszlam w Londynie w Woolwich Aresenal. Z tego co wiem tutaj nie ma polskiego advisora,ale w okolicy bardzo poproszę :) Pozdrawiam od rana wszystkie Brzuszki I Mamunie 🌻 miłej soboty😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko tabelka
NICK............TERMIN....TC......MIEJSCE.............PŁ EĆ.. .........IMIĘ anka00............27/09....40.....streatham.?...Nicola/ Zuzia/Krystian Ola26..............28/09......40....Essex Great Dunmow....syn.....Maks Gosia24Leicester.03/10....40....Leicester....córka...... .......Madzia Justyna M..........03/10....39......London.....synek.....Adrian edziulka............05/10...15.........Bristol....?........W iktoria/Oliwier lara27..............10/10....24...........Hull.......... ?.............?......... Izabela26.........12/10.....35....Kidderminster....córka .......OLIWIA jovka..............12/10......37.....Londyn.........córc ia............Maya migotka_bober..15/10.....38...Londyn....syn...Maximilian lub Samuel Skorpionka81....19/10......38....Southampton.....córka.. ..........Iza MONDZI25........26/10.....36.....Banbury.......córka.... ..Aleksandra Kiki26..............31/10.....27.....Liverpool ......syn................Staś karina82..........28/10.....35....Chichester.....syn.... ....maks/julek? Dora23............02/11.....34....Croydon........synus.. .....Dorian? Ania Grimsby.....02/11......35....Grimsby.....synus......Pawel,Ce zary czarna101........08/11.....34....Hereford............... ..?...............? anagro............15/11.....31.....Alcester..........?.. ........Maya/Alex camillee...........29/11.....32.....Bristol.........córk a ............Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ...................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......26....Southend.....córka. ..Kornelia leeds1977aga.....8/01.......25... Leeds...synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......23.....Preston.........?.... Judytka/Szymon fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny.............02.02.....22......Stratford on Avon........synek/Eric asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander asiek 392....22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........P atryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?.........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. ......Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia bebka_k......21/06.....?..........londyn..........chłopa k.............Ryan s_daga........28/07.....3100....london/richmond...chłopa k......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester......06/09.....3470...Manchester..dziew..Wiktoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn ka.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn.........dziewczy nka........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield............s yn............Alan kaska0110......23/09.....3680.......Leicester.......syne k .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synus ... ..Bartek purpurowa rzeka 02/03 3540 .. -II-....-II-...Szczepan A purpurowa rzeka? :) Chyba nie wpisala sie w kolejności? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobitki:) anusia23- a co ty robisz , ze masz tyle pokarmu????? Ja tez karmie Julka piersia ale jak odciagam (przynajmniej probuje) to mam gora ze 40- 60 ml w ciagu dnia a w nocy nie wiem bo tylko 3 razy przykladam go do karmienia. Niby maly sie najada bo przez 10 dni przytyl 340g ale wedlog mnie to mam malo mleka:( Co do jego mrozenia to wiem , ze mozna ale jak dlugo to nie am pojecia. Poza tym to juz zaliczylam pierwszy katarek synusia- jeszcze tylko w nocy mu wychodza wydzieliy jak sie rozgrzeje i musze gruszka wyciagac. Ale jak powiedziala pani doktor to bedzie czeste jak mam starsza corcie, ktora chodzi do przedszkola:(:(. Justyna M- to ty mialas z tym szpitalem i jego obsluga:(:( Ola- to ty juz tuz tuz rozwiazania:):):) Gosia24Leicester- dawno cie tu nie bylo, zagladaj czesciej:D Ty to tez juz na finiszu:) karina- zmiennymi humorami sie nie martw. Ja tez takie mialam teraz zreszta tez:D:D:D jovka- a ty uwazaj na siebie i nam tu sie nie przeziebiaj:):) kalcia- a ty gdzie sie podziewasz??? nie widac cie na kafe i gg. A teraz uciekam do swojego malego mezczyzny i moich rodzicow(jeszcze pare dni i wracaja do domku:(:()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mampytanie
anusia23 dzieki podnioslas mnie na duchu bo panikara jestem okropna ale tak juz mam ze na widok igly mdleje a wszystko wskazuje na to ze chyba czeka mnie cc bo mam wysokie cisnienie malo wod plodowych wade serca itd w kazdym razie od lipca co tydzien mam scan i sprawdzaja czy wszystko jest ok i jest na szczescie jeszcze tylko trzy tygodnie a moze wczesniej i mala bedzie z nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada nic nie robię poprostu tak mam.Moja mama też jest w szoku, ona miała bardzo mało pokarmu i bardzo krótko nas karmiła, zaledwie 3 tygodnie, a ja niewiem po kim to mam. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie odnosnie internetu, jesli ktoras cos wie to prosze o pomoc kupilismy laptopa ale nie wychwytuje nam bezprzewodowej sieci, wiec chcemy zalozyc neta w virginie bo mamy gniazdko tel. ale telefonu stacjonarnego nie mamy moje pytanie: czy ktoras ma nr tel gdzie mam zadzwonic i zapytac sie o szczegoly (chodzi o ten virgin) i czy wiecie ile to moze kosztowac miesiecznie przepraszam ze tak chaotycznie ale Mala sie budzi i musze sie streszczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawiam NICK............TERMIN....TC......MIEJSCE.............PŁ EĆ.. .........IMIĘ anka00............27/09....40.....streatham.?...Nicola/ Zuzia/Krystian Ola26..............28/09......40....Essex Great Dunmow....syn.....Maks Gosia24Leicester.03/10....40....Leicester....córka...... .......Madzia Justyna M..........03/10....39......London.....synek.....Adrian edziulka............05/10...15.........Bristol....?........W iktoria/Oliwier lara27..............10/10....24...........Hull.......... ?.............?......... Izabela26.........12/10.....35....Kidderminster....córka .......OLIWIA jovka..............12/10......37.....Londyn.........córc ia............Maya migotka_bober..15/10.....38...Londyn....syn...Maximilian lub Samuel Skorpionka81....19/10......38....Southampton.....córka.. ..........Iza MONDZI25........26/10.....36.....Banbury.......córka.... ..Aleksandra Kiki26..............31/10.....27.....Liverpool ......syn................Staś karina82..........28/10.....35....Chichester.....syn.... ....maks/julek? Dora23............02/11.....34....Croydon........synus.. .....Dorian? Ania Grimsby.....02/11......35....Grimsby.....synus......Pawel,Ce zary czarna101........08/11.....34....Hereford............... ..?...............? anagro............15/11.....31.....Alcester..........?.. ........Maya/Alex camillee...........29/11.....32.....Bristol.........córk a ............Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn............ ...................... SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......26....Southend.....córka. ..Kornelia leeds1977aga.....8/01.......25... Leeds...synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......23.....Preston.........?.... Judytka/Szymon fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny.............02.02.....22......Stratford on Avon........synek/Eric asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Szczęśliwe Mamusie : purpurowa rzeka....02/03...3540..Wolverhampton..s...Szczepan sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander asiek 392....22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........P atryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak... ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?.........Hillingdon.......chło pak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. ......Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopa k..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia bebka_k......21/06.....?..........londyn..........chłopa k.............Ryan s_daga........28/07.....3100....london/richmond...chłopa k......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester......06/09.....3470...Manchester..dziew..Wiktoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn ka.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn.........dziewczy nka........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield............s yn............Alan kaska0110......23/09.....3680.......Leicester.......syne k .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synus ... ..Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A słyszalam dziewczynki , że gadałyscie trochę o antykoncepcji :) No w sumie po urodzeniu dzidzi czas pomyslec. Pisałyscie o wkładce, a ja uzywalam dość dobrego i bezpiecznego specyfiku - zwłaszcza dla matek karmiacych - Depo-provera 150. Jest to zastrzyk domięsniowy, szeroko stosowany w krajach skandynawskich, naprawde bezpieczny i super, nie trzeba pamietac o codziennym łykaniu tabletki, nie ma takich ubocznych skutków jak wkładki ( nie starszę, tylko np. po cesarce nie powinno sie zakładac wkładek - potrafia wrastac w bliznę pooperacyjnąi sytuacja robi sie słaba). Oczywiscie są jeszcze plastry, które omijają drogę pokarmową, co jest istotne dla wątróbki i zoładeczków naszych :D To tyle co wiem na ten temacik :) Nie widze Niuni,ale chętnie sie bym dowiedziała, jak z opieką po cesarce, jak to wygladało, żeby samej sie troche przygotować - z tego co słyszalam, znieczulenie dziala po ok. 10 min. a po 15 dzidzia już na świecie jest. Potem tylko trzeba sie naczekac na zszycie wszystkich swoich powłok :D :D :D No i kto może być ze mną, mój były chce być przy ces. czego nie mogę mu zabronić - w końcu jest tatą, jakim - takim, ale jest. Jednak chciałabym, żeby była przy mnie moja przyjaciółka - zawsze to fajnie czuc ze stoi obok ktos , komu na Tobie zależy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeziebienie wzięło mnie na dobre - nie mam ani temperatury,ani za bardzo kataru z kaszlem, za to wymioty wieczorne mnie oczyściły elegancko :) A już myslalam ze przejdę bezbolesnie. Na dodatek uciska mnie już też rwa kulszowa, nogacała rwie, nie mogę spać, to sobie zajrzałam\"od rana\" :D :D :D Przy okazji zmieniam sie w tabelce. NICK............TERMIN....TC......MIEJSCE.............PŁEĆ...........IMiĘ anka00............27/09....40.....streatham.?...Nicola/ Zuzia/Krystian Ola26..............28/09......40....Essex Great Dunmow....syn.....Maks Gosia24Leicester.03/10....40....Leicester....córka...... .......Madzia Justyna M..........03/10....39......London.....synek..............Adrian edziulka............05/10...15.........Bristol....?........Wiktoria/Oliwier lara27..............10/10....24...........Hull.......... ?.............?......... Izabela26.........12/10.....35....Kidderminster....córka .......OLIWIA jovka..............12/10......38.....Londyn.....córcia.....Maya/Hannah migotka_bober..15/10.....38...Londyn....syn...Maximilian lub Samuel Skorpionka81....19/10......38....Southampton.....córka.. ..........Iza MONDZI25........26/10.....36.....Banbury.......córka.... ..Aleksandra Kiki26..............31/10.....27.....Liverpool ......syn................Staś karina82..........28/10.....35....Chichester.....syn.... ....maks/julek? Dora23............02/11.....34....Croydon........synus..........Dorian? Ania Grimsby.....02/11......35....Grimsby.....synus......Pawel,Cezary czarna101........08/11.....34....Hereford............... ..?...............? anagro............15/11.....31.....Alcester..........?.. ........Maya/Alex camillee...........29/11.....32.....Bristol.........córka ............Noemi? yagoda13.........11/12.....24.....Windsor........córka.. ........nabela lorenka...........22/12......17.....Milton Keynes.......?.................... eulalia.............23/12.....18......Londyn.................................. SuleViae...........24/12....19?.....Grimsby..?...Joshua , Marie.Natalie? karinella...........05.01......26....Southend.....córka.........Kornelia leeds1977aga.....8/01.......25... Leeds............synuś......Daniel.... asiulek27........15/01......23.....Preston.........?.... Judytka/Szymon fasolka.............28/01.....17.....Belfast.........?.. ............?.......... Jennny.............02.02.....22......Stratford on Avon........synek/Eric asiamaks..........14/02....15.......Londyn............?. ...................? Kagimka ...........15/02.....6.......Watford.......?......Julian/Ste fania juska27............26/02.....12......nottingham......... .....?............? mamunia2..........?....14......Wellingborough........... .......?............ Szczęśliwe Mamusie : purpurowa rzeka....02/03...3540..Wolverhampton..syn.....Szczepan sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander asiek 392....22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Patryk katelka25...07/04....3200g....WalthamAbbey....chłopak.........Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos zeluchna.....26/04.......?.........Hillingdon.......chłopak.........Kacper aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak........Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn......chłopak..............Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia bebka_k......21/06.....?..........londyn..........chłopak.............Ryan s_daga........28/07.....3100....london/richmond...chłopak......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester......06/09.....3470...Manchester..dziew..Wiktoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka agata27.........../09.....?......Londyn.........dziewczynka........Lania magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield............syn............Alan kaska0110......23/09.....3680.......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synus ... ..Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×