Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

dzieki mamo eli za pocieszenie. a przepis na chleb chetnie skorzytam, poprosilabym arvena4@wp.pl wiem ze kiepsko z ta waga, tylko ja sie boje strasznei potem, i wogole, jakas obsesja mnei zlapala, powaznie, i normalnie czasem leze i mi sie plakac chce :( na basen nie moge, bo mi za czesto krew z nosa leci, kicham to z krwia wiec nei bardzo, bo wode jeszcze pobrudze albo sie rozchoruje :( spacer, przejde sie czasem troche, ale potem umieram z bolu, ruszyc sie nie moge zlozka!!!!! tak mnei wszysko boli, dzis to chodze jakos dziwnie kuleje bo mnei pachwiny tak bola potwornie ze nie wiem :( ale przynajmniej dzieciorek zdrowy kopie i buszuje tam mi w srodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego ja juz papiry szykuje i wogole!!!! a jak sie beda spozniac to nie uwolnia sie od moich telefonow. nie popuszcze, bo nie po to place podatki mecze sie w pracy w ciazy zeby potem bez pieniedzy zostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny!!! Oj ja tez dzis sie nie za bardzo czuje a w dodatku zaraz musze do gp jechac a maz w pracy wiec nie pozostaje mi nic jak tylko dokulac sie do autobusu :) tak wogole to nie wiem po co tam jade i tak mi nic nie powiedza tylko ze mam czekac ani zadnego badania ani nic nawet jak bylam ostatnio w szpitalu to mi powiedzieli ze staraja sie nie robic badania wewnetrznego dopoki nie bede miala regularnych skorczy tyle dobrze ze z dzidzia wszystko ok a tak wogole to dacie wiare ale ja mialam tylko 1 usg robione!!! cholerka z nastepna ciaza bede do polscki latac :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
arvena naskrobie Ci wieczorkiem ten przepis.teraz musze leciec dziewuszki wy moje bo w lodowce halny a obiadek upichcic trzeba przed pojsciem do tyry :).do wieczora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez bym prosiła o przepis na chleb na askaera@o2.pl mój szkrab ma juz 8 ty ale ciagle tu zagladam i pozdrawiam wszystkie brzuchatki i mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
Arvena napisz co ci lekarz powiedział o twoim dretwieniu. Może pamietasz tez miałam podobny problem i ciekawa jestem co na to tutejszy lekarz. Mojego drugiego malucha pozno poczułam,pozniej niz pierwszą, w ok20 tyg, tez wyczekiwalam na te kopniaki i sie doczekałam, teraz mam wrażenie ze ona wcale nie śpi, jezeli juz to 10 min i tyle a potem wygina się , przekręca, wyciąga te swoje maleńkie kończyńki zdaje się ze non stop, fajnie, ale jak jej tak pozostanie? To bedziemy mieli niezłego urwisa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
borowa dzieki! ja wiem ze drugie zawsze czuje sie wczesniej a tu nic... czuje przewalanki ale kopniaka ni widu ni slychu. juz probuje "nr 2 " jakos sprowokowac a jedyne co to jak sie poloze na plecach to pepek chodzi jak splawik w wodzie :D. dobrze wiedziec ze to nie jest regula z tym odczuwaniem. nie chce Cie tylko straszyc ale moja Ela byla taka ruchliwa i tak jej pozostalo. nie usiadzie 5 minut na tylek i zawsze gdzies pedzi i ma 100 rzeczy do zrobienia wlasnie w tej minucie :D ale za to bardzo szybko sie uczy i jest dosc grzeczna... no moze poza malymi wyjatkami :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowa a tobie co leakrz powiedzial o dretwieniu? mi doktor powiedziala ze jak puchna mi rece to na nerw jakis cos naciska i przez to tak sie dzieje, i raczej nie ma rady na to, i ze nie ma reguly czy jedna reka czy dwie czy nie wiem co. powiedziala ze jak boli to moge paracetamol, ale ja powiedizalam ze nie chce zadnych lekow, i wiec zostaje mi tylko przeczekac powiem jeszcze poloznej jak bede, 8go maja, pomarudze jej tam ostro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja dzidiza jest generlanie spokojna, kopie czasem duzo ale nigdy mocno, jakos, czasem sie wytrasze. tylko nie lubie jak wieczorem po pecherzu bo co moment do kibelka latam :( ale w nocy daje mi spokoj, w dzien rano , troche w czasie pracy, po obiedzie i pod wiczor a potem do rana spokoj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
MAMA ELI ja juz stracilam nadzieje,ze dostane ten przepis bo prosze sie i prosze a tu nicio ,znajdziesz chwilke to rzuc mi na email please i powiedz gdzie go pieczesz ,mniami,mama od mojego szczescia piecze buleczki dobre takie ale angielskie a ty mowilas a polskim przepisaie no to juz bajer totalny zapodaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Mam dziwne pytanie ale; dziewczyny ja nie znam smaku piwa,mowie to tylko po to byscie sobi nie pomyslaly,ze ja przed ciaza lubilam sobie cos drinknac,ale ja mam straszne chec juz od dawna na takie dobre porzadne drogie wino,mozna,mozna chociaz lampke,zwariuje normalnie.ssie mnie w srodeczku na winko,czy to normalne,wciaz na kwasiolki ale to ok normalka ale winko? Mialyscie cos takiego? Przyznac sie tu,natychmiast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam ochote na jakis alkohol w ciazy, ale ja jestem totalna przeciwniczka picia alkoholu w ciazy nawet lyka. ja uwazam ze moze to zaszkodzic, nigdy nei wiemy co w danym momencie sierozwija u dziecka. moze w 100 przypadkach lyk nie zaklocic niczego, a w 1 moze cos sie stac. dlatego ja nie pije w ciazy i bardzo krytykuje dziewczyny ktore pija. nawet lyczka. alkohol to alkohol nie wazne ile procent!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zwlaszcza assana ze jestes na poczatku ciazy i wtedy najwicej rzeczy sie rozwija. mozecie mie dziewczyny inne zdanie ode mnie, kazdy robi jak uwaza, ale ja nigdy nie zmienie zdania chocby nie wiem co. niby czasem lekarze mowi ze wolno lampke czy cos, a ja w to nie wierze. zdecydowalysmy sie na dziecko to trzeba byc odpowiedzialnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Arvena4 no ja tez,ja nawet nie lubilam pij jak nie bylam w ciazy stad to moje zdziwienie, pytambo moja znajoma w francji dalej pije lampke do obiadu i jestem w szoku,ze nie przestala,ona mowi,ze tam wszyscy tak robia gdyz maja przyzwyczajone organizmy od lat. Ja dziewczyno pallam non stop a od momentu jak uz podejrzewalam ciaze nie zapalilam i to jest silne nawet mnie nie ciagnie bo tak sie ciesze,wiec nawet mi przez mysl nie przejdzie ale na to winko to ja mam taki smak od kilku tygodni,ze mnie dziw bierze i ssie jak diabli. Dzieki za slowa wsparcia Arvenko,wymyslilas juz imie dla swojego malenkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
assanna trzeba byc silnym i nie ulegac pokusom :) jak ksiadz by to mowil zabrzmialo :) objawy picia alkoholu nie ujawniaja sie od razu u dizecka, moga to byc pozniejsze nawet problemu w nauce w szkole, problemy ze skupieniem czy inne nadpobudliwosc lub rozne rzeczy zdrowotne. nikt tego nawet lekarze nie sa w stanie przewidziec. wymyslilam imie juz dla mojego szkraba, moze Alexander albo Oliver, bo to imiona uniwersalne ze i w polskim i w angielskim jezyku takie same wiec dziecko w przyszlosci nie bedzie mialo problemow, jamam ciagle ze swoim imieniem :) Malgorzata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny w koncu w domu, po takich przebojach i stresach wszystko skonczylo sie szczesliwie. Dziekuje Wam wszystkim za wsparcie, porady, wogole za to ze jestescie i piszecie. dzieki za gratulacje, bede czytac zaleglosci ja tylko znajde czas, opisze wam wszystko i zalacze fotki, a teraz lece karmic, kapac i tulic malego Maksia. PapA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Jestes Perlo nasza,super,powiedz jak sie czujesz teraz boli cie ranka? Maksia,glodomorek czy niejadek z niego? Jejku ale Ci niektore zdrowo zadroszcza,duzo,duzo zdrowia szybciutko wracaj do zdrowia, spokojnie przespanych nocy,cudownych chwil za Malenstwem, zdjecia zapodaj jak tylko znajdziesz troszke czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
Arvenka wiesz mi ja wiem co moze alkohol zrobic z ludzmi widzialam to ,wiecej nie powiem dlatego w bardzo mlodym wieku postanowilam ne pic piwa bo wlasnie ten trunek zniszczyl zycie bardzo bliskiej mi osoby dzis mam ponad 30lat i dotychczas nie znam jego smaku wiec nie musisz mnie instruowac,a co do dzieci ,kore ciagna do alkoholu to nie ma reguly nawet te ,ktore w ciazy byly chuchane i dmuchane dopuszczaja sie picia w bardzo mlodym wieku. Dlatego pytalam czy,ktoras w Was ma takie ciagotki bo to nienormalne jest dla mnie,moja kolezanka nie da sie przekonac nawet jej powysylalam zdjecia dosc makabryczne, jest w piatym miesiacu i poprostu nie jest warta bycia matka ale nie dotre d niej ni prosba ni grosba ,uwaza,ze nic zlego sie nie dzieje z jednej lampki do obiadu.Zal mi tego malenstwa w jej brzuszku. Pozdrawiam wszystkie dbajace o siebie KARMIACE MAMUSIE I BRZUCHATKI. Widzisz jak to jest Arvena4 my palamy taka radoscia,ze mamy zycie w sobie,ze potrafimy sobie odmowic,a sa takie egoistki,ktore mysla jedynie o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinah gratulacje jeszcze raz szybkiego powrotu do zdrowka no i zebys miala duzo pociechy z Maksia oj nawet nie wiesz jak ci zazdroszcze ze mozesz juz tulic swoje malenstwo :) ja niestety nie moge nic zrobic pozostaje mi tylko czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borowa
Oj Karolinah az łezki w oku mi sie zakreciły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
borowa masz racje az sie kreca.... jest nowe zycie na Ziemi jak to Kombi spiewalo "Rodzisz sie to znak,kocha Cie ten swiat..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
borowa masz racje az sie kreca.... jest nowe zycie na Ziemi jak to Kombi spiewalo "Rodzisz sie to znak,kocha Cie ten swiat..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanna
borowa masz racje az sie kreca.... jest nowe zycie na Ziemi jak to Kombi spiewalo "Rodzisz sie to znak,kocha Cie ten swiat..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest troche czasu, wiec napisze. Po pierwsze jestem bardzo szczesliwa i teraz dopiero rozumiem co to za uczucie, jak takie malenstwo pojawi sie na swiecie, ktore jest troche z mamusi, troche z tatusia i mnostwa milosci. To jest ten cud, http://nasza-klasa.pl/profile/1779050/gallery/18 Max zdrowy, silny, wazyl 3450g i urodzil sie 26.04 o 15.52. Niestety nie zmierzyli go. Glodomor z niego jak na razie. Karmie go piersia. ie bylo latwo, bo jak dwie nie niezdary sie spotkaja to trzeba troche wysilku i cwiczen aby sie udalo. Ale po paru probowach jakos zesmy sobie poradzili i cycusie sie na razie synusia a nie tatusia :-) U mnie wszystko zaczelo sie pomalu we wtorek ok 8 wieczorem, jak wracalam sobie do domku od mojej mamy. Zaczelam miec lekkie skurcze i rozowe plamienie, ten tzw. show. Wiedzialam juz ze to pierwszy etap ale moze on potrwac troche. Skurcze byly slabe i nieregularne, ale w czwartek wieczorem zaczely bys silniejsze, i co 15-20 minut. Czekalam dalej. Nad ranem w piatek dostalam juz regularnych skurczy, troszke sie wody chyba saczyly ale pewna nie bylam. Skurcze co 5 minut wiec Marcin zawiozl mnie do szpitala, bo jak zadzwonilam to powiedzieli zeby przyjechac. Po 2h i badaniu oraz ktg stwierdzili ze rozwarcie 2-3cm, czop odszedl, wody nie i kazali mi wracac do domu. Wiec w bolach na jakis marnych tabletkach przeciwbolowych wrocilam do domu. Wyszlam pozniej na 2h spacer, ogarnelam w domu majac nadzieje ze sie przyspieszy wszystko. O 8 wracalam do szpitala ze skurczami co 3 minuty. Zbadali mnie, rozwarcie a 3 cm, zadnych postepow i wysyla mnie jakas \'czarna kukielka\' do domu. Jak ja to uslyszalam to myslalam ze mnie szlak trafi, jak ja mam z takimi bolami wracac do domu. Wrzasnelam na nia i powiedzialam ze ja nigdzie sie nie ruszam, zostaje i przeciez mnie na sile nie wyrzuci. I wtedy z tych nerwow odeszly mi wody. Zawioza mnie wiec na oddzial, i kazala czekac na polozna. Zaaplikowali tabletki przeciwbolowe i zaczelo sie czekanie na rozwarcie. Srednio 1cm/1h. Ja cala happy juz licze czas rozwiazani, ale schody to sie dopiero zaczely, dopisze jednak te reszte pozniej bo padam na pyszczek juz Pozdrawia Wszystkie, jeszcze raz dziekuje Wam za wszystko i do jutra :-), tzn, dzis, bo juz prawie 2am :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Assana, moze piwo bezalkohlowe zaspokoi twoje zapedy na winko, sprobowac nie zaszkodzi :) Ale rzeczywiscie w tak wczesnej ciazy nie skusilabym sie nawet na lyczek wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
czesc dziewuszki! karolinah wszystkiego najnajnaj!!! fajnie ze sie wszystko dobrze skonczylo, to najwazniejsze. lece poczytac wasze wczorajsze posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
asanna zaraz mnie tu zlinczuja ale powiem a co! ja tam sobie w pierwszej ciazy winka nie odmowilam. moj poloznik w Polsce powiedzialmi na poczatku ciazy cytuje: pani Aneto ciaza to nie choroba tylko stan. mozna biegac jezdzic na rowerze, chodzic po sznurami z bielizna (hahaha!!!)., opalac sie tylko wszystko z umiarem!!! pani sama bedzie wiedziala kiedy i ile. a jesli chodzi o alkohol to okazjonalnie prosze bardzo BYLE SIE NIE UPIJAC". stanowczo jednak zabronil picia alhoholi wysokoprocentowych . mialam taka chcice na wino w ciazy jakTy. nigdy jednak nie wypilam wiecej niz 125ml w ciagu jednego wieczora i nie czesciej niz 1-2 razy w tygodniu o ile wcale. w trzecim trymestrze chcica ustapila miejsca niecheci wiec sprawa stala sie jasna.dodam tylko ze przez kilka lat swego zycia nie zjadlam obiadu bez lampki wina mozecie to nazwac jak chcecie i potepiac a ja i tak nie zamierzam sie tlumaczyc . uwielbialam te tradycje dlugiego posilku z winem i bede kontynuowac jak tylko "odcycuje mlode nr 2" . jesli chodzi o te ciaze to wogole nie ma tematu bo na wino nie moge patrzec tak jak na czosnek, ocet i musztarde czyli nic co zwiazane z Francja tym razem odpada :D:D:D.w poprzedniej nie moglam zniesc curry mimo ze normalnie lubie. tak wiec asanna wszystko zalezy od Ciebie. jesli nie chcesz pic alkoholu a masz chcice na niego zastap go bezaloholowymi opcjami. wino bezalkoholowe tez znajdziesz. a teraz czekam na lincz :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
pomyslalam sobie ze skoro jest was tyle chetnych na ten przepis to wstawie go tu ogolnie na forum. mam nadzieje ze nikt nie bedzie mial zazly. 5 g drozdzy ( pol normalnej kostki ogolnie dostepnej) 1 kg maki 1 szk platkow owsianych lub otrebow 1 lyzka cukru 2 lyzki soli 3 szk wody 4 lyzki oleju opcjonalnie: 100g slonecznika lub lyzeczka kminku lub garsc spazonych i posiekanych sliwek. **************** drozdze rozrobic z lyzka cukru i szk. wody. dodac reszte skladnikow (kolejnosc dowolna).dobrze wyrobic, odstawic w cieple miejsce az do wyrosniecia. jak wyrosnie jeszcze raz "przerobyc"i rozlozyc do wysmarowanych blach lub blachy. znowu poczekac az ciasto zacznie rosnac. wlozyc do zimnego piekarnika.piec 45 minut w temp 195 stopni . wyciagnac, przemalowac woda i wstawic na nastepne 5 minut. wyciagnac z piekarnika,owinac sciereczka i pozostawic tak do calkowitego ostygniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Eli
dwie uwagi: jesli macie piekarnik z termoobiegiem zmniejszcie temperature do 185-190 stopni bo wam skorka "odbije". jak nie mozecie dostac drozdzy swiezych mozna uzyc suszonych hovisa (ja daje dwie saszetki naten przepis). smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×