Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

to bylo scan w 29 tc :) jak w polsce bylam. ciekawe jak teraz wyglada, bo na scanie widac ze nochal to po mnie ma. bo moj maz ma duzy i wak ja szeroki i zadarty. ja tez nie napalam sie ciaza, jak sie dowiedzialam, bardzo do tego sceptycznie podchodzilam, teraz tez sie boje, nie bojoe sie porodu boju itp tylko zeby z dizeckiem bylo oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcio
Fajniutko widac,na tym drugim jakby sie usmiechal:)BEDZIE WSZYSTKO DOBRZE NIE MARTW SIE!!!NA SKANIE BY BYLO WIDAC ZE COS NIE TAK!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia22
hej wam wszytskim. jak sie czujecie?? bo ja mam nogi jak balony od 3 dni, na noc schodzi jak wylozne nogi na krzeslo, ale przez caly dzien wygladaja jak nadmuchane, mocze je w zimnej wodzie, bo sa takie gorace. ohh mam dosc tej pogody, w nocy fajnie popadalo, obudzilam sie o 2 w nocy i siedzialam chyba z 10 min przy oknie i oddychalam tym swiezym powietrzem. no wiec ja juz po przeprowadzce, na tym starym mieszkaniu kase nam oddali za depozyt, przesstraszyli sie przewnie ze zadzwonimy na skarge. a ja dopiero dzis wypakowalam walizki, bo jakos nie mialam natchnienia. teraz tylko zakupy dla dzidzi, bo dalej nic nie mam. nawet nie mam torby spakowanej dla siebie do szpitala. co do lewatywy daje sobie spokuj, jak bedzie to bedzie chyba ze znajde cos tutaj w aptece. powiedziec mi o jakie benefity moge sie starac jeszcze przed urodzeniem ??\ aha zapomnialam dodac ze przelali mi znow kase za macierzynskie, az jestem ciekawa jak to bedzie w tym tygodniu. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natusia, no to dobrze wszystko powoli sie zaczyna ukladac, dobrze ze ododali kaske. jesli chodzi o benefity to wszystko zalezy, podam ci link, tam ci wyliczy o co teraz mozesz sie starac http://benefitsadviser.direct.gov.uk/ wypelnij to mniej wiecej. ja np moge sie starac o child tax credit!!! bo zarobki nie moga przekreczac ok 58tys futnow rocznie. ale wiecie co teraz dostaje 117 funtow tygodniowo i to malo dla mnei tylko o to chodzi ze jak wystepuje sie o inne benefity ma si podawaczarobki z zeszlego roku??? przeciez to nie w porzadku bo ja teraz malo kasy mam a nie w zeszlym roku, gdybym miala malo w zeszlym roku to bym wystapila wtedy??? bez sensu to troszke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UWAGA!!!Dziewczyny uwazajcie na te benefity, mam głownie na mysli Tax Credits. My dostawalismy obydwa przez rok po urodzeniu pierwszego dzecka.A teraz po dwoch latach karza nam wszystko oddac bo cos sie zmienilo w prawie i jest to traktowane jak pozyczka od panstwa.A kiedy przestaniesz skladac co roku nowe aplikacje to oni uznaja ze zarobki sie poprawily i trzeba wszystko oddac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa08 musze wlasnie poczytac, bo wiem ze mi przyslugiwac bedzei child tax credit ale generalnie to oni nie pisza ze trzeba oddac kase, cwaniacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa08 biore ChTC od trzech lat i w zyciu nikt nie upomnial sie umnie o zlamanego funta. zwrocic musisz nadplate tego co dali Ci w zeszlym roku nieslusznie a w zyciu nie slyszalam zeby IR upomnial sie u kogos o pieniadze sprzed 2 lat (choc nie twierdze ze to niemozliwe, byc moze dopatrzyli sie jakichs niezgodnosci w Twoich papierach). a child tax credit nie jest pozyczka tylko benefitem. prawda jest ze IR jest instytucja opieszala i marudna, prawda jest tez to ze co roku musisz sie z nimi rozliczyc. nazywa sie to anual review pack i jesli tego nie rozliczysz do 31.07 kazdego roku to po prostu przestana Ci placic, ale nie zabiora tego co Ci juz zaplacili, nie wiem skad masz takie informacje.jutro z reszta bede dzwonic do IR wiec o to zapytam, bo moze jestem niedoinformowana. arvena niestety placa za poprzedni rok rozliczeniowy, tez bylam w tej sytuacji i uwazam ze to nie fair bo tej gotowki potrzebujesz juz a nie za rok. u mnie skonczylo sie to housing benefitem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. W Coventry strasznie wieje,ze uszy urywa.Ale jest ciepło. Moje dziecko poszło dziś wyjątkowo szybko spać.No i dziś Czaruś ma 6.660kg i 2.5 miesiąca.Boję się myśleć ile będzie ważył jak będzie miał pół roku.;) No i zaczął się strasznie ślinić i jest BARDZO marudny, co health visitor skomentowała jako ząbkowanie.Czy to już może być? Jeszcze mu do końca kolki nie przeszły...a tu już ząbki! :( Co do benefitów: Jest to bardzo nie fair,że naliczają zasiłki na podstawie poprzedniego roku.Ja teraz mam mało kasy i mnóstwo wydatków związanych z dzieckiem *na Child Benefit czekam już 2 m-ce, mam nadzieję,że dostanę; *dostałam też Child Tax Credit - hurra, niestety nie wiem czy to wystarczy,żeby dostać \"becikowe\" - czekam na odpowiedź *Working Tax credit mi nie przysługuje ani żaden inny zależny od low income.Szkoda,że nie dają benefitów w zależności od wydatków, my mamy bardzo dużo wydatków...;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benefit
Niestety to prawda, ja bylam w takiej sytucji, ze musialam oddac pieniadze za Working tax credit po tym jak zmienilam prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcio
Czesc dziewczynki! Monika my tez na child benefit czekalismy jakos 2mies,ale dostalismy wyrownanie,oni za 3mies wstecz wyrownuja,mozesz sie starac o housing benefit my mamy 60L co 2tyg.Napisz moze akurat cos dadza,czeka sie 8tyg,i tez wyrownuja za nie.Sprobuj moze akurat. Czytalam w gazecie o dzieciach,ze dzieci sie slinia poniewaz nie potrafia jeszcze polykac sliny,a nie dlatego,ze zabki,moje zaczely sie slinic tez ok,2miesiaca,a pierwszy zab w9mies wyszedl,to dziwne,ze tyle czasu wychodzily...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. U nas znów pochmurnie i wieje a domu nie idzie wytrzymać - tak gorąco. Słoneczko wyjdź!!!:) Dzięki Chrupcio - Mam nadzieję,że to jeszcze nie ząbki.Czarek wygląda jak pół-roczne dziecko, więc może dlatego taki wniosek health visitor.Mój mąż to się nawet ucieszył,że Czarek już \"ząbkuje\", bo on się nie może doczekać kiedy z synem na rowery pójdą, hahaha ;););) Pocieszyłaś mnie z tym Child Benefitem.Będę cierpliwie czekać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcio
Watpie zeby to zabki byly,dzieci ok 2mies zaczynaja sie slinic,niektorym zeby wychodza juz od 3mies,ale to przesada kolki nie przeszly,a juz dzidzia meczy sie z czym innym...to spore to twoje malenstwo:)moj synus wazyl 4150 jak sie urodzil,jak wyszlam pierwszy raz na dwor to mysleli,ze ma z 3mies,tez wygladal na starszego teraz jest szczuplejszy ale wysoki...jak zacznie raczkowac to zrzuci troszke a pozniej juz bedzie ganial...:)dzieci szybko rosna:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcio
MONIKA ZDJECIA SA PRZESLODKIE,FAJNY PYZATY CEZAREK:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry :) fajne mamy to lato prawda:)? Z tym tax credit to ciekawa sprawa. juz sama nie wiem jak to w koncu jest, chociaz tutaj pierwszy raz słysze , ze cos trzeba oddac jak sie zmienią warunki. Ale jestem pewna, ze jak nie odezwiemy sie do Inland Revenue do konca lipca by powiadomic o zmianach to tax credit nie zostaje wstrzymany. Wtedy uznają, ze nasza sytuacja sie nie zmieni\\ła i otrzymujemy takie same pieniądze jakie przyznano nam wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcio
Zostanie tax wstrzymany na angielskiej telewizji jest ogloszenie jak reklamy leca zeby wypelnic formularz lub zadzwonic do konca lipca,jak nie to zostanie wstrzymany,nam tez porzyszlo upomnienie zebysmy wypelnili,inaczej wstrzymaja,my poczta dostalismy formularze jakos w maju,i pisalo tam zeby do konca lipca im odeslac wypelniony,probowalismy sie dodzwonic od poczatku lipca,ale nie moglismy,w polowie przyszlo upomnienie i w tamten pon wyslalam,jeszcze nic nie przyszlo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcio
moze nie wszyscy musza zglosic my musielismy w kwietniu wyslac za poprzedni rok a w maju znowu nam przyszlo to samo,moze dlatego ze maz zarobil mniej niz podal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chrupcio telewizji nie mam wiec nie widziałam. A annual review form dostalam w czerwcu i jak byk jest tam napisane, zejeśli nie odezwe sie do 31.07.08 to informacje jakie są tam umieszczone zostana uznane za poprawne i kompletne, oraz ze ubiegam sie o tax credit na rok nastepny (2008-9)na podstawie tych informacji. Wiec gdzie jest prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jestes pewna
ale jestes pewna,ze masz podane wlasciwe informacje? Jesli dzwonilas do nich po zakonczeniu roku podatkowego 2007/2008 (w kwietniu) i podalas zarobki z p60 za tamten rok - to nie musisz wysylac tego formularza. Ale w kazdym innym przypadku - jesli nie wyslesz ani nie zadzwonisz - to przestana placic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcio
Nie wiem ja pisze to co widze naprawde w telewizji o tym mowia,jesli nie przyszlo ci upomnienie to moze nie musisz,mi przyszlo,nie mam powodu zeby wymyslac,chcem pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcio
moze na stronie revenue cos o tym pisze?kolezanka jak w kwietniu sie rozliczala to juz jej nic nie przyszlo,moze dlatego,ze moj maz mniej zarobil niz podal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chrupcio nie twierdze ze wymyślasz. Masz inform z bezpośredn źrodła. Ale czesto ludzie powtarzaja sobie bledne informacje na temat benefgitow, nie majac pojecia co i jak. A najlepsze bajki to juz opowiadaja ci ktorzy nigdy ich nie brali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc paniom :) borowka ja tez dostalam list-upomnienie z inland revenue na poczatku lipca, ze jak nic ode mnienie uslysza do 31.07 to nie beda mi w stanie dalej placic ChTC. zadzwonilam wiec dzis i po polgodzinnym sleczeniu na telefonie w koncu sie rozliczylam. czekam teraz na decyzje i jestem b. ciekawa jaka bedzie, bo w tej chwili biore wiecej niz child element wiec teoretycznie przyslugiwalby mi maternity grant :) prawda jest tez ze taki list dostalam po raz pierwszy od kad dostaje ChTC. byc moze wczesniej nie bylo takiego przykazu i stad nadlpaty ktore trzeba pozniej zwracac bo bralo sie a sie nie nalezalo. ja tam dzwonie do nich za kazdym razem kiedy mi sie cos zmienia bo wole nie dostac teraz niz pozniej zwracac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupcio
Nie no ja mialam upomnienie,pisalo ze jak nie podamy to tax stop!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2 moja corcia tez sie slinila jakos tak od 3 miesiaca a pierwszy zabek wyszedl jej w pazdzierniku. powodem marudzenia zas moze byc... wlasciwie wszystko :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widac różne formy dostajemy.A upomnienia zadnego nbie otrzymalam. tez dzwonie do nich zawsze jak cos u mnie sie zmienia, dzwonilam cos ok grudnia , no i teraz, dwa dni temu, by uaktualnic. Mamo eli Ty bedziesz napewno wiedziala, mam pyt, bo zglupialam. Nie wiem czy child element to kwota otrzymywana -nie pamietam dokladnie wysokości- ok 540- rocznie czy m-cznie? ja mialam przyznane ponad 700 na rok, no i nie wiem czy mialam szanse na maternity grant, wiec sie wstrzymalam z aplikacją. teraz syt sie zmienila ale nadal nie wiem jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa08............03.08.2008...23.....Londyn....córcia.. ...Zuzanna agnieszka75......06.08.2008....30...Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvena4-Gosia....08.08.2008...39...Basingstoke..chlopak. .Alexander Julka...............15.08.2008....24.....Londyn......... ..... ............. Gosia1302.........18/08/08......33.....Londyn/Croydon... ...?.......? natusia22.........28.08.2008....36.....Londyn.....córcia ....Nikola asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby......... ..... ?...........? onyx1.............18.09.2008......32....Ealing.......Ma ksymilian Mikolaj mama Eli...........02.10.2008.....30.....WGC........???.........? ?? monika820227....15.10.2008.....28.....Londyn..........?. ...............? Asanna.............11.11.2008.....20......Wood Green.......corcia......? mala79.............14.11.2008.....24......Londyn....corc ia.............? Patinka26.........30.11.2008.....20......Cheltenham..cor ka.....Olivia Katelka25.........06.12.2008r....17....Cheshunt.......?? ?.......????? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa........07.07.2008....3,056kg....Thornton Heath..córka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford...corka...Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g....slough.....Jessica Julia...8............19.07.2008...4140g...Telford....... .Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton.....Lennox wlasnie wrocilismy ze szpitala.troszke sie ogarne i dam znac co i jak.ogolnie jestem okrutnie obolala i szczesliwa :D pozdrawiam dziewuszki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. \"powodem marudzenia zas moze byc... wlasciwie wszystko;););)\" - Dzięki za radę Mamo Eli, też brałam taką możliwość pod uwagę, hahaha, ubawiłam się. W radio mówią,że jak nie odezwiesz się do jutra w sprawie Tax Credits to nie będą więcej płacić.Ja nigdy wcześniej nie brałam więc mnie to nie dotyczy i tak jestem z nimi w kontakcie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze mozna zadzwonic i wyjasnic sobie z nimi, albo umowic sie na spotkanie. jesli chodzi o te tax credits ale najwazniejsze zeby wszystko prawidlowo wypelniac i generalnie powiadamiac ich o jakichkolwiek zmianach w dochodach czy cos tam i innych benefitach pobieranych bo wtedy kwota wyliczona tez bedize inna. a jesli ktos sciemnia czy cos umyslnie pomija to potem na prawde trzeba oddac kase. i tyle, oni maja poloczone systemy i nie da sie tak ukryc predzej czy pozniej wyjdzie na jaw. a jak sobie sie jakas zla historie zbuduje, to potem nawet kredytu zadnego mozna nie dostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
Lollibelly, gorace gratulacje. czekamy na wiesci. Duza buzia. Ja dzis wpadlam w jakas chandre okropna, powinnam sie cieszyc ze za tydzien zobacze mojego maluszka a jakos w ogole to do mnie nie dociera :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×