Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

arvena a jak dlugo czekalas na odpowiedz z job centre? bo rozmumiem ze chodzi o Maternity Allowance? ja jeszcze nie moge wyslac, czekam na ostatni payslip ale jestem ciekawa ile to trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jakos szsybko wszystko poszlo bo ja wyslalam list, i oni dopiero dostali podkreslam polecony list 2 tygonie po wyslaniu, ja juz mialam nowe papiery wyrobione bo myslalam ze wszystko sie zgubilo. potem odeslali mi list, co mialam wypelnic,i wyslac nastepnego dnia jak skoncze juz pracowac,przyslali mi zwrotna koperte i wyslalam 17 tego lipca. i w tym tygodniu przyslali mi ze juz wszystko zalatwione itp ale kasy na koncie nie mam, bo powinnam co piatek dostawac. jak dzis do popoludnia sie nie pojawia zadzwoni do nich w poniedzialek. ja do nich czesto dzwonilam i sie dowiadywalam wiec mieli pewnie w komputerze ze natretna jestem :) ale mam to gdzies, nie moge sobie pozwolic zeby bez kasy byc. no i mi sie wydawalo ze dzis powinnam dostac. ale na razie nic nie ma, jeszcze dzien sie nie skonczyl wiec moze. ale generlanie szybko wszystko poszlo. trzeba wszystko tylko dobrze wypelnic i koniec. u mnei dluzej trwalo bo ja jak wysylalam papiery to jeszcze pracowalam. ale pewnie jak jzu sie nie pracuje wszystko wysle to pewnie ze 3 tyg max, jak wszystko dobrze wypelnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
A ja za moim matenity alowance czekalam ponad 3 miesiace, pelno odsylania , komplikacji brrrr nie chce o tym myslec.. Na szczescie wszystko dobrze sie skonczylo i pieniazki mam na koncie z wyrownaniem od dnia zlozenia,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po zakupach :) poszlam kupic malej \"doodelsy\" bo jest wyprzedaz w clarksie i johny lewisie. udalo sie wrocilam z dwiema parami :) musialam tez kupic swojej pannie plastikowy komplet do kawy bo wytlukla mi juz polowe filizanek do espresso :( .zaczyna sie robic bardzo niezalezna mala kobietka, ze nie wspomne o tym jakim jest uparciuchem :D ja mialam nadzieje ze pierwszego bede miala chlopca i bylam bardzo zawiedziona kiedy powiedziano nam ze bedzie dziewczynka. teraz w sumie fajnie bylo by miec tego synusia bo to ostatnie, ale jesli bedzie dziewuszka to wcale sie nie obraze :). najwazniejsze ze wiemy ze jest zdrowe, oby jeszcze nie bylo zadnych komplikacji przy porodzie a wszystko bedzie cacy :) Lollibelly to bardzo niemila sytuacja. wiem dobrze jak takie nieporozumienia ujemnie wplywaja na atmosfere i radosc z nowego potomka :( moj maz mial jazde z rodzicami dzien po tym jak przywiezlismy Ele ze szpitala i ujelo nam to wiele z sielankowego nastroju :( . kiedys tam sobie wszystko wyjasnicie, zobaczysz. anecia problem z rozpieszczaniem mam za kazdym razem kiedy dziadkowie sa w poblizu. na niektore rzeczy im pozwalam, ale niektore zasady sa swietoscia i oni juz o tym wiedza. z reszta mam troche szczescia bo zrowno moja mama jaki tesciowie sa w miare \"reformowalni\" :D:D:D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
ja to w sumie sie o nic nie staralam, moi pracodawcy placa mi Statuary Maternity Pay, to juz chyba nie moge brac Allowance. Wiekszosc z Was bierze, albo bedzie brac Allowance? Moze powinnam jakies papiery powysylac, bo nic nie wyslalam, polozna tylko dala mi ten MATB1 i z tym poszlam do pracodawcy i tylko tyle, a tu slysze sporo zamieszania z tymi papierami macie i same musicie zalatwiac. ja bym chciala dwojke dzieciaczkow, troche pozno zaczelam, ale tak to jest jak sie czeka na ksiecia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
p.s. oczywiscie zadnego ksiecia sie nie doczekalam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie agnieszka75 :D:D:D .to tak jak u mnie z tym ksieciem bylo, juz nawet moja babcia swietej pamieci postawila na mnie krzyzyk i dala za wygrana ze swataniem i nieustannym dreczeniem pytaniami kiedy wyjde za maz :) jesli chodzi o MA to jesli dostajesz SMP to nie bierzesz MA. dostaje sie albo jedno albo drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogole to przydalo by sie go dzis nakarmic a sladu obiadu w kuchni brak... ide cos na predce upichcic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. W Cov mamy trochę wietrzne lato. Ja po porodzie miałam tylko męża do pomocy przez 2 tyg.Potem sama i daję radę. Moja mam odwiedza mnie dosyć często , bo mieszka pod Londynem.Nie krytykuje mnie i nie wtrąca się, wszystko robi po mojemu, bo to moje dziecko.A ja dużo pytam bo czwórkę nas wychowała.Z drugiej strony inne czasy były i w dodatku inny klimat i wiele innych inności. Za to teściowa to nawet prze telefon mi rady sprzedaje, bez proszenia. Przylatują z teściem do nas na tydzień pod koniec sierpnia. Mam nadzieję, że wytrzymam.Z teściową miałam hardcore tuż przed ślubem i długo po. To był syndrom pustego gniazda, no i jej jedynego syneczka zabrałam i to w dodatku aż na wyspę.Teściowa rządzi w domu a ja nie lubię być rządzona. Teraz zmieniła swój stosunek do mnie, ale ja góralka jestem, nie mściwa, ale pamiętliwa.Więc jest dobrze na odległość. I zgadzam sie z Tobą Anecia, jak dobrze samej, to ok.Przyszłam mama nie może sie stresować.Masz być szczęśliwa i zadowolona i jeżeli brak kontaktu z rodzicami czy teściami Ci to zapewni to super.To samo tyczy sie dziewczyn, które wolą mieć matkę lub teściową przy sobie po porodzie.Wy macie się czuć dobrze w ich towarzystwie. Ale się rozpisałam. Kto następny do rozpakowania??:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oba kalendarze sprawdziły mi się. Co do obiadu - u mnie dziś odmrażane pierogi ruskie.To resztki z zapasów, jakie porobiłam będąc w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co na popekane sutki oprocz masci?????????? pomocy bo zwariuje!!! jak karmie to az krzycze i placze a stres nienajlepiej na dzidzie wplywa. bol nie do wytrzymania dajcie no szybko jakies porady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mnie przyjechala tez pomoc - starsza siostra- ktora ostatnio stwierdzila ze w zlym czasie przyjechala bo nigdzie z nia nie moge pojechac(wyjazd typu zakupy).Dobre co? no i mowi ze gdyby tylko mogla to wyjechala by wcześniej stąd bo jestem nieprzyjemna. jak mam byc przyjemna jak oczekiwalam pomocy i rzeczywiscie jej potrzebuje, a sama musze jeszcze jej pomagac i sprzątac po niej bo wszystko po sobie zostawia a ja balaganu nie lubie, wszystko w domu ma swoje miejsce. poza tym Zuzia zaczela mi sie okropnie zle zachowywac od kiedy ona jest, jak rozpuszczony dziekciak ktoremu wszystko wolno. Także od teraz dzięki wielkie za akąkolwiek pomoc. Ja do was z pytaniem. Jak to jest z seksem po porodzie, wiecie?kiedy to juz można. Na badanie poporod musze jeszcze troche poczekac, u mnie w surgery robia dopier w 8 tyg po (troche późnawo, a gdyby bylo cos nie tak?)ale tak jak wszystko w normie sie wydaje, i czuje sie na siłach:) to chyba można nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w sumie z Ela tez wolalam byc sama, wiec nikogo nie zapraszalam. tylko my troje, dwutygodniowa sielanka :) teraz jednak bede miala noworodka i chorobliwie zazdrosna dwu i pol latke, ktora na szczescie kocha dziadka nad zycie (:) ), totez nie zastanawialam sie ani chwili nad zaproszeniem tesciow. mama przyleci w ferie zimowe bo pracuje w szkole, wiec nie ma mowy o urlopie w pazdzierniku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lollibelly wietrz jak najczęściej, zakladaj jak najlżejsze koszulki, najlepiej bez biustonosza i smaruj swoim mlekiem. Dziewczyny ratunku nie moge wykapac mojej maleńkiej. już przy samym przebieraniu placze , albo przemywaniu wacikami, a jak juz jest w wodzie to placze wnieboglosy az jest cala czerwona i konczy sie na zamoczeniu jej tylko. Co ja robie nie tak???? Zuzia nigdy mi nawet nie pisneła wprzy kąpieli, i jejstem zypelnie przez to niedoświadczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka- moze woda jest za ciepla. Sprobuj wykapac dzidzie na brzuszku, bedzie czula sie pewniej niz na pleckach. To dla niej tez nowa sytuacja i moze sie jeszcze nie przyzwyczaila. Co do pierwszego pytania. To sama musisz stwierdzic czy to juz jest mozliwe. Napewno musisz przestac plamic . Jesli to juz sie skonczylo to ranki powinny byc juz zagojone. Okres zalecany przez lekarzy to 5-8 tyg. U karzdej kobiety to indywidualne wiec to zalezy od ciebie jaka podejmiesz decyzje. Jesli czujesz sie na silach i wszystko jest ok to mozna sprobowac. Pamietaj tez o zabezpieczeniu sie bo rozne przypadki sie zdazaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
lolibelyy mi bardzo pomogla masc z mather care Lonsilonh (w fioletowym opakowaniu, fioletowa tubka) dla mnie bomba, tez mialam problem z sutkami, az mialam strupy po 2 dniach mi pomoglo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kącik porad dziś wieczorem ;) Lollibelly - Borówka ma rację, twoje mleko i wietrzenie.Możesz też spróbować poużywać przez 1 dobę( nie dłużej,żeby nie zaburzyć ssania u dzidzi) osłonek na sutki.Są to gumowe/latexowe osłonki, Avent na pewno je robi, kosztują około 6f.No i nie pamiętam angielskiej nazwy, ale znajdziesz je na półce z butelkami i innymi artykułami do kamienia np. w Tesco lub innym hipermarkecie. To mi uratowało karmienie. sex po porodzie - nie mam nic do powiedzenia - same komplikacje w moim przypadku Kapiel - mój Czaruś uwielbia wodę od samego początku, najpierw tummy tub (wiaderko) a teraz duża wanna (nie kupowaliśmy wanienki, bo i tak by się nie zmieścił).Temp wody ustalam na nadgarstek, zależy od temp powietrza, jak jest duszno i parno jak było ostatnio to robiłam trochę chłodniejszą, ale ogólnie Czarek (chyba po mnie) lubi dosyć gorącą wodę. Borówka może spróbuj zawinąć Olę w pieluchę i wtedy wkładaj do wody - widziałam to na jakimś filmie pokazowym.To sprawia,że dzieci czują się bezpieczniej. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytujaca
Borowka moja mala tez plakala na samym poczatku a potem , po 3-4 tygodniach sie oswoila i polubila kapiele, zycze cierpliwosci i rychlej przyjemnosci z kapieli !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiunia81
witam, wszystkie mamy pisze do was wszystkich bo mam powazny problem a mianowicie jestem tu z mezem i 2 dzieci malych maja 4 i6lat maz jest alkoholikiem i wogole jest juz miedzy nami zle i chcem sie od niego odlaczyc ale nie wiem jak bo ja nie pracuje bo mlodszy nie chodzi do szkoly i za wychowywanie dzieci mam takie podziekowanie od meza ale mniejsza z tym chcem sie od niego uwolnic i zaczac normalne zycie z moimi synkami ale nie bardzo wiem jak i jaka bede miala pomoc od panstwa finansowa prosze pomozcie i piszcie na mojego maila basiaw-81@o2.pl pozdrawiam was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za rady. poprubujemy na rożne sposoby kąpieli, mam nadzieje ze ktorys Oli sie spodoba. Ze smoczkiem to nie mam mowy w czasie kapieli, nie reaguje na niego zupelnie a placze tak przeraźliwie jakby jej coś zlego sie dzialo. Woda jest wg mnie odpowiednia. może tez pora kąpamnia jej nie pasuje. Wogule Ola jest bardzo wrażliwa na wszystko co sie przy niej robi, często płacze jak ją przebieram, zmieniam, czy cokolwiek. Robie to najdelikatniej jak potrafie ale i tak zwykle jej to sie niepodoba i koniec. No i nie potrafi sama zasypiac. Przy cycku nigdy nie zasypia - to zdaje mi sie przeciwienstwo noworodków - zasypia jedynie kołysana lub trzymana na rekach. Nigdy nie chcialam tego robic ale musze, widze ze jest zmeczona, dlugo nie spala, i placze ale sama nie zasnie, chociaż ma warunki. Nie myślalam ze dzieci mogą byc tak rozne, we wszystkim zupelne przeciwieństwo co do Zuzi, dwa różne bieguny - ale mam ogromną nadzieje , ze też beda sie przyciągały No to sie pożaliłam dziś troszeczkę Dobrej nocki Wam zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na piersi uzywalam bepanten masc,nie trzeba jej zmywac przed karmieniem,bardzo szybko pomogla.a jak mi synus naderwal sutka to tez te silikonowe nakladki sie sprawdzily z aventu.Do kapieli pomalutku go wkladalam lekko pochlapalam i delikatnie mylam tez bardzo plakal przez pierwsze3dni,moj starszy syn od poczatku uwielbial kapiele wszpitalu wszystkie plakaly tylko on nie,a drugi nadrobil Dziewczyny jak dostalyscie wczoraj taxy?Bo my zamiast 100f dostalismy 35f CTC,a WTC nic.Jak wyslalam juz 2tyg temu formularz to jeszcze nic nie przyszlo od nich,mozliwe zeby moj form. nie doszedl jeszcze?Kurcze czyzby znowu zmiejszyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia poczekaj na decyzje i nie martw sie na zapas. mozliwe ze tyle Ci placa bo jeszcze nie rozpatrzyli Twego zeznania a jest po 31.07. mozliwe ze pozniej Ci wyrownaja. ja w sumie nie sprawdzilam ile ostatnio mi wplynelo. a macie duzo wieksze wplywy niz w 2006-2007? bo moze przekroczyliscie pewien prog i teraz rzeczywiscie tyle Wam beda placic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmiejszyli nam i to sporo dostajemy od pazdziernika,w styczniu nam zmiejszyli,bo synek skonczyl rok bo do roku jest wiecej,pozniej zmiejszyli w kwietniu noi teraz,martwie sie bo nie damy rady z oplatami,a przeraza mnie wizja mieszkania z kims, niedlugo 3ka dzieci bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze poczekaj az dostaniesz decyzje z IR. jesli rzeczywiscie bedziesz miala problemz oplatami zastukaj po housing benefit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lida142
czesc dziewuszki, mam problem mój mały lekko pokaszluje i ma małą sapkę , nie goraczkuje . Nie wiem co robic czy jechac do szpitala czy poczekać ale w sumnie na co to sama nie wiem , czy obsucha mi go pediatra tutaj , może miałyscie podobne doświadczenia . Dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lida142 jak moj byl chory,mial wtedy z 7mies,nie mogl wydobyc glosu,mial zanik glosu czy cos,poszlam do przychodni,tam zapisali mnie do sister,nie do lekarza,ta zapytala czy je,spi,ogladnela skore,zmierzyla czy ma temperature i stwierdzila ze nic mu nie jest,tu raczej nie ma poco isc do lekarza,nawet jak maly mial goraczke 39st to powiedzieli mi ze panikuje,kazali dawac paracetamol kup moze cos do smarowania,jak wick w polsce,ja mam takie cos i smaruje dzieciom. W poniedzialek do nich zadzwonimy w sprawie tych taxow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×