Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

axxk

przepisy na ciasta na zimno -bez pieczenia

Polecane posty

prosze o łatwe przepisy an pyszne ciasta na zimno, nietylko serniki. Zbliża sie \"ciepły\" okres i takie ciasta lepiej smakują niż te pieczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis na \"TRÓJKĄT\" : Składniki: 2 serki homogenizowane waniliowe (najlepiej \'Maćkowy\') 4-5 paczek herbatników petitek (tych większych) 1 kostka masła 1/2 szklanki cukru pudru 1 jajko mleko kakao Masę robimy miksując serki, jajko, cukier puder i masło. Herbatniki maczamy w mleku i układamy na pergaminie poziomo po 3 szt w rzędzie (powinno być 7 rzędów). Na to wylewamy 1/2 masy i równomiernie rozprowadzamy pozostawiając około 1 cm wolnego brzegu. Następnie na tym układamy drugą warstwę herbatników maczanych w mleku. Do pozostałej części masy wsypujemy 3 łyżki kakao, mieszamy i wylewamy tylko na środkowy rządek herbatników. Następnie składamy zewnętrzne herbatniki w trójkąt, tak by przykryć środek z masą (dlatego ciastka rozkładamy na pergaminie - folii nie polecam, bo rozrywa się przy składaniu). Dokładnie zawijamy nasz trójkąt i wkładamy na 2-3 godziny do lodówki, by dobrze stężało. Polewa: 2 łyżki masła 4 łyżki mleka 4 łyżki cukru 2 łyżki kakao Masło z mlekiem podgrzać w garnku, dodać pozostałe składniki i wymieszać. Po wystygnięciu wylać na ciasto z lodówki. Należy przechowywać w lodówce. SMACZNEGO!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien swira
Jak mozecie jesc takie swinstwo kal.pełno zero odzywczych składnikow fujjjjjjjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wełnista owieczko JA chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wełnista owieczko JA chce
udanych łowów pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może być
śmietanowiec ? mieszać trzeba galaretkę ze śmietaną 12 % w proporcjach pół na pół, albo z przewagą śmietany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może być
aha, mi smakuje szczególnie z gal. truskawkową i cytrynową przepis prosty, tani i niskokaloryczny, a dobry na porost paznokci i włosów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiast galaretki moze być snieżka ta na mleko :) tylko dobrej firmy np gelwe ubijamy ją z mlekiem < troch ę mniej niż pisza na opakowaniu > i miksujemy z tężejącą galaretką , najlepsza z limonki lub cytryny.w razie czego dodaje jeszcze odrobinkę zelatyny do galaretki , mam pewność iż ciasto bedzie dobrze zastygnięte . Taką masą zalewamy uprzednio namoczone biszkopty< polać je odrobiną wody z wycisniętą cytryną i cukrem , moze być sok z ananasów> chodzi o to by biszkopty nie były suche . Na wierzch ukladamy owoce i zalewamy kolejna galaretką . Doskonale nadają się banany . Taki deser mozna rowniez podawać w pucharkach . Lekki i niskokaloryczny.. dzieci go uwielbiają :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deser tęczowy :)również idealany zarówno jako ciasto lub jako deserek ,,pucharkowy i galaretka truskawkowa:)) ozdabiam to bitą smietaną :))smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli zmiksujemy truskawki , połączymy je z serkiem homogenizowanym < duze opakowanie tj 250 gr> a następnie galaretka truskawkową otrzymamy torcik truskawkowy :)) baza jak zawsze ta sama .. biszkopty < najlepsze na wagę z piekarni> Pamiętajcie tylko by galaretkę gotować w mniejszej niż pół litra ilosci wody albo przynajmiej dodać łyżeczkę zelatyny< ta nigdy nie zaszkodzi> i pilnować by nie za mocno się nie zgęstniała... bo zrobią się grudki przy miksowaniu.Niestety w moim przypadku najczęściej tak się dzieje :((((upss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakupy do kitu. Zajmijmy się tiramisu! Należy kupić/ naszykować: -podłużne biszkopty tzw. kocie języczki np. Sanu w większej paczce - 2 pudełka serka mascarpone- razem 50 dkg- najbardziej lubię firmy Santa Lucia - 5 łyżek cukru - 4 jajka (jeśli małe to 5) - kawę rozpuszczalną- jakieś 3-4 łyżeczki i kakao - likier amaretto- chlupię na oko Żóltka ucieram z 3 łyżkami cukru do białości, nic nie może chrzęścić. Dokładam mascarpone i miksuję, aż się ujednolici. Białka na sztywną pianę- wtedy reszta cukru i miksować do jego roztarcia. Z kawy robię w napar o godziwej mocy (szklanka z kopką:))- w niedużym rondelku- na długość biszkopta- i gdy przestygnie to wlewam amaretto i pojedynczo nasączam w tym biszkopty- trzeba zanurzyć i wyjąć w rytmie raz- dwa- szybko, żeby się nie rozpadły. Biszkopty na dno np. blaszki do ciasta (bez zatykania szpar między nimi!), na to masa, druga warstwa biszkoptów (najfajniej prostopadle do pierwszej) i znów masa. Trudno wytrzymać pokusę, ale trzeba potrzymać w lodówce parę godzin, a najlepsze jest po nocy spędzonej w chłodzie- fajnie tężeje i się przegryza. Tuż przed podaniem posypać przez siteczko kakao. Jeśli się posypie za wcześnie to brzydko wygląda. A! Niektórzy twierdzą, że można posypywać kakao kolejne warstwy biszkoptów przed rozsmarowaniem na nich masy. Ostrzeżenie: niebotycznie tłuste, bo mascarpone ma 70% tłuszczu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A galaretki ze śmietanką też fajne. Najbardziej lubię wiśniową ze śmietanką tak sprytnie zmiksowane na ptasie mleczko i do tego maliny MNIAM, MNIAM, MNIAM. Koniecznie też na wierzch galaretka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wełniana owieczka ... mniam :) uwielbiam tiramisu .. tylko skubane jakoś mi nie sluzy :(( likierek amaretto mi sie odbija , nie mniej spisałam przepisik i mam nadzieję iz kiedyś nań się skusze :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woow palce lizac:) dzieki wszystkim, teraz trzeba wyprobowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościo
jeszcze nie jadłam ale chyba dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ło matko bosko
a kto to odgrzebał taki stary topik:-D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zamiast amaretto mozna dac
Lyzeczke spirytusu i kilka kropli olejku migdalowego. A Tiramisu robie identycznie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ml24
proszę o przepisy, potrzebne mi ciasto na sobotę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×