Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

A co jego zdaniem już misiąc po ślubie trzeba zacząć się już plodzić:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiekmim
A dlaczego w małżeństwie jesteś nieszczęsliwa? Z Turkami to juz takie ryzyko, nigdy nie wiadomo jaki bedzie. Na początku znajomości każdy jest słodki jak cukierek. Ja bym sie troche bala, po tym co moja kuzynka przeszla z Turkiem.... Najpierw 2 lata bajki a pozniej przypalanie i to w widocznych miejscach zeby inni faceci widzieli jaka ona nieposluszna jest. To bylo w Anglii. Teraz jest w Polsce ale on tak łatwo nei odpuscil. Jego koledzy próbowali ja nawet uprowadzic w miejscu publicznym. Takze szkoda slow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój mąż też teraz nie jest święty ,fakt ma teraz czas rekomwalenscenji ale to już nie to ,ja do niego już nic nie czuje ...I wlaśnie co Ty teraz kasiekmim napisałaś to już słyszałam od nie jednej osoby ,i dlatego boję mu się zaufać.Może gdybym niemiała dziecka to może łatwiej by mi było a tak ciągle się wacham i chyba zrezygnuje z tego zauroczenia ,mam nadzieje ,że to dopiero zauroczenie .....Jest dokładnie tak jak napisałaś teraz on jest wymarzony facet jaki mogłby sobie kobieta wymarzyć...ale polacy też się z czasem zmieniają na gorsze ....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgosia 81
Misia 99 To zrozumiale, ze skoro jestes nieszczesliwa w malzenstwie to szukasz kogos, kto cie szczesliwa uczyni. Ale ja doswiadczona w negatywny sposob raczej odradzalabym Ci za wielkie zaangazowanie w ten zwiazek. Piszesz, ze utrzymujesz z nim kontakty, jakie?? Na zywo czy przez msn? Bo jesli czlowieka nie znasz z reala, to tym bardziej nie badz naiwna. Poczatki sa takie cudowne. Zreszta nawet przy rozstaniu potrafia slodzic Ci jak nikt inny, zeby tylko Cie zatrzymac, ale w zyciu licza sie przede wszystkim czyny a nie slowa. \ Znam historie podobna do Twojej. Tyle, ze koles jest z Iraku, to moj dosyc dobry kolega, Ali. Poznal przez internet jakas Polke z dzieckiem. Dziewczyna ladna, 23 lata, 5 letni syn i straaaaszliwuie sie w nim zakochala i chciala przyjechac do niego. No a Ali, jak to Ali, brakowalo mu kobiecej dloni w domu, pobzykac mu sie chcialo , wiec wyslal dla niej i syna bilety do Francji. Bylam zdumiona, dziewucha durna ciagnie swoje 5letnie dziecko, do innego kraju, do nieznajomego faceta, ktorego wczesniej na oczy nie widziala. A jak to bylby jakis psychol??? To co wtedy??? A zakonczylo sie to mniej wiecej tak, ze ona siedziala u niego 2,5 miesiaca, prala, sprzatala, gotowala, czekala na niego az wroci z pracy, a potem do lozeczka. Ale Ali sie pobawil, full service mial za darmo i po 2 miesiacach odeslal ja do domu. teraz mowil mi, ze bardzo mu sie dziewczyna podoba, ale przez to ze ma syna nie bedzie z nia. A ta siedzi w domu i po nocach placze, bo za wszelka cene chce sie wyrwac z Polski. Zastanawiajace jest, ze prawie kazdy Turek, ale nie tylko ma zawsze jakas "dziewczyne" z Polski poznana przez internet....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgosia 81 Napisze Ci to wszystko od samego początku ,a wiec tak teraz w tej chwili utrzymuje z nim kontakt na msn...,on jest w Turcji a ja tu czyli w Polsce ..,ale poznałam go osobiście ,byłam u rodziny w Niemczech on byl u kolegow też w odwiedzinach ,poszlam raz z moją kuzynką na impreze i tam przez kogoś go poznałam .No na poczatku stwierdziłam ,że jest fajny i zaczeliśmy się bawic ,imprezy ,spotykaliśmy się i bylo fajnie to trwało przez miesiąc fajny czas ,ale ja tego nie traktowalam powaznie ,bo przecież ja już wtedy mialam męża i dziecko tylko ja mu o tym nie powiedziałam ...Po miesiącu przyjechalam do Polski przez jakiś czas był spokuj aż pewnego dnia dostałam wiadomość od niego na msn..dostał od wspolnej znajomej mój adres msn,i tak się znow zaczeło ,czesto rozmawiamy prawie codziennie i jest ok ,tylko ja dłużej nie chcialam kłamać go ,że jestem samotna (on tak myślał)i wkońcu powiedziałam mu ,że jestem mężatką i mam dziecko,a on.......wyśmial mnie ,nie wierzy mi ,pewnego razu pokazałam mu syna w cam ale on stwierdził ,że to dziecko mojego brata albo siostry i nadal mi nie wierzy ....niewiem jak mam mu to udowodnić ,może już nie udawadniać ... A ja mam 30 lat i napewno nie będę myśleć jak ta malolata o ktorej mi pisałaś bo to faktycznie byla bardzo wielka glupota z jej strony ,to ,że ja zadałam tu pytanie :jak Turcy traktują dzieci z poprzednich związków to bylo pytanie z czystej ciekawości ,myśle ,że ja bym nie miala takiej odwagi zabrać dziecko stąd i wyjechać tam ,nawet sobie tego nie wyobrażam on ma teraz 7 lat zaczął szkole a co ja go zabiore tam i co dalej....?! Chociaż przyznaje bez bicia ,że on jako facet robi super wrazenie ,niema co ukrywać oni potrafią czarować i robią to umiejętnie . A moje pytanie :\"Jak oni traktują dzieci z poprzednich związkow jest nadal aktualne \".Poprostu tak dla siebie i na przyszlość chcę wiedziec. A co do znajomości poznanych przez net to jest dużo do pisania.to chyba wszyscy wiedzą czego oni tu szukają..chociaż nieraz bywa ,że taka znajomość nawiązana przez net ,przeradza się w głęboką miłość,ale pod warunkiem ,że dziewczyna myśli mądrze a nie jak ta mlodziutka mamusia bierze i od razu wyjeżdza do niego licząc niewiedomo na co ....:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo trudno ...
byloby odpowiedziec na twoje pytanie, jak Turkowie traktuja nieswoje dzieci swoich partnerek. A jak bys odpowiedziala gdyby ktos by cie zapytal o to jak Polacy traktuja nieswoje dzieci swoich partnerek? Kazdy czlowiek jest inny. Tu jest dokladnie to samo. Ja wiem jaka jest obiegowa opinia na ten temat i wiem jak wyglada ta sprawa w przypadku mojego partnera, ktory jest Turkiem, ma syna z poprzedniego malzenstwa, ktorego wychowuje jego byla zona, a my razem wychowujemy moja 5 letnia coreczke, ktora opiekowalam sie samodzielnie od czasu rozwodu z moim mezem 7 lat temu. "Moj Turek" jest najlepszym ojcem jakiego widzialam do tej pory zarowno dla swojego syna jak i dla mojej corki. O niebo lepszym od mojego bylego meza. Kocha oboje i traktuje oboje jak swoje. Ma z nimi swietny kontakt. Nigdy nie dal mi do zrozumienia ze moja corka nie jest dla niego pelnowartosciowym dzieckiem i czlonkiem jego rodziny dlatego ze to nie on jest jej ojcem. Uogiolniaja mozna powiedziec ze Turkowie przywiazuja duza wage do spraw rodziny, bardzo chca potomka, najlepiej syna i im wiecej tym lepiej. I pewnie ze wiekszosc z nas chcialaby byc naturalnymi rodzicami dzieci ktore wychowujemy, ale to jest sprawa indywidualna i nie mozna powiedziec ze Turek ma takie a Polak inne podejscie. Dobrze wiesz ze nie uzyskasz tu zadnej odpowiedzi i ze nie ma innej mozliwosci jak tylko przekonac sie w prakryce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo trudno ...
a inna sprawa jest ze dla nich, Turkow ogromne znaczenie ma czystosc kobiety. Dla wielu z nich nie do pomyslenia jest poslubienie niedziewicy. Wiec jezeli pojechalabys z dzieckiem do Turcji, to moglby byc problem ze znalezieniem partnera bo oczywiescie majac dziecko juz dziewica nie jestes. A ci, ktorym to nawet by nie przeszkadzalo, ulega presji otoczenia bo tak po prostu sie nie robi i koniec szacunku ze strony kolegow i nie ma mowy o akceptacji rodziny dla takiej kobiety. Nieco inaczej sprawa sie ma Turkami ktorzy wyemigrowali do innych (pozaislamskich) krajow. Tam bywaja oni na pierwszy rzut oka bardziej pod tym wzgledem liberalni, ale te nawyki gdzies w wielu z nich ciagle tkwia.Ale piszesz ze twoj wie o tym ze jestes mama i nie skresla cie, wiec mozesz sprobowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo trudno... Zgadzam się z Tobą ,że te samo pytanie mogę zadać w stosunku co do polaka czy innego obywatela innego kraju,konkretnie zadalam o turka poniewa nie znamjeszcze ..jego..ich..tak dobrze ,żeby mieć jakąś jasną wizje na ten temat a wiem ,że jest tu sporo dziewczyn ktore znająz dobrze ich kulture ponieważ z nimi obcują. Wiem ,że nie jest tak ,że oni na 100% muszą być zli,bo chyba aż tak nie są..może kiedyś...tak samo jest z naszymi polakami ,są polacy debile którzy biją żony,katują dzieci,znęcają sie,piją i zdradzają..są tacy i pewnie sie z tym zgodzi wiele polek..są też wyjątki ,są kochani polscy faceci,i tak samo chyba jest z nimi ,jedni są tacy a drudzy trafiają si wyjątki i są poprostu naj..naj..Więc wszędzie mozna trafić na debila...... Dziekuje Ci za wypowiedz na ten temat ,mam chociaz obrazu na ten temat .Tylko w moim przypadku jest tak (niewiem czy czytalas poprzednie moje posty)ale ja wreszcie mu powiedziałam ,że mam męża i syna ale on mi do dziś dnia nie wierzy ,on mysli ,że go oklamuje i chce go w ten sposob splawic ..i na nic tlumaczenia...prosby ..nie wierzy ...I o dalej.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo trudno ...
to w takim razie zaczelabym od zastanowienia sie czy to jest w ogole powazny czlowiek. Jak mozna nie wierzyc doroslej kobiecie ktora mowi ze ma rodzine??? To mi sie wydaje dziwne. A moze on po prostu nie ma wzgledem ciebie powaznych planow, tylko chce sie troche rozerwac, wiec wmawia ci ze nie wierzy choc dobrze wie ze skoro tak mowisz to tak jest. A przekonuje cie ze to nie moze byc prawda bo chce zebys myslala ze on z toba obcuje bo jest pewnien ze jestes wolna. A pozniej ci powie: to koniec, teraz ci juz wierze ze jestes mezatka. Nie wiem czy sie odsc jasno wyrazilam, mam nadzieje ze rozumiesz o co mi chodzi. To takie moje domysly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmmm przeczytalam teraz Twojego posta i tak sobie myśle ,że i może masz rację.W sumię może to i moja wina jest ,może od razu powinnam powiedziec jak jest ,cała prawdę..tylko szkoda mi tej znajomosci teraz,naprawde go polubilam i wydaje mi sie ,że jest naprawdę wartościowym człowekiem,w kazdym razie robi takie wrazenie .Postanowiłam,że nie będę go wiecej usilnie przekonywać jaka jest prawda ,napisałam mu konkretnie ...krotko i na temat ,i zobaczymy ,jak to się zakończy....może się uda...może nie... Ale tak patrzec z perspektywy czasu i czytajac te wpisy to rozumie te wszystkie dziewczyny ktore zwiazały sie z nimi ,oni naprawdę są uroczy chociażby na poczatku .I nawet niewiesz jak sie ciesze ,że Tobie sie udalo z \"Twoim Turkiem\"..powodzenia i śliczne dzieki za wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nocka_73
Z własnego doświadczenia - dziecko to świętość, swoje, twoje czy nasze... Ale nie każdy jest taki sam - podobnie jak w Polsce. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwicka anna, Najpierw doradze zebys zauwazyla co ty mowisz. Uwazaj co mowisz dla Naszego Proroka (s.a.s.). Przede wszystkim, \"malego chlopca\". W Islamie homoseksualizm zakazane, a jescze malego clopca mowisz. Poczytaj w Koranie co oznacza w jezyku Polskim (Sura Szu\'ara\'): 160. Lud Lota uznał za kłamców tych, którzy zostali posłani. 161. Oto powiedział do nich brat ich Lot: \"Czy wy nie będziecie bogobojni? 162. Ja jestem dla was posłańcem godnym zaufania. 163. przeto bójcie się Boga i słuchajcie mnie! 164. Ja nie żądam od was za to żadnej zapłaty. Moja zapłata jest tylko u Pana światów! 165. Czy będziecie obcować z mężczyznami ze wszystkich światów, 166. a pozostawiać wasze żony, które stworzył wasz Pan dla was? Tak, jesteście ludem występnym!\" 167. Oni powiedzieli: \"Jeśli nie zaprzestaniesz, o Locie, to niechybnie zostaniesz wypędzony!\" 168. On powiedział: \"Nienawidzę tego, co wy czynicie. 169. Panie mój! Wyratuj mnie i moją rodzinę od tego, co oni czynią!\" 170. I wyratowaliśmy jego i jego rodzinę wszystkich razem; 171. jedynie stara kobieta znalazła się wśród tych, którzy pozostali w tyle. 172. Następnie wytraciliśmy innych. 173. I spuściliśmy na nich gwałtowny deszcz. A jakże zgubny jest deszcz dla tych, którzy zostali ostrzeżeni! 174. Zaprawdę, w tym jest znak, lecz większość ludzi nie wierzy! 175. Zaprawdę, twój Pan jest Potężny, Litościwy! Taki bzdury tak jak w tym stronie ktory dawalas, to nie pierwszy. Niestety niektorych ludzi nie potrafia szanowac innym Prorokom, on powinienen pisac od szytow, najpierw musi wytlumaczyc niektorych artykolow w biblii, jeden przyklad: Występek córek Lota 30 Lot wyszedł z Soaru i zamieszkał wraz z dwiema swymi córkami w górach, gdyż bał się pozostawać w tym mieście. A gdy mieszkał z dwiema swymi córkami w pieczarze, 31 rzekła starsza do młodszej: «Ojciec nasz wprawdzie już stary, ale nie ma w tej okolicy mężczyzny, który by przyszedł do nas na sposób wszystkim właściwy. 32 Chodź więc, upoimy ojca naszego winem i położymy się z nim, a tak będziemy miały potomstwo z ojca naszego». 33 Upoiły więc swego ojca winem tej samej nocy; wtedy starsza poszła i położyła się przy ojcu swoim, on zaś nawet nie wiedział ani kiedy się kładła, ani kiedy wstała. 34 Nazajutrz rzekła starsza do młodszej: «Oto ostatniej nocy ja spałam z ojcem; upójmy go winem także tej nocy i idź ty, i śpij z nim, abyśmy obie miały potomstwo z ojca naszego». 35 Upoiły więc i tej nocy ojca swego winem i poszła młodsza i położyła się przy nim; a on nawet nie wiedział, kiedy się kładła i kiedy wstała. 36 I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca. 37 Starsza, urodziwszy potem syna, dała mu imię Moab. Ten był praojcem dzisiejszych Moabitów. 38 Młodsza również urodziła syna i nazwała go Ben-Ammi. Ten zaś stał się praojcem dzisiejszych Ammonitów. Widac, tam pisze ze Hz. Lut (a.s.) zrobil cudoloztwo z swoimi corkami(!) ktory NIGDY nie istnielo. A on jest Prorokiem. A teraz patrzmy na atributy Prorokow: 1. Al-Sidq (Prawdomówny): Prorocy (a.s.) byli prawdomówni. Nigdy nie kłamali. 2. Al-Emanah (Godność Zaufania): Byli godni zaufania. Można było na Nich (a.s.) polegać w każdej sytuacji. 3. Al-Tebligh (Komunikator): Bez wahania przekazywali nakazy i zakazy Allah niczego nie pomijając. 4. Al-Fatanah (Inteligencja): Prorocy (a.s.) posiadali najwyższy stopień inteligencji. 5. Al-Ismah (Bezgrzeszność): Nie byli winni żadnych wykroczeń. Byli dalecy od popełniania grzechów. Jak widac w punktcie 5, Prorocy (a.s.) nie wypelnia grzechow. Oni sa ochoniony przez Allaha. O Jezusie... Nawet w Koranie jest cala Sura, \"Meryem\", tzn \"Maria\". Dla Muzulmanow, Jezus (a.s.) jest Szanownym, Wielkim Prorokiem. Jesli ktos nie wyznaje w Jezusie taki, on od razu nie jest Muzulmaninem. A ten doktryn \"trojkat\", deklarowane po roku 325, w miejscu Iznik, przez zamuszenia imp. konstantina. Pamietam ze przynajmniej 2 razy napisalem tutaj sczegoly tego spotkaniu w roku 325. Jesli ktos chce, ponownie napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawka: Taki bzdury tak jak w tym stronie ktory dawalas, to nie pierwszy. Niestety niektorych ludzi nie potrafia szanowac innym Prorokom, on ZAMIAST pisac od szytow, najpierw musi wytlumaczyc niektorych artykolow w biblii, jeden przyklad: ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inzynier uspokoj sie juz...
falszywe oskarzenia religii Islam???!!! Tylko to wlasnie muzulmanie nie dosc ze nie uznaja prawdziwosci boskich przejawow innych religii to dodatkowo czynnie tepia ich wyznawcow. Przeciez dzieci muzulmanskie w krajach islamskich od malego, jawnie uczy sie w szkolach ze nalezy okazywac pogarde dla innowiercow, tepic Zydow i Chrzescijan i ze to nie grzech ich zabijac. Wiadomo powszechnie ze arogancja wyznawcow Islamu (niektorych) poszla na tyle daleko, ze brzydza sie oni, powtarzam brzydza sie chrzescijan i zydow oraz wszystkiego co od nich pochodzi. Sama widzialam sytuacje kiedy muzulmanie, zmuszeni zasadami kurtuazji narzuconymi przez miejsce i sytuacje w ktorej sie znalezli, podac musieli na powitanie reke chrzescijanom, a pozniej od razu prosili o naczynie z woda zeby przemyc dlonie (po wskazaniu im w tym celu publicznej toalety odmowili skorzystania z niej....). Wyznawcy Islamu to obecnie jedyni ktorzy aktywnie zwalczaja przedstawicieli innych wyznan. Doktryny wszystkich pozostalych, nawoluja do akceptacji odmiennosci, w Islamie jest tak ze albo jestes z nami albo wcale cie nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inzynier wrzuc na luz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inzynier wrzuc na luz....
To prawda, ze ta cala Anna K. plecie glupoty. Nieukow nie nauczysz interpretacji, bo oni nawet nie wiedza co to slowo znaczy. Ale.... Ale nie wmawiaj nam ciemnoty typu islam to religia pojednania, pokoju i rownouprawnienia. Nikt jak wy nie zwalcza tak czynnie "innowiercow" jak wlasnie wyznawcy islamu. Nikt tak otwarcie nie mowi, ze kazdy inny sie myli a my mamy absolutna racje. Wasze wszelkie wojny maja podloze ideologiczne takie jak "walka z niewiernymi!!! Kato,licy, ogolnie chrzescijanie popelnili wiele bledow, nadal sie myla, ale nie uslyszysz na mszy "zwalczajcie muzulamanow" Malo tego, jesli jestes wyznawca innej religii masz prawo wejsc na msze. Koscioly sa otwarte. A ja jesli chccialabym wejsc, z calym szacunkiem do meczetu, nie wolno mi by bylo!!! Kto sie wiec zamyka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, falszymy oskarzami. Jesli ktos oskarza nam z dozwolenia homoseksualizmu itd, oczywiscie reagujemy. My Muzulmany oczywiscie wyznajemy ze nasza wiara prawidlowa. Juz duzo duzo napisalem o tym. A dodatek, \"albo jestes albo ciebie wcale nie ma\"... Jesli chcesz patrzec na przyklad zywo, Gazza, przez israel. Nawet nie mowia \"albo jestes z nami\". Jak byl w Islamie, wstarczy patrzec na historii. Nakazy Hz. Ebubekr, nakazywal do armii Islamskiej: - Nie zabic dzieckom, kobietom ktory nam nie atakuja. - Nie zepsuc ogrody - Nie bezpotrzebny zabic zwierzaty - Nie dotykac ludzi w koscielach i innych miejscah ich religi - Nie gwalcic kobiety ... Jesli patrzysz na czasie Impeium Osmanski, w tym panstwo duzo nie-Muzulmanow mieszkali. Nawet swiadomo, ich decyzji byl. Oni musieli placic podatek (haracz) pokazyjac akceptowali prawa Islamu (duzo mniejszy niz podatek chyba ktory ty teraz placisz) i nie wychodzili do wojska, nie dawali jalmuzne itd... Jescze przypominam co powiedzial jana pawla 2. \"W pierwszy 1000. rok chrestianinowalizalismy Europy, w 2. 1000 lat Ameryki, w 3. 1000 lat zrobmy Azja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inzynier wrzuc na luz....
To prawda, ze ta cala Anna K. plecie glupoty. Nieukow nie nauczysz interpretacji, bo oni nawet nie wiedza co to slowo znaczy. Ale.... Ale nie wmawiaj nam ciemnoty typu islam to religia pojednania, pokoju i rownouprawnienia. Nikt jak wy nie zwalcza tak czynnie "innowiercow" jak wlasnie wyznawcy islamu. Nikt tak otwarcie nie mowi, ze kazdy inny sie myli a my mamy absolutna racje. Wasze wszelkie wojny maja podloze ideologiczne takie jak "walka z niewiernymi!!! Kato,licy, ogolnie chrzescijanie popelnili wiele bledow, nadal sie myla, ale nie uslyszysz na mszy "zwalczajcie muzulamanow" Malo tego, jesli jestes wyznawca innej religii masz prawo wejsc na msze. Koscioly sa otwarte. A ja jesli chccialabym wejsc, z calym szacunkiem do meczetu, nie wolno mi by bylo!!! Kto sie wiec zamyka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O wejsciu do meczetu. Niedziela mielismy gosc z Poznaniu, interesujaca o Islamie, chciala isc do meczetu na ulicy wiertnicej, zapraszali do meczetu. Nawet dawali ksiazki za darmo. Jestem zywnym swiadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do inzynier wrzuc na luz.... My muzułmanie nie zmuszamy nikogo do przyjęcia naszej religii nie mamy takiego prawa. Wiara jest sprawą serca i swiadomości, z ktorych obie pozostają poza dziedziną siły i przemocy. Jakakolwiek przemoc jest w Islamie zabroniona, gdyż czlowiek może uwierzyć jedynie przez serce i od serca. Muzułmanie nauczają i tłumaczą, Nie angazuja się w stosowanie przymusu, ponieważ nie ma w tym żadnej korzysci ani nagrody. Prowadzenie drogą prostą - droga Islamu, jest światłem darowanym przez Allaha. Tylko Allah moze prowadzic ku prawdzie. \" A gdyby zechciał Bóg , sprowadziłby ich wszystkich na Droge Prostą\" Koran ( 6:35) \" Gdyby zaiste taka była wola Twego Pana, wszyscy na Ziemi - uwierzyliby\" Koran ( 10:99) \" Ty nie prowadzisz, którego sobie zamyśliłeś, lecz Bog prowadzi tych, których chce wieść Drogą Prostą \" Koran ( 28:56) Co do drugiej części Twojej wypowiedzi. Nie spotkałam w Polsce Meczetu który byłby zamkniety dla chętnych. Sama kiedys byłam gościem, a potem zabierałam do meczetu przyjaciół nie muzulmanow. Jeśli chcesz i boisz się iść tam samemu....zapraszam postaram się pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agnes 252...
tak? A do Mekki tez nas wprowadzisz? Muzulmanom nikt nie zabranialby odwiedzic swietych miejsc kultu chrzescijanstwa gdyby mieli na to ochote. Niemuzulmanom nawet nie wolno wjechac na droge ktora prowadzi do Mekki. Muzulmanie odwiedzaja wspomniane miejsca kultu chrzescijan jak widac w ostatnich (i nie tylko) wydarzeniach na wschodzie tylko w jednym celu - zeby mordowac zydow. I gdzie tu jest teraz przykaz zeby nie zabijac dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wejsca meczety nieMuzulmaniny: Wg Imam Ebu Hanife, kazdy mesdzid doswolony dla nie Muzulmaniny. Wg Szafii, nie Muzulmanin moze wychodzic & wynocowac w kazdym mesdzidie oprocz granicy Mesdzid-i Haram, ale musi byc pozwolenia Muzulmanina. Wg Wiekszosci naukowcy mowiono wychodzic od Kabe, ale nie wolno zamieszkac w granicy Mesdzid-i Haram. Wg Maliki, nie wolno wchodzic, jesli probuje, bedzie zatrzymany. Teraz diskusja zaczynala byc "ja gdzie moge wchodzic, gdzie nie moge". Ja wogole nie widze sensu w tym diskusji. Jesli chcesz odwiedziec meczetu, zapraszaja. Kabe ma inna nazwa "Beytullah" tzn Dom Allaha. Oczywiscie Allah nie zajmuje miejsce jak my ludzimy, Allah jest niezalezny od czas i miejsce, ale Kabe ma rowniez takie imie. Nawet ty do swojego domu wybierasz gosci, on wolno ona nie wolno itd, a sie dziwisz dlaczego Allah nie pozwoli kazdym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co najpierw atakujesz w sprawie Meczetu....zaprosiłam.....teraz chciałbyś odwiedzić Mekke........ Ja napisze tylko tyle że to wyjątkowe miejsce dla nas muzulmanow i my tez nie jexdzimy tam dla rozrywki i tak sobie. Co do konfliktu w Palestynie.....hmmm bardzo ograniczona Twoja wiedza w tym temacie www.pardon.pl/artykul/7478/izrael_-_adolfa_hitlera_zemsta_zza_grobu http://uk.youtube.com/watch?v=pMl7QEgGgJg Jesli nie masz informacji nie wypowiadaj się w tym temacie. Jeśli chcesz otworzyć dyskusję w temacie Gazy. Najpierw poznaj historię i poczytaj o bieżących wydarzeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlaśnie każdy jest inny i każdy patrzy na daną sytuacje inaczej,czy to Polak ,Niemiec czy Turek..ale dziekuje za ypowiedzi teraz mam już jakiś obraz tej sutuacji ,że jest tak możliwość zaakceptowanie dziecka partnerki zpoprzedniego związku. A co mnie denerwuje to ,to ,że wiekszość tu naskakiwała na turkow bo oni są tacy i taci..a dlaczego nikt nie napisze jacy są polacy ,co żaden polak nie znęca sie nad żoną ,nie katuje dzieci,a dla turków przynajmniej dzieci to jakaś świętość...?! A tak na marginesie co tu się rozpętała przedziwna wojna ..typu muzułmanie ...katolicy ...i innowiercy,każdy ma swoje rację i każdy będzie je zaciekle bronił,i nikt mi tu nie wmowi ,że dana wiara islamu czy nasza ..moja..katolicka ..jest idealna,bo niema takiej ,w kazdej są jakieś zwady i spory .Tak było i tak będzie ,że innowiercy z innowiercami nie będą mogli się ze sobą zgodzić,i nawet w takich sutuacjach trzeba iść na jakieś kompromisy. i do kwiesti \"wiary\" to jest temat \"studnia bez dna \"wiec zakończcie już tą wojnę pisemnną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem z niemcem ...ona...
Mnie nigdy turcy nie interesowali inna kultura inna religia i jakos za duzo zlego sie zasluchalam o nich owszem co neiktorzy sa przystojni ale za bardzo sa nachalni ledwo blondynke zobacza i juz podchodza .. Turcy maja obrzezane twarde peny i to juz koniec ich cech pozytywnych ,na polki w zwiazkach z takimi mowia tutaj, w Niemczech, trendowate , z takich zwiazkow na dluzsza mete nic dobrego nie wychodzi Turcy miwszkający w Niemczech, to w wiekszosci wiejskie kmiotki z Anatolii siedza na zasilkach , kupuja "krzyczaco modne szmaty" na flomarktach czy w tur-butikach, sa tak pewni siebie jak prymitywni i glosni . problem zachyna sie jak trzeba z kieszeni centy na paczke fajek czy bilet tramwajowy ale glupim pindom sponsorkom to nie przeszkadza ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamparam
Turcy to niesamowite brudasy, bałaganiarze, smierdzące wieprze, kulturą też nie grzeszą, a niechby jakaś Turczynka się sprzeciwi swojemu mężowi to wpie**ol murowany. Po za tym to są takie brełkoty, że po turecku nie idzie się z nimi dogadać, a po angielsku to może co 10 inżynier coś potrafi. Jak mam tam jechać, delegacja z pracy, to mnie krew zalewa bo oni mają takich inżynierów, że w Polsce nie jeden "od łopaty" pochwaliłby się większą wiedzą techniczną. Na szczeście ten ich dobrobyt się kończy bo te głupole nie są warci rozwiniętego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inzynier uspokoj sie juz...
Do Agnes 252: Nie twierdze ze jestem ekspertem w temacie wojny w Palestynie tylko stwierdzam fakt, ktoremu nie mozesz zaprzeczyc, to jest ze muzulmanie jednak morduja niewinnych ludzi, w tym takze dzieci. A to czy maja ku temu swoje powody czy nie to juz zupelnie inna sprawa. Moja wypowiedz odnosila sie do tego co napisal Inzynier w sprawie dyrektyw postepowania dla muzulmanow na wypadek wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×