Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

nastya123, moim zdaniem powinnas sie cieszyc, ze jest liberalnie wychowany, a nie szukac dziury w calym. Pobyl juz troche w Europie, to poznal "inny swiat" niz jego wioska, tym bardziej, ze jest wyksztalconym czlowiekiem. Tak sobie mysle, ze on moze byc rowniez bardziej liberalny przez to, iz wie, ze nie jest z Turczynka, a wiec musi tez akceptowac "odmiennosc" swojej partnerki, a to moze wcale mu nie przychodzi tak trudno. Moj luby tez mi mowi, ze na wiele moich zachowan, prawdziwe Turczynki, by sobie nie pozwolily i bylyby obgadywane za plecami, ale ja nie powinnam sie tym tak martwic, a juz na pewno stresowac, bo nikt nie bedzie mnie zle ocenial, jak zaloze bluzke z odkrytymi ramionami, napije sie alkoholu, wiedzac, ze jestem innego pochodzenia. A co do ryzyka, tak jak napisala moppy, jak nie zaryzykujesz, to sie nie dowiesz, a pozniej mozesz sobie tylko robic wyrzytu i zalowac. Ja zaryzykowalam i sie przeprowadzilam, jest roznie, jak to w zyciu, raz lepiej, a raz gorzej, ale to poczatki wspolnego mieszkania, po zwiazku, praktycznie na odleglosc, wiec trzeba sie dotrzec. Kiedys tez strasznie sie tego balam, ze jak nam nie wyjdzie, to nie bede przeciez w stanie wrocic do Polski na tarczy, ale teraz dojrzalam i wcale sie tego nie boje, jak sie nie bedzie ukladalo, to wroce, tam gdzie jest mi dobrze i na pewno rodzina nie potraktuje mnie jak przegrana;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do AisePl
NIE CHODZI O TO KTO MA PRAWO DO ROZWODU KTO NIE.....ALE O TO,ZE JESTES ZWYKLA QURWA ,BOZ ABRALAS DZIECKU OJCA I KOBIECIE MEZA- ZNASZ JEDNA STRONE HISTORI- TYLKO TO CO ON CI OPOWIADAL-A ZALOZE SIE,ZE WIEKSZOSC Z TEGO TO KLAMSTWA.CO TY MOZESZ O ZYCIU WIEDZIEC?SKORO PUSZCZALAS SIE Z NIM JESZCZE PRZED TYM JAK SZKOLE SKONCZYLAS..POPROSTU NIE POTRAFIE PRZEJSC OBOJETNIE I PRZEMILCZEC TEGO CO ZROBILAS.ZAL MI JEGO BIEDNEJ TURECKIEJ ZONY-KTORA ZAPEWNE SIEDZIALA Z DZIECKIEM W DOMU-BO NIE WIERZE ZEBY GO ZDRADZALA, A ON PO PROSTU SKORZYSTAL Z OKAZJI LATWEJ TANIEJ POLSKIEJ DZIWKI ,KTORA LEDWIE SIE NAUCZYLA PO ANGIELSKU W GIMNAZJUM MOWIC A JUZ TYLEK W SAMOCHODZIE WYSTAWIA... NIE SZANUJE CIE DZIEWCZYNO BARDZO ,BO TAKIE JAK TY TYLKO SZARPIA NASZA OPINIE WSROD INNYCH ,I WIESZ CO? MAM NADZIEJE,ZE W PRZYSZLOSCI ZMADRZEJESZ I ZYCZE CI Z CALEGO SERCA CALEGO CALEGO ZEBY TO CIEBIE KIEDYS WYMIENIL NA JAKAS MLODSZA I ZOSTAWIL CIE SAMA Z DZIECKIEM I OPOWIADAL TAMTEJ ,JAKA TO EJSTES ZL;A I JAK TO JEMU SIE DO DOMU WRACAC NIE CHCE..JESTES PUSTYM CZLOWIEKIEM ,I WSTYD MI ZA CIEBIE TO JAK PLYTKO POSTRZEGASZ SWIAT WIDAC W TWOICH WYPOWIEDZIACH, I JESZCZE NIERAZ BEDZIESZ PLAKALA-BO TWOJ ZWIAZEK JEST TAK SAMO PLYTKI JAK TY.. LUDZIE CZY MUSICIE SIE BAWIC KOSZTEM CZYJEGOS ZYCIA? JUZ WYPRZEDZE TWOJA ODPOWIEDZ-BO PEWNIE W SAMOOBRONIE I Z POWODU BRAKU ARGUMENTOW ,ABY NEGOWAC MOJE SLOWA NAPISZESZ JAKIES BZDURY,ZE MNIE PEWNIE ZOSTAWIL I SIE NA TOBIE ODGRYWAM.NIE, JA MAM DZIECI I MEZA (TURKA) JESTEM BARDZOS ZCZESLIWA I POWIEM CI Z,E O TOBIE Z NIM ROZMAWIALAM ,O TYM JAK MI WSTYD ZA TAKIE JAK TY I JAK MOGLAS ROZBIC RODZINE- BO TY JA ROZBILAS, BYL ZONATY! NIE POWINNAS SIE Z NIM SPOTYKAC WIECZORAMI! ALE TY NIE AMSZ ZASAD ZWYKLA QURWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka1234
a ty co sie tak ekscytujesz???? odbilo ci ??? uwazaj bo ci twojego uwioda i dopiero bedzie.....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastya123
Dzięki dziewczyny za podniesienie na duchu, dobrze w końcu przeczytać jakieś pozytywne historie o związkach z Turkami, chciałam się was poradzić, bo w końcu żyjecie z nimi na codzień i na pewno wiecie więcej ode mnie, ja w Niemczech poznałam kilka mieszanych par, ale na pewno nie na tyle, aby wypytywać o ich relacje :) Wiem, że z sama z siebie nigdy do Niemiec na stałe bym nie wyjechała, jak pracowałam tam to długo musiałam swoich współpracowników przekonywać do siebie, większość od początku było wrogo nastawiona. Ale w Polsce ludzie też nie są lepsi :) Wiem, czeka mnie trudna decyzja, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo :) Bardzo bym chciała żeby i mi się udało i ułożyło jak Wam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do do Ayse pl rozumiem, ze kazdy moze miec swoje zdanie, ale nie muisz jej tak odrazu od najgorszych wyzywac; piszesz, ze jestes zona turka, i co z tego, ja tez, czy cos to zmienia, czy jesli bylabys zona Polaka, to inaczej bys do tego podchodzila? Piszesz, ze masz dzieci, ciesze sie, ale slownictwo, jakie uzywasz, mam nadzieje swoim dzieciom nie przekazujesz; ja nie bronie tutaj Ayse, ale uwazam, ze swoje zdanie mozna zawsze wyrazic w sposob kulturalny/i niepotrzebny tu jest napewno caps lock/; poza tym siejesz straszna nienawiscia jakby to tobie meza odbila, rozumiem, nie szanujesz takich dziewczyn, uwazasz, ze jest po prostu latwa, wszystko to ok, mozna wlasne zdanie wyrazic, ale ja uwazam, ze kobieta/zwlaszcza matka i zona/ powinna umiec swoje nawet najbardziej burzliwe komentarze wypowiadac w sposob, ktory bardziej pasuje do eleganckiej kobiety, a uwierz mi, ze mozna to co chcialas jej przekazac, ulozyc w inne slowa; nie naleze do kobiet rzucajacych "miesem" i tego oczekuje tez od innych kobiet na poziomie i wybacz, ale twoja taka nie byla. nastya123 dokladnie to , co Laurka napisala; oni wymagaja od nas troche mniej niz od prawdziwych turczynek, bo wiedza, ze my wychowalysmy sie w innej kulturze, dlatego, gdy my myslimy, ze jakies nasze postepowanie zostanie przez nich potepione, jest zazwyczaj usprawiedliwione tym wlasnie, ze nie jestemy Turczynkami/i chodzi mi tu o np wieksza swoboda, niezaleznoscia, czy chociazby to, ze nie pocalujesz jego matki w reke, ze strony turczynki bylaby to zniewaga, dla jego matki, ale z twojej nie, bo wytlumaczone jest to kultura/ zycze samych sukcesow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego też nie mam zamiaru tobie odpisywać, a przede wszystkim tłumaczyć się gdyż nie jesteś tego godna. Myślałam że wszystkie kobiety piszące tutaj mają minimalny poziom kultury jednak zawsze znajdzie się "taki ktoś" jak ty. "ty" oczywiście z małej litery bo mam zero szacunku do ciebie. Sama powinnaś się wstydzić za siebie a nie mnie pouczać bo z tego co widzę to Ty nie znasz życia i nie wiesz co się może jutro wydarzyć... Ja Ci mogę jedynie "życzyć" popracowania nad własną kulturą osobistą i językiem polskim. A Moppy bardzo dziękuję i pozdrawiam:*:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ogolnie tez mi sie nie podoba ta cala sytuacja.. oczywiscie kazdy ma prawo do wlasniego zdania ale kultura chyba wymaga od nas jakiegos normalnego slownictwa.. czytajac to wszystko czuje niesmak spowodowany tymi przeklenstwami.. i ta cala atmosfera.. do do AisePl gdyby Twoj maz przeczytal to co tutaj stworzylas napewno nie bylby z Ciebie dumny.. moj napewno nie bylby zachwycony a co wiecej pewnie niezle bym oberwala (oberwala oczywiscie w cudzym slowie) bo on sam jest bardzo kulturalny i tej kultury wymaga tez ode mnie.. a i zawsze powtarza mi jedno : NIE NAM OCENIAC INNYCH.. AisePl ten minimalny poziom kultury hmm moj jest wyzszy :) to tak dla usmiechu bo cos go ostatnio malo na tym forum.. pozdrawiam dziewczynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KURKA NOOOOO
ja za wami dziewczyny nie nadązam , zawsze chce cos napisac ale wy juz naskrobiecie 3 strony heheh POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do wszystkich uprzedzonych
Sposób traktowania człowieka nie zależy od danej kultury, tylko od człowieka.Znam zarówno bardzo dobrych, godnych zaufania muzułmanów (w tym Turków), z których niektórzy są w szczęśliwych małżeństwach z Polkami, jak i naprawdę złych ludzi.To samo wśród Polaków - w najbliższym otoczeniu znam 7 małżeństw, ludzi z dobrych domów i po studiach, gdzie mąż katował i/lub zdradzał regularnie żonę, czasem obrywało się też dzieciom.5 z tych małżeństw jest już na szczęście po rozwodach, pozostałe kobiety tkwią u boku brutali nieszczęśliwe, ale nie dają sobie pomóc.Znam też kilkuletnie dziecko, które od 5 lat jest pod regularną opieką psychologa, bo do dziś nie potrafi dać sobie rady z tym, jak "tatuś" znęcał się nad nim i jego mamą fizycznie i psychicznie, ma ciągle problemy w szkole i z własnymi emocjami.I, co najlepsze, wszystkie małżeństwa uchodziły za szczęśliwe i wzorowe, a ci faceci za aniołów.Trudno było uwierzyć, gdy to wszystko wyszło na jaw.Na dole to tylko jeden z wielu takich przykładów: http://facet.interia.pl/ciekawostki/groza-i-kryminaly/news/kazn-po-sasiedzku,1400656,4824

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalosne to jest
"a tobie od urodzenia rodzice wpajali zasciankowosc i nietolerancje" zalosne to jest, ze mowi to kobieta ktora jest w zwiazku z turasem wywodzacym sie z kraju gdzie na bicie kobiet jest przyzwolenie spoleczne, gdzie fanatyzm religijny jest na porzadku dziennym, gdzie kobiety chodza ubrane jak nie wolnice itd itp. i taka kobieta mowi o zasciankowosci ? co za idiotka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrywanie ciala poprzez ubranie i chusty nie oznacza dla kobiet muzulmanskich niewolnictwo, jest to dla nich ochrona przed natarczywoscia mezczyzn, a kobiety ktore uwazaja, ze mimo wszystko to im uwlacza i nie chca sie zakrywac, to po prostu tego nie robia; jak zwykle naogladalas sie za duzo filmow z al-kaida i myslisz, ze kazdy terrorysta, to muzulmanin; jeszcze ani razu nie odczulam nietolerancji z powodu wyznawanej przeze mnie religii, a wsrod Polakow, wciaz czuje sie obrzucana blotem, ze wierze w Boga; Jakie przyzwolenie spoleczne? Czytalas kilka stron wczesniej tego forum? Jesli nie to radze od tego zaczac, bo to juz bylo omawiane; poza tym nie wiem czy wiesz, ale np kobiety/dziewczyny w Turcji w szkole nie moga nosic chust, a to co robia poza domem jest ich prywatna sprawa, tak jak twoja prywatna sprawa jest np, ze jak idziesz na dyskoteke, to musisz ubrac dekolt po kolana i spodniczke mini i to jest ok, nikt nie moze powiedziec, ze ubierasz sie jak pierwsza lepsza, ale jak kobieta/muzulmanka wybiera dla siebie cialo zakryte, to juz niewolnica radze obejrzec pare dobrych filmow tureckich, pojechac do Turcji, ale nie do hotelu gdzie sami niemcy sie bawia, zobaczyc, czy te kobiety sa tak naprawde niewolnicami... ale nie wiem czy i tak zrozumiesz, bo sam twoj komentarz swiadczy o tym, jesli jedynym kontrargumentem jakim potrafisz sie posluzyc jest "idiotka", dlatego dlasza konwersacja z toba sensu miec nie bedzie pozdrawiam i zycze ci bys znalazla naprawde dobrego, czulego i kochajacego faceta, nie musi byc Turek, szukaj wsrod Polakow, tacy tez sie zdarzaja/w koncu moj tato Polak ;) /, a mnie pozwol byc szczesliwa z moim "turasem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha dodam, ze gdyby moi tesciowie wychowali syna w zasciankowosci i nietolerancji, to chyba nie ozenilby sie z Polka, na dodatek chrzescijanka, prawda? A ludzie wychowani w zasciankowosci i nietolerancji reaguja wlasnie tak jak ty na Turkow, nie dajac im zadnej sznsy i wsypujac do jednego wora z jakimis marginasami spolecznymi, ktore sa rowniez w Polsce i na calym swiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drodzy uczestnycy tego forum ;) zauwazylam pare rzeczy; otoz wielu z was osadza Turcje/oraz Turkow/ na podstawie innych panstw muzulamnskich, a przeciez panstwo panstwu nierowne. Np wielu z was wciaz mysli, ze prawo szariat obowiazauje w Turcji. Obowiazauje on w znacznej większości krajów muzułmańskich z wyjątkiem Turcji i krajów postkomunistycznych takich jak Albania. To samo jest z innymi rzeczami, np o obrzezaniu kobiet; gdzie o tym napisza, jest odrazu laczony z islamem, a przeciez nie istnieje w Koranie zadne przeslanie mowiace o obrzezaniu kobiet. Obrzezanie kobiet nie ma uzasadnienia w Koranie ani w Szariacie, ale jest rozpowszechnionym prawem zwyczajowym głównie wśród muzułmanów z Egiptu, Sudanu, Somalii, Etiopii. Praktyka ta wynika z przekonania, że kobieta jest z natury "rozwiązła" i wymaga „poskromienia”. Dlatego wielu ludzi, ktorzy nie maja zadnej wiedzy na temat Islamu, czesto kieruja sie jakimis wymyslami, ze jak zrobil to muzulmanin, to ze caly swiat muzulmanski jest taki. Przyklad zakrywania ciala poprzez kobiety. W wielu krajach muzułmańskich kobiety pokazują się z odkrytą twarzą, a nawet z nie przykrytymi włosami (szczególnie w Turcji, Maroku i Libanie), podczas gdy w Iranie i Arabii Saudyjskiej kobieta pokazująca się w miejscu publicznym bez czadoru podlega karze (dotyczy to wszystkich kobiet, bez względu na wyznawaną religię).W wielu krajach islamskich (np. w Turcji, Tunezji czy Libanie) kobiety zdobywają współcześnie prawa zbliżone do męskich, a hidżab nie jest wymuszany prawem. Wiec jak widzicie moi drodzy Turcja nie jest takim zasciankiem jak myslicie. Turcja jest jedynym krajem muzułmańskim, którego prawodawstwo ustanawia pełne równouprawnienie płci. A to, ze w Afganistanie dzieje sie tak a nie inaczej, to przeciez nie mozna na ich tle postrzegac muzulmanow z np Turcji. Dodam, ze od czasu gdy Mustafa Kemel stal sie prezydentem Turcji, panstwo zaczelo stawac sie bardzo nowoczesne, a przede wszystkim stalo sie panstwem swieckim. Zakazano działalności wpływowych bractw muzułmańskich, wprowadzono jednolity system szkolny, równouprawnienie kobiet łącznie z prawem wyborczym. to tyle co chcialam napisac. Czekam na kontrargumenty, ale w tonie kulturalnym, z chamskimi i wulgarnymi nie bede dyskutowac, bo to strata mojego cennego czasu. No i prosze o jakies rzeczowe argumenty, a nie typu, bo Turcy bija zony; ttak Turcy bija swoje zony tak samo jak Polacy, i tak samo jak Polacy nie robia tego wszyscy; pozdrawiam i zapraszam do dyskusji, bo mysle, ze warto, mozemy sie od siebie nawzajem wiele nauczyc i dowidziec, a rowniez wiele rzeczy przemyslec, ale tak jak pisalam juz wczesniej: kultura przede wszystkim buzka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ale tu klotnie i na jakim poziomie;) wiecie czego sie ostatnio dowiedzialam. Otoz wujek mojej kolezanki (Turczynki) ma 3 zony w Turcji!!!!!!! :O Normalnie sie zszokowalam, bo to przeciez juz bardzo dlugo jest zabronione.Slyszalyscie tez takie plotki, albo czytalyscie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyciaaa
ah pamietam jak wchodzilam tu na forum w moich 2 zwiazkach z Turkami a teraz coz ...z polakiem się jest heh :) wchodzi tu moze od czasu do czasu nocka >? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm to nie plotki to niestety sie zdarza.. ale trzeba odroznic żone wedle prawa a ta wedle religii.. bo według prawa żoną jest pierwsza kobieta a nastepne nimi nie sa.. a wedle religii moze miec jeszcze jedna.. hmm warto tez wspomniec ze kazda żona wie o kazdej i kazda musi byc tak samo traktowana.. nie zdziwilabym sie gdyby to np byly siostry bo to czesto sie zdarza na malych wioskach aby bylo wiecej rak do pracy w gospodarstwie.. hmm warto tez wspomniec o tym, ze kobieta biorac slub muzulmanski w jak ja to mowie umowie malzenskiej moze zastrzec sobie prawo do tego ze bedzie ta jedyna.. jesli tego nie zrobi maz moze skorzystac ze tak napisze :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie mooniska w panstwie Tureckim obowiazuje prawo swieckie, a wiec nie mozna poslubic wiecej niz jednego meza czy zone; jednak jesli chodzi o islam jest to dozwolone, ale kobiety te musza wyrazic zgode na to; nie wiem czy juz wczesniej pisalam, ale np od mojego meza kuzyna tata ma 2 zony, druga wzial dlatego, ze bardzo chcial syna, a ta pierwsza nie mogla mu dac i zezwolila na slub/islamski/ z druga kobieta; ja mojemu w zartach powiedzialam, zeby zapomnial, ze ja sie kiedys na takie cos zgodze, a moj maz mi na odp: kochanie, mnie ledwo na ciebie stac, a co dopiero jak bym mial jeszcze jedna miec :) to tak dla rozluznienia nastrojow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nura
to napisalam Ayse Pl [zgłoś do usunięcia] AysePl Dlatego też nie mam zamiaru tobie odpisywać, a przede wszystkim tłumaczyć się gdyż nie jesteś tego godna. Myślałam że wszystkie kobiety piszące tutaj mają minimalny poziom kultury jednak zawsze znajdzie się "taki ktoś" jak ty. "ty" oczywiście z małej litery bo mam zero szacunku do ciebie. Sama powinnaś się wstydzić za siebie a nie mnie pouczać bo z tego co widzę to Ty nie znasz życia i nie wiesz co się może jutro wydarzyć... Ja Ci mogę jedynie "życzyć" popracowania nad własną kulturą osobistą i językiem polskim. A Moppy bardzo dziękuję i pozdrawiam:* a przepraszam i kto tu mowi o poziomie?? o kulturze?? KTOS KTO ROZBIJA MALZENSTWO? I RODZINE? CHYBA JESTES KOLEZANKO OSTATNIA OSOBA ,KTORA JEST DOBRZE WYCHOWANA I KULTURALNA a co do tego co napisala koleznka na temat aysePl tzn do aysePl to ja sie zgadzam,i trzeba nazywac rzeczy po imionie dziewczyny jak bedziemy takie jak ona wspierac i glaskac po glowie i przytakiwac-to wybaczcie,ale niczego sie nie naucza.. a chyba nie o to w zyciu chodzi zeby kogos zranic..Ayse zranila dwie osoby,zone swojego turka i jego dziecko-wiec nie mowcie mi,ze kilka dobitnych slow wyrzadzi jej taka krzywde,.... jej sie bicie nalezy :P a nie dyplomatyczna GADANINA mozecie sie ze mna nie zgodzic,ale ja tez czytajac forum mam bardzo zle spostrzezenia co do ayse...i uwazam,ze powinna cicho siedziec i sie wstydzic tego co zrobila-bo to nikczemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my jej nie glaszczemy po glowie, ja napisalam, ze jest dla mnie niskim poziomem wypowiadanie sie w ten sposob; nie chodzi o to, ze ja popieramy czy nie, chodzi, o to aby kazdy mogl sie wypowiedziec, a przeciez nawet najciezsza krytyke mozna wyrazic w sposob kulturalny, czego swiadectwo dalas sama; wiesz wyzywanie kogos nie wazne czy osobiscie czy na forum anonimowo uwazam za rzecz niekulturalna, chamska, a nawet prostacka; krytyka tak, ale na poziomie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nikogo nie krytykuje i nikogo nie pochwalam.. jak juz wczesniej napisalam nie nam jest oceniac innych.. zrobila sie tutaj niewygodna atmosfera.. i pewnie nie tylko mi ona nie odpowiada.. hmm napisze jedno: nie lubie jak ktos używa wulgaryzmow uwazam,ze to nie wypada kobietom ktore sa zonami i matkami.. ale to juz nie moja sprawa.. pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nura
mamy prawo wypowiadac sie na tematy,ktore tus a poruszane i oceniac je wedle wlasnych kryteriow, bo osoby ,ktore pisza tu swoje historie ,swoim stanowiskiem i otwartoscia same nam do tego daja przyzwolenie. Ja np.tez jestem w zwiazku z Turkiem 3 lata i potrafie sobie wyobrazic co czuje kobieta zdradzona i opuszczona,i szczerze wspolczuje tej "zonie" i nie ufam intencjom mezczyzn ,ktorzy zachowuja sie w taki sposob ,dla mnie ten Turek aise tez jest czlowiekiem bez zasad,np moj Askim nigdy by sobie nie pozwolil na cos takiego-nie tylko z powodu milosci,ale przedewszytskim wpojonych zasad. a chyba nie ejdna osoba sie ze mna zgodzi,ze w wielu przypadkach okazja czyni zlodzieja-fakt wina lezy po obu stronach,ale gdybysmy kobiety stronily od zonatych,dzieciatych itd.to nie mieliby tak naprawde oni do kogo odejsc i z kim zdradzic. tak wiec nie,zebym bronila tej pani,ktora napisala do AysePl,ale mnie takze porusza stanowisko Ayse i jej historia.tak bardzo,ze nawet chwile sobie wyobrazalam co ja bym czula w takiej stutuacji,i nienawisc- w tym przypadku to okreslenie nie oddajace w pelni tego co mozna czuc do osoby o tak pozbawionej zasad moralnych. Ayse jestes jeszcze mloda ,ale zycie nauczy Cie zeby nie czynic komus co Tobie nie mile..... teraz sie cieszysz zwiazkiem ..a inna kobieta placze i cierpi.... chyba zadna z nas nie chcialaby byc powodem lez kobiety,tym bardziej matki ... ja bardzo szanuje muzulmanki,bo znosza wiele,niejedna z nas zostawila by dawno bydlaka,ktory zdradza i bije...a one znosza z pokora co im przyniesie los....bo sa pewne,ze cicha postawa przejda przez to..On sie wyszumi ..i zycie wroci do normy..jak wiec czuje sie kobieta-ktora zostawil maz dla takiej "przygodnej polki".....nie znam sytuacji..ale wiekszosc muzulmanek nie pracuje , zajmuje sie dziecmi...wiec pomijajac kwestie uczuciowe dodatkowo pozbawilas zapewne dziecko i zone zrodla utrzymania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o widać som i dobre turki
co to niebijom, nieglodzom i niezdradzajom swoich kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos ty Monis, jakie rece do pracy, ten koles mieszka troche w niemczech, troche w turcji, o ile dobrze pamietam, a kazda z jego zon ma wlasny dom, najmlodsza jest jakies 40 lat mlodsza od niego!! co jak co, ale dla mnie to juz patologia i wierzylam, ze to juz w Turcji zanika, pozostaje tylko na malych wioskach zabityh dechami, a tu prosze.... a nie dziwi Was to, ze mimo zakazu, oni biora sobie kolejne zonki? przeciez u nich rowniez malzenstwa religijne nalezy zglaszac w urzedzie stanu cywilnego, ale jak masz 3 zony to juz nie bardzo... Nie wiecie, czy sa za to jakies kary? Pytam o takie bardziej szczegolowe rzeczy, bo podstawy, o oddzieleniu religii od panstwa, to raczej kazda z "nas" juz wie, tym bardziej, ze Turcy sa dumni z tego, co rozni ich od arabow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nura, jezeli ta kobieta nie pracuje, to jej, tak jak dziecku naleza sie alimenty. Ja nie bronie, nie oceniam, ale jedyne co bym chciala jeszcze dodac, to dziecko moze cierpialo jeszcze bardziej, jak widzialo dzien w dzien klocacych sie rodzicow. ale czy klocili sie naprawde, tego zadna z nas nie wie...a w sumie z Turkow niezle ziolka i wielu "nie uklada sie w malzenstwie", klamczuchy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeby nie bylo, to na poczatek tylko dodam, ze ani nie jestem za postepowaniem Aysi, ani tez jej jednoznacznie nie potepiam; bardzo latwo doszlas jednak do wniosku, ze ona to ta dobra, kochajaca, znoszaca kazde cierpienie matka i zona, a oni to bezduszne istoty; odpowiedz mi tylko na pytanie: skoro w domu jest super pieknie, to dlaczego facet szuka pocieszenia, czy przelotnej znajomosci z inna? Piszesz, ze jestes pewna, ze twoj askim by tak nie postapil, wiesz ja na dzien dzisiejszy tez sobie dam reke uciac, ze z zadna inna nie pojdzie do lozka, nie bedzie flirtowal; ale nie ludzmy sie, nie wiemy co bedzie za x lat;przeciez wiele malzenstw sie rozpada, i nie zawsze przyczyna sa kochanki, ale rowniez to, ze po x latach zycie zaczyna sie ludziom rozmijac i czesto zamiast w domu znalezc milosc, spokoj, znajdujemy stres, awantury; ja kiedys tez uwazalam muzulmanki za najlepsze zony, ktore dla swego meza sa gotowe na wszystko, ale przekonalam sie, ze to nie jest tak, ze sa to tak samo zwyczajne kobiety jak my, niektore zgadzaja sie na zdrady czy bicie/a ile Polek zyje w takich zwiazkach/, a niektore nie; przyklad ciotka; maz jej odszedl do innej; tragedia? Otoz nie; ciotka urodzila sie na wsi, na dodatek w czasach gdzie 90% malzenstw bylo za namowa rodzicow; gdy ciotka opowiadala mi historie jej malzenstwa, to myslalam, ze to jakis film; majac 16 lat musiala wyjsc za maz za czlowieka/mlodego 3lata tylko starszego od niej/, ktorego nie kochala, plakala, nawet chciala sie otruc; on takze mojej ciotki nie kochal; po przyjezdzie do Holandii on znalazl sobie inna/turczynke, ktora tez byla mezatka i ma 2corki/, moja ciotka zostala sama, a po 3latach znalazla faceta; facet super, kocha ja bardzo; nie mozna zapominac o tym, ze wiele malzenstw tych ze stazem bylo zawartych nie z milosci; ujrzalam na jakiej podstawie niektore zwiazki malzenskie sa zawarte, jakie sa tak naprawde tureckie kobiety, powstrzymuje sie z takimi komentarzami, tym bardziej, ze nie znam ani jednego z nich/z ich 3/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laurka, zeby byc waznym malzenstwem /chodzi mi takim prawnym w imie panstwa/, to trzeba wziac slub w urzedzie stanu cywilnego, to jest tak jak kiedys u nas, kiedys jak sie bralo koscielny, to tez musialo sie brac cywilny, teraz jest to automatycznie jakos przekazywane czy cos, ale w Turcji musisz wziasc slub cywilny, zeby byl on legalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nura
zgadzam sie,ale znam wiele turczynek-i naprawde wiekszosc z nich tak wlasnie zostala wychowana ,ze znosi wszystko,i przytakuje mezowi nawet gdy ten niema racji.chyba latwiej i bardziej prawdopodobne jest,ze Jego zona nalezy do 80 procent tych sumiennych i czystych muzulmanek ,niz do 20 procent-tych co maja wlasne zdanie i nie boja sie krzyczec na wlasnego meza ....znam tez pewnie jak i Wy wielu turkow,i dobrze wiem,ze potrafia nawet najlepsza zone zdradzac latami i pomiatac ta kobieta-ktora akurat na pomiatanie nie zasluguje-tylko na szacunek..a takie klamstwa i spiewki "nieszczesliwych mezow:" co do domu nie wracaja bo tam wredna zona czeka-to chyba znacie ....zreszta kazda "KOCHANKA" wam powie: ,ze to malzenstwo juz dawno temu sie skonczylo,zanim ja Go poznalam...Jego zona nie kochala,zle traktowala,zaniedbywala itd...bo ONE znaczy te KOCHANKi sie tak usprawiedliwiaja..ale co by w tym malzenstwie nie bylo- bo nie tlumaczy zadnej kobiety ,i nie powinna sie wdawac w romans z zonatym..dla mnie np malzenstwo jest do konca zycia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm nura piszesz ze malzenstwo do konca zycia.. hmm to mnie tez powinnas potepic bo ja jestem po rozwodzie.. moj byly maz bil za przyslowiowa za slona zupe.. sadzisz ze i ja powinnam znosic to cale zycie? denerwuja mnie takie wypowiedzi.. kochanki tez maja uczucia.. ja nie bronie tutaj nikogo poprostu staram patrzec na wszystko ze wszystkich stron.. moze ona glupio wierzy ze to co on jej mowil jest prawda.. moze on ja klamal a ta turczynka jest nic nie winna.. nie znamy prawdy.. wiec sie powtorze nie nam ludzi i ich czyny oceniac.. zal mi tylko tego dziecka.. ale sa rzeczy na ktore my nie maja wplywu.. Laurka nie slyszalam zeby byly za to kary hehe nawet mnie to rozbawilo.. a co do zon tego goscia pewnie zyja jak ksiezniczki.. najwyrazniej im to odpowiada.. nawet nie ma opcji zeby one o sobie nie wiedzialy.. hmm nie wszystkie turczynki wychodza za maz zeby np siedziec w domu z dziecmi.. niektore potrafia byc bardzo dobrze wyrachowane.. czasami jest tak ze dla ludzi liczy sie kasa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety do dzisiaj nie pomyślałam nad tym że byłam jego "kochanką"... Pisząc tutaj na forum można dowiedzieć się na pewno o wiele więcej niż od osób bliskich... nie wiem czym jest to spowodowane? Tym że piszę tu anonimowo i nikt tak naprawdę nie zna mnie i tej sytuacji dokładnie...?? Czy napisana została tutaj prawda skomentowana przez osoby które z boku na to popatrzyły? Nie wiem co mam o tym myśleć... jest to bardzo trudne dla mnie. Nie chcę tutaj opisywać jego żony,jego ich sytuacji w domu bo rzeczywiście znam to tylko od niego i jego siostry,szwagra którzy potwierdzali że rzeczywiście tak było ale o tym już Panią pisałam i cały obraz sytuacji opisałam. Rzeczywiście jestem jeszcze młoda - jeszcze dużo powinnam się nauczyć - jeszcze dużo popełnię błędów - staram się robić jak najmniej niestety nie zawsze wszystko wygląda tak jak byśmy chcieli. Muszę się przyznać że nie myślę o tym że zabrałam tej kobiecie męża bo wiem najlepiej jak to wyglądało-potrafię się przyznać do winy,błędu... Dlatego chcę się przyznać że mam wyrzuty sumienia i to bardzo duże że rozmawiałam z nim jak jeszcze mieszkał z żoną ale on przy mnie płakał jak dziecko to chyba nie jest normalne i moim zdaniem nie robił tego po to aby się ze mną przespać. Następne co mnie bardzo boli to właśnie ta dziewczynka że będzie dorastała bez taty jednak on i jego rodzina mówią że ta dziewczynka nie miała od ponad roku normalnego domu... I tak się wszystko miesza, a ja nie wiem co mam pomyśleć. Bardzo go kocham jednak odkąd napisałam na forum zastanawiam się nad tym aby przestać z nim być tym samym dając nie wiem czy dobrą czy złą,dużą czy małą ale "szanse" dla tej kobiety i córeczki na to by znów byli razem. Chciałam tylko dodać że kończąc z nim nie wiem jak bym to zniosła i jak dalej żyła bo naprawdę jednak może taka byłaby za tą moją głupotę kara. Ja już chyba sama nie wiem co mam o sobie myśleć co zrobiłam źle i czy było to nie zależne ode mnie... Ale naprawdę powiedziałyście chyba już wszystko nie zwracajcie uwagi już na moją historię rozmawiajcie na miłe tematy i tak zmieniłam atmosferę na forum. Nie piszę tego specjalnie by nie czytać tych niemiłych opinii tylko wszystko do mnie dotarło. W większy lub mniejszy sposób ale dotarło i na prawdę nad każdym słowem tutaj napisanym przez Was się zastanowiłam i wzięłam do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała poprawka... "niemiłe komentarze" źle napisałam bo tak naprawdę tylko dwa były bardzo nie miłe na początku. I widzę że pisząc popełniłam kilka błędów ale pisze tutaj i jednocześnie oglądałam film. Pozdrawiam Ayse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×