Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

wiesz moppy z tym obrzezaniem to chyba jet roznie bo moj np mial 9 lat.. kiedys go o to spytalam bo bylam strasznie ciekawa czy to boli... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moj mial 12, a jego brat tez 9... od cioci syn mial w zeszlym roku/8lat/, ale wlasnie czytalam, ze powinno to byc w jakims tam czasie, ze w niedlugim odstepstwie od narodzin, a w nie kazde slowo internetowe mozna wierzyc dlatego pytam; no i dlatego, ze jak kiedys bede miala syna to bedzie obrzezany, a doszlismy z mezem kiedys do wniosku, ze chyba najlepiej jak dziecko jest jeszcze nieswiadome co go czeka, niz takie dosc duze/daj spokoj moj maz byl przeciez juz nastolatkiem, okropnosc, juz nie chodzi o jakis tam bol, ale o ten stres przed tym calym zdarzeniem moim zdaniem/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej... 1. dlaczego przyjmujac islam trzeba zmienic imie? Nie mozna byc muzulmanem z imieniem nadanym przez matke? W Islamie zmian imie jest zalecany, ale nie ma taka bariera ze "jesli nie zmienisz nazwe, nie zostaniesz Muzulmaninem". No oczywiscie, jesli on ma na imie Christian, to bardziej zalecany zmienic na Muzulmanskie imie. Ogolnie my ludzi, chcemy tego zrobic bo chcemy nosic u nas jako dowod ze jestesmy Muzulmanami. Pozatym ludzi beda namawiany po ich imion w drugim swiecie, wiec lepjej by bylo miec ladne imie. 2. slyszalam, ze na dobrego muzulmanina czeka iles tam pieknych aniolow/kobiet w niebie, a co czeka na dobra muzulmanke? I czy jest to oczywiscie prawda W tym temacie sczegolowo nie znam, przeciez sam nie jestem Imamem, ale to co co wiem, dla mezczyn & kobiet w Raju bedzie na %100 satysfakcje w kazdym sensie, jezenie picie seksualnosc itd itd itd. Przyjemnosc bedzie codzien wielkiej niz poprzednego dniu. Kobieta nawet tam moze zmienic swoj wyglad, swoja ciala podobno jak ubranie. Jescze tam nie ma potrzeby toaleta i zadnych brudnych rzeczy. (Anioly nie ma plecu, ani kobieta ani mezczyna nie sa) 3. czy skoro muzulmanie wierza rowniez w Biblie, to czy powinni ja przeczytac, czy wystarczy im tylko Koran? /chodzi mi o to, ze muzulmanie przeciez wierza w swietosc Biblii, ale problem w tym, ze uwazaja ja za sfalszowana/ Muzulmanie wyznaje w Ewangelii czyli "Indzil" ktory jest rowniez slowo Allaha, jak Kur'an-i Kerim (Koran). Ale terazniejsza wasza ksiega nie jest to. Ta ksiazka napisane przez innych ludzi, jak wyzej pisalem kiedys, szansy potwierdzenie autentycznosc nie ma. Jezus (a.s.) nie widzial zadnych czesci tej ksiazki. W Islamie wyznajemy w to ze, "wahy" czyli wersety Swietej Ksiegi zostali przekazane przez aniol Gabriel (Dzebrail). W tym, ani slowo ani liter nie zostal zmieniony. Oraz wahy tylko chodzi do Prorokow. Nie innych. Czyli Indzil zostal zeslane do Jezusa (a.s.) ten sam sposob oraz Tawrat (Tora) do Mojzesza (a.s.), Zabur do Hz. Dawud'a (a.s.), Koran do Naszego Proroka Hz. Muhammeda (s.a.s.) Pozatym, w chrestianstwa jest takie podejscie. Nie wyznajecie ze Jezus (a.s.) tylko Prorokiem Boga, jest wyznawania ze On sam Bogiem (jesli zapytamy do ksiegow mowia to nie tak itd ale mowia za kilka dni "boze narodzenia"). Wiec w tym sensie wyznajecie ze skoro Jezus jest w poziomu Boga, pisarzy biblii zostajeli natchnieni. Czyli wyznajecie w to ze oni sa w poziomu proroka. Pozatym, niezgodnosci w biblii doprowadzi tej teorii do chaosu, bo ten sam wydarzenie w 4 czesci biblii inni sie pisze. Logicznie moze to byc od 3 powodow, albo Gabriel do nich zle przekazal ktory nie moze byc (jesli Gabriel by wykonal blad, wiarygodnosc wszystkich Ksiegi zostalyby pod wrazeniem) po drugi pisarz zle natchnil sie, a to wykasuje wiarygodnosc waszej biblii, po trzeci, poprostu oni sami napisali, my Muzulmanie wyznajemy w 3. powodu. Czyli originalny Indzil byl, ale teraz nie ma. Jescze, z Koran'em szeriat Indzil zostal usuniety. Czyli nawet ktos teraz przynosi Indzil i mowi "ja juz mam" wszystkich ludzi maja czynosc tak jak w Koranie. 4. i czy to prawda, ze nie powinno sie zabijac pajakow? Ze podobno jest takie opowiadanie, ze dzieki pajakowi/jego sieci Muhamet zostal przed czyms tam uratowany? Ja nie czytalem o specjalnie pajakow, ale to fakt ze podczas hidzret czyli imigracja od Mekki do Medyny, Hz. Muhammed (s.a.s.) oraz Hz. Ebubekr (r.a.) byli razem w jednym jamie (nie jestem pewny o slowo, po angielsku cave) i jeden pajak zrobil siec bardzo szybko az nie da sie rade normalnie. Jescze jeden ptak tam zrobil swoje osiedlenie, od zewnatrz wygladal niby reka czlowieka nie tam dotykal. Tego widzieli niewierni, mysleli ze nie tam moga byc, i wyjechali. O obrzezaniu, w Islamie nie jest obowiazek, ale tradycja Proroka (s.a.s.) dlatego wszystkich Muzulmanow mezczyni to robia. Ale nie ma regul jak "Marek zostaniesz Muzulmaninem, natychmiast obrzezanie". Ale zalecany. U zydow to obowiazek, niby wasze komunii, w 8. dni po urodzeniu wykonuja obrzezanie i dolacza sie do wspolnoty. Oni uwazaja ze bez obrzezeniu czlowiek jest brudny. Jescze dodam cos, jedna Polka Muzulmanka zalozyla forum dla Polskich Muzulmanow & interesujacych sie Islamem, tam sa duzo materialow do czytania oraz odpowiedzi, jesli ktos zainteresowani niech zobaczy http://islam-sunna.com/forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mooniska, Jezus (a.s.) wcale nie zostal krzyzowany. Allah zabral Go do nieba. Oni krzyzowali jakas inna osoba jako Jezus (a.s.). Jescze Jezus (a.s.) powroci do ziemy przed koncem swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XJJJJ
ja mieszkam w Holandii i mam doczynienia z tymi osobnikami na Te. codziennie. i szczerze powiedziawszy- NIE POLECAM. I niestety nie wierze, ze cos Wam z tego wyjdzie. Zreszta sama zobaczysz i sie przekonasz. Inaczej i tak nie uwierzysz. Dopiero wtedy jak dostaniesz kopniaka, jak ja niegdys. i teraz juz nie mieknie mi serce na : seni seviyorum.. wszyscy i tak sa tacy sami. ten twoj pewnie tez ma zone i z piatke dzieci.. podczas porodu kazdemu turkowi wycinane jest serce i pozostaje tylko maly organ, ktory i tak z biegiem czasu zanika. Dlatego tez potrafia klamac przysiegajac na vualle bille, ze mowia prawde. a to ch*** prawda :) Kto wie.. moze w Twoim przypadku bedzie inaczej- I hope so.. i wtedy napiszesz jakas ksiazke czy cos. Bo poki co nie znam zadnej szczesliwej pary polsko-tureckiej. Malzenstwa tez nie. A jest ich naprawde sporo. Dzieli nas za duzo.. kultura, mentalnosc. kobieta jest zawsze nizej. facet zarabia, chroni rodzine. kobieta gotuje, sprzata, wychowuje, a kiedy minie czas owego "zakochania" zaczyna sie sielanka :) kiedy facet znika nocami, bo przeciez siedzial z kumplami, nooo! pewnie powie lamanym polskim: kochanie, kocham ciaaa , wybaczysz itd. gorzej jak sie dowiesz, ze szalal na parkiecie z kilkoma panienkami. BOOOOOOOLI..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xjjjj
ja mieszkam w Holandii i mam doczynienia z tymi osobnikami na Te. codziennie. i szczerze powiedziawszy- NIE POLECAM. I niestety nie wierze, ze cos Wam z tego wyjdzie. Zreszta sama zobaczysz i sie przekonasz. Inaczej i tak nie uwierzysz. Dopiero wtedy jak dostaniesz kopniaka, jak ja niegdys. i teraz juz nie mieknie mi serce na : seni seviyorum.. wszyscy i tak sa tacy sami. ten twoj pewnie tez ma zone i z piatke dzieci.. podczas porodu kazdemu turkowi wycinane jest serce i pozostaje tylko maly organ, ktory i tak z biegiem czasu zanika. Dlatego tez potrafia klamac przysiegajac na vualle bille, ze mowia prawde. a to ch*** prawda :) Kto wie.. moze w Twoim przypadku bedzie inaczej- I hope so.. i wtedy napiszesz jakas ksiazke czy cos. Bo poki co nie znam zadnej szczesliwej pary polsko-tureckiej. Malzenstwa tez nie. A jest ich naprawde sporo. Dzieli nas za duzo.. kultura, mentalnosc. kobieta jest zawsze nizej. facet zarabia, chroni rodzine. kobieta gotuje, sprzata, wychowuje, a kiedy minie czas owego "zakochania" zaczyna sie sielanka :) kiedy facet znika nocami, bo przeciez siedzial z kumplami, nooo! pewnie powie lamanym polskim: kochanie, kocham ciaaa , wybaczysz itd. gorzej jak sie dowiesz, ze szalal na parkiecie z kilkoma panienkami. BOOOOOOOLI..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xjjjj
do INZYNIERNOCNY: przykladny z Ciebie muzulmanin. Teorie znasz. Nie wiem jak wyglada z praktyka. Mam nadzieje, ze inaczej niz w kregu w ktorym przebywam.. bo to akurat jest brak zasad, moralnosci, kompletne wyrafinowanie i nie wiem co jeszcze ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moppy moj powiedzial ze to obrzezanie nie boli ale strasznie smierdzi.. nie bede tutaj opisywac jak to wyglada.. w kazdym razie napewno jest to nieprzyjemne ja tez jestem za tym zeby zrobic to za malenkosci :) inzynierze z Twojej wypowiedzi wynika ze Chrytus przyjdzie powtornie nie rozumiem po co?? Wychodzi tez na to ze Koran podwaza podstawowa prawde chrzescijanstwa- że Jezus umarł za ludzkie grzechy grzechy?? a co do Boga w Biblii i Koranie bo slyszalam rozne opinie jedna jest taka ze to ten sam Bog ale gdy porowna sie Boga w Biblii ktory wybacza grzesznikom wysylajac JCh by zbawil jest milosciwy, laskawy a przytoczy fragmenty z Koranu:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm teraz moge skonczyc swoja wypowiedz bo nawet nie wiem co sie stalo.. a wiec moze przytocze wszystko od poczatku zeby mialo sens :) inzynierze z Twojej wypowiedzi wynika ze Chrytus przyjdzie powtornie nie rozumiem po co?? Wychodzi tez na to ze Koran podwaza podstawowa prawde chrzescijanstwa- że Jezus umarł za ludzkie grzechy grzechy?? a co do Boga w Biblii i Koranie bo slyszalam rozne opinie jedna jest taka ze to ten sam Bog ale gdy porowna sie Boga w Biblii ktory wybacza grzesznikom wysylajac JCh by zbawil jest milosciwy, laskawy a przytoczy fragmenty z Koranu: sura 2,276 Bóg nie miłuje żadnego niewiernego grzesznika! Sura 5,18 Do Boga należy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. On przebacza, komu chce, i On karze, kogo chce. okazuje sie ze zbawienie muzulmanow zalezy tylko od humoru Allaha?? i tak w nawiasie znalalam ksiazke Jezus wyslannik islamu zaraz mam zamiar zaczac ja pochlaniac :) moze ona mi wyjasni moje pytania :) moppy polecam :) http://www.ipdirect.home.pl/kmp/publication/jezus/index.html pozdroowka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mooniska, Twoj odpowiedz jest ukrytny w twojej pytanie. Ale przedtym chcalbym podkreslic cos o powrocie Jezusa (a.s.) Od Hadisach (wypowiedzi Naszego Proroka (s.a.s.) wiemy ze Jezus (a.s.) przed koncem swiata powroci do ziemy i zaprosi ludkosc do Islamu, On (a.s.) tez bedzie nalezy do regulamin Islamu. W sumie On (a.s.) tez Prorokiem Allaha. Po drugi, "umrzec Jezusa za grzechy ludkosci" to wyprodukowane innowacje przez kosciol. Ksiedzy sami nie ukaraja kogos za komus grzechy, ale oskarzaja Boga ze Bog karal kogos niewinny za komus grzechy. Wyobraz sobie, masz grzecznego dziecka, ja mam niegrzecznego. Bawia sie razem, graja pilke, moje dziecko zlamie kogos okna. A Ty namawiasz swoje dziecko, mowisz "kogos musi zostac ukarany, idz do domu za kare". Ani wlasciciel okna ani dziecko Twoje ani Ty nie jestes zadowoleni. Ten dogmat w chrestianstwo, probuje pokazywac "Jesli Bog gniewa, "musi" ukarac kogos". Nie jest tak. Bog jest Milosierny, Litosciowy. Juz sama napisalas, komukolwiek chce, wybaczy bez powodow nawet. Powiem jedna wydarzenie. Jedna prostytutka chciala sciagnac wody od ziemy dla siebie, a miedzy czas widziala jeden pies bardzo pragni. Z jej buty dawala psie wody. Za to, Allah jej wybaczyl. Jescze powiem, nie mamy informacje ze ona nie prosila w tym momencie wybaczenie. Tak, Allah wybaczy kogo chce. Aby wybaczyc, musi byc jakis grzechy nie? Nawet wsrod ludzi, karanie za przestepstwo jest sprawiedliwosc. Jesli Allah chce, ukara czlowieka o ile on wykonal grzechy, a nie wiecej. Wtedy to sprawiedliwosc. A jesli chce, wybaczy. To litosci Allaha. W tym tlumaczeniu wersetu mysle bardzo wazne temat niezauwazane. Tam istnieje ze "Bóg nie miłuje żadnego NIEWIERNEGO grzesznika!" Wybaczenie jest pod jednym warunkiem. Czlowiek musi byc prawidlowa wiare. Allah jak chce, wybaczy wszystkie grzechy. Nawet jesli jest duzo duzo. Ale nie wybaczy niewiernosc. Nie wybaczy szirk czyli oskarzac partnerow Allaha. Najpierw nalezy akceptowac Allah jako jedyny Bog, wyznawac w wszystkich Prorokow (m in Hz. Muhammed (s.a.s.)) tak jak ma byc, czyli wypowiadac kelime-i szahada i zostac naszym bratem & siostra ("Zaswiadczam ze nie ma Boga oprocz Allaha, zaswiadczam ze Muhammed (s.a.s.) jest Jego sluga & poslancem"), wtedy Allah wybaczy wszystkich grzechy czlowieka, nawet wymieni na dobrosci. To jest na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawka: W tej wydarzen o wodzie & pies, chcalem napisac ze nie mamy informacje ze ta kobieta prosila o wybaczenie. Czyli Allah wybaczy rowniez bez prosby wybaczenie, jesli chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie kiedys tez slyszalam o tej opowiesci z psem i prostytutka, ale niestety prawda taka, ze nie wiemy tak naprawde czy jej Bog wybaczyl, po po jej smierci nie bylo nas tam z nia; tak naprawde mozemy tylko gdybac, bo jedynie czego jestesmy pewni, to to, ze jest smierc, a po niej albo potepienie w piekle, albo nagroda w raju; ale nie odpowiedziales nam na pytanie: co czeka muzulmanki po smierci, bo muzulmanow czeka podobno tam iles dziewic; jezli odpowiesz, ze my bedziemy cieszyc sie rajem itp, to uwazam, ze to niesprawiedliwe i w tym momence, nie moge uwierzyc w Islam jako religie "prawdziwa" i jedyna, poniewaz Bog jest sprawiedliwy; tu nie chodzi o to, ze ja chce miec tam 1000 prawiczkow, ale chodzi o sam fakt; przyklad jestem teraz muzulmanka taka sama jak moj maz-tzn zyje wg zasad Koranu, czyli modly, jalmuzna...i po smierci mamy zaszczyt dostac sie do nieba/insch Allah/ i wtedy moj maz dostanie za swe zycie 1000 dziewic, a ja? A no tak, wiem, ze na te 1000 dziewic trzeba sobie zasluzyc, no to powiedzmy, ze jestesmy obydwoje gorliwymi muzulmanami, to tak czy siak ja bede potraktowana niesprawiedliwie; jakies takie naciagane, dokladnie tak jak rodzic czasem mowi do dziecka: kochanie jak dostaniesz piatke do dostaniesz loda; przez ten aspekt tych dziewic czuje, ze Bog w islamie troszczy sie o zycie seksualne w raju- a przeciez nie bedziemy miec zadnych doznan/glodu, pragnienia, seksu/-ale tylko mezczyzn, kobiety potraktowane sa w tej chwili jak jakies nizszego gatunku, a przeciez Koran mowi sam za siebie, ze sa one wobec Boga rowne z mezczyznami; ogolnie wydaje mi sie to troche syfiate, jak jakas orgia, dlatego nie moge pogodzic sie z wizja raju w Islamie, czy mozesz cos wiecej o tym napisac prosze; jakies wersety z Koranu, bo ja nie znam; Nie chodzi o to, ze Bog ukaral Jezusa za grzechy innych ludzi, ale Jezus byl i jest odkupicielem naszych grzechow, poniewaz umilowal nas na ziemi i jako jedyny byl czysty ja lza, zeby otworzyc bramy niebios; Jezus poprzez swoje zycie pokazuje, ze kazde cierpienie w imie dobra, bedzie nagrodzone przez Boga; sam Jezus dawal przyklady, gdy nauczal o Bogu nieraz zostal wygnany lub gardzono nim, za to, ze nauczal o Bogu zostal ukrzyzowany; nie wyparl sie swojej wiary, a mogl, przeciez zaoszczedziloby mu to tylu nieszczesc i bolu, a jednak wiedzial, ze zycie na ziemi jest zyciem tylko chwilowym, tymczasowym, ze prawdziwe zycie jest po smierci, a najlepsze i najprawdziwsze w raju Ten przyklad o zbitym oknie nie za bardzo rozumiem; przeciez kazdy musi poniesc konsekwencje swoich czynow; jesli zbiles szybe, musisz zostac adekwatnie ukarany, ale to tez zalezy od wielu czynnikow, gdy dziecko przyzna sie sasiadce i rodzicom, mysle, ze wystarczy zwykle przepraszam, ewentualnie koszty rodzicow za szybe dla sasiadki i potracenie tego z kieszonkowego, jesli dziecko sie nie przyzna, bedzie klamalo, a i tak dowiemy sie o tym to wiadomym jest, ze zwykle przepraszam juz nie wystarczy i dodjemy do tego np zakaz tv; najwazniejsze aby przyznac sie do czegos i zalowac i tego wlasnie uczy nas Jezus i Bog; gdy zalujemy czegos bardzo mocno, gdy przeprosimy za grzechy, to wtedy Bog jest milosierny i litosciwy i jest nam sklonny wybaczyc; ale to nie zalezy od widzimisie Boga; Bog jest sprawiedliwy i dokladnie nas zna, wie kto zaluje naprawde, a kto zaluje na pokaz. Ostatnio czytalam na bloku muzulmanek, ze muzulmanie jesli trafia do piekla, po odbyciu kary moga zagoscic w niebie, a u nas nie ma tak; kto zawita do piekla pozostanie tam na wieki wiekow; od tego jest czysciec, aby odkupic swoje grzechy; dlatego my CH bardzo sie piekla boimy, bo wiemy, ze z tamtad wyjscia juz nie ma/choc jesli Bog zechce wszystko jest mozliwe/;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drEndorfina
Witam, widzę, że tutaj nadal trwają ożywione dyskusje na tematy religijne. Myśle, że nie warto tak dywagować i rozdzielać wszystkiego na drobne części. Przecież jeśli ktoś silnie wierzy w Boga, obojętnie czy jest to Allach, czy Jezus, czy Jahwe, to i tak będzie tego zaciekle bronił. Może to utopia to co teraz powiem, ale chyba lepiej jest szukać podobieństw, tego co łączy niż różnic. Troche szacunku i tolerancji jedni dla drugich i świat będzie lepszy. A co do związków mieszanych, nie mam nic przeciwko, ale jestem absolutnie pewna, że do tego trzeba dużej dojrzałości emocjonalnej intelektualnej i ogólnie życiowej, no chyba że chodzi tylko o przelotny romans, fascynacje, to już inna sprawa. Pozdrawiam Polską i Turecką( jeśli sie tutaj pojawia:)) częśc forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co a do mnie cos wlasnie dotarlo jak odpisywalam znajomej na meila.. hmm moze sie mysle ale skoro katolicy mowia ze JCh umarl za nasze grzechy to po co pieklo i czysciec skoro i tak jestesmy wszyscy zbawieni???? przeciez jedno drugie tutaj wyklucza albo ja juz nic z tego nie rozumiem.. hmm a i jeszcze jedna kwestia mnie interesuje.. Ch mowia ze Bog jest sprawiedliwy i laskawy, wybacza itd wiec co sie stalo z Judaszem?? Bog mu wybaczyl?? przeciez Bog nie wybacza samobojstwa.. bo o zyciu tylko on jeden moze decydowac.. a z tego co mowi Biblia Judasz zalowal.. jest ktos kto mi to wytlumaczy?? juz nie wspominajac o tym ze Biblia nie jest spojna co do losow Judasza po smierci JCh w Eangelii wg Mateusza i Dziejow Apostolskich pisze ze Judasz sie powiesil wczesniej oddajac pieniadze, natomiast apostol Piotr opowiada tez w Dziejach Apostolskich ze Judasz kupil role za te pieniadze a potem jest zdanie "Pękł na pół i wypłynęły z niego wszystkie wnętrzności".. czyli znowu jakis blad?? drEndorfina widzisz my nie szukamy roznic my staramy sie zrozumiec i znalesc odpowiedz i prawda jest taka ze zadne swojego nie broni gdyby tak bylo ja nie pytalabym o te wszystkie zaprzeczenia w Biblii.. nie chcialabym pokazac jak bardzo Biblia jest inna jak ja przedstawiaja katolicy i kosciol.. czasami lepiej czytac od poczatku.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drEndorfina
do mooniśka : chyba szukasz informacji/odpowiedzi na swoje pytania dotyczacych biblii i katolicyzmu w nieodpowiednim miejscu- tutaj; najlepiej byłoby porozmawiać z kimś kto nie jest laikiem w tej kwestii np. z jakimś teologiem, czy szukać na stronach tym tematom poświęconych, ale najlpeiej to chyba bezpośrednio ze specjalistą w tej dziedzinie i niekoniecznie to musi być katolicki ksiądz, chociaż on powinien znać sie na tym najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I don't now :( DROGĄ DO ZBAWIENIA JEST JEZUS, Który w okazanej miłości Bożej umarł za nas, po to, żeby nas wykupić z grzechu i śmierci. W ten sposób Bóg pokazał człowiekowi, że chce aby wszyscy ludzie byli zbawieni i w tym celu przygotował odkupienie. Ale człowieka do tego zbawienia nie zmusza i nie czyni tego bez jego woli i zgody, nawet więcej Bóg chce żeby człowiek sam chciał być zbawionym i o to zbawienie się starał i szukał drogi do zbawienia. Dlatego wazne jest aby wierzyc/dokladnie tak jak w Islamie/; jesli wierzysz w J.CH i Boga bedziesz zbawiony, ci ktorzy nie uwierzyli... wiecie dziwnie sie czuje piszac o tym zbawieniu i w ogole, zaczelam sie "bac", ze zyje zle, tzn zyje dobrze moim zdaniem, ale chodzi mi o wiare... ciagle pytania, niedowierzania... ja nie chce isc do piekla, wiem to smieszne, co teraz napisalam, mnie tez to troche rozsmieszylo, ale tak jest; wiem ktos napisze, to zebym sobie zyla tak jak Biblia mowi, no ale tu jest problem, ze ja nie wiem tak do konca, czy Biblia to ta Ksiega, czy moze Koran, a moze Tora... przeciez patrzac z boku wierzymy praktycznie w to samo, ale sa roznice, ktore sa bardzo wazne, jak np my wierzymy, ze J.Ch. jest naszym zbawieniem i ze jest synem Bozym... dlatego nie mozna po torche z tego i z tego wierzyc; trzeba sie zdecydowac, bo zostaja w CH trzeba wierzyc mocno w boskosc J.Ch., zostajac muzulmanem/ka trzeba J.Ch. jako syna Bozego odrzucic... dr E. jakie forum czytalas? Jestes pewna, ze nasze? nie ma to jak przeczytac tylko pare wypowiedzi i wnioskowac cos o tolerancji; tak samo jakbys dokladnie czytala, to bys wiedziala, ze my jestesmy w powaznych zwiakach, a nie romanasch... no ale coz A to chyba sie odnosi i do CH i do Islamu: „Pan jest Pasterzem moim; Niczego mi nie braknie”. /pamietam jak bylam mala czesto sobie ta piesn podspiewywalam ;) /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dr.E.: "niekoniecznie to musi być katolicki ksiądz, chociaż on powinien znać sie na tym najlepiej" niestety zmartwie Cie ale ksiadz KK nie jest wyrocznia :) niestety rozmawiajac z ksiedzem, bedzie to raczej wywod na temat KK niz na temat wiary i Biblii; tym bardziej, ze ksieza maja takze nieduza wiedze na temat chociazby Koranu; do odpowiedzi musi mooniska/tak jak i my wszyscy/ dojsc sama, musi wierzyc sercem, a nie tak jak wilu chrzescijan za ksiedzem powtarzac; tutaj mozemy sobie napisac i powiedziec co nam slina na jezyk przyniesie, a jesli myslisz, ze odrazu zmienimy wiare, bo ktos cos napisal, to odp ci, ze wlasnie my nie z takich; nie wiem np co ksiadz chce zdobyc poprzez uczenie malych dzieci wszystkich modlitw na pamiec, a pozniej takie dzieci powtarzaja z pamieci te modlitwy, a tak naprawde nie wiedza o co chodzi; przeciez sam Jezus nie nawolywal malych dzieci, ktore biegaly wokol niego, podczas ewangelii, zeby usiadly i sluchaly a jaka jest roznica miedzy nami, a "stronami tym tematom poswieconym"? Przeciez internet nie jest nieomylny, ja tez moge sobie zalozyc strone internetowa na ten temat, to bedzie mogla Mooniska do mnie na stronke wchodzic i pogadac tak? a teolog, mimo duzej wiedzy na temat religii, nie potrafi rowniez na wiele pytan odpowiedziec; niektore pytania trzeba rozpatrywac za pomoca serca, a nie umyslu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz ja sie wtrace :) moppy napisala super :) w kazdym razie pojdziesz do ksiedza to powie tak jak go uczyli a nie jak jest naprawde.. a na wiekszosc moich pytan nawet oni nie potrafili by odpowiedziec racjonalnie tylko dlatego ze sama wiara nie jest racjonalna.. zreszta ksiadz to tez czlowiek.. drEndorfina wiesz ja nie szukam odp na temat katolicyzmu bo dla mnie katolicyzm stworzyli ludzie i on nie jest od samego Boga.. kazdy ma inne poglady ja szanuje Twoje Ty moje i tyle.. tak jak napisala moppy gdybys poczytala wiedzialabys ze my jestesmy w stalych zwiazkach i rozmowa z inzynierem pomaga nam zrozumiec religie wlasnych mezczyzn i ich wiare.. moppy widzisz 'wykupic z grzechu' skoro nas wykupil to wszyscy jestesmy bez grzechu.. a jesli jestesmy bez grzechu to powinno spotkac nas niebo.. to po co pieklo i czysciec.. zamiast z dnia na dzien miec wiecej odp ja mam coraz wiecej pytan.. jak dla mnie jedno z drugim sie wyklucza a Ty co myslisz? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z jednej strony wszystko wskazuje na to, ze juz jestesmy odkupieni, czyli dostapimy raju, ale z drugiej... moze teraz rozgrywa sie to wszystko pomiedzy czysccem, a niebem ;) tzn ci ktorzy wierza, dostapia kiedys tam/odrazu lub w nieco pozniejszym czasie/ raju, a ci, ktorzy nie uwierzyli, pojda do piekla :O bo z jednej strony biblia pisze: "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne" (J 3:16)" czyli wystarczy uwierzyc w J.Ch. zeby byc zbawionym a z drugiej strony: "Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy /sama/ wiara zdoła go zbawić? Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, a ktoś z was powie im: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta! - a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała - to na co się to przyda? Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą" (Jk 2:14-19) czyli,ze do zbawienia rowniez dobre uczynki sa potrzebne, czyli wychodzi na to, ze jesli wierzysz w J.Ch. i spelniasz dobre uczynki zostaniesz zbawiony, jesli wierzysz tylko w J.Ch. prawdopodobnie zostaniesz zbawiony, ale jesli nie wierzysz w J.Ch, ale jestes dobrym czlowiekiem, to prawdopodobnie NIE zostaniesz zbawiony, a jesli nie wierzysz w J.Ch. i ogolnie nie jestes dobrym czlowiekiem bnie zostaniesz zbawionym... znalazlam cos ciekawego Zbawienie jest z wiary, nie z uczynków Paweł pisze do Efezjan 2:(8) Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; (9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. (10) Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili. Według Pawła, dobre uczynki nie są drogą do zbawienia, ale rezultatem zbawienia. Mamy czynić dobrze nie po to, aby zasłużyć sobie za zbawienie, ale z wdzięczności za zbawienie, które jest z łaski przez wiarę w Jezusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moppy ja tez znalazlam cos ciekawego: List pierwszy Pawła świętego do Tymoteusza: Kapituła 2. 1. Napominam tedy przez wszytkimi rzeczami, aby były czynione prośby, modlitwy, żądania i dziękowania za wszytki ludzie. 2. Za króle i za wszytki przełożone, abyśmy cichy i spokojny żywot wiedli z wszelaką pobożnością i poczciwością. 3. Abowiemci to jest rzecz dobra i przyjemna przed BOGIEM ZBAWICIELEM naszym. 4. Który chce aby wszyscy ludzie byli zbawieni i aby przyszli ku uznaniu prawdy. 5. Boć jeden jest BÓG, jeden też POŚRZEDNIK Boga i ludzi, CZŁOWIEK Krystus Jezus, 6. Który samego siebie wydał zapłatą odkupienia za wszytki. Który jest onym świadectwem naznaczonym czasom swoim. i teraz to ja juz nie rozumiem Bog jest zbawicielem czy Bog wysyla JCh jako zbawiciela.. i skoro wierzymy w boskosc JCh to dlaczego tutaj jest napisane ze on jest czlowiekiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do moppy.czytam Twoje wypwiedzi i nie wiem co mam myslec.z jednej strony jestes mi bliska bo polka w zwiazku z turkiem.mieszkasz w holandii tak jak my,nieakceptowana przez polakow.zainteresowana religia meza.a z drugiej strony nie rozumiem twoich obaw.czego ty tak naprawde chcesz?zamartwiasz sie tym ze twoj maz po smierci dostanie 1000 dziewic a Ty nic.ja Ci powiem ze dla mnie to nie ma znaczenia nawet bardzo bym sie cieszyla jezeli moj maz by tego doswiadczyl bo to oznaczaloby ze rzeczywiscie na to zasluzyl i to jest jego nagroda.chcesz jechac z mezem do Mekki ale tam maja wstep zapewniony tylko muzulmanie kolejny absurd z Twojej strony.Tam nikt nie jezdzi w celach typowo turystycznych.Chcesz miec z mezem dzieci bo one beda owocem waszej milosci ale zastanawiasz sie w jakiej wierze je wychowac.A jest nakazem wychowywac dzieci z takich zwiazkow w wierze ojca.I tutaj kolejne moje pytanie jestes z nim czy przeciwko niemu?jak do tej pory malo z tego wszystkiego rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to, ze kocham mojego meza i akceptuje jego religie, nie oznacza, ze sama musze odrazu przejsc na Islam i ze odrazu mam sie wyzbyc wszystkich obaw; uwazam za glupote, gdy kobiety przechodza na Islam dla meza, bo tak lepiej itp... widzisz nie zrozumialas pytania; nie chodzi o te dziewice, ze ja jestem zazdrosna, czy rowniez chce prawiczkow, tylko o sprawiedliwosc, o to, co dostana prawdziwie wierzace muzulmanki, chodzi o to, chyba nie przeczytalas dokladnie mojej wypowiedzi; bo wnioskujac z Koranu, ze kobieta i mezczyzna sa rowni dla Boga, to czemu pobozny mezczyzna otzryma wiecej zaplaty niz pobozna kobieta, takie bylo pytanie do Mekki moze pojechac kazdy. Gdzie jest napisane, ze moze byc to tylko muzulmanin; ok jedynie co bede musiala byc zakryta, i napisalam, ze chce tam jechac z nim, bo moze zrozumiem wiele rzeczy; nie wiedze tutaj zadnego absurdu; Szukajacie a znajdziecie "Chcesz miec z mezem dzieci bo one beda owocem waszej milosci ale zastanawiasz sie w jakiej wierze je wychowac"rozumiem, ze ty postanowilas juz, ze ze wzgledu na to, ze maz muzulmanin bedziecie wychowywac dzieci w wierze muzulmanskiej; ok; gdzie jest napisane, ze religie Ojca? Nasze dzieci oczywiscie beda uczestnuczyly we wszystkich swietach Islamskich,a le dopoki ja jestem chrzescijanka, beda wiedzialy rowniez o swietach chrzescijanskich; my jestesmy zwiazkiem partnerskim, oczywiscie moj maz bardzo by chcial, zebym byla muzulmanka, ale nigdy nie nalegal , nie napiera i wie jak bardzo wazne jest dla mnie aby moje dzieci wiedzialy, w co wierzy mamusia; nie rozumiem twojego pytania: "jestes z nim czy przeciwko niemu?"- wydaje mi sie, ze na tak glupie pytanie odpowiedzi nie bede udzielala; tylko odpisze ci pytaniem na pytanie: czy bylabym z moim mezem, tyle klotni przezyla, docierala sie, probowala poznac jego religie, kulture, uczestniczyla w jego zyciu kulturowym jak i religijnym, gdybym byla przeciw niemu? Odpowiedz sobie sama i na koniec moze zrozumiesz: od urodzenia jestem chrzescijanka; od kilku lat zastanawiam sie nad wieloma rzeczami zwiazanymi z istnieniem Boga/zaznaczam, ze bylo to juz przed pojawieniem sie w moim zyciu mojego meza/, wiec zadaje sobie wiele pytan, gdy znajde odpowiedz, to nie bede miala juz zadnych; obawy? A kto ich nie ma? Ja mam wiele obaw, chociazby czy CH jest ta religia, ktora powinnismy sie podporzadkowac, a moze jest nia Islam? Moje obawy dotycza rowniez tego, czy aby dobrze zyje, czy bede umiala przekazac moim dzieciom nieograniczona milosc do Boga? Nie wiem czy czytasz wszystko po kolei, ale w kazdym moim poscie znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie; aha i wyjazd do Mekki to nie tylko modly calymi dniami, dowiadujesz sie tam rowniez wielu rzeczy zwiazanych z Islamem, o Bogu...wiec nie wiem dlaczego wydaje ci sie to absurdem, oczywiscie dla mnie nie bedzie to ta sama pielgrzymka jak dla mojego meza, on pojedzie aby wypelnic jeden z filarow swojej wiary, a ja w poszukiwaniu duchowej drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazlam wypowiedz ksiedza, ktory odszedl od KK, ale nie chodzi o to, ze on przeszedl na Islam, tak zaznaczam; po prostu wczesniej byl katolikiem i opowiada o tym dlaczego; sa 2 czesci pierwsza jest ogolnie, a 2 o dlaczego odszedl od KK; jak ktos chce moge przeslac jak sie uda, ale jest dlugie, pierwsza trwa ok 35minut, druga okolo 45minut; jak ktos zainteresowany, to nie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska.m takie pytanko: jestes CH of Muslim? Jesli jestes muslim, to nie zrozumiesz moich obaw, bo ty juz swa droge wybralas, a jesli jestes CH, to tym bardziej nie rozumiem, przeciez bedac CH i majac dzieci jestes zobowiazana do tego aby wychowac dzieci na CH, wiec tez powinnas miec obawy /nie pytam czy jestes ateistka, bo to w gre nie wchodzi/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh jeszcze sie doczepie ;) bo to, ze jestes przeciw mojemu mezowi mnie nurtuje, do tej pory myslalam, ze jestem za nim, bo: -za kazdym razem gdy robie zakupy dokladnie sprawdzam kazdy produkt, czy przypadkiem nie zawiera czegos ze swini/kisiele, nawet chipsy, niektore sa na bazie oleju ze swini/ -sama zapraszam jego rodzine na obiad gdy maja wlasne swieta, w tym roku sama kupilam mojemu bilet na kurban bayrami zeby byl z rodzicami/niestety nie moglismy oboje, maz nie chcial w ogole w takim razie, ale wiem jak mu zalezalo/ -kupilam mu Koran -caly czas namawiam, zeby zaczal Koran czytac i analizowac czy modlic sie 5* -gdy modla sie, specjalnie spuszczam glowe z respektu -jezdze po mieso 60km do miesnego, bo facet jest muslim i zwierzeta zabija w sposob halal, a w supermarkecie nie jest to pewne/a przeciez moglabym nic nie mowic i kupic u zwyklego rzeznika w miescie/ -wczoraj zamowilam przez internet koran po polsku -wzielismy slub islamski itp.itd., czy robilabym to wszystko gdybym byla przeciw niemu? przeciez gdybym chciala moglabym mu kupic np kisiel z dodatkiem zelatyny swinskiej i nawet by sie nie kapnal, tak jak z tym miesem od rzeznika, nigdy by nie poznal, czy to bylo zabite w sposob halal czy nie; dlatego zawsze wydawalo mi sie, ze jestem z nim i go wspieram w jego wyznaniu, ale to nie oznacza, ze mam porzucic moja religie, bo przeciez Bog jest przed moim mezem, tak samo jak ja jestem u niego po Bogu; byc moze kiedys stanie sie tak, ze zostane muslim, nie zarzekam sie, ze tak nie bedzie, narazie nie wiem ktora droga lepsza, wiec podazam ta, ktora czuje na dzien dzisiejszy, ze jest dobra i dlatego moj maz szanuje rowniez moja religie; kto nie ma zadnych watpliwosci lub nigdy ich nie mial, to tak naprawde nigdy glebiej sie nad tym nie zastanawial; np gdy bylam mala, dl amnie oczywistym bylo to, ze CH, a zwlaszcza KK, to jedyna droga prawdy, ale o tym nie myslalam, nie zglebialam, teraz tak i wiem, ze gdy juz wybiore ta droge, bede sie nia przechadzac z madroscia i sercem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
probuje ci to wyslac, ale sie nie da; dam ci stronke, to sobie sciagniesz, jak ja otworzysz musisz zjechcac na sam dol, tam sa świadectwa byłych księdzy a obecnie pastorów wspólnot ewangelicznych na terenie Polski, ja przesluchalam tylko o tym ks.Andrzeju, nie wiem co inne zawieraja, ale jak bede miala czas to tez poslucham; w pewnych momentach przynudza i czuje sie jak na mszy podczas kazania ;) ale da sie przejsc :) http://www.alberto.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×