Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość drEndorfina
A teraz przyznawać sie gdzie poznałyście tych swoich tureckich księciów z bajki:) w Polsce, w Turcji czy gdzie:)? Inżynier Nocny wielki szacunek dla twojej wiedzy na temat twojej religii, nie każdy kto wyznaje daną religie, ma o niej tak ogromną wiedze i tak silne przekonania o jej słuszności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dr.E. w Holandii ;) Inzynierze, wiem, ze to wyglada tak, ze ja cos zawsze neguje, heh, taka juz natura, ale powiem wam w ciekawostce, ze tak samo wygladaja moje rozmowy z siostra/rodzona, nie zakonna ;) /, ale na temat chrzescijanstwa ;) nie wiem, moze ja po prostu chce jak najszybciej wiedziec co i jak :( kazda minute w takim zawieszeniu uwazam, za niedobra :( zamiast wychwalac Boga, sledze i poszukuje :( moze dr.E. ma racje, moze powinnam to na jakis czas zostawic/wiem nie bylo to skierowane tylko do mnie, ale miedzy innymi/, moze gdy sie wycisze i moj umysl sie wyciszy Bog sam zesle rozwiazanie, bo teraz sie tylko nakrecam :O nie chodzi o to, ze ja uwazam, ze Bog w Koranie popelnil bledy czy cos, jako osoba wierzaca w Boga, nie moge takiej mysli dopuscic, wiec albo ta prawdziwa ksiega jest Biblia, albo Koran; chodzilo o to, ze nie rozumiem, dlaczego odrazu nie powstaly wszystkie nakazy i zakazy, przeciez Bog jest przewidywalny i napewno wiedzial,ze muzulmanie beda np przesladowani, dlaczego odrazu nie dal np ze zabijac nie mozna jedynie w obronie wiary... o to mi chodzi jak bede miala cos ciekawego to sie odezwe ;), ale siostre dalej bede meczyc, bo to wyglada tak, ze tu jestem nakrecana na Islam, a przez nia na CH, a uwiezcie mojej siostry nie tak latwo zlamac ;), to jest silna osobowosc i na kazde pytanie znajdzie odpowiedz ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do moppy.w twojej wypowiedzi rzucilo mi sie to ze wlasnie masz tak duzo'' ale'' do wszystkiego co dotyczy islamu.dlatego zapytalam czy jestes przeciwko mezowi.moze zabrzmialo to troche oskarzycielsko.nie jestem erudytka.ale kilka dni potem inzynier powiedzial dokladnie to samo .za duzo negujesz,porownujesz a nie tedy droga.takie moje zdanie.Jeszcze jedna sprawa.mowisz ze chcialabys uczyc dzieci zasad CH i islamu.nie ma takiej opcji.bo wg mnie wpajanie zasad jakielkolwiek religii bez ich praktykowania to nie jest wiara.Swieta Ch sa okreslone stalymi datami a swieta muzulmanskie okresla kalendarz ksiezycowy.moze byc tak ze w jednym miesiacu bedziesz miec i Kurban Bayram i Swieta Wielkanocne.Zaprowadzisz dziecko do kosciola i bedzie sie zegnac znakiem krzyza a za pare dni pojdzie z ojcem do meczetu i bedzie recytowac Allahu Ekber?Juz te dwie sprawy sie wykluczaja.To tak na poczatek .I odpowiedz na twoje pytanie tak jestem muzulmanka i mamy dwoje synow ktorych wychowujemy w wierze islamu.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak juz pisalam duuuuuzo wczesniej, moje dzieci bede uczyc o wierze CH/moj maz o Islamie/ i jak bedzie duuuuze/na tyle duze/, to samo zdecyduje co dla niego lepsze; nie bede od malego wpajala dziecku to czego uczono mnie w szkole, zeby pozniej przezywalo, to co ja teraz! Chce zeby wybralo rozsadnie! A rozsadnie wybierze nie wtedy gdy w wieku 2miesiecy zaniose je do kosciola na chrzest, ale wtedy, gdy bedzie wiedzialo na czym to polega, gdy samo przestudiuje Biblie oraz Koran. KK mowi na swoich wiernych owieczki, a wiesz dlaczego? Bo wszyscy podazaja za ksiedzem slepo, tak jak owce na hali; a ja nie chce tego dla mojego dziecka; a czemu mam mu wpajac tylko Islam skoro na dzien dzisiejszy uwazam, ze to CH jest ta droga. Mam oklamywac dziecko? Siebie? Aha i dodam, zeby nie bylo, ze nie wiem co bedzie za pare lat/pisalam o tym rowniez wczesniej/, byc moze okaze sie, ze Islam bedzie moja religia, nie wykluczam, ale wybiore go jedynie swiadomie, nie dlatego, ze muzulmanem jest moj maz, albo latwiej wychowac dzieci, to nienormalne; Tak jak juz wczesniej rowniez pisalam i o czym piszemy tu na forum wciaz, KK ma bardzo duzo niedociagniec, wiele zmian, dlatego nie moge wyslac mojego dziecka do kosciola zeby np poszlo do spowiedzi, skoro spowiedzi nie ma zawartej w Biblii, albo zeby klekalo przed ksiedzem w czasie przyjecia Komunii, chce zeby uczylo sie z Bibli, nie z ksiedzem/o Islamie nie pisze bo to jest w rekach mojego meza/. Z twojego wywodu wynika, ze musze wybrac w czym wychowac dziecko/najlepiej Islam, zebym nie byla przeciw mojemu mezowi/, ale zauwazcie/tak wszyscy zauwazcie!/, ze Jezus nauczal ludzi dojrzalych i przyjecie Chrztu wiazalo sie z przyjeciem CH, ale rowniez wsrod ludzi dojrzalych; dla mnie najwazniejsze aby takie dziecko wiedzialo,z e jest 1Bog i zycie wieczne, a przeciez nie bede z dwulatkiem rozmawiala na temat dekalogu/tak naprawde nawet 10ciolatek tego nie zrozumie/; dzieci przyjmuja bezgranicznie to, co im rodzice wpajaja; pomysl, gdybysmy od malego byli wychowywani nie w takim systemie religijnym, tylko uczono by nas o 1Bogu i milosci do Niego, czyz nie byloby prosciej? Czy nie byloby mniej nienawisci? Takie dzieci, ktore sa wychowane w bezgranicznej ufnosci do KK po czasie, gdy dowiaduja sie o bledach KK, czesto wybieraja zycie bez Boga; ja chce mojemu dziecku dac szanse na swiadomy wybor, nie chce aby modlil sie do Boga wyuczona na pamiec modlitwa, ktorej znaczenia i tak nie rozumie, ot tak byle odklepac; i tu nie mozna dziwic sie dziecku; przeciez dla dziecka nauka o religii nie kojarzy sie z czyms przyjemnym, z miloscia Boza, ale z mozolna nauka, ktoa nawet my starsi w niektorych momentach pojac nie mozemy; a odpowiedzi dlaczego tak jest dziecko szuka u ksiedza, ktore odp mu bo tak musi byc, taka nasza wiara; moze gdyby dzieciom wpajac bardziej to, jaki Bog jest litosciwy, kochajacy i nieomylny, a nie ze nasza religia i wiara jest ta wlasciwa, a reszta sie myli, zyloby sie wszystkim cakiem inaczej; napisalas "bo wg mnie wpajanie zasad jakielkolwiek religii bez ich praktykowania to nie jest wiara", a czy wiara jest to, ze dzieci nie rozumieja tak naprawde nic, poza tym co im dorosli wmowia, jest dobra wiara? Dla mnie edyna sluszne wyznawanie wiary jet wtedy, gdy wyznajemy ja ze swiadomoscia, a nie tak jak chociazby wielu katolikow/i niestety musze przyznac, ze jak kilka lat temu tez bylam taka owca, chodzilam, co niedziele do kosciola, ale obgadywalam np kolezanki, modlilam sie, ale myslami bylam gdzie indziej, kleczalam przyjmujac komunie swieta, a przeciez tylko Bogu mozna oddawac czesc, ale to nie wina CH, CH uczy inaczej, to wina ludzi!/ jesli to nie tajemnica oczywiscie, to moge zapytac dlaczegp przeszlas na ISlam? Co cie do tego sklonilo? Wczesniej bylas CH? Katoliczka? I kiedy przeszlas na Islam? Tzn wstalas rano i doszlas do wniosku,z e chcesz byc muzulmanka? Czy wczesniej studiowalas Islam i dlatego? Oczywiscie nie musisz odp na pytania. Pytam, bo zmieniajac wiare wcale nie jest tak prosto moim zdaniem, przeciez w koncu trzeba stanac przed lustrem i powiedziec sobie: przez kilkanascie lat moja wiara podazala zla droga; mnie np to bardzo przeraza, no i pytam dlatego bo napisalas: "za duzo negujesz,porownujesz a nie tedy droga"; to ktoredy droga? Czy nie powinnismy zglebiac wiary z kazdej strony, aby pozniej moc byc mocnym w swej wierze i mozna byloby odeprzec kazdy atak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę wszystkie kobietki zainteresowane w wyżej wymienionym temacie o maila na adres: alfatuning99@windowslive.com bardzo chciałabym porozmawiać ale nie ma forfum. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale maila z czym? niektorych osob maile masz na forum/1lub2strony wczesniej/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonika
ale sie tutaj nerwowo zrobilo :( alfatuning99 a ja bym chciala wiedziec o co chodzi?? a meile masz jak napisala moppy mozesz sobie poszukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonika
a ja nie wiem jak ja to zrobilam ze na czarno nie bylam to chyba z wrazenia ze canim zadzwonil hehee :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moonika
zaraz sie zdenerwuje nie wiem dlaczego nie mam mojego stalego nicka :( juz mnie zaczyna denerwowac ta kafe ciagle jakies problemy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam porozmawiać, opisać swoją historie, posłuchać opinii, prosić o rade...moja historia jest dość długa i chciałabym zasięgnąć porady u kobiet które żyją bądź żyły w związku z obywatelami Turcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym porozmawiać prywatnie z osobami które są bąź były w związku z turkami, moja historia jest dość długa, nieco skomplikowana i potrzebuje porady i opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy teraz bede na czarno juz mnie trafia :( m.kaczorowska23@wp.pl jesli bede umiala pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie jestem na czarno a gdzie moje ś ja juz nic z tego nie rozumiem :( alfatuning99 chcesz pisz ja mam duuuzo wolnego czasu :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawie wszyscy turasy, mówie prawie, nie że wszyscy, zdradzają swoje dziewczyny, żony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie pakujcie się w to! Ja naiwna idiotka zakochałam sie w Turku. Dzwonił, mowil, że kocha, slał sms-y. Przez przypadek dowiedzialam się, że takich jak ja on ma na pęczki. Hayrettin Koldas- znacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie pakujcie się w to! Ja naiwna idiotka zakochałam sie w Turku. Dzwonił, mowil, że kocha, slał sms-y. Przez przypadek dowiedzialam się, że takich jak ja on ma na pęczki. Hayrettin Koldas- znacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie pakujcie się w to! Ja naiwna idiotka zakochałam sie w Turku. Dzwonił, mowil, że kocha, slał sms-y. Przez przypadek dowiedzialam się, że takich jak ja on ma na pęczki. Hayrettin Koldas- znacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu cicho/pomijam tych, ktorzy zawsze wiedza lepiej/ dzisiaj na kafe to o turkach troche sypnelo heh http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4165741 http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4092944 http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4310300 znowu ktos kogos poznal przez czata, albo na wakacjach, uslyszal jakies seni seviyorum i jakie masz piekne oczy, nic o nim pewnie wiecej nie wie, nawet nie zna rodziny, jego znajomych, a juz mysli o wielkiej milosci!!! Dzisiaj mam zly dzien, normalnie nie komentuje tych postow, ale dzisiaj tak; Do wszystich dziewczyn: obudzcie sie!!! Zacznijcie myslec glowa, a nie dupa, bo to, ze chlopak wysyla wam smsy to jeszcze o niczym nie swiadczy; i po raz setny powtarzam: jesli chlopak juz po pierwszym spotkaniu/nawet po trzecim/ mowi ci, ze cie kocha itp, to chyba jestescie na tyle inteligentnymi stworzeniami, ze wiecie o co mu chodzi; bo albo macie po nascie lat i to by wszystko tlumaczylo/ja tez jak mialam 15lat, to juz po pierwszej randce myslalam, ze to ten jedyny i ze go kocham/, albo bardzo latwo was zbajerowac, a to juz sie wyczuwa na kilometr, wiec jestescie latwym kaskiem dla podrywaczy; skoro znacie tak wiele historii o Turkach, to po co w ogole ladujecie sie w zwiazki z nimi; i do tej laski powyzej; ojej chlopak cie zrobil w bambuko i bedziesz to roztrzasac na kazdym forum??? Robisz to po kazdym nieudanym zwiazku? Nastepnym razem co napiszesz? Rysiek Kowalski jest taki, a taki znacie go? Bo pisal, ze mnie kocha, a chodzil do lozka z co druga na dyskotece; jak dlugo "bylas"z tym chlopakiem? Poznalas jego znajomych? Rodzine? Gdzie mieszka? Co robi? Czym sie zajmuje? Bo wyjdzie na to, ze poza imieniem i nazwiskiem i moze jednym kolega nic o nim nie wiesz Naprawde dajcie sobie siana; chcialabym napisac, ze Polacy tez tacy sa, ale po co? Przeciez tacy mezczyzni/i nie tylko, kobiety tez sie zdarzaja/sa wszedzie!!! Tylko nie wszedzie, sa takie laski jak w PL, ktore juz po pierwszej randce, lub internetowej randce, poleca na ladne oczy; troszke szacunku do samych siebie, wtedy i z szacunkiem beda odnosic sie do Ciebie, a zamiast opowiadac o tym na forum, to trzeba wyciagnac z tego lekcje i stac sie silniejsza; wszystkich, ktorzy sie oczywiscie obrazili za me slowa odrazu przepraszam, ale mam tak zly dzien/jestem chora, wszystko mnie boli, zimno jak diabli, glowa peka/, ze mnie krew zalewa jak dzisiaj widze takie wpisy pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moppy i dobrze napisalas :) a co do choroby mnie tez cos bralo kilka dni temu ale teraz jest juz lepiej.. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem raz jeszcze O WIERZE SIE NIE UCZY WIARE SIE PRAKTYKUJE.Ja swoja wiare wybralam swiadomie dlatego nie rozumiem skad te prymitywne zarzuty [ze maz muzulmanin ,bo latwiej wychowywac dzieci].Jezeli nie jestes w stanie podejsc bez emocji do tematu to moze odpusc sobie to forum.Ja wcale nie mam zamiaru namawiac cie na zmiane religii i nawet tego nie robie.[nie cytuje na forum Koranu,nie porownuje na korzysc jednej z religii].To o czym pisze to sa moje wlasne i przez nasz zwiazek [taki mieszany]pozbierane doswiadczenia w temacie on turek ja polka.Wcale nie musisz sie zgadzac z tym co pisze tylko po co ta wrogosc i ironia?Jestem w zwiazku z moim mezem juz 10 lat i chyba spokojnie moge powiedziec ze cos wiem na ten temat.Zrobisz i tak co zechcesz to jest twoj wybor a ja nie chce i nie mam zamiaru moimi wypowiedziami wplywac na twoje decyzje.pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybralam swiadomie dlatego nie rozumiem skad te prymitywne zarzuty [ze maz muzulmanin ,bo latwiej wychowywac dzieci; gdzie napisalam, ze to do ciebie? Pisalam ogolnie, ale ocziwiscie, poniewaz mam inne zdanie musisz odebrac to inaczej prawda; a tu moje wypowiedz: "byc moze okaze sie, ze Islam bedzie moja religia, nie wykluczam, ale wybiore go jedynie swiadomie, nie dlatego, ze muzulmanem jest moj maz, albo latwiej wychowac dzieci, to nienormalne" i gdybys sledzila uwaznie topik, a nie zastanawiala sie tylko gdzie i jak wylapac jakies pojedyncze moje zdania, to wiedzialabys o czym pisze; radze wrocic do troche wczesijeszych postow, gdzie pisalysmy o kobietach, ktore przechodza na Islam tylko ze wzgledu na meza/i nie oszukujmy sie, ale wiele takich kobiet jest/, wiec wroc do tego topiku, nastepnie do mojej odpowiedzi i do swojej; a ciebie zapytalam tylko dlaczego przeszlas na Islam/napisalam rowniez ze jesli nie chcesz nie muisz odp/, nie zapytalam czy przeszlas na islam ze wzgledu na meza, wiec prosze cie czytaj uwaznie, apozniej sie goraczkuj; wiec prymitywne to sa twoje odpowiedzi, gdybys naprawde przeczytala ze zrozumienie, to wiedzialabys, ze ja pytalam sie ciebie DLACZEGO, co takiego sie stalo, czy wczesniej bylas CH, czy wczesniej zglebialas Islam, wiec nie widze tu zadnych prymitywnych zarzutow i jeszcze jak mozna praktykowac wiare, skoro sie nic o niej nie wie/i uwaga nie pisze o tobie, bo znowu sobie cos ubzdurasz, ale o sobie/, poza tym nie zaczne np praktykowac Islamu skoro nie jestem pewna czy to nie CH jest jedyna prawda i droga; a nie mozna skakac z kawiatka na kwiatek, moze zaczne praktykowac Islam, wypre sie Jezusa, jako syna Bozego, a po miesiacu dojde do wniosku ze jednak Ch , a ty tak naprawde mi nie napisals w jaki sposob swiadomie doszlas do tego, aby stac sie muzulmanka, ludzie, ktorzy swiadomi sa swojej wiary, potrafia bez problemu podac powody dla ktorych przeszli na Islam wystarczy, ze wejdziesz sobie na blog muzulmanki.pl/jak sie nie myle/ No i widze, ze znalazl sie moderator tematu on Turek ja Polka, no dobrze pani moderator, obiecuje, ze to moj ostatni post, skoro ja swojego zdania miec nie moge, musze sie zgadzac tylko dlatego, ze na dzien dzisiejszy sa tu tylko zwolennicy Islamu??? To gadajcie sobie dalej, beze mnie, zegnam i zycze udanego zycia z Turkiem, moje napewno bedzie udane, a co do wiary to czas pokaze Moppy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze ktos postronny i obiektywny powie mi czy w moim ostatnim poscie bylo cos czym obrazilam moppy?bo ja nie rozumiem.czekam na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do moppy.Twoje wypowiedzi mnie zaskakuja.Ale od poczatku.Ja potrafie sama sobie odpowiedziec dlaczego przeszlam na islam.Bo ja czuje sercem i rozumem ze zasady ,reguly zawarte w Koranie sa niepodwazalne.Zostaly nam ludziom zeslane z mysla o nas samych i dla naszego wspolnego dobra.Wszyscy mamy wolna wole i kazdy moze je interpretowac jak chce.Islam okresla nasze zycie rodzinne.Ucze dzieci szacunku do rodzicow .jest okreslony porzadek przy jedzeniu,przy powitaniu jak maz przyjedzie z pracy.Uczy cierpliwosci i pokory.Moglabym tak wymieniac i jeszcze esej napisac.Naprawde nie potrzebuje szukac na roznych forach{np muzulmanki} odpowiedzi na moje pytania.bo ja wiem co czuje .A czy moje deklaracje sa szczere czy falszywe to wie tylko Allah.To jest moja droga zyciowa.W islamie nikt nikomu nie karze wypierac sie Jezusa bo jest on jednym z prorokow.Jestes HC i chcesz nia zostac i tak wychowywac dzieci ok ja nie mam nic przeciwko temu .Teraz jest adwent czas pokuty .pojednania z Bogiem i ludzmi .A jedyne co mi sie rzuca w oczy to to ze sama ze soba sie nie mozesz pogodzic.I przy okazji jeszcze paru innym sie dostanie bo masz zly dzien.I dalej ta ironia albo kpina w temacie zwolennicy islamu.A czy twoj maz nie jest zwolennikiem islamu.mowiac cos takiego jestes ewidentnie przeciwko Niemu.Powiedz mu co naprade myslisz o zwolennikach islamu nie krepuj sie i nie zapomnij o szczerosci bo to tez jest wpisane w CH .Pochwal sie dzisiaj mezowi moze cie pochwali i bedziesz wiodla dalej udane na pewno udane zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na poczatku pisalam ze jestes mi bliska bo polka .z mezem Turkiem i mieszkasz w Holandii.Teraz musze napisac bylas.Ale to nie twoja wina.To ja jeszcze jestem taka naiwna i latwowierna.I tu potwierdza sie przyslowie ze polak polakowi na obczyznie wilkiem.Ja tez uwazam ten dialog aska- moppy za bezpowrotnie zakonczony.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Moje pytanie kieruję do kobiet chrześcijanek jak również do muzułmanek, bardzo prosiłabym o pomoc. Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego Islam jest taki a nie inny? Naprawdę próbuję zrozumieć religie Islamu, przeglądam Koran ale za żadne skarby nie mogę zrozumieć tej religii, dlaczego Islam traktuje kobietę jak "rzecz", może w nie dosłownym tego słowa znaczeniu Koran co mężczyźni muzułmanie....mam wielu znajomych turków jednych lepszych innych gorszych....ale w 90 % zgadzają się oni ze sobą w kwestii: KOBIETA MA SŁUŻYĆ MĘŻCZYŹNIE....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to co mowia twoi koledzy to kompletna bzdura, wobec Boga jestesmy wszyscy rowni; wielu mezczyzn/przede wszystkim/ uwaza, ze Bog wywyzsza mezczyzna, a Bog przekazal tylko osobne role do spelnienia tu na ziemi; Kobieta, jest matka i zona, ma dbac o cieplo ogniska domowego, nie dlatego, zeby pokazac, ze mezczyzna jest wyzej, ale dlatego, ze kobieta ma za zadanie rodzic dzieci, jest slabsza fizycznie, dlatego to mezczyzna musi sie zajac finansami, to jego zadaniem jest aby utrzymac rodzine/jest on silniejszy fizycznie, lepiej zbudowany, no i nie musi rodzic dzieci co wiaze sie z jakas tam nieczynnoscia zawodowa prawda/; dlatego tez podczas spadku to mezczyzna otrzymuje go wiecej od kobiety; poniewaz to mezczyzna bedzie musial utrzymac rodzine, kobieta dostaje mniej poniewaz jej finansowa ostoje ma zapewnic mezczyzna/maz, ojciec/; ale wobec Boga jestesmy tak samo traktowani, nikt znas nie pojdzie do nieba tylko dlatego, ze jest mezczyzna lub kobieta; a co do sluzenia, to w ogole nie ma racji bytu; czlowiek moze sluzyc tylko Bogu, jesli chodzi im o to, ze mamy byc sluzacymi w domu, to zapewne jeszcze ci twoi znajomi nie wiedza co to rodzina; Bog wyznaczyl dokladnie role nie dlatego, zeby kogos ponizyc, tylko dlatego zeby wypelniala calosc, bo gdyby np kobieta musiala pracowac, a mezczyzna siedziec w domu, to w czasie np pologu, gdy kobieta nie moze pracowac rodzina nie ma za co zyc, zaczynaja sie problemy, w nastepstwie klotnie, a pozniej latwo o rozpad zwiazku; no i zauwaz, ze Bog daje kobiecie duze pole manewru, bo z jednej strony zapewnia jej stabilnosc finansowa, a z drugiej pozwala na prace spadam, bo zaraz znowu mnie zjada, za to co napisalam; a ty moze pisz maile do kogos, bo to zawsze dla ciebie latwiejsze i przyjemnijesze, niz zadawanie tutaj pytan pozdrawiam Tanrı gerçektir. Kim, bu, hatta bilmek bile bunu Tanrı istiyor gerçeği istiyor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×