Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ciekawa kobieta

ILE PŁACĄ NA WYCHOWAWCZYM ?????

Polecane posty

Gość ja pracuje cały czas tylko
miałam przerwę na macierzyńskim. To był koszmar po prostu, a też wcześniej nazywałam to "siedzeniem w domu". Ja w swojej firmie na swoim stanowisku się tyle przez kilka lat nie napracowałam co przez te parę miesięcy w domu przy malutkim dziecku. Koleżanka mi mówiła by wziąć wychowawczy, ale ja nie chciałam wolałam pracować. Ona była na wychowawczym ale nic nie dostawała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pracuje cały czas tylko
młoda mezatka: "Kobiety rodzą dzieci i zostawiają dziecko obcym albo babciom i robią krzywde nic wiecej, Z DZIECKA POTEM NIE MA NIC!!!! " Wypraszam sobie takie bzdury. Moja córka jest pod opieką świetnej opiekunki i nie uważam, że dzieje jej się krzywda. A już na pewni nie będzie z niej żadne nic! Weź ty się zastanów co piszesz, bo poziom masz identyczny jak ta cała martka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
400zł + rodzinne (bo w końcu to dodatek do rodzinnego). Dochód nie może przekraczać 504zł, ale należy pamiętać, że w tym momencie zerują się dochody matki (tj to co wykaże urząd skarbowy nie jest brane pod uwagę przy obliczaniu dochodu, należy jednak wykazać, że całą suma na zaświadczeniu z US "jest przeszłością", tj jeśli była w zeszłym roku inna praca jeszcze oprócz aktualnej to świadectwo pracy na przykład z niej). Nie wszyscy wiedzą, ale dla uprawnionych do korzystania z zasiłku przysługuje "drugie becikowe" do okresu 1 roku (czyli np sytuacja się zmieni po 8 mi-cach od urodzenia to można iść wtedy składać). Co ważne, będąc na wychowawczym z MOPS nie wolno mieć żadnego dochodu, nawet 1 grosza! (dotyczy oczywiście matki) Wiem też, że pracodawcy bywają różni...pilnować zatrudnienia, bo zdarzało się, że kobiety chciały przedłużyć. Szły wtedy po papierek a tu zonk :o Nie wiem jak to się ma do ogólnego prawa, ale MOPS to nie będzie interesować. Od następnego miesiąca od potencjalnego zwolnienia macie nienależnie pobrane świadczenia, tj do zwrotu z ustawowymi odsetkami. Wbrew pozorom wcale nie były to jakieś marginalnie rzadkie przypadki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sie zgadzam
z "ja pracuje cały..." Niektórzy to ze skrajności w skrajność. Siedzisz w domu z dzieckiem - źle, nie siedzisz też niedobrze. Dajcie ludziom żyć jak chcą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka89
hej mamusie... skonczyl mi sie macierzynski w plowiemaja teraz ciagne zalegly urlop potem wychowawczy... i to nie dlatego ze mi sie MARTKO nie chce z domu dupy ruszyc, nie wyobrazam sobie zostawic 6 mniesieczne dziecko z kimkolwiek, druga sprawa karmnie piersia mala od urodzenia i ona nie umnie jesc z butelki, wiec wracajac do pracy NA 14 GODZIN CODZIENNIE dziecko meczylo by sie z babcia i glodowalo! widzisz MARTKO JAKIE TE MATKI TO NIEROBY... PIORA, GOTUJA, DZIECI BAWIA, A CZASU SIE WYSRAC CZASEM NIE MAJA! wic sie zastanow co piszesz laleczko bo widac zycia to ty jeszcze nie poznalas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati85slonko
kurde ja do pracy wrocilam jak moja mala miala 4 miesiace od poczatku chcialam na wychowawczy isc ale nie byla nas stac na to:( i teraz tez nie bo maz dopiero teraz zaczal prace a za 1000 zl nie da sie oplacici mieszkania ,kupic maluchowi .... a nie ma co gadac jest jeszcze jakies rozwiazanie zeby byc z dzieckiem ??? moze podsuniecie mi jakis pomysl bo juz naprawde plakac mi sie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati85slonko
i nie chodzi o to ze nie chce mi sie pracowac tylko o to ze chce byc z moja myszka jak zaczyna stawiac pierwsze kroki ...mnie juz to omija jak wracam do domu to babcia mowi zobacz jak twoje dziecko zaczyna samo chodzic a ja w ryk ze tego nie widze to jest niesprawiedliwe co mi po takim wychowawczym za 400 zl jesli to nawet na czynsz nie starczy a gdzie rteszta ??? dziewczyny pomozcie:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martka-rzucam na ciebie Klątwę
Urodzisz pięcioraczki, a przynajmniej - bliźniaki.. i będziesz musiała zapier****c do roboty.. :) A wracając po 18ej zastaniesz w domu chlew z całego Dnia do ogarnięcia..:) dzieci do wykąpania, brudy w koszu do prania, podłogę do mycia.. :P :P :P ..Powooodzeeeniaaaa.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati nie łam się..
Załóż preferowane teraz mały punkt przedszkolny; albo: żłobek... :) Z dotacją unijną.. Rozpisz topik na ten temat: ludzie stąd Ci pomogą, poradzą.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oprócz wychowawczego można
starać sie o rodzinne - gdy dochód na osobę nie jest wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodzinne
no super rodzinne to strasznie dużo pieniędzy normalnie aż 48zł na jedna paczkę pieluch starczy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W takiej sytuacji każdy grosz
sie liczy; nawet ta łaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwwwwwwwwwwwwww
a jak to jest z tym wychowawczym platnym? ja zarabiam 1350 zl na reke,muj narzeczony (mieszkamy razem) prawnie nic niezarabia bo pracuje na budowie na czarno, czy należy mi sie platne wychowawcze jak niejesteśmy małżenstwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PoliczDochód na1osobę w rodzin
wg PIT u i sprawdź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To jesteś Samotna Matka
i w tej kategorii się szukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati85slonko
ajjj chce mi sie ryczec!!! wrocilam z pracy o godz.18 i oczywiscie pranie sprzatanie gotowanie pobawilam sie z mala i o 20 poszla spac :( jest mi zle ze nie moge z nia byc ...jednak te chwile juz nie wroca kiedy ona jest malutka .... mysle tez czy nie przejsc na pol etatu lub 3/4 kurcze naprawde niewiem co mam robic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×