Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hemoroidka

czy hemoroidy moga zniknąć same???? HELP!!!

Polecane posty

Gość hemoroidka
pojawily sie u mnie po porodzie,czyli dosc niedawno. Boli mnie....:( A najbardziej to chyba boli swiadomosc, ze je mam! To oktopne.... Nie dam sie teraz dotknąć swojemu męzowi.... Czy jest jakis prosty sposob, zeby je usunąć, albo czy one mogą po prostu same sie wchłonąć? Znacie takie przypadki? Jak mam sie w związku z nimi "zachowywac"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gesundka
Masz iść do lekarza i je usunąć. Nie leczone moga prowadzić do raka a wtedy to dopiero będzie ci głupio przed mężem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hemoroidka
poważnie? moga same zniknąć? a po jakim czasie? Jezu, kobieto, dodalas mi skrzydel! Teraz chyba samą swoją wiarą i nadzieją je zlikwiduję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taaaaaaaaaaaaaaaaa
Taaaa, znikają, chyba jakaś nieduoczona jesteś. Hemoroidy się nie wchłaniają i jesli nawet "wciągnie" ci sie ta wizaca skóra przy odbycie to i tak pozostaną w środku pupy grudki z krwiąa te są jeszcze gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same znikna
nie sluchaj bzdur, tylko zapytaj polozna albo ginekologa, to Ci powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słuchaj
Mam 9 letnią córkę. Po porodzie pojawiły się u mnie hemoroidy. Mam je do tej pory. Nooo chyba że jeszcze nie minęły te 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justalala
zacznij moze od łagodzacych dolegliwosc czopkow i masci ,ktore dostaniesz w aptece bez recepty w przypadku braku poprawy poradz sie lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaaaaa
mnie w takiej sytuacji pomogła akupresura ucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słuchaj
JAK??? A powiem Ci że właśnie tak samo jak TY. Tez chciałam wierzyć w optymistyczne teorie niedouczonych specjalistek od wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radze Tobie iśc do lekarza nawet ogólnego ,po co się męczyć? .Ja po porodzie dostałam takich że ledwo co siedizałam,mało tego krwawiłam posżłam do ogólnego wypisał mi czopki HERMORECTEL one są na recepte kosztują ok 8 zł ,ból przeszeedł po 2 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia24.00
nie przejmuj sie,ja tez mialam hemoroidy,ale przed porodem.Nie moglam nawet siedziec-taki ból,nawet na jednym półdupku.Kupilam w aptece maść i smarowałam tak czesto jak sie dało.W koncu pomogło.Gol minął,ale śliwki zostały.😭Po porodzie zniknęły same.A moja położna powiedziała mi ,że jak jeszcze raz wyjdą to przy smarowaniu maścią trzeba je wcisnąć do środka.Spróbuj.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi hemoroidy wyskoczyly okolo 25 tygodnia ciazy, dostalam na nie czopki, nie pomogly w czasie porodu polozna stwierdzila ze je \"zasuszy\" po porodzie nadal \"cos\" wystajacego wyczowalam, jednak nie minely 2 tygodnie a \"to\" zniknelo!!!! :) jestem bardzo zadowolona :) moja kolezanka tez miala hemoroidy w czasie ciazy, leczyla sie i nic nie pomoglo, ma je do dzis -rok po porodzie, popytajcie sie swoich poloznych one napewno maja sprawdzone sposoby pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jonnawien
Typowe objawy choroby hemoroidalnej to świąd, pieczenie i sączenie, pozostawianie śladów stolca, jasnoczerwone ślady krwi na stolcu i papierze toaletowym lub bieliźnie, a także uczucie niekompletnego wypróżnienia. Najczęściej występuje kilka objawów łącznie, które dla pacjenta są bardzo nieprzyjemne i mogą znacznie obniżyć komfort życia osoby dotkniętej tą chorobą. Nie wiadomo dokładnie, ile osób cierpi na opisane dolegliwości. Przypuszcza się, że co trzecia osoba po 30 roku życia sporadycznie lub często cierpi na hemoroidy. Wiadomo jednak, że znaczna część osób starszych dotknięta jest tą dolegliwością. Przyczyną krwawienia, bólu, świądu w okolicy odbytu nie zawsze muszą być hemoroidy: skóra wokół ujścia odbytnicy jest bardzo wrażliwa. Łatwo dochodzi tam do podrażnień, skaleczeń lub zapalenia. W ten sposób może dojść np. do powstania szczeliny odbytu. Pod pojęciem tym rozumiemy głębokie pęknięcie lub owrzodzenie śluzówki odbytnicy, w którym w miarę upływu czasu może dojść do zapalenia. Szczelina może powodować ostry ból oraz często nieznaczne krwawienie. W okolicy odbytu dochodzi często także do powstania egzemy okołoodbytniczej (zapalna choroba skóry w okolicy odbytu) oraz łagodnych guzkowatych płatków skóry. Przy częstym występowaniu i utrzymywaniu się dolegliwości w okolicy odbytu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Za tymi objawami mogą kryć się także poważne schorzenia, co jednak zdarza się stosunkowo rzadko. Tylko badanie lekarskie może wykluczyć takie podejrzenie. tag ze nie masz sie czym przejmowac i niech nikt nie opowaiada tu glupoty od tego sie raka nie dostaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurdee
Ey pomocy.! mam 14 lat nazywam się Malwina i chyba mam hemoroidy boję się bardzo , bardzo powiedzieć o tym rodzicom i raczej nie powiem. Niech ktoś mi poradzi co mam teraz zrobić. To dopiero początek tego wszystkiego bo zauważyłam to jakieś 5 dni temu. Błagam niech mi ktoś powie co mam zrobić bo nie powiem o tym rodzicom. Czy to możliwe.? Płakać mi się chce bo się dużo naczytałam . POMOCY .!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oo kurde
hemoroidy moga wyskoczyc same . Czesto sie zdarza jak siedzisz na czyms zimnym np betonie . Poza tym mozesz tez dziedziczyc , tzn jezeli ktorys z rodzicow ma tendencje do hemoroidow to ty tez je mozesz miec . Hemoroidy nie musza wyskoczyc tylko po porodzie , w czasie ciazy czy po jakiejs ingerencji . Moga sie pojawic z innych powodow tez. Najlepszym lekiem jest miod pszczeli . kup sobie prawdziwy miod ( nie sztuczny ) , moze byc najmniejszy sloiczek ( wystarczy) i smaruj to miejsce, po umyciu , a takze po skorzystaniu z toalety, oczywiscie skora musi byc umyta. Szybko po tej kuracji znikna . Miod jest najlepszym i najszybszym lekarstwem na hemoroidy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurdee do oo kurde
Naprawdę. ? Booże dziękuję Pani/Panu napewno się zastosuję. Racja siedzę często na betonie gdyż jeżdżę na rolkach i gdy przeskakuję studzienki to zdarza mi się upaść bd tego unikała. ALe naprawdę pomoże mi ten miód.? Proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oo kurde
tak , na pewno pomoga. Ja dostalam po porodzie , kupilam masc ktora nic nie pomagala oprocz zmniejszenia pieczenia .Po masci w ogole sie nie zmniejszaly , ani nie znikaly . Szukalam informacji na ten temat i znalazlam , ze wlasnie miod najskuteczniejszy. Kupilam i w zasadzie po dwoch dniach zmniejszyly mi sie o polowe. W ciagu dwoch tygodni zniknely . A wyobraz sobie ,ze po porodzie wyskakuja ogromne . I Czytalam wiele na ten temat i wiem ,ze czasami ludzie lecza sie miesiacami . Mi miod pomogl, w dwa tygodnie bylam wyleczona . Jezeli pozniej , po jakims czasie bedziesz czula ze cos odnawia od tego siedzenia na betonie ( najlepiej unikaj , bo mozesz tez zlapac od tego pecherz ) to sobie po prostu posmaruj . Wystarczy dwa razy dzienie , lub takze po wyjsciu z toalety jesli sa duze , ale zawsze sie wczesniej umyj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurdee do oo kurde
A mam umuć miejsce gdzie mam hemoroidy czymś specjalnym .? Bo nie mam nic takiego . Może być to zwykła woda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oo kurde
ja nie wciskalam tylko smarowalam je , one same sie kurczyly i to bardzo szybko , az sie calkowicie wchlonely . Nie musisz sie myc czyms specjalnym. Wystarczy woda , mydlo. Mozesz stosowac 2 x dziennie , lub 3 x dziennie jezeli chcesz zrby bylo szybciej , a mozesz tez po prostu 1 x dziennie np po kapieli . Chodzi o to ,zyby przemyc tamto miejsce . Natomiast dobrze jest tez w trakcie leczenia psmarowac po korzystaniu z toalety ;-)( wiesz o co chodzi ) , po uprzednim umyciu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurdee do oo kurde
Oczywiście, że chcę się ich pozbyć jak najszybciej. :) Bardzo ich nie lubię. Bd stosowała miód często. . Naprawdę boję powiedzieć się o tym babci gdyż mama jest daleko ,a z tatą mam kontakt ale co jakiś czas. Tacie napewno nie powiem. A Pani bardzo dziękuję . Te hemoroidy to jakaś masakra nie wiem po co to komu . Zaraz się umyję i posmaruję to miodem. Dziękuję raz jeszcze. A proszę Pani a trzeba jakoś specjalnie je myć. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oo kurde
nie trzeba ich jakos specjalnie myc , po prostu sie tam umuc zeby hemoroidy byly czyste przed nalozeniem miodu . Stosuj az znikna , jak juz ich nie bedzie to nie musisz sie smarowac . Chyba zeby nawrocily to znow smaruj . Innym powodem hemoroidow moze byc tez zla dieta i zaparcia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurdee do oo kurde
A wie Pani może jaką dietę powinnam stosować. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oo kurde
pewnie lekkostrawna. A masz zaparcia ? Poczytaj na internecie o diecie przy zaparciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurdee do oo kurde
Nie nie mam zaparać. A może mi Pani zdradzić cóż to za dieta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oo kurde
taka , ktora nie jest ciezkostrawna i nie ma sie problemow z trawieniem . Ja nie stosuje , moge jesc wszystkie potrawy wiec nie mam takich problemow .Musisz poszukac info w google,. A na hemoroidy zastosuj miod , powinien pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do oo kurde
nie ma za co . Trzymaj sie i glowa do gory :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja po porodzie
na drugi dzień dostałam ale dali mi w szpitalu jakąś maść i przeszło mi po 4 dniach. Możesz wybierz się do apteki i napewno coś Ci polecą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oborniczanka
ja mam juz 2 raz hemorojdy w czasie ciaży i raz je wyleczylam mascia na hemorojdy POSTERISAN ja placilam za nia 39.5zł.. ona mi pomogla po 3 dniach smarowania rano i wieczorem ... teraz mi wyszly znowu i je lecze.. i schodza... wiec nie sluchajcie ze mozna od tego dostac raka... kobieta w ciązy ma problemy z hemorojdami bo cialo jest obciażone... i gdyby byly one szkodliwe to by lekarz ginekolog o tym powiedzial... a tak nie jest.,,,:) wiec dziewczyny spokojnie..:P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×