Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo-Anne

Oh Canada - czyli Polki w Kanadzie

Polecane posty

Hej laski!! Chcialabym sie dowiedziec od was jak wyglada sytuacja w Kanadzie. Chce wyjechac z chlopakiem do kraju liscia klonowego, ale wczesniej musimy zbadac grunt. Ile kasy przygotowac, jak z praca jest na miejscu, mieszkaniem. Mialam poradzic sie kuzyna ale stracilam z nim kontakt :/ pozostaje forum i inne stwory internetowe. Wczesniej pracowalismy w uk. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RIBBA
Podnosze zeby mozna bylo sobie normalnie porozmawiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość up mm
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liiiiiiliiiiiii
moj maz napalil sie strasznie na canade bo chca zniesc wizy ale ja nie wiem czy to dobry pomysl dwa lata mieszkamy w uk i nie narzekam a on chce zaczynac wszystko od nowa bo jest przekonany ze tam bedzie nam lepiej bo domy tansze itp.ja mam watpliwosci jednak funt stoji wysoko niz dol.canadyjski wiec jak moze byc lepiej slyszalam juz rozne opowiesci ze jak tam pojedziemy to juz nie wrocimy bo tam jest dobrze ale na czeste wizyty w polsce to mozemy zapomniec.chce mu wybic ten pomysl z glowy zniechecic go troche bo watpie zeby tam byly az takie kokosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i wizy do kanady zniesione
dla polaków,hurrra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOj dziadek miał w Kanadzie brata( w czasie wojny tam emigrował) niestety nie było wtedy z nim tak kontaktu jedynie listowny. Wiem tylko ze się ożenił i miał dzieci, po kilku latach zmarł a my szukamy jakiegokolwiek kontaktu z ta rodziną... Mieszkali w Manitobie, czy ktos może ma kontakt do jakiegos \"czerwonego krzyza\" lub cos w tym stylu w kanadzie? bardzo bym chciala poznac i odszukac kiedys jego rodzine :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedroneczka79
mieszkam w canada od6 lat ciesze sie ze zniesli wizy ale jestem wiecej niz pewna ze za to wstwia cos innego bedzie wiecej kontroli kto wie moze i lapanek dlatego ze wciza wiele osob zostaje w canada po wygasnieciu wizy w przyrodzie nic nie ginie a szczegolnie tutaj.iillililii chcesz przyleciec tutaj zbadaj dobrze grunt musisz miec troche kasy miejsce zeby sie zatrzymac pamietaj ze urzenik na lotnisku ma pelne prawo cie o to zapytac ile masz kasy gdzie sie zatrzymac np bedzie chcial numer tel osoby u ktorej sie zatrzymasz i jesli mu sie cos nie spodoba to moze cie cofnac zpowrotem do samolotu i te kontrole na pewno beda drobiazgowe jak powiedzialam wczesniej w przyrodzie nic nie ginie mysle ze juz niedlugo uslyszymy o polakach cofnietych zpowrotem do samolotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedroneczka79
iiillillliii jeszcze raz domy tutaj wcale nie sa tanie zalezy gdzie mieszkasz ale mimo wszystko GTA (toronto i okolice )jest cholernie drognie srednie jakosci dom to wydatek ok 300tys dolarow +tax.mozecie przyjechac tutaj na program skilled workers troche to potrwa ale to w tym momencie jest najlepsza droga nie warto przylatywac na turystyczna i zostawac bo pozniej jest ciezko zalapac sie na jakis program zostaje malzenstwo z tubylcem ale ty jestes mezatka.ogolnie w canada zyje sie ok .Nie jest tak rozowo jak sie moze innym wydaje kwestia przyzwyczajenia praca dom praca dom i wierz mi ze tak jest zapomnij o wychodzeniu do barow na tyg bo jutro wszyscy ida do pracy co innego na weeked impreza w clubach zaczyna sie ok 11pm a konczy ok 2am tez bylam w szoku dj mowi last call wszyscy biara ostatniego drinka albo piwo wypijaja i jada do domu 2 godz koniec imprezy. Ceny zwynosci poszly bardzo do gory paliwo tez moze innym sie wydaje ze 1dolar i 5 centow to malo ale na te warunki tutaj to jest cholernir duzo zeby zrobic zakupy w sobote wyjdzie ci ze przejechalas ok 100km ja tak mam co tydzien np polski sklep inny sklep gdzies tam jeszcze i wszystkie sa na innych koncach miasta.Do pracy przewaznie tez dojezdzasz ja np mam ok 100 w jedna strone inni maja wiecej albo mniej zalezy.pol dnia spedzasz w traffic.ale sie rozpisalam mam nadzieje ze te informacje pomoga ci w podjeciu decyzji o zamieszkaniu tutaj nie zniechecam was ale chce wam pokazac to druga strone bo mimo wszystko jest mi tutaj dobrze moge nawet ten traffic przezyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frytusia
oh jak super ,ze jest taki topik,ja tez mieszkam w Kanadzie w Mississauga,jestem tutaj od sierpnia 2007 wiec stosunkowo krotko,oprzyjechalam tu za mezem,bardzo tesknie za Polska,ale tak naprawde dopiero poznaje Kanade i zycie tutaj,moze Wy dziewczyny opiwiecie jak to bylo z Wami na poczatku ?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Ja właśnie wybieram się do Kanady za miesiąc, Mississauga - tam będziemy mieszkać :) Narazie nie znam tam nikogo i troche mnie to wszystko przeraża.. :( Pozdrawiam Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puerh
Jestes dopiero 6 lat w "canada" i nie potrafisz napisac w kanadzie i korki zamiast traffic? Powiedz jeszcze na jakim street mieszkasz i jak ci sie uklada w work:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A podatki
a jak jest z podatkami od nieruchomosci czy sa wysokie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w Toronto od 10 lat ( ja nie moge sama uwierzyc ze juz tak dlugo). Nie jest tak rozowo jakby sie wielu moglo wydawac. Z praca jest coraz ciezej, chyba ze skonczy sie tutaj studia ( tak jak ja) i wtedy jest duuuzo latwiej znalesc dobrze platna prace. Miszkania i koszty utrzymania sa wysokie. Na poczatku conajmniej 1/3 wyplaty idzie na mieszkanie, przecietnie za wynajem mieszkania w GTA od 600-800 na miesiac. Do tego jedzenie, paliwo, czy tramwaj, duzo czasu sie spedza na dojazdach. Mi osobiscie dobrze sie ulozylo w Kanadzie zycie, nie wyjechalabym spowrotem do Polski nigdy. Piszcie jak chcecie wiedziec wiecej czy nawiazac kontakt/przyjazn. Jestem mama 2 letniej dziewczynki, chetnie poznam i wyjde na kawe z innymi mamami z okolicy! Pozdrawiam Kinga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miloscbezgranic
Czesc dziewczyny :) Chetnie poznam polki w zwiazkach z obcokrajowcami mieszkajace w Toronto i okolicach ,sama jestem w zwiazku mieszanym :)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telemorellleee
Kinga, a czy zasady przyznawania wizy sa mniej wiecej takie same jak do Stanow? Czyli zeby sie wykazac tym ze masz prace,lub jestes na studiach,lub masz cos co cie trzyma w danym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NATALUIA127
Witam! Ja i moj narzeczony rowniez zastanawiamy sie nad zyciem w Kanadzie .Oboje jestesmy mlodzi.Chcialabym wiedziec jakie sa realia.Czy jest tak jak w polsce,ze w przecietnej pracy ( a teraz niema wyboru jesli chodzi o prace,jest straszne bezrobocie)zarabia sie najnizsza krajowa,niemozna wziac nadgodzi i dotego nikt niedostaje umowy o prace.Nawet gdyby sie chcialo wziac jakis kredyt nieda rady tutaj.Niestety pracujac oboje,zarabiamy ledwo na zycie,nie mam mowy o kupowaniu sprzetow czy ciuchow,tylko oplaty i jedzenie.Czasem wyjscie na piwko. CZy w kanadzie nawet za najnizsza krajowa trzeba liczyc sie z kazdym groszem jak tutaj,czy raczej zarobki pozwalaja na nieco spokojniejsze zycie bez zmartwienia,ze niewystarczy do konca miesiaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ! mam pytanie do osob ktore juz jakis czas mieszkaja w Kanadzie i moze orientuja sie bardziej. chodzi o prowincje alberta. czy jesli oczekuje sie po slubie w Kanadzie na PR to jesli w tym czasie zajdzie sie w ciaze i w momencie porodu nie jest sie jeszcze stalym rezydentem [ale proces o przyznanie rezydentury jest w trakcie) to co z kosztami porodu ?? czy koszty porodu moga byc pokryte z ubezpieczenia medycznego meza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość być może przyszła Kanadyjka
A czy Polki mieszkające w Polsce, ale chcące wyjechać na stałe do tego pięknego kraju mogą się przyłączyć do dyskusji? Myślę, że dowiem się wielu przydatnych rzeczy na temat życia w Kanadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość być może przyszła Kanadyjka
Chciałabym wyjechać jakś tak w marcu/kwietniu 2013 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z ciekawosci spytam jak to jest wlasnie z wizami?? Mieszkam w UK i staralam sie kiedys o wize do stanow,ale oczywiscie nie dostalam :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daleko od Polski
pytala tutaj dziewczyna jak jest z kosztami za porod nie majac jeszcze przyznanego statusu mieszkanca. Mysle ze najlepszym i najbardziej wiarygodnym zrodlem bedzie po prostu zadzwonienie do firmy ktora ubezpiecza meza i zadanie tego wlasnie pytania. Rozumiem ze nie masz jeszcze Alberta Health Card. Po prostu zadzwon Ty, maz lub ktos z bliskich znajomych to nie bedziesz sie denerwowac o ta sprawe. Co do wiz wjazdowych to nie wiem czy pytacie o wize turystyczna czy np. wize pracownicza? jesli chodzi o turystyczna to mozna wystapic do ambasady kanadyjskiej o przyznanie takowej lub mozna po prostu liczyc na to ze nie bedzie zadnych klopotow na granicy. Bo wlasciwie to celnik na granicy(pierwszy kanadyjski port lotniczy w ktorym ladujesz) pozwala albo nie pozwala Ci wjechac na terytorium Kanady. To jest wlasnie tzw. wiza. Maksymalna dlugosc pobytu ma wizie turystycznej to 6-miesiecy. Pozniej rowniez mozna sie starac o jej przedluzenie(oczywiscie tym razem platne) conajmniej 30 dni przed ukonczeniem tych 6-miesiecy, podajac uzasadniony powod. Jesli chodzi i wizy pracownicze to zasada jest taka ze najpierw trzeba znalezc pracodawce i wlasciwie to dzieki temu mozesz miec przyznana takowa wize. Dlugosc jej zalezy od pracodawcy. Zazwyczaj jest to rok lub dwa, ale czasem tez jest krotszy czas- zalezy w czym dana firma sie specjalizuje. Sa firmy ktore szczyt swojej dzialalnosci, najwieksze zapotrzebowanie maja w okresie-wiosna-jesien, a trzeba pamietac ze np. pewne prowincje jak np. Alberta maja dosc dluga zime-mrozna, sniezna, zimna wiec automatycznie pewne firmy potrzebuja pracownikow np, na okres ok7 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez przyszla kanadyjka :)
hej, ja tez wyjezdzam do Kanady wkrotce- konkretnie Montreal :) Od ok 2 lat jestem w zwiazku z Kandyjczykiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha ja
witam, KingaMMM ma racje bez kanadyjskiego dyplomu karieru tutaj sie nie zrobi...Ja jestem w Kanadzie od 8 lat i mylsalam ze niewiadomo jaka prace znajde z moim dyplomem mgr z Polski...niestety wszyscy chca zobaczyc cos kanadyjskiego -dyplom z tutejszego ogolniaka ma pewnie wieksza wage niz moja magisterka :( wiec popieram zdobycie kanadyskiego wyksztlacenia-nawet jakiegos dyplomu-napewno sie przyda...Ja bylam w collegue wieczorowo-poswiecialm 2 lata ale bylo warto. Teraz na nowo zaczelam nauke chociaz z dziecmi i praca to ciezko znalesc czas..;) A skad jestescie z Polski? Ja warminsko-mazurkie-Olsztyn! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha ja
witam, KingaMMM ma racje bez kanadyjskiego dyplomu karieru tutaj sie nie zrobi...Ja jestem w Kanadzie od 8 lat i mylsalam ze niewiadomo jaka prace znajde z moim dyplomem mgr z Polski...niestety wszyscy chca zobaczyc cos kanadyjskiego -dyplom z tutejszego ogolniaka ma pewnie wieksza wage niz moja magisterka :( wiec popieram zdobycie kanadyskiego wyksztlacenia-nawet jakiegos dyplomu-napewno sie przyda...Ja bylam w collegue wieczorowo-poswiecialm 2 lata ale bylo warto. Teraz na nowo zaczelam nauke chociaz z dziecmi i praca to ciezko znalesc czas..;) A skad jestescie z Polski? Ja warminsko-mazurkie-Olsztyn! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedno stwierdze na poczatek strasznie tu drogo !!!!!!!!!!!!!!!! Zycie w Stanach jest DUZO , DUZO tansze. Pozdrowienia dla Gosi i Kingi ( moich nowych sasiadek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kanada czy naprawde taka super
naprawde Wam sie tam dziewczyny podoba ??? wszedzie tam daleko nastepne miasto : 100 km dalej, do Polski daleko nie wyskoczy sie na dlugi weekend w odwiedziny, zima mrozna i czesto dluga nie ma tam wcale zabytkow czy starych budynkow ktore stanowia atrakcje turyst. bo wiadomo mlody kraj w porownaniu chocby do Polski podatek doliczany przy zaplacie za towar chyba jedynie trzymaja Was tam dobre zarobki aa i przyroda taka piekna i naturalna , czyste jeziora, rzeki i lasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mackenzi
Jestem w kanadzie dopiero 3miesiace ale szczeze mowiac jest mi tu lepiej niz w polsce pod wzgledem pracy I placy , co fakt brakuje tu porzadnych ludzi bo tu kazdy goni tylko za $ fakt trzeba pracowac ale bezprzesadyzmu , brakuje tez polskich dziewczyn chetnie bym jakies poznal , ale ciezko miec czas na to aby gdzies sie wybrac I trafic na polskie dziewczyny .elo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigi89
Czesc dziewczyny, Ja jestem w Kanadzie od roku, nawet mi się tutaj podoba, mieszkam z chłopakiem kanadyjczykiem tylko brakuje mi polskich znajomych, koleżanek. A jak u was? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z usej
Po co do canady kiedy w USA jest duzo lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 2546
czesc gigi89, a w jakim miescie mieszkasz? Ja tez szukam polskich kolezanek, jestem tu "swieza", bo mieszkam w Toronto od lata 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×