Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ELF

Migrena po raz pierwszy

Polecane posty

Wczoraj napadl mnie okropny bol głowy, poniewz mialam wczesniej problemy z zatokami myslalam ze to znowu to. Ale tym razem bol byl silniejszy, towarzyszyly mu mdlosci, oslabieniei sennosc. Przeczylalam kilka stron w Internecie na temat migreny i przypuszczam ze to niestety to :-( To trwa juz drugi dzien i dzis bylo duzo gorzej niz wczoraj. Leki przeciwbolowe nie pomagaja, przeciwmigrenowe troche, ale tez nie zupelnie. Mam to po raz pierwszy i mam nadzieje nie miecc nigdy wiecej, to byl najgorszy dzien jaki przezylam Prosze o rady jak z tym zyc, jak sobie pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iia.
wizyta u lekarza on dobiera odpowiednie leki, przewaznie z kuracja hormonalna, moja mama zaczela cierpierpiec na migrene po urodzeniu pierwszego dziecka po rewolucji hormonalnej zwiazanej wlasnie z ciaza. Boje sie ze to bedzie dziedziczne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margeuritte
Mam migreny odkad mam regularnie okres. Moja mama tez ma, wiec to moze byc dziedziczne chociaz moja siostra ich nie ma. Powiem wprost da sie z tym zyc tylko trzeba uwazac. Mojej mamie lekarz przepisywal jakis leki ale na migreny nie ma lekarstwa i kuracje hormonalne tez nic nie daja, no chyba jak pisze wyzej ze to zaczelo sie po jakiejs radykalnej zmianie. Co radze. Obserowac siebie. Zapisz sobie kiedy bolala Cie glowa i w jakiej okloicznosci np po calym dniu na sloncu, po pobycie w sklepie z perfuamai, po gotowaniu itd. Ja mam 23 lata i od mniej wiecej 8 czyli tak jak mam regularni okres mam regularnie migreny, mam je na 3 dni przed okresem. Tzn nie mam bo wiem kiedy moge ja miec :) i jak mnie glowa zaczyna bolec cos biore.Nie mozesz ignorowac minimalnego bolu glowy chyba ze bedziesz umiala rozpoznac ze to nie migrenea.Te bole sa dosc charakterystyczne one powoduja lekkie otepienie, no i jak bol jest minimalny najlepiej wziac tabletke od razu bo kiedy glowa zacznie bolec ostro to juz zaden lek ci ne pomoze, wtedy najlepiej pojsc spac , zgasic swiatlo i w spokoju lezec. Migrena jest bolem glowy ktory moze trwac jak sama widzisz kilka dni,zasypiasz i budzisz sie a glowa boli.No i nie ma na to rady musisz wczesniej temu zapobiec. Ja ze swojego doswiadczenia wiem ze do migren przyczyniaja sie ostre zapachy, np perfum, z kuchni, przebywanie w tlocznym miejscy w smierdzacym autobusie i z tego co ja zaobserwowalam najpier robi mi sie nie dobrze od zapachu , zapach mi sie nie poodba i to powoduje dalej migrene. No i po kazdej stresujacej sytuacji wtedy radze pojsc na spacer i czyms sie zajac, mysli , zrelaksowac sie.. mnie czesto boli p egzamiach. I wazne zebys zmieniala leki ibuprom, apap .. niby to to samo ale organzim sie przywyczaja. Nie zaczynaj od najsilnieszych ja najpierw bralam apap, teraz juz na mnei nie dziala, teraz biore ibuprom a najlepszy jest nurofen forte. No i chyba tyle. Nie przyejmuj sie , jak ja mawiam błekitna krew i na to nie ma rady :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×