Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość kalena
ja ze swojej strony tez zycze ci powodzenia i radze zebys zaraz po przyjezdzie z dziecmi skladala papiery na mieszkanie bo tu przepisy mozna przeskoczyc to zalezy ile mieszkan socjalnych jest w miescie a na poczatku to watpie czy was bedzie stac na wynajem calego domu bo agencja stawia wysokie warunki oni wymagaja referencji na ktore czeba jakis czas popracowac chyba ze predzej od jakiegos ciapatego ale mysmy sie przejechali ale na to tez trzeba duzo kasy tak ze jak tylko maz bedzie pracowal bedzie ciezko polepszy sie wasza sytuacja kiedy przydziela wam zasilki ale jak piszesz liczysz na pomoc innych osob i dobrze bo pewnie sie wam taka pomoc przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalena
a ja chce sie podzielic nowina moja corcia wkrotce wraca do domu tego dowiem sie we wtorek nie ukrywam ze sie troche boje bo ona jest taka malutka ma 1800 wczesniej rodzilam dzieci ktore wazyly ponad 4 kg a po drugie przeraza mnie ta wymiana tego woreczka boje sie ze zrobie cos nie tak to jest kawalek surowega mieska na brzuszku z ktorego wychodzi wszystko co powinno sie znalesc w pampersie boje sie chociaz pielegniarki uznaly ze sobie poradze bo one mnie szkola w tym kierunku dzisiaj ma 70 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika_3
kalena, dziękuję za wsparcie :) czytałam twoją historię i myslę ze jesteś wspaniałą mamusią i napewno sobie ze wszystkim poradzisz, trzeba mieć dużo siły by się nie poddać w takiej sytuacji! życzę dużo zdrowia twojej maleńkiej kruszynce, a Tobie wytrwałości wierzę w to że będziesz dzielna :) pozdrawiam, Dominika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalena
co tutaj tak cicho ja w koncu mam cos do napisania moja mala jest w domu mam moze duzo pracy przy niej ale w tej chwili to nie wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wszystkim🌼 Zastanawiam sie nad jedna rzecza: Planujemy wyjechac do Polski na 2 miesiace a moj mąż na miesiac!!!Moze sie orienrujecie jak jest z benefitami wtedy??slyszalam ze jest jakich okres czasu ktorego nie wolno przekroczyc wyjezdzajac z Anglii(majac benefity np. WTC i CHTC i CHB)zeby ich nie zabrali lub zeby nie trzeba bylo zwracac??{zamyslony] wiecie cos na ten temat??jesli tak to prosze o POMOC!!! Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulus... wiem, ze w CHB trzeba zgłaszać jak dziecko opuszcza UK na dłużej niż 12 tygodni, z pozostalymi benefitami chyba jest podobnie, przecież nie wyjezdzacie na stałe tylko na urlop. A Twój mąż bedzie miał przez ten miesiąc urlop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppupppppuuup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest
Hej hej, Sluchajcie czy przy liczeniu benefitow licza sie zarobki polskie? Bo maz moj pracuje tutaj rok, ja pracowalam w Polsce. I teraz sie zastanwiam co bedzie brane pod uwage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystie panie moj chlopak pracuje tutaj legalnie na kontrakcie od roku i zarabia 23,059Ł rocznie. Natomiast ja przylecialam do niego pare miesiecy temu i nie pracowalam w ogole.Teraz jestem w 34 tyg ciazy i chcialabym sie dowiedziec o jakie benefity moge sie starac albo moj chlopak... mam nadzieje ze ktoras z was mi pomoze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Następne śmieszne
tak to że pracowałaś w polsce to ci sie liczy :D chyba na głowe upadłaś, a może zasiłek dla bezrobotnych chcesz dostać? A ta pode mną następna, ledwo przyjechała już zasiana i co mi sie należy? A gówno wielkie ci sie należy. Tyle ci powiem. Co tutaj tupac nózką będziesz, bo ci sie nalezy, bos w ciązy? W ciąze to kazda zajśc potrafi, a przepracować w tym kraju troche to już nie? :P tylko zdzierać. A potem faktycznie ci co potrabują to nie dostają, albo podatki znowu podniosą, no bo skąś na te hordy beneficjentów sie musi znaleźć. Co Polske już obłupiliście z zasiłków, że teraz nawet inwalidom sie zabiera ich renty, to teraz następne państwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze mozesz o child benefit jak sie dziecko urodzi ... niewiem czy o maternity ground bo chyba trzeba miec jakies inne zasilki ale nie orientuje sie dokladnie... musi miec ustalony Home Office i NIN mozesz isc do GP i nalezy Ci sie opieka poloznej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey...do tej pory pracowalam okolo 18 godzin tyg pobierajac WTC i CTC na dziecko.obecnie nie pracuje...czy jesli zglosze w IR to zawiesza mi obydwa benyfity?? w poniedzialek ide zarejestrowac sie do JOBCENTRE...czy pobierajac Job Seeker Allowance bedzie mi przyslugiwal nadal CTC??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek dzieki za odpowiedz.Moj chlopak ma NIN i HM ale ja nie(NIN bede musiala sobie zalatwic) Mam jeszcze jedno pytanko,dostalam wczoraj list ze szpitala,ze najprawdopodobniej bede musiala zaplacic za porod i ewentualne leczenia poniewaz nie mam zadnych papierow.Czy jest taka mozliwosc zebym placila???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem na pewno
tutaj opieka dla ludzi z uni jest darmowa , skoro twoj facet placi da nazwisko dziecko nie widze powodu dla ktorego bys miala placic tutaj jak sie mieszka razem to w ich systemi prawnym jestes jego zona , 95%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inez mysle ze jak sie zarejestrujesz u lekarza i bedziesz wtedy pod opieka swojego chlopaka jego ubezpieczenia ... mój maz tez tylko jako jedyny pracuje ja zajmuje sie mala i tez jestem w ciazy ale nic nie slyszalam bym musiala placic za poród... jestem w 12 tygodniu wiec jeszcze troche ale mysle ze nie bedziesz placic... co do NINu to mysle ze mozesz go uzyskac gdy bedziecie skladali o tax credit i wtedy Cie wysla na rozmowe ja tak wlasnie mam a poza tym mam wszystkie recepty bezplatne i dostalam taka karte z NHS na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem juz zarejstrowana u lekarza i mam swoja polozna ale ona nic nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest
Sluchajcie to jak to jest z przeliczenie tego dochodu a propos mojego poprzedniego pytania, licza sie polskie zarobki czy nie? A do zlosliwca powie tylko tyle, ze nie mam zamiaru dostawac zadnego zasilku dla bezrobotnych, chce pracowac dla tego kraju, wplywac na jego stan gospodarki, a przez to korzystac normalnie z przywilejow tutaj i nie widze w tym nic zlego. I tyle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzciedff
Czy jezeli jestem rozwodka bez alimentow z polski i chce sie starac o Child Tax Credit Working Tax Credit a mieszkam z kims musze zaznaczyc te opcje , czy moge napisac ze jestem samotna matka bo to prawda , moj partner tez chce sie starac o Working Tax Credit bo ma tygodniowo 200 na reke a do tego dochodza alimenty do polski jak myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle ze jestes
wyludzaczka i kombinatorka........niezle..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasami lepiej siedziec cicho jesli ktos nie umie sie wypowiadac lub probuje komus dokuczyc. dziewczeta przeciez kazda z nas jest w obcym kraju musimy sie trzymac razem zamiast rozdzielac i klocic sie. ludzie pomagajmy sobie nawzajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Forest
Te komentarze jakos na mnie nie dzialaja heheh;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anakna kochanie nie kombinuj tutaj coraz bardziej sprawdzaja czy rzeczywiscie ktos jest samotny podaj ze jestescie rodzina ... jak Ci przyznaja a dojda to musisz wszytko oddac... wiec chyba sie nie oplaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz mnie wkurza
to gadanie,ze ludzie tu wyludzają zasiłki. Czy politycy nie wyłudzają od ubogich podatków,o zgroza i to ile mają z nich korzyści. Moj facet zarabia z podatkiem zarabia 310 tygodniowo,a do ręki bierze 242. Oprócztego co miesiąc płaci podatek za mieszkanie 100 funtów councilu. To nie jest zdzierstwo? Za wszystko im trzeba zapłacić i nikt się nie przyczepia.Za to , że wjechało się w pewną strefę Londynu,choć się również płaci opłaty drogowe......... Tylko wszyscy potrafia najeżdzać na biedne matki,które chcą zapewnić godziwe życie swoim pociechom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie ta pomoc w uk
dzisiaj wykonalam pare telefonow i okazuje sie ze rodzina z dwojka dzieci moze otrzymac Child Tax Credit i Working Tax Credit ,child benefit jak maja kasy na tydzien 270 funtow nic wiecej im sie nie nalezy zadnych dodatkow cudow nie ma . natomiast samotna matka wszystkie..... oczywiscie taka ktora mieszka sama z dziecmi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz mnie wkurza
masz racje,to jest niesprawiedliwe,gdyz dochodzi kolejna głowa do wyzywienia,dziecka nie ma z kim zostawić a nic rodzinie sie nie nalezy. Tylko sie rozwodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka sobie ta pomoc w uk - a co ty na zasilkach chcesz leciec?? te dodatki ktore sie naleza i tak sa wystarczajace mozesz \\tez skladac o housing benefit , nie lubie gdy ktos od poczatku wystepuje z postawy roszczeniowej ....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ......biedne matki....
No bez przesady..zrobic sobie dzieciaka to latwo,a potem rozwiesc sie bo okazalo sie NAGLE ze sie chlop nie nadaje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×