Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość Basiunieczka
czec ja sie chcialam dowiedziec na temat jakis pieniedzy w zwiazku z urodzeniem dziecka. Nathana urodzilam 28.pazdziernika tutaj w anglii. do tej npory otrzymalam sure star maternity grant przed urodzeniem Nathana jeszcze ale chce wiedziec czy jeszcze cos daja matkom za urodzenie dziecka oprocz tego no i oprocZ CHB I CHTC bo to wiem. No i jak jest z tymi pampersami i mlekiem dla dziecka. Mozna ie starac o darmowe i jak to zrobic? dzieki bardzo z gory za odpowedz a w zamian sluze rada w sprawie zdobycia mieszkania ktore zeby dotac wcale nie trzeba przepracowac roku w anglii wiem bo dostalismy z mezem takie miezkanie po 4 miesiacach czekania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
do basiunieczka napisz mi co jest potrzebne aby dostac mieszkanie socjalne bo ja juz czekam pol roku i cisza a mieszkam w canterbury kolo dover.zlorzylam ten wniosek o mieszkanie i po jakims czassie odpisali mi ze mam doniesc rezydenture ale ja bylam w trakcie zalatwiania jej i im juz donioslam ale nadal cisza.jakie trzeba spelniac wymagania aby dostac takie mieszkanie socjalne napisz mi jakie ty zanosilas im papiery ubiegajac sie o to mieszkanie dzieki z gury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiunieczka
ja musialam oprocz wniosku dolaczyc zawiadczenie o ciazy, HO mojego meza bo sama nie mam potwierdzenie adresu pod ktorym miezkalam swoje i meza i wypowiedzenie od wlasciciela. Wszystko tak wygladalo: miezkalismy w domu pelnym ludzi wszyscy dostali wypowiedzenia bo wlasciciel mial remontowac dom. My nie dostalimy wypowiedzenia bo wprowadzilismy sie jak juz wszyscy je mieli i wlasciciel z nami zadnej umowy nie podpisywal mielismy sie wyprowadzic tak jak reszta ( w ciagu 3 m-cy na tyle bylo wypowiedzenie). A ze nie mielismy dokad a moj maz nie mial jeszcze HO przedluzalismy i tak sprawa trafila do sadu. Nie pozlismy, dostalismy tylko zawiadomienie ze mamy sie wyprowadzic (nie wazne ze bylam w ciazy i nie wlasciciel nie dal nam wypowiedzenia - miezkalismy tam nielegalnie- bez umowy). Zanioslam to do councilu w miedzyczasie przyzedl HO mojego meza zanioslam na drugi dzien i tego samego dnia mialalm rozmowe i przeniesli nas najpierw do motelu a po 4 tyg do hotelu dla rodzin oczekujacych na mieszkanie. Tam mieszkalismy okolo 2 miesiecy az znalazlo sie dla nas odpowiednie mieszkanie. Takze dziecko urodzilam juz gdymielismy swoje mieszkanie urzadzone i gotowe. Moja rada: zalatw sobie wypowiedzenie od wlasciciela tam gdzie teraz mieszkasz a jesli jestes w ciazy lub maz juz dziecko to jestes na mocnej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam mleko za darmo ale tylko dlatego ze moja mala ma problemy wczesniej kupowalismy w sklepie teraz to za kazdym razem kiedy wychodzi ze szpitala to z innym mlekiem o pampersach za darmo nie slyszalam za to bardzo duzo wydajemy na paliwo [dziennie przejezdzam 70 mil ]i parkingi i jest mi z tego powodu niestety bardzo ciezko na szczescie dzieci to rozumieja i nie maja specjalnych wymagan skromne obiadki i kanapki takie jak w polsce a slodycze pod kluczem zeby podzielic tak ze teraz przypomnialy mi sie polskie czasy ale nie moge narzekac tu i tak w tej sytacji jakiej sie znajduje mamy co jesc w Polsce wiadomo jak by bylo moj syn mi chorowal czesto na oskrzela tylko i nieraz pozyczalam na lekarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywnie nastawiona1
hehehe kazdy mysli, ze tu taki raj,a my spimy na funtach. Nie wiem po co ludzie takie ploty wypuszczają.Za urodzenie dziecka,czyli na wyprawkę dostaje sie 500 funtów.Moj facet zarabia 257 funtów tygodniowo,wczesniej 240 i zasilkówmamy:housing benefit 100 f na miesiac,wtc&ctc 60 tygodniowo oraz child enefit 70 miesiecznie. Teraz po tej podwyzsze zarobkow nie bedziemy dostawac tych dodatków.Z tego trzeba oplacic mieszkanie 525funtow,council 99f,woda44f,prad40f,gaz z ogrzewaniem,az boje sie pomyslec ile przyjdzie(pewnie ze 200,300f na kwartal-skoro bez ogrzewania bylo 100f).oprocz tego internet i telefon 130 na kwartal.Pieluchy,owoce,mleczko,ubranka-to duzo kosztuje-musimy korzystac z karty kredytowej.Wiec nie wiem czy tu taki raj.Mamy tylko nadzieje,ze dostaniemy to mieszkanie,bo wcale niejest tak idealnie. Najgorsze jest to,ze ludzie w Polscemysla,ze tu taki raj. Matkamojego faceta wciaznęka go o pieniadze i niemoze uwierzyc,ze tu nie raj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyspiarka7bfgf
dokldnie tak jak piszesz jest latwiej niz w plsce ale tez ciezko!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonka
jestem w anglii od m-ca. maz pracuje ja nie. jestem w ciazy(3 tydz.) czy przysluguje mi jakikolwiek zasilek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O pieniadzach napisala:znajoma urodzila pol roku temu i chwalila sie ze przed porodem dostala kupe kasy , ze mogla sobie meble i cala wyprawke kupic nastepnie po porodzie nastepna czesc , to kupila sobie auto a co miesiac dostaje tez duzo no i ze za pampersy nie musi placic wogole czy to prawda ? Musze Ci powiedziec,ze to bylo tylko chwalenie sie i to z duza dawka fantazji.Fantastka z tej twojej kolezanki.Zgadzam sie takze z tym co pisze \"Pozytywnie nastawiona 1\"ze ludziska mowia ze tylko tu raj i spimy na funtach.Ja rowniez nie wiem po co takie brednie opowiadac znajomym chyba tylko po to by wzbudzic zazdrosc.Niestety tu tak uroczo nie ma,a co nie ktore panie bredza.Owszem latwiej sie tu zyje niz w Polsce ale trzeba spelniac pewne kryteria dochodowe no i cos wczesniej zrobic/popracowac/ dla tego kraju.Jesli sadzicie,ze jest to kraj w ktorym tylko przyjechac i urodzic - to blad.Wszystko tutaj kosztuje i jak kolezanka wczesniej pisala to sa realne koszta utrzymania domu i dziecka.Niespotkalam sie ze gdzies mozna otrzymac pieluchy za darmo-chyba ze kolezanka korzysta z jakiejs fundacji dobroczynnej.Ale to juz chyba nie godne by korzystac z benefitow i jeszcze gdzies prosic.Takze nie sluchajcie panie ze tu taki raj,na wszystko trzeba zapracowac i nic nie dostaniesz ani nie pomieszkasz za darmo. Bonka:proponuje zadbac najpierw o ubezpiecznie abys mogla korzystac z lekarza a w przyszlosci ze szpitala.To podstawa.Niestety nic ci sie nienalezy teraz,nie pracowalas wczesniej.Moze teraz warto sie gdzies zaczepic do pracy zalatwilabys sobie ubezpieczenie -pomysl.Poza tym to wczesna ciaza nic jeszcze nie widac i smialo mozna jeszcze lekko popracowac.Po jakims czasie mozliwe beda swiadczenia dla ciebie,a tak dopiero jak urodzisz.Pomysl moze warto jeszcze popracowac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyznaje wcale nie tak latwo zycie jest drogie wysokie podatki mieszkania i oplaty jesli sie mieszka osobno my mieszkamy sami tzn ja partner i 5 naszych dzieci i sami musimy zadbac zeby starczylo na wszystko nie tak jak przewaznie w domu mieszka 8 ludzi i kazdy sie doklada ale co to za zycie brud smrod imprezy i oczywiscie klotnie bo ludzie dopiero sie poznawaja i roznie to jest tylko czasami zdarza sie ze przy takiej zbieraninie w jednym domu moga sie zgodzic ale czesto slyszalam w jakich paskudnych warunkach mieszkaja bez pralki stara smierdzaca lodowka i jednym slowem syf tylko ze ja tu mam dzieci i chce im stworzyc normalne warunki a to kosztuje i czasami sie zastanawiam czy rzeczywiscie taniej niz w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tisza
witam.pierwszy raz jestem tutaj i troche przestudiowalam te strony jeszcze nie wyjechalam do Anglii ale mam wyjechac w styczniu.Przeraza mnie narazie ta wizja ale tak sie dziwnie potoczylo moje zycie.jestem w ciazy i chcialabym urodzic przy moim mezczyznie a on nie chce wracac do polski,wiec nie pozostaje mi nic innego jak pojechac do niego.zdaje sobie sprawe ze nie bedzie nam latwo .z tego co poczytalam na tych stronach to z jednej wyplaty bedzie nam bardzo ciezko.i choc w polsce mam dobra prace to nie chce dluzej byc bez niego.nie naleze do kobiet z duzymi wymaganiami wiec moze jakos da sie przezyc.wkoncu jestescie na to najlepszym dowodem.poniewaz mam juz dzieci 10 i 15 lat chcialabym sie dowiedziec jak wygladaja oplaty za szkole bo slyszalam ze od 16 roku zycia szkola jest platna.boje sie ze nie bedzie mnie stac by poslac syna dalej.wiec prosze was o informacje na ten temat. Mam jeszcze jedno pytanie z innej beczki a chodzi mi konkretnie o ceny mieszkan ,domow za ile wynajmujecie i w jakiej miejscowosci bo dom ktory obecnie zajmuje moj mezczyzna jest dla nas samych za drogi bo to 840 funtow za wynajecie+oplaty+podatek.wiec cala jego wyplata szla by na dom a za co zyc?na razie mieszkaja tam w 3 lub w 4 wiec spoko ale jak ja dojade nie wyobrazam sobie zycia w jednym pokoiku z 3 dzieci.chcialabym zebysmy mogli wmiare normalnie zyc,wiec chcialabym wynajac cos tanszego jesli to wogule mozliwe.a on mi mowi ze nie ma taniej a czym blizej londynu to jeszcze drozej .nie chce mi sie w to wierzyc wiec chcialabym dowiedziec sie od was jak ksztaltuja sie ceny .oczekuje na informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak naprawde
tisza uwierz ceny mieszkan sa koszmarne.my z oplatami palcimy 800 miesiecznie za dwie sypialnie , salon kuchnie i lazienke godzine drogi od londynu. w londynie palcilismy tyle za pokoj z kuchnia i prysznicem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam proszę o pomoc może ktoś coś takiego przerabiał. niedługo wyjeżdzam do legalnej pracy do UK, w kraju zostaje żona i 1.5 roczna córa, czy jest jakaś szansa, że bedziemy dostawać jakiś zasiłek z któregoś kraju (PL,UK) żona jest zatrudniona ale na czas określony a w tym momencie jest na wychowawczym. Słyszałem że dla pracujących legalnie w Niemczech przysługuje 150ojro na dziecko. Jeśli ktoś ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat to proszę o info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z eewulą, kaleną i pozytywnie nastawioną co do kosztów życia tutaj i dodatków. Niektórzy niestety sporo przesadzają tylko po to, żeby wzbudzic zazdrośc. Moim zdaniem jest łatwiej niż w Polsce, ale z jedną pensją niestety bez rewelacji. tisza i tak naprawdę... z tymi cenami mieszkan znow nie przesadzajcie, owszem w duzych miastach, szczegolnie w londynie i w poblizu ceny sa wysokie (w Warszawie też jest drozej niz np. w Rzeszowie), ale w mniejszych miastach czy miasteczkach nie ma takiej tragedii. My placimy za 3 sypialnie, salon, kuchnia, łazienka i ubikacja, duzy ogród 475f+79f council tax, to chyba nie tak tragicznie. tisza... tutaj mozesz sprawdzic ceny mieszkan w Waszej okolicy, nie wiem gdzie bedziecie mieszkac: http://www.rightmove.co.uk/ Pozdrawiam:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akim... mozesz postarac sie w UK o Child Benefit, to odpowiednik naszego polskiego rodzinnego, pod warunkiem, ze zona ani Ty nie pobieracie żadnych zasiłków w Polsce. Jest tego 70f miesiecznie. Aby dostac inne zona musi byc w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Trudi za szybką odpowiedź zobaczymy jak to będzie. BTW żeby się starać o takie coś muszę wziąść ze sobą tylko akt urodzenia prztłumaczony czy coś jeszcze.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tisza
dzieki TRUDI za informacje zaraz zajrze sobie na stronke.mam nadzieje ze znajde ceny zblizone do tej co ty placisz .mam nadzieje ze sie nie zalamie.i jeszcze raz dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akim, tisza nmzc:). Akim... aktu urodzenia dziecka nie musisz tłumaczyc, natomiast nie wiem czy jakies inne dokumenty sa potrzebne w przypadku kiedy matka i dziecko jest w Polsce. Ja byłam w UK kiedy się to to staralismy wiec nie potrzebowałam żadnych innych dokumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tisza
no coz przejrzalam ceny mieszkan i niestety nie sa pocieszajace w tym rejonie ale zdarzaja sie taniej niz 800 ale niestety nie spadaja ponizej 700 (droga dzielnica)TRUDI jesli moge zapytac (tak z ciekawosci) w jakim miescie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak naprawde
trudi ja nie przesadzam z cenami .ja tu mieszkam i wiem ile place, mieszkalam w londynie i tez wiem ile placilam, wiec nie przesadzam tylko pisze jakie sa realia, a ze to ceny sa mocno przesadzone to wlasnie "urok" londynu i okolic. ale jednoczesnie wiecej zarabiamy , czyli na jedno wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkam w Northampton w centrum mam 3 sypialnie i pokoj dzienny place 550 plus okolo 100 tax czyli nie duzo plus jeszcze inne oplaty tv internet parking i inne zawsze mozna poszukac czegos tanszego czasami zdaza sie okazja bo my tak wlasnie znalezlismy na uboczu jest taniej ale ja wole centrum oczywiscie sa duzo drozsze mieszkania i nie koniecznie o wyzszym standardzie niz nasze poprostu trzeba troche poszukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak naprawdę... ale ja Ci wierzę, naprawdę:). Chodzi mi tylko o to, ze jest wiele miejsc w Anglii gdzie mieszkania sa dużo tańsze niż w Londynie czy też w poblizu Londynu:). kalena... ja mieszkam niedaleko, w Corby:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak naprawde
Kalena a swoja droga dlaczego Oni wam nie dali jeszcze mieszkania panstwowego.komu jak komu ale raczej Wam sie nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalena rzeczywiscie.W waszej sytuacji mieszkanie komunalne nie bedzie problematyczne.Powinniscie sie starac i nie sadze byscie dlugo na nie czekali.Wasza sytuacja finansowa napewno by sie duzo zmienila i napewno otrzymalibyscie duzo wieksze lokum,bo spora z was gromadka.Nie mysleliscie jeszcze o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mememe
mememe o problemy,ktore zaczynaja sie napietrzac w zwiazku z brakiem mieszkan socjalnych.taki wlasnie reportaz ogladalam dzisiaj w GMTV.tylko pogratulowac!a wy dalej chcecie doic to panstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
czesc wam pisze do was bo nuryuje mnie jedno pytanie odnosnie child benefitu mieszkam w anglii od 2 lat z mezem i 2 dzieci do tej pory otrzymywalam child benefit na dzieci co 4 tygodnie ostatni dostalam 4 wrzesnia a teraz jest juz 17 pazdziernik i jeszcze mi nie wplynol na konto jak dzwonilam do nich to nie chca mi udzielic zadnej informacji bo ten zasilek jest na meza a on jest w pracy w tych godzinach czy nie wiecie czemu wstrzymali mi to rodzinne moze mial ktos taki przypadek.przez 2 lata bylo ok a teraz nie mam pojecia czemu nie zaplacili mi tego rodzinnego.Jesli ktos moze cos wie na ten temat to prosze o porade dzieki z gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlatego ze
zabytkowa jak twoje dzieci skonczyly 16 lat to musisz im wyslac zaswiadczenie ze dalej sie ucza .... czyli 40 godz tyg siedza w szkole , mnie tez zablokowali rodzinne wiec im te zaswiadczenie wyslalam mimo ze mam dzieci 7 i 9 , zaswiadczenie zalatwisz w szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyspa swiata
ukukplanet to prawda tez dzisiaj czytalam artykul na stronie BBC. Jestem w Anglii i nie wyobrazam sobie starac sie o jakies obskurne mieszkanie socjalne, po pierwsze byloby mi wstyd, po drugie to nie moj kraj i wystarczy, ze dostalam od nich dobra prace i nie mam zamiaru nacigac tego kraju! Mieszkania socjalne powinny byc dla Brytyjczykow! Pracuje razem z mezem i stac nas na wynajem. Po co ktos tu przyjezdza! Jestem Polka i nie mam zamiaru czytac o sobie takich artykolow i przynoscic wstydu Polsce. Wybaczcie w pisza o emigrantach ze wschodniej europy ale wiadomo, ze chodzi glownie o polakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
dzieki za odpowiedz ale oni mi nic nie przyslali zebym im cos odeslac ja tez mam dzieci 6 i 10 lat a tobie przyslali ze im wyslalas ze dzieci sie ucza 40 godzin moje tez chodza do szkoly tutaj i sie tyle ucza godzin ale to chyba oni powinni mi przyslac jakas informacje czy mam sama im to wyslac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprostowanie
Wcale tu nie chodzi by przynosic wstyd Polsce.Kiedy mowimy o mieszkaniach socjalnych to nie dlatego by cos wyciagnac od tego panstwa tylko ze co niektorzy chca tu pozostac:zyc i mieszkac.A to chyba nic zlego.Nie wszyscy sa w takiej sytuacji ze posiadaja na tyle gotowki by kupic.Sa w rodzinach dzieci dla ktorych rodzice staraja sie zapewnic zycie inne niz w Polsce.Szokujacy jest fakt(wg wyspa swiata.mememe)ze rodziny polskie przynosza jedynie wstyd gdyz staraja sie o mieszkania.To nie my przynosimy wstyd Polsce tylko Polska nam,ze zmusila do wyjazdu 3 mln polakow.Z tego polowa nie zamierza wogole wracac.Chce sie tu osiedlic i zyc wsrod anglikow. Wszyscy tu pracujemy.I jesli sa wsrod nas kobiety,ktore zajmuja sie domem to one tez odwalaja spora robote dla swoich dzieci wsperajac je w szkolach,uczac tolerancji czy w chorobie.A jednak juz one chca tu pozostac i nie chca wracac do kraju,ktory bardzo dobrze jeszcze pamietaja.Piszesz ze jestes Polka.Wiec dlaczego nie budujesz swojego kraju,wolnych miejsc pracy jest wiele,dlaczego nie wracasz by pokazac przede wszystkim sobie ze jestes Polka i twoje miejsce jest w Polsce? Pytasz sie po co tu ludzie przyjezdzaja? Nie wiesz?a po co ty przyjechalas? Jestescie z mezem samotni bez dzieci jak wynika z twego postu wiec nic nie wiesz jak sobie radzic musza zwlaszcza wielodzietne rodziny.Osobiscie podziwiam takie rodziny i uwazam ze im pomoc sie nalezy.Mieli w sobie bardzo duzo odwagi przyjezdzajac tutaj i zaczynajac wszystko od poczatku.I te mieszkanie powinno im byc dane. A jesli chodzi o ta nasza Polske to nie ma tu byc z czego dumnym.Pozostaje tylko zal,ze nic i nikt nie potrafi zrobic porzadku w tym naszym kraju.Wiec jesli jestes dalej dumna z tego kraju to nie wstydz sie rodakow ze chca zyc godnie bo w Polsce nie mozna bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×