Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

andyola jak dobrze zrozumiałam to suma, którą tam uzyskałam jest na cztery miesiące od bierzącego miesiąca do kwietnia a czy orjętujesz sie czy wyrównuja kasę od chwili złożenia wniosku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andyo
Ta suma jest do 5 kwietnia, liczac od daty wyliczenia na stronie i to nie sa cztery miesiace. Oni naliczają liczbą dni od dnia złozenia. Wiem, ze niektórzy dostają tez trzy miesiace wstecz, sama jestem tego przykładem. Ale UWAGA! dużo osób pisze, ze nie dostalo wstecz od daty złozenia aplikacji. Nie wiem od czego to zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki z informację zobacze jak wyliczą narazie to muszę odbyć rozmowę o NIN. Czytałam w intenecie o darmowych kursach angielskiego przez internet czy ktos słyszal o takich ? czytalam tam aby znaleść taki kurs nalezy wpisać kod miejscowości w której sie mieszka i wówczas w wyszukiwarce pojawia sie najbliższy szkoła, która takowe prowadzi, niestety nie pamietam strony gdzie to znalazłam może ktos korzystał i wie jak to zrobić. Była bym wdzieczna za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdhst
ci co nie dostają zwrotu za 3 miesiące wstecz, to pewnie takie osoby , co im sie dziecko dopiero urodziło, czyli nie ma za co zwracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudi pisałaś mi że mam opiekę za darmo bo mój mąż pracuje. Poszłam zapisać się do przechodni wraz z moim synkiem i powiedzieli mi że nie moge bo nie jesteśmy tu 6 miesiecy i dopiero za sześć miesiecy nas zapiszą a teraz to przyjść i korzystać możemy ale mamy płacić. Byłam juz na jednym szczepieniu z synkiem ale w końcu pieniędzy nie chcieli, synka zapisali nawet przyszła pielęgniarka do domu ale ze mną to już lipa, ona również potwierdziła że prawdopodobnie będę płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dawno mnie nie było 🖐️ dziewczyny musze wam napisać moi znajomi biorą benefity tzn ctx i wtx. Składali o hausing benefit. Jedna znajoma dostała dofinansowanie jakoś 46Łtygodniowo a znajomi z dzieckiem dostali jakoś tyle samo. I słuchajcie okazuje się że jeżeli bierze się working tax credit to hausing benefit nie przysługuje. teraz moja znajoma dostała pismo że ma zwrócic wszystko co dostała z hausing benefitu, a znajomi dostali wczoraj że w drodze niedopatrzenia też maja zwrócić cała kasę. Nie wesoło. A mojej znajomej zabrali pół roku temu working tax credit bo nie zgłosiła wyjazdu z kraju na 4 tygodnie. :( I nie wiem czy wiecie pobierając working tax credit nie można na stałe z kraju wyjechać przez dwa lata. Czyli po prostu po otrzymaniu pozytywnej decyzji musimy siedzieć w UK 2 lata od decyzji. Dziewczyny nie mając jeszcze NINu i tak przysługuje wam darmowa opeka zdrowotna na Nin partnera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zombik
ja przyjechalam wraz z dziecmi pod koniec pazdziernika do Anglii i dopiero w tym tygodniu dostalam pieniadze z Childbenefit.Do tej pory utrzymywalismy sie z pensji meza,wynajmuje mieszkanie za 115f tygodniowo plus oplacamy wode prad gaz.Czy ktos moglby pomoc mi w uzyskaniu formularzy na reszte zasilkow.bede bardzo wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jelene
Witam Jestem nowa na forum, przeczytalam troche postow, ale zaczynam sie w tym wszystkim troche gubic. Duzo czytalam na temat opieki socjalnej w Uk i duzo znajomi mowia, ale tak naprawde nie wiem jak to wyglada w praktyce. A juz nie dlugo bede musiala porzadnie zajac sie tymi sprawami... Jestem w ciazy. Termin mam na 2.05.2007. Czyli wlasciwie w pierwsza rocznice przyjazdu do UK. Obecnie nie pracuje, ostatni raz bylam w pracy w grudniu, ale to przez agencje. Moj partner pracuje wlasciwie od przyjazdu, czyli od lipca 2006. Oboje mamy NIN i Home office. NA razie wynajmujemy maly pokoik za 90 tyg. No ale z dzieckiem tak sie zyc nie da, wiec zlozylam wniosek o mieszkanie z miasta. Nie spodziewam sie zbyt wiele ale warto sprobowac. Na razie czekam na nr do logowania. Nie wiem jak dlugo bede musiala czekac na takie mieszkanko, dlatego jestem zmuszona cos wynajac. Oznacza to wplacenie kaucji, oplacenie agencji no i czynsz z gory....czyli nie wiele mi zostanie. A bede musiala kupic jeszcze wyprawke dla dziecka itd. Nie wiem juz od czego zaczac. Nie wiem jak z becikowym i z innymi dodatkami. Czy ktos z Was juz to przezyl? Prosze o rade, nie jest latwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pseudo prawniczka
powiem wam jedno- do takiego stopnia wierzę w prawo i jego egzekwowanie, że chyba rozpętałam małą szkocką wojenkę. szczegóły wyjaśnię wam kiedy indziej. ... ale pewna instytucja potraktowała mnie wg mnie trochę dziwnie i ja uważam, że być może jej decyzja nie jest zgodna z prawem. pomimo braku perfekcyjnego języka - podjęłam się szukania prawdy. w tej chwili sprawę bada instytucja rządowa a ja bez względu na wynik będę mieć chociaż satysfakcję, że znam PRAWDĘ - czy mogli tak postąpić w obec mojej osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
witam was chce zlozyc papiery o rezydenta wiem tyle ze sa potrzebne papiery takie;paszporty,akty urodzenia dzieci,po 2 zdjecia kazdego,niny,umowa o prace pejslipy z roku,zaswiadczenie od pracodawcy,pity wydruk z banku z 3 miesiecy,certyfikat i karta z homo office,akt malzenstwa.i mam do was pytanie czy to wszystko juz i czy akt malzenstwa i akty urodzenia musza byc przetlumaczone na angielski czy moga byc po polsku prosze o porade dzieki z gory pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdhgd
wszystko masz wymienione w formularzu - na końcu - co sobie życzą w załączniku. ja miałam międzynarodowe akty urodzenia i nie wiem czy mogą być nie przetłumaczone. ... ale zdaje mi się , że właśnie tam gdzie są wymienione te załączniki było napisane, że albo akty urodzenia, albo ... coś innego (może drugi dokument np. dowód osobisty) - ale musisz sprawdzić. dodatkowo zwróć uwagę, że zmieniły się w zeszłym roku przepisy i teraz nie jest 12 miesięcy pracy w uk, a 12 miesięcy od daty rejestracji. - nie raz jest to różnica ok 2 miesięcy - więc sprawdz na certyfikacie z home office

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka102
długo mnie nie było, bo zmieniłam miasto i nie miałam długo netu pseudo prawniczko co się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka102
bzybzy ja myslę ze urzędnicy cos pomieszali,ja brałam WTC i dostawałam housing benefit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka102
Forest ja dostałam child benefit,WTC i CTC ale mój facet pracuje i to wspólnie z nim oraz Sure Start Maternity Grant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
agatka 102!!!!!! 1.jak to zrobilas ze dostalas Sure Maternity Grand(to te pieniadze za urodzenie dziecka?)ja urodzilam 18.01.2007 zlozylam i przyslali ze mi nie przysluguje a moj maz ma WTC i czekalismy(wtedy) na CTC.wyslalm teraz trzeci raz wniosek i nie wiem czy dostane!!Moze wiesz na jakiej podstawie sie go(SMG) dostaje?? pozdrawiam! 2.czy moze ktos sie orientuje gdzie i jak nalezy to zrobic i jaki zlozyc wniosek o przyznanie lub wyrobienie dla dziecka brytyjskiego paszportu jak dziecko sie tu urodzilo?? 3.moze ktos wie gdzie nalezy sie zglosic po wniosek na housing benefit(dofinnsowanie do mieszania)i na jakiej podstawie sie go dostaje(jakie nalezy spelniac warunki)?? z gory dzieki za pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie obywatelstwo będzie miało dziecko urodzone w Wielkiej Brytanii? Wszystko zalezy od statusu jaki posiadaja rodzice dziecka w Wielkiej Brytanii. Jesli posiadaja dokument resident permit na okreslony czas, zazwyczaj 5 lat, dziecko zachowuje ten sam status co rodzice. Jest wiec rezydentem tak dlugo, jak dlugo rodzice przebywaja na terenie Wielkiej Brytanii. Dziecko jest uznawane za obywatela polskiego i moze starac sie o polski paszport. Jesli natomiast rodzice posiadaj stala rezydenture, tzw. indefinite leave to remain, sytuacja wyglada inaczej. Dzieci urodzone przed zlozeniem aplikacji dostaja wraz z rodzicami dokument potwierdzajacy ich status stalego rezydenta w Wielkiej Brytanii. Dzieci urodzone po otrzymaniu tego statusu przez rodziców nie musza sie juz o niego ubiegac, jest im nadawany automatycznie. Dzieci te moga od razu wystepowac o obywatelstwo i paszport brytyjski, bez przechodzenia przez uciazliwy proces naturalizacji i skladania aplikacji o nadanie obywatelstwa. 24. Jak wyrobić dziecku paszport? Zeby zaczac myslec o wyrobieniu dziecku polskiego paszportu, najpierw trzeba zainteresowac sie uzyskaniem polskiego aktu urodzenia, który jest niezbedny do rozpoczecia staran o paszport. Jak to zrobic? Nalezy przeprowadzic procedure umiejscowienia. 1. Zeby wpisac dziecko do paszportu, wyrobic mu paszport lub uzyskac numer PESEL trzeba zaczac od rejestracji aktu urodzenia wydanego przez angielski Register Office w Urzedzie Stanu Cywilnego wlasciwym dla ostatniego miejsca zamieszkania w Polsce. Jesli nigdy nie bylas zameldowana w Polsce, akt powinnas zarejestrowac w USC Warszawa- Sródmiescie, 00-950 Warszawa - Sródmiescie, ul. Jezuicka 1/3. Tel.: 0048 22 831 7181 lub 0048 22 831 3403. 2. Umiejscowic brytyjski akt urodzenia w polskich ksiegach stanu cywilnego mozna: - odwiedzajac wlasciwy USC w Polsce, dokument nalezy najpierw przetlumaczyc u tlumacza przysieglego w Polsce; - wysylajac oryginal aktu urodzenia oraz tlumaczenie poczta do wlasciwego USC w Polsce; wczesniej trzeba potwierdzic zgodnosc przeklad na jezyk polski u Konsula; w przypadku, kiedy nie ma mozliwosci podpisania oswiadczenia przed Konsulem, mozna to zrobic przed notariuszem miejscowym (Notary Public), który poswiadczy podpis, zgodnie z wymogami prawa brytyjskiego i opatrzy go swoja sucha pieczecia. Nastepnie tak sporzadzony dokument powinien zostac poswiadczony przez Foreign & Commonweath Office (Old Admiralty Building, Whitehall, London SW1A 2LG, tel. 020 70081111). - za posrednictwem pelnomocnika w Polsce, któremu nalezy wyslac oryginal aktu urodzenia i pelnomocnictwo; tlumaczenie aktu pelnomocnik moze zlecic tlumaczowi w Polsce; - za posrednictwem Konsulatu, do którego nalezy dostarczyc: * wniosek o umiejscowienie aktu adresowany do USC, który zawiera w szczególnosci adres ostatni adres zamieszkania w Polsce oraz aktualny adres i nr tel. za granica * oryginal aktu urodzenia * tlumaczenie aktu. Po zakonczeniu procedury umiejscawiania Konsulat doreczy ci polski odpis aktu urodzenia. Sredni okres oczekiwania na zalatwienie sprawy za posrednictwem Konsulatu wynosi 3 miesiace. Za przygotowanie dokumentów, umiejscowienie i dostarczenie ich Konsulat pobiera oplaty: - poswiadczenie tlumaczenia (za kazda strone - do odbioru za ok. 4 dni) - 22.00 L. - poswiadczenie podpisu - 22.00 L - przygotowanie dokumentacji dotyczacej wpisania brytyjskiego aktu urodzenia do polskich ksiag stanu cywilnego oraz doreczenie - 34.00 L - doreczenie dokumentu przekazanego przez polski urzad na wniosek osoby przebywajacej za granica - 22.00 L lub 26.00 (do odeslania poczta). Konsul poswiadcza podpis na podstawie waznego paszportu lub notarialnie potwierdzonej kopii. Do wydania paszportu dla dziecka wymagana jest zgoda obojga rodziców. Wyjatkiem od tej reguly jest sytuacja, kiedy z orzeczenia sadu wynika, ze prawo decydowania w tej sprawie jednemu z rodziców nie przysluguje. Jesli takiej zgody nie mozna uzyskac, postanowienie wydaje sad opiekunczy. Zeby uzyskac paszport dla dziecka nalezy dostarczyc do Konsulatu: 1. Dwa druki podania-kwestionariusza paszportowego. Kwestionariusz wypelnia w imieniu dziecka jedno z rodziców i podpisuje w miejscu podpis wnoszacego podanie. 2. Wniosek o nadanie numeru ewidencyjnego (PESEL) wraz z oryginalem polskiego odpisu skróconego aktu urodzenia dziecka (nie dotyczy dziecka, które ma juz nadany numer PESEL). Wzór wniosku o nadanie numeru PESEL jest dostepny w Konsulacie. 3. Poprzedni paszport dziecka, a jezeli jest to pierwszy paszport dziecka, oryginal polskiego skróconego odpisu aktu urodzenia dziecka. 4. Polskie paszporty rodziców. 5. Trzy odbitki fotografii twarzy dziecka bez nakrycia glowy i okularów o minimalnych wymiarach 4,5x3,5 cm. 6. Pisemna zgode obojga rodziców na wystawienie dziecku paszportu (dotyczy to równiez ponownego wydania paszportu dla dziecka). Oboje rodzice powinni stawic sie w Konsulacie i zlozyc podpisy przed urzednikiem konsularnym, przedstawiajac wazne paszporty lub dowody osobiste. Jesli jedno z rodziców nie moze odwiedzic konsulatu osobiscie, jego podpis powinien zostac poswiadczony notarialnie. 7. Jezeli dziecko jest wpisane do paszportu rodzica (rodziców), to urzednik konsularny ten wpis uniewaznia. Oplata za wydanie paszportu dziecku do lat 16 wynosi 34 funty, powyzej 16 lat - 68 funtów. Jesli dziecko nadal sie uczy, przysluguje mu znizka 50 procent - nalezy zalaczyc aktualne zaswiadczenie ze szkoly. Oplaty sa przyjmowane w gotówce, czekach lub Postal Order. Za odeslanie gotowego paszportu poczta placi sie dodatkowo 4 funty. 25. Jak wpisać dziecko do swojego paszportu? Na wniosek rodziców Konsulat moze wpisac dzieci do lat 16 do waznego paszportu polskiego jednego z rodziców. W tym celu nalezy dostarczyc do Konsulatu: 1. Dwa druki podania-kwestionariusza paszportowego. 2. Oryginal polskiego odpisu skróconego aktu urodzenia dziecka. 3. Dwie odbitki fotografii twarzy dziecka bez nakrycia glowy i okularów o minimalnych wymiarach 4,5x3,5 cm. 4. Poswiadczona notarialnie lub przez adwokata pisemna zgode drugiego rodzica. Jesli oboje rodzice moga stawic sie w Konsulacie, poswiadczenie nie jest wymagane. Oplata za wpis dziecka do paszportu wynosi 34 funty. Koszty ewentualnej przesylki pocztowej to 4 funty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinien zostac poswiadczony notarialnie. 7. Jezeli dziecko jest wpisane do paszportu rodzica (rodziców), to urzednik konsularny ten wpis uniewaznia. Oplata za wydanie paszportu dziecku do lat 16 wynosi 34 funty, powyzej 16 lat - 68 funtów. Jesli dziecko nadal sie uczy, przysluguje mu znizka 50 procent - nalezy zalaczyc aktualne zaswiadczenie ze szkoly. Oplaty sa przyjmowane w gotówce, czekach lub Postal Order. Za odeslanie gotowego paszportu poczta placi sie dodatkowo 4 funty. 25. Jak wpisać dziecko do swojego paszportu? Na wniosek rodziców Konsulat moze wpisac dzieci do lat 16 do waznego paszportu polskiego jednego z rodziców. W tym celu nalezy dostarczyc do Konsulatu: 1. Dwa druki podania-kwestionariusza paszportowego. 2. Oryginal polskiego odpisu skróconego aktu urodzenia dziecka. 3. Dwie odbitki fotografii twarzy dziecka bez nakrycia glowy i okularów o minimalnych wymiarach 4,5x3,5 cm. 4. Poswiadczona notarialnie lub przez adwokata pisemna zgode drugiego rodzica. Jesli oboje rodzice moga stawic sie w Konsulacie, poswiadczenie nie jest wymagane. Oplata za wpis dziecka do paszportu wynosi 34 funty. Koszty ewentualnej przesylki pocztowej to 4 funty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulus24 Co do HB to przeczytaj post Bzybzy z 30.01 zanim zaczniesz załatwiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
witajcie mam do was pytanko skladalam aplikacje o mieszkanie socjalne 3 miesiace temu i wczoraj dzwonili do mnie ze mam sie zglosic z mezem do nich w sprawie tej aplikacji o mieszkanie i wyznaczyli mi godzine nie wiecie dlaczego mam tam isc i to razem z mezem prosze jak ktos wie to niecz mi napisze pa pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka102
ulus24 muszą dać Ci Sure Start Maternity Grant, wymogiem jest WTC, moze ze nie masz NIN i dlatego sie czepiają, najlepiej idz osobiście i to wyjaśnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka102
ulus 24 a oto z ich strony Who can get the grant? You can get a Sure Start Maternity Grant if you or your partner are getting: Income Support Income based Jobseeker's Allowance Pension Credit Child Tax Credit which includes an amount higher that the family element or Working Tax Credit where a disability or severe disability element is included in the award. zrodło http://www.surestart.gov.uk/surestartservices/support/helpwithchildcarecosts/maternitygrant/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
agatko102!! Ja mam NIN i Home Office!moj maz ma WTC i dostalismy wlasnie CTC!obecnie czekam na odpowiedz w sprawie Sure Maternity Grand moze teraz bedzie pozytywna!!?? Dziekuje Wszystkim bardzo za pomoc i udzielenie rad!! czy ktos jeszcze wie jak nalezy sie starac o housing benefit i gdzie nalezy sie zglosic i jakie sa warunki dostania tego benefitu???? Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Agatko102.Tylko sie cieszyc,ja skladalam w 2005 roku o tax credit i do tej pory nie mam za 2005/2006 wyplacone,dzwonie i nie potrafio odpowiedziec dlaczego i kiedy otrzymam,papiery maja i caly czas cos sprawdzaja.kiedy ty skladalas dokumenty,tak z ciekawosci pytam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabytkowo
prosze odpowiedzcie mi na moj powyzszy temat w sprawie mieszkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka102
ja o WTC skladalam w kwietniu 2006 a wypłacili mi dopiero w listopadzie. Jednak to było tylko 20 funtów tygodniowo.Mieszkamy teraz sami i strasznie duzo nas kosztuje mieszkanie. Mój facet bierze do ręki 237, zabrali nam WTC.CTC jest 30funtów,dostaliśmy dofinansowanie Housing benefit 30 funtów tygodniowo a mieszkanie kosztuje 550 plus cauncil 85plus woda 35 plus gazplus prad. Najlepiej to mieszkac na kupie,tylko,ze ja nie nadaje się do mieszkania z kimś. Zawsze mieszkaliśmy z jakimiś ludzmi,którzy nie chcieli po sobie sprzątać i mówili,że ja powinnam po nich sprzątać,skoro siedzę w domu z dzieckiem. Śmiechu warte Także jesli chce sie mieszkać w miarę komfortowo to juz na nic innego nie starcza. zabytkowo ja niestety nic nie wiem na temat mieszkań socjalnych ulus24 jesli chcesz starac sie o housing benefit to idz do counsilu po forme,oprócz tego potrzebny bedzie 2 miesieczny wyciag z banku,5 ostatnich penslipów,pismo z child benefit @ wtc,ctc i to wszystko moze ktoś wie gdzie się starać o jakieś dofinansowanie do rachunków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka102
smileyface tak, miesięcznie.dostawca jest anglianwater Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka102
smileyface dopiero sie wprowadzilismy,wiec za gaz nie mamy jeszcze rachunku, tu prąd się ładuje,nie jest drogo-10 funtów wystarcza na dwa tygodnie. Dostawcą gazu jest chyba powergaz. W poprzednim miejscu wszystko było na prąd, więc niezły nam jeszcze przyjdzie rachunek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×