Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość agatka102
prosty dodaj sobie jeszcze www.cooltura.co.uk www.goniec.com www.infolinia.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalalalalala
Agatka 102 - fajnie ,że masz już ogrzewanie na gaz. ja tez o tym marzę. teraz wszystko na prąd i boję się tego rachunku co przyjdzie , bo odczyt mam co 3 miesiące , a coś mi się zdaje .że poprzednio jednego licznika mi nie odczytali ( właśnie tego na ogrzewanie - bo mamy dwa). i za miesiace 09-11 płaciłam ponad 100, więc z tym ogrzewaniam z drugiego licznika moze być makabra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie przyszedl rachunek za gaz (w piatek)....£200 za 3 miesiace, malo zawalu nie dostalam jak zobaczylam!! I teraz nie wiem czy to wina pieca. ktory jest stary i slabo grzeje, etc, czy podwyzek oplat... no ale i ale bez przesady, rok temu za ten sam okres bylo ok £135 z tego co pamietam... w tygodniu grzejemy tylko wieczorami jak wracam z pracy ok 17:30 to wtedy wlaczam i wylaczamy ok 22:00 - 23:00, no i w weekendy od rana do wieczora, no i jak mam urlop i jestem w domu to grzeje... :o Chyba troche przesadzili z tymi £200!! Musze sprawdzic licznik!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka102
smileyface to nieźle Cię załatwili, ja nawet nie wiem gdzie mam tu licznik. A myślałam, że takim instytucjom można ufać i nigdy ich nie sprawdzałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivonka79
Agatka 102 czy to nie jest tak z tym Sure start Maternity Grant,ze przysluguje on tez osobom ktorych dziecko sie jeszcze nie narodzilo,przegladalam te papier ktoregos dnia na internecie niestety nie mogeich jak nazlosc teraz znalesc,ale jak znajde to wkleje ten kawalek.Bodajze naostatniej stronie jest rubryka w ktorej wpisuje sie dateprzewidzianego porodu jesli dzicko sie jescze nie narodzilo.Pzreciez to nie logiczne,skoro jest to jednorazowa pomoc dla rodzicow,to jak o nia moga sie starac rodzice ktorzy oczekuja pierwszego dziecka,przeciez nie dostajemy ani child tax credit,nie wspomne juz o wtc ktory wcale nie jest tak latwo dostac,wiec jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka - glupia bylam, ze 3 miesiace temu nie sprawdzilam!! Ale rachunek byl na £65, wiec poszlam i zaplacilam. Ale od teraz sprawdzam wszystko!! Dzwonilam do nich i podalam odczyt. Maja mi przyslac rachunek za 3-4 dni i zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka102
Ivonka jesli chodzi o SSMG to można się o to starać na 11 tygodni przed porodem, wymogiem na 100% jest WTC i jeszcze jakieś tam zasiłki, childu nie wymagają. Mój partner dostawał WTC, więc otrzymaliśmy tę kwotę bez problemu Smileyface też bym sprawdziła, ale jeszcze nie wiem gdzie jest licznik, dziwne,że lanrod też nie wiedział, bo chciałam spisać jak tylko się wprowadziłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do agatko 102 ,to jak dobrze rozumiem to masz jedno dziecko,zarobki z pracy to 237 pounds tygodniowo,i teraz juz nie otrzymujecie wtc i chtc.dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze ktos sie orientuje jak wyglada sprawa z zasilkami dla samotnej matki z niepelnosprawnym dzieckiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka - to ze landlord nie wie jest co najmniej dziwne!! U nas jest zaraz przy wejsciu do domu z boku, na dworze. W poprzednim domu byl z boku budynku, tak gdzies w polowie domu. Pochodz i popatrz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanko, czyktóraś z Was rodziła w szpitalu w Northampton.Nie bawem mnie to czeka.Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o opiece.Po jakim czasie wypisuja do domu po porodzie naturalnym,a po ilu dobach po cesarce?Co zależy ze soba zabrać,czy tak jak do szpitala w Polsce wszystko dla siebie i dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yowka
Witam! Nie pracujac a Anglii zaszlam w ciaze.Nie mam dochodow.Moj partner pracuje zarabia ok.900 miesiecznie.Nie mam NIN a chcemy starac sie o Taxy-working i housing benefit.Formularze skladamy na nas oboje.Czy musze miec NIN aby nam przyznali Working tax credit i housing ? Po drugie na 26 tego miesiaca jestem umowiona w sprawie NIN -mam startowac z pozycji bezrobotnej ale oprocz papierka z agencji pracy ze poszukuje pracy nie mam nic wiecej na potwierdzenie,ze aktywnie szukam pracy.Jk myslicie przyznac sie,ze jestem w ciazy na spotkaniu o NIN?Dac im zaswiadczenie z GP o ciazy?Moze to cos da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do yokow
trzeba najpierw złożyć formę o wtc/wtedy cie wyslą na rozmowę w sprawie nin-pisałyśmy o tym wielokrotnie.powiedz na rozmowie ze jestes w ciąży i staracie się o zasiłki,nin potrzebny ci do taxów a jednoczesnie szukasz pracy,jesli ci w ten sposób nie dadzą,to na pewno go dostaniesz jak złożysz formę o wtc,tylko trzeba będzie bardzo długo czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta powyzsza wypowiedz do yowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Witam wszystkich!! Dawno mnie nie było bo przy Malym dziekcu jest duzo pracy i trzeba mu poswiecic sporo uwagi!!! cxzytam co jakis czas wypowiedzi ale nie wszstkie wic mam pytanie choc nie wiem czy sie nie powtorze!! Czy ktos sie orientuje jak to jest z beniefitami ale matek rodzacych w Anglii(urodzilam 18.01.2007)??My z mezem mamy wszystkie dokumentu(ja Homme Office i NIN a maz jest Self-employer i tez ma NIN-maz zarabia ok. 400 funtow tygodniowo)obecnie ja pobieram Maternity Allowens do kwietnia a maz ma WTC i ChTC poza tym zlozymy dokumenty na Child Benefit(ktos wie ile sie dostaje ChB).czy jeszcze mozna sie starac o jakies benefity(oprocz housing benefit)?? Pozdawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ulus24
twojemu mezowi nie przysluguje WTC, poniewaz za duzo zarabia-lepiej to zgloście bo bedzie kara. jedynym zasilkiem jaki wam przysluguje jest CHB jest go okolo 17 funtow tygodniowo Napisz ile bierzecie WTC i CTC Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
W tamtym roku moj maz zarabial ok. 200 funtow tygodniowo!teraz w tym roku zmienil firme i zarabia ok. 400 funtow!dlaczego mu nie przysluguje WTC i ChTC skoro zarobki dzieli sie na czlonkow rodziny a nas jes troje(czyli wychdzi ze my na 3 osoby mamy tygodniowo 400 funtow-to chyba nie duzo)??Moj maz dostaje 16 funtow tygodniowo WTC i 55 funtow tygodniowo ChTC! przeciez jak skaladalismy dokumenty to nam przyznali te benefity wiec dlaczego mam sie obawiac kary-pisalismy prawde(oni chyba wszystko sprawdzaja zanim przyznaja benefit)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andyola
Jesli w jakis sposób zmieniaja sie Twoje dochody niezwłocznie musisz powiadomić o tym instytucje, które przyznają, czy to wtc i chtx, czy to housing benefit i counsil tax benefit. Wtc nie przysługuje parze, która w ciagu roku podatkowgo osiagnie 16.000 funtów. Roczny dochód 15.000 na pare to wtc rzedu ok. 8 funtów tygodniowo. Przelicz sobie swoje dochody za rok podatkowy 2006/2007. Jesli bardzo odbiegaja od tego co podałaś w formularzu, szybko poinformuj Hm Revenue. Jesli nie poinformujesz, o tych zmianach czeka Cie zwrot nadpłaconego przez HM Revenue benefitu, kara, a być moze tez sprawa sadowa. To sa fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andyola
najlepiej jednak, w miesiącu (tygodniu) w którym zmienia sie dochód informowąc HM Revenue. Jesli wzrasta informujesz, jesli zmniejsza sie też informujesz, na biezaco masz korektę i jesteś w porządku. Trzeba też powidzieć, ze podawanie dochodu w formularzu TC 600 za rok ubiegly, słuzy tym ,którzy rokorocznie uzyskuja stały dochód. Jesli nie np. przepracowałes poprzedniego roku to podajesz w formularzu TC przewidywany dochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teetha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na 4 dzieci
przysługuje mi 210Ł CH Benefit -miesięcznie ~~ 1200zł w Polsce tylko 416 zł zasiłku rodzinnego ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny...Przeczytałam te wszystkie 24 stony tematu od deski do deski i chciałam Wam...podziękować.Za tą całą życzliwość jaką wkładacie w udzielanie tych wszystkich odpowiedzi(pomijam oczywiście tych kilka złośliwości zazdrośników :-) )) Ja naprawdę czuje się doinformowana na \"wszystkie strony\". Jeszcze raz wielkie dzieki. Nawet nie wiecie jak bardzo mi pomogłyście. Pozdrawiam. Anna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniu 26
cieszymy się,że mogyśmy Ci pomóć 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YOVITKA
złożyłam wniosek o child benefit w pazdzierniku i jeszcze nie dostałam...........Ile mozna czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej...to chyba długo jak na ChB... zadzwoń tam,bo może gdzieś sie coś zapodziało...różnie to bywa...lepiej się upewnić.. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość batumi4
czesc wam Bardzo prosze powiedzcie o jakie dodatki moge sie starac jezeli mieszkam z mezem i dzieckiem i obca osoba w wynajmowanym domu. A takze co mam zrobic by ubezpieczyc siebie i dziecko . Moj mąz pracuje legalnie a ja nie wiem jaka jest tu procedura a musimy byc ubezpieczeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wam ,mam male pytanko,czy FAMILY ALLOWANCE,ten zasilek jest to samo co zasilek CHILD BENEFIT.Tak mi powiedziano w urzedzie ,ale przypuszczam ze to nie to samo.Kto zna odpowiedz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×