Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

To nie jest do konca tak, ze sie nam cos myli. Kazdy po prostu opisuje jak to bylo w ich przypadku. Ja dostalam odmowe Sure Start razem z pismem, ze nie przydzielili mi, bo nie mam min WChC. Dopiero kiedy go dostalam przydzielil mi SStart. Z reszta moja healt visitor powiedziala mi to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ulus: wyobraz sobie, ze do ambasady dodzwonic sie nie da-dzwonilam pod trzy nr i albo w ogole nie odbieraj albo jest zajete, a przez neta zapisac sie nie da, bo str. zapisow w przebudowie. Napisalam do nich maila z prosba o umowienie spotkania, ale jeszcze mi nic nie odp. A tak mi zalezalo, zeby na wakacje z malym do polski poleciec. U mnie w Manchesterze jakos na przelomie czerwca i lipca maja konsulat otworzyc to moze szybciej tu cos zalatwie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sure Start Maternity Grant What is it? A Sure Start Maternity Grant is a one-off payment to help with the cost of having a new baby. Is it for me? If you need help with the cost of buying essential items for a new baby, this grant could help you. You must be receiving: Income Support income-based Jobseeker\'s Allowance Child Tax Credit at a rate higher than the family element extra Working Tax Credit relating to a disability, or Pension Credit. You must claim from 11 weeks before the week your baby is due, until 3 months after the baby is born. UluS jak tam w luton?bo ja sie wyprowadzilam z luton jakies 2 miesiace temu Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sinia ma rację ja tez brałam tylko wtc a otrzymalam ssmg, poza tym ctc dostalam od momentu narodzin dziecka-nie wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Dziewczyny!! Widzicie jak to jest!!!kazdemu mowia co innego i jedni musza cos miec zeby cos dostac a inny nie!!!Moja kolezanka bierze CHTC a jest w 36 tyg, ciazy i jak to mozliwe?? ja dostalam 2 odmowy na SURE START MATERNITY GRAND(bylam sie pytac w JOB CENTER dlaczego i babka mi powiedziala ze dopuki nie bede miala CHTC nie dostane)jak dostalam CHTC wtedy dostalam 500 funtow!!! Nie chce mikomu zaszkodzic i nic mi sie nie miesza poprostu tu jest dziwnie ze jednym cos przysluguje innum nie i trzeba sie domagac tego co ci sie i tak nalezy!!! Agatka102 w luton cisza i spokoj!!!jak zwylke nic sie nie dzieje-mamy juz nowy Amfiteatr kolo Shopingu-WYPAS hahaha POZDRAWIAM!!! www.jeremis.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Madziara82!!! brak slow jesli chodzi o KONSULAT, spotkania i wogol jego dzilalnosc!!! jak chcesz to podaj mi swoje dane na gg1823920 lub e-maila ulusik@tlen.pl to sprobuje Ci umowic spotkanie tylko podaj mniej wiecej termin najwczesciejszy i najpozniejszy!!! POZDRAWIAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jelene
Witam Czy ktos sie orientuje jak dlugo mozna czekac na odp. w sprawie WTC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sinia
Do 2 miesięcy nie ma reguły,ja czekałam ponad miesiąc i dostałam wyrównanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika2506

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika2506
WITAM WSZYSTKICH MAM PYTANIE ORIENTUJE SIE MOZE KTOS BO W ZESZLYM TYGODNIU WYPELNILAM APLIKACJE W SPRAWIE CHATY SOCJALNEJ I PO TYGODNIU DOSTALAM ODPOWIEDZ ZE KWALIFIKUJE SIE I MAM CZEKAC NA LIST WSPRAWIE DOSTANIA DOMU CZY KTOS MOZE WIE ILE BEDE CZEKAC? POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH I Z GORY DZIEKUJE JEST KTOS MOZE Z POLNOCNEJ IRLANDI DOKLADNIE BALLYMENA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinia
Wiesz różnie to jest trzeba mieć szczęśćie,ja też czekam ok ponad miesiąc.Wysłałam do nich pismo z prożbą o szybsze rozpatrzenie mojej aplikacji i podałam powody,czekam tydzień na odp mam nadzieje że odpowiedzą na początku tygodnia.Moja koleżanka złożyła 2 miesiące temu napisała do nich list i w tamtym tygodniu dostała mieszkanie! trzeba mieć Szczęście!!!! Pisz i jeszcze raz pisz do nich o swojej sytułacji! Powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinia
Wiesz różnie to jest trzeba mieć szczęśćie,ja też czekam ok ponad miesiąc.Wysłałam do nich pismo z prożbą o szybsze rozpatrzenie mojej aplikacji i podałam powody,czekam tydzień na odp mam nadzieje że odpowiedzą na początku tygodnia.Moja koleżanka złożyła 2 miesiące temu napisała do nich list i w tamtym tygodniu dostała mieszkanie! trzeba mieć Szczęście!!!! Pisz i jeszcze raz pisz do nich o swojej sytułacji! Powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KATARZYNAZGDYNI
WITAM MOJA SYTUACJA PRZEDSTAWIA SIE NASTEPUJĄCO,JESTEM WDOWĄ MAM DZIECI W WIEKU 7,11 ,15 LAT.DO ANGLI WYJEZDZAM POD KONIEC CZERWCA I CHCIALABYM JAKNAJSZYBCIEJ ZCIAGNAC DZIECI I MOJEGO PARTNERA DO MNIE,BEDE W OKOLICACH PLYMUTH.KIEDY MOGE ZACZĄC SIE UBIEGAC O RODZINNE I MIESZKANIE SOCJANE,CZY OD RAZU PO PRZYJEZDZIE DEKLARUJĄC CHEC POLACZENIA RODZINY,MOJ PARTNER RACZEJ NIE PODEJMIE PRACY PONIEWAZ JEST PO UDARZE MÓZGU,BĘDZIE RACZEJ GOSPOSIEM DOMOWYM,BEDE WDZIECZNA ZA ODPOWIEDZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika2506
czesc sinia dzieki za odpowiedz mozesz mi jeszcze powiedziec jaki najlepiej podac powod i jaki napisala twoja kolezanka list tzn czy brala jakis formularz czy moze napisalato na zwyklej kartce jeszczeraz ci bardzo dziekuje aha ja jedna aplikacje zlozylam i czy moge jeszcze cos zrobic zeby to ponaglic pozdro dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa321
Pomoc socjalna dla osób pracujacych lub szukajacych pracy - Income Support - Jobseekers Allowance - Working Tax Credit - Career Development Loan - Job Grant - Reduced Earnings Allowance - Statutory Sick Pay - Christmas Bonus Pomoc socjalna dla osób o niskich dochodach - Council Tax Benefit - Housing Benefit - Income Support - Mortgage Interest Run On - Home Responsibilities Protection - Local Housing Allowance - Legal Aid - Crisis Loans - Budgeting Loans - Energy Efficiency Grants - Extendent Payment of Council Tax Benefit - Extendent Payment of Housing Benefit - Warm Front Scheme - Christmas Bonus Pomoc socjalna dla osób oczekujacych lub wychowujacych dzieci: - Child Benefit - Child Maintenance Bonus - Child Maintenance Premium - Child Support Maintenance - Worm Front Scheme - Guardian's Allowance - Child Tax Credit - Free milk for disabled children - Free milk, formula and vitamins - Maternity Allowance - Statutory Adoption Pay - Statutory Maternity Pay - Statutory Paternity Pay - Sure Start Maternity Grant Pomoc socjalna dla osób na emeryturze: - State Pension - Pension Credit - The Over 80 Pension - Winter Fuel Pension - Cold Weather Payment - Worm Front Scheme in England - Bus passes - Free TV licences - Medical cost for war pensioners Pomoc socjalna po stracie bliskiej osoby: - Funeral Payments - Bereavement Allowance - Bereavement Payment - Crisis Loans - War Widow's or Widower's Pension - Widowed's Parent Allowance Pomoc socjalna dla niepelnosprawnych: - Disability Living Allowance - Attendance Allowance - Incapacity Benefit - Direct payments for care and services - Disabled Students' Allowance - Disabled Facilities Grant - Industrial Injuries Disablement Benefit - Independent Living Funds - Constant Attendance Allowance - Blue Badge parking scheme - Vehicle excise duty (car tax) exception - Medical costs for war pensioners - War Disablement Pension - Free milk for disabled children - Vaccine Damage Payment - Severe Disablement Allowance Pomoc socjalna podczas choroby: - Incapacity Benefit - Statutory Sick Pay - Industrial Injuries Disablement Benefit - Medical costs for war pensioners - War Disablement Pension - Vaccine Damage Payment - Health costs - Hospital travel costs scheme - Reduced Earnings Allowance Pomoc socjalna dla opiekunów dzieci lub osób niepelnosprawnych: - Carer's Allowance - Direct payments for care and services - Disability Living Allowance - Home Responsibilities Protection - Free milk for disabled children - Community Care Grants

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa321
INCOME SUPPORT Co to za zasiłek? Jest to pomoc finansowa dla osob,ktore nie moga pracowac w pełnym wymiarze czasu pracy z przyczyn od nich niezaleznych,a uzyskiwany przez nich dochod nie wystarcza na utrzymanie. Kto moze sie o niego ubiegac? * osoby w wieku 16-59 * rodzice samotnie wychowujace dziecko * zarejestrowani chorzy i niepełnosprawni * studenci bez rodzicow , chorzy lub niepełnosprawni * osoby,ktore troszcza sie o kogos kto jest chory(np. rodzice niepełnosprawnego dziecka) * osoby nie majace oszczednosci wiekszych niz 16.000, * osoby,ktore pracuja na poł etatu i mniej niz 16 godzin tygodniowo * jezeli jestes chory a twoje Statutory Sick Pay jest mniejsze niz mogłoby byc Income Support (mozesz to sprawdzic tylko ubiegajac sie) * jezeli twoj maz lub partner cywilny nie pracuje i jest na Parental Leave * jesli ty jestes na Paternity Leave SŁOWNICZEK Statutory Sick Pay- Jest to patne chorobowe.Otrzymac go moga osoby,ktore maja 16-65 roku zycia i sa chore przynajmniej 4 dni z rzedu.(weekend bank holiday sa wliczane) Parental Leave- Cos w rodzaju wychowawczego.Wolne na maksymalnie 13 tygodni ,a dla rodzicow niepenosprawnego dziecka 18 tygodni jezeli przepracowali rok u jednego pracodawcy.Wyjatek dla rodzicow nowo narodzonego dziecka lub rodzicow dziecka ,ktore zostao zgoszone do adopcji przed 14 grudnia 1999r. Rodzice ci sa upowaznieni do wziecia Parental Leave u danego pracodawcy jezeli przepracowali rok ciagy u innego pracodawcy miedzy 15 grudnia 1999r a 9 stycznia 2002 r. Kto nie moze sie ubiegac o Income Support? O ten zasiłek nie moze sie ubiegac osoba,ktora pracuje wiecej niz 16 godzin tygodniowo. Osoba ktora nie pracuje a jej maz lub partner cywilny pracuje 24 godziny tygodniowo lub wiecej. Gdzie powinnismy sie zgłosic jesli chcemy sie o niego ubiegac? Mozemy wypełnic formularz online TU ZNAJDZIESZ FORMULARZ ONLINE Mozemy skontaktowac sie z naszym najblizszym Jobcentre Plus TU ZNAJDZIESZ SWOJE JOBCENTRE PLUS Ile mozemy otrzymac? Osoby samotne Kwiecien 2006 wiek 16 - 17 34.60£ wiek 18 -24 45.50£ powyzej 25 roku zycia 57.45£ Pary 18 lub wiecej 90.10£ Jesli jeden z partnerow ma mniej niz 18 lat to kwota ta ulega zmianie Samotni rodzice wiek 16 - 17 34.60£ Powyzej 18 roku zycia 57.45£ Dla dziecka podlegajacego rodzicowi Od urodzenia do 20 roku zycia 45.58£ Premie Dla rodziny 16.25£ Dla rodziny (jeden samotny rodzic) 16.25£ Dla niepełnosprawnego dziecka 45.08£ Dla opiekuna 26.35£ Dla powaznie niezdolnego płacone jesli sie kfalifikuje 46.75£ Dla emeryta (para) 83.95£ Dla emeryty 75 - 79 (para) 83.95£ Dla emeryta 83.95£ Dla niepełnosprawnych 24.50£(samotny) 34.95£(para) Dla powaznie chorych 11.95£(samotny) 17.25£(para) NOTES POMOCNY W WYPENIANIU FORMULARZA Jesli otrzymaujesz Income Support automatycznie kwalifikujesz sie na: * free dental care - darmowa opieke u dentysty * free prescriptions - darmowe recepty * free school meals - darmowe posiki w szkole * Housing Benefit - pomoc przy opacaniu rachunkow za mieszkanie * Council Tax Benefit - pomoc przy opacaniu podatku od nieruchomosci do Councilu (Council Tax)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa321
Jobseekrs Allowance Co to za zasiłek? Jest to zasiłek dla osob bezrobotnych poszukujacych pracy. Kto moze sie o niego ubiegac? Osoby: - zdolne do pracy, - aktywnie szukajace pracy, - bedące ponizej wieku emerytalnego (65 dla meżczyzn,60 dla kobiet) - niepracujace, lub pracujace mniej niż 16 godzin tygodniowo. - mieszkajace w UK, Aby ubiegac sie o ten zasiek musisz mieć przepracowane 12 miesiecy i byc zarejestrowany w Home Office Wypłacane sa dwa rodzaje JSA: 1. Contribution-based Jobseeker’s Allowance; * aby go otrzymac trzeba płacic odpowiednie składki National Insurance, * skontaktoj sie z najblizszym Jobcentre Plus a otrzymasz dokładną informacje odnosnie wysokosci składek jakie musza byc płacone na NI, Jobcentre Plus * nie możesz go otrzymac jesli płacisz składki NI jako self-employment (samozatrudniajacy sie) * Contribution-baset JSA jest płacony w stałych zaleznych od twojego wieku ratach przez 26 tygodni, * Jesli jestes na emeryturze panstwowej i oprocz tego pobierasz emeryture prywatna to nie moze ona przekraczac 50£(mozesz pobierac Contrybution-based JSA) * jesli konczy sie pobieranie przez ciebie Contrybution-baset JSA a twoje dochody wciaz sa poniżej minimum to możesz postarac sie o otrzymanie Income-based JSA. 2. Income-based JSA; * twoje oszczednosci przekraczaja 16.000£ -nie możesz sie starac o Income-Based JSA, * mieszkasz w domu opieki i twoje oszczednosci przekraczaja 16.000£- nie mozesz sie starac o ten zasiłek, * masz partnera,ktory pracuje 24 godziny tygodniowo,rowniez nie możesz sie starac o Income-Based JSA, * twoje oszczednosci nie przekraczaja 6.000£ możesz sie starac o Income -Based JSA, * mieszkasz w domu opieki i twoje oszczednosci nie przekraczają 10.000£-możesz sie starac o ten zasiłek Osoba bezrobotna na zasiłku musi jednak udowodnic ,ze czynnie poszukuje pracy. Beda wyznaczone wizyty co dwa tygodnie w Jobcentre Plus a ich celem jest rozmowa z urzednikiem na temat tego jak poszukujemy pracy,czy jej poszukujemy . Osoby bezrobotne ,ktore beda chciały otworzyc własna firme moga sie starac o pomoc finansowa z Jobcentre. Wysokosc jest ustalana indywidualnie w zależnosci od tego jaką działalnosc chcemy otworzyc . Gdzie powinnismy sie zgłosic aby starac sie o ten zasiłek? Nalezy udac sie do Jobcentre Plus. TU ZNAJDZIESZ SWOJE JOBCENTRE PLUS TU ZNAJDZIESZ FORMULARZ ONLINE Ile mozemy otrzymac? Contrybiution-Based JSA wiek 16-17 £34.60 wiek 18-24 £45.50 wiek 25 i więcej £57.45 Income-Based JSA Personal Allowance Osoby samotne wiek 16-17 £34.60 wiek 18-24 £45.50 wiek 25 i więcej £57.45 Pary oboje w wieku 16-17 £34.60 oboje w wieku 16-17 w tym jedna osoba niepełnosprawna £45.50 wiek16-17 odpowiedzialne za dziecko £68.65 jedna osoba w wieku 16-17 druga w wieku18-24 £45.50 jedna osoba w wieku 16-17 druga powyżej 25 £57.45 oboje w wieku powyżej 18 lat £90.10 Samotni rodzice w wieku 16-17 £34.60 w zaleznosci od okolicznosci £34.60 w wieku 18 lat lub więcej £45.50 £57.45 Dzieci od urodzenia do 20 roku życia 45.58 Wiecej informacji znajdziesz na stronach: DIRECTGOV JOBCENTRE PLUS Department for Work and Pensions

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa321
Job Grant Co to za zasiłek? Zasiłek ten możemy otrzymac gdy podjelismy prace ,lub kiedy nasz dochod znacznie sie powiekszył i wzwiazku z tym nasze Benefity zostały wstrzymane . Jest to zasiłek całkowicie wolny od podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa321
Pomoc socjalna dla osób pracujacych lub szukajacych pracy Income Support wsparcie dochodu Jobseekers Allowance zasiłek dla osób poszukujących pracy Working Tax Credi zasiłek dla osób o niskich dochodach Career Development Loan rodzaj pożyczki studenckiej Job Grant jednorazowa wpłata w momencie kiedy ty lub twój partner zaczynacie pracować, tracąc jednocześnie inne benefity Reduced Earnings Allowance możesz go otrzymać jeśli nie możesz zaoszczędzić tyle co zwykle z powodu wypadku w pracy lub choroby Statutory Sick Pay chorobowe Christmas Bonus premia świąteczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa321
Pomoc socjalna dla osób o niskich dochodach Council Tax Benefit pomoc przy opłacaniu podatku od nieruchomości(Council Tax) Housing Benefit pomoc przy opłacaniu rachunków Income Support wsparcie dochodu Mortgage Interest Run On dodatkowe pieniądze podczas spłacania pożyczki hipotecznej w szczególnych przypadkach Home Responsibilities Protection przysługuje osobom które niemogą pracować ponieważ opiekują się dzieckiem lub osobą niepełnosprawną, w związku z czym nie odprowadzają składek na National Insurance Local Housing Allowance pomoc dla osób o niskich dochodach wynajmujących mieszkanie lub pokój od prywatnego landlorda Legal Aid coś w rodzaju pomocy w załatwieniu prawnika z urzędu itp. w momencie kiedy jesteśmy o coś oskarżeni a nie mamy pieinędzy na pokrycie tych usług Crisis Loans pożyczka, może być udzielona w kryzysowej sytuacji Budgeting Loans pożyczka, może być udzielona w momencie kiedy nie stać nas na podstawowe opłaty Energy Efficiency Grants Extendent Payment of Council Tax Benefit dodatkowe 4 tygodnie Council Tax Benefit w momencie kiedy tracisz ten ostatni z powodu powrotu do pracy itp. Extendent Payment of Housing Benefit dodatkowe 4 tygodnie Housing Benefit w momencie kiedy tracisz ten ostatni z powodu powrotu do pracy itp. Warm Front Scheme pomoc przy opłatach za ogrzewanie lub usprawnienie izolacji budynku, którego jesteśmy właścicielami lub który wynajmujemy Christmas Bonus premia świąteczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa321
Pomoc socjalna dla osób oczekujacych lub wychowujacych dzieci: Child Benefit przysługuje każdemu dziecku w Anglii Child Maintenance alimenty Child Maintenance Bonus dodatek dla osób otrzymujących alimenty(Child Maintance) Child Maintenance Premium do 10£ tygodniowo dla dziieci, których rodzice otrzymują alimenty(Child Meintance) i dodatkowo rodzina otrzymuje Income Support lub Jobseeker's Allowance obliczany na podtawie dochodu Child Support Maintenance pomoc dala osób wychowujących dzieci, coś w rodzaju alimentów od państwa Warm Front Scheme pomoc przy opłatach za ogrzewanie lub usprawnienie izolacji budynku, którego jesteśmy właścicielami lub który wynajmujemy Guardian's Allowance pomoc dla osób wychowujących dziecko, którego rodzice biologiczni umarli Child Tax Credit pomoc, z powodu niskich dochodów dla rodziców wychowujących dziecko Free milk for disabled children darmowe mleko dla niepełnosprawnych dzieci Free milk, formula and vitamins darmowe mleko i witaminy dla dzieci do 5-go roku życia Maternity Allowance pomoc dla kobiet w ciąży lub tuż po prodzie, które nie kwalifikują się do Statutory Maternity(poniżej) Statutory Adoption Pay płatne przez pracodawce dni wolne w przypadku adopcji Statutory Maternity Pay coś w rodzaju macierzyńskiego Statutory Paternity Pay coś w rodzaju płatnego urlopu kiedy twój partner urodzi dziecko lub adoptuje Sure Start Maternity Grant jednorazowy zasiłek dla matek o niskich dochodach tuż po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa321
Pomoc socjalna dla osób na emeryturze: State Pension emerytura panstwowa Pension Credit kredyt emerytalny The Over 80 Pension pomoc dla osob powyzej 80 roku ,zycia nie otrzymujacych emerytury lub otrzymujacych niska emeryture Winter Fuel Pension pomoc dla osob po 60 roku zycia,ktorych emerytura jest nizsza od minimalnej płacy. Winter Fuel Pension jest dodatkiem wyrownujacym Cold Weather Payment automatycznie przyznawany dodatek przy niskich dochodach Worm Front Scheme in England pomoc przy opłatach za ogrzewanie lub usprawnienie izolacji budynku, którego jesteśmy właścicielami lub który wynajmujemy Bus passes darmowe bilety autobusowe dla osób powyzej 60 roku zycia Free TV licence darmowy abonament telewizyjny po 75 roku zycia Medical cost for war pensioners pomoc finansowa kosztow medycznych dla weteranów wojennych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa321
Pomoc socjalna po stracie bliskiej osoby Funeral Payments pomoc w opłacie za pogrzeb Bereavement Allowance zasiłek po stracie bliskiej osoby Bereavement Payment jednorazowa pomoc po stracie partnera,ktory nie otrzymywał emerytury Crisis Loans pozyczka dla osob w trudnej sytuacji War Widow's or Widower's Pension wolna od podatku emerytura dla wdów lub wdowców,ktorzy zgineli walczac na wojnie Widowed Parent Allowance pomoc dla osob,ktorych partner umarł a maja na wychowaniu dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa321
Pomoc socjalna dla niepelnosprawnych: Disability Living Allowance pomoc wolna od podatku dla osob opiekujacych sie niepełnosprawna osoba Attendance Allowance pomoc wolna od podatku dla osob opiekujacych sie niepełnosprawna osoba po 65 roku zycia Incapacity Benefit zasiłek dla niezdolnego do pracy Direct payments for care and services pomoc finansowa dla osoby niepełnosprawnej Disabled Students' Allowance pomoc dla niepełnosprawnychlub miejacych problemy z nauka studentow np dysleksja Disabled Facilities Grant finansowa pomoc do przystosowania nowego mieszkania na potrzeby osoby niepełnosprawnej Industrial Injuries Disablement Benefit pomoc dla osob,ktore w wyniku pracy doznały powazniejszych chorob lub ogłuchły Independent Living Funds pomoc finansowa dla osob niepełnosprawnych Constant Attendance Allowance pomoc finansowa dla kombatantow wojennych The Blue Badge parking scheme niebieski dokument dla niepełnosprawnych kierowcow lub pasazerow. darmowe miejsca parkingowe Vehicle excise duty (car tax) exception osoby niepełnosprawne nie musza płacic road tax(podatku drogowego) Medical costs for war pensioners pomoc dla weteranow wojenntch i niepełnosprawnych War Disablement Pension pomoc dla weteranow wojennych i niepełnosprawnych Free milk for disabled children darmowe mleko dla niepełnosprawnych dzieci Vaccine Damage Payment jezeli w yniku szczepienia zostałes niepełnosprawnym mozesz uzyskac ta pomoc Severe Disablement Allowance dodatek dla osob,ktore przed kwietniem2001 roku nie mogły z powodu choroby pracowac przez 28 dni w ciagu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa321
Pomoc socjalna podczas choroby: Incapacity Benefit dodatek dla kobiet,ktore z powodu choroby nie moga pracowac w wieku 60 lat Statutory Sick Pay płatne chorobowe Industrial Injuries Disablement Benefit pomoc dla osob,ktore w wyniku pracy doznały powazniejszych chorob lub ogłuchły Medical costs for war pensioners pomoc dla weteranow wojennych War Disablement Pension pomoc dla weteranow wojennych Vaccine Damage Payment jezeli w yniku szczepienia zostałes niepełnosprawnym mozesz uzyskac ta pomoc Health costs pomoc zdrowotna,finnansowa dla osob o niskich dochodach Hospital travel costs scheme pomoc finansowa na pobyt w szpitalu dla osob o niskim dochodzie Reduced Earnings Allowance jezeli z powodu utraty zdrowia w pracy juz nie mozemy pracowac otrzymamy Reduced Earnings Allowance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa321
Pomoc socjalna dla opiekunów dzieci lub osób niepelnosprawnych Carer's Allowance dodatek dla osoby opiekujacej sie niepełnosprawnym Direct payments for care and services pomoc finansowa dla osoby niepełnosprawnej Disability Living Allowance pomoc wolna od podatku dla osob opiekujacych sie niepełnosprawna osoba Home Responsibilities Protection pomoc w płaceniu składek na NI dla osob,ktore nie moga pracowac z powodu opieki nad osoba niepełnosprawna Free milk for disabled children darmowe mleko dla niepełnosprawnych dzieci Community Care Grants pomoc dla osob,ktore chca zyc niezaleznie poniewaz,zyja w otoczeniu osob,ktore wywieraja na nie lub ich rodzine presje. Pomocy tej nie trzeba spłacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa321
Dla kogo przeznaczone jest przedszkole w Anglii? Przedszkola całodzienne (daily nurseries) to instytucje zazwyczaj prywatne lub społeczne. Przeznaczone są dla dzieci od 3 (czasami od 2) do 5 lat. Otwarte są zazwyczaj w godzinach 8 am - 6 pm (czas ten różni się w zależności od przedszkola). Niektóre oferują możliwość korzystania part-time (kilka godzin w ciągu dnia lub tylko wybrane dni tygodnia). Otwarte są przez większość dni w roku, za wyjątkiem świąt i tygodniowych wakacji. Opłaty są zróżnicowane - od 80 do 200 (a nawet i więcej) funtów tygodniowo za korzystanie z przedszkola w pełnym wymiarze (czyli około 20 funtów dziennie). W przedszkolu, które przyjmuje już 2-latki zapewniona jest opieka w zakresie treningu czystości i higieny - nie oczekuje się tu od malucha pełnej samodzielności. Zerówki/przedszkola przygotowujące do nauki w szkole (nursery classes, nursery schools) mogą być państwowe, prywatne lub społeczne. Zorganizowane są przy szkołach lub jako oddzielne instytucje. Przeznaczone są dla dzieci od 3 (czasem 4) do 5 lat. Zapewniają bardziej wczesną edukację niż zabawę, zasadniczo przygotowują dzieci do szkoły. Oczekuje się tutaj od dziecka podstawowej samodzielności jeśli chodzi o nawyki higieniczne czy żywieniowe. Otwarte są w godzinach 9 am - 3.30 am, czasami dłużej. Niektóre z nich oferują darmowe miejsca part-time (2,5 - 3 godziny) dla 4-latków (a nawet 3-latków), zwłaszcza gdy rodzina znajduje się w ciężkiej sytuacji finansowej. Jednak wtedy czas pobytu dziecka w przedszkolu to tylko 3-4 godziny dziennie, nie jest to więc zapewnienie całodziennej opieki. W czasie szkolnych wakacji instytucje te są zazwyczaj zamknięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa321
1 » Emerytura w Wielkiej Brytanii 2 » State Pension czyli emerytura państwowa 3 » Personal Pension czyli emerytura prywatna 4 » Company Pension czyli emerytura firmowa 5 » Pomoc socjalna 1 Q: Emerytura w Wielkiej Brytanii A: Emerytura rządowa w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie maksymalnie 82,05 funta tygodniowo. Obecny system zakłada, że pracownicy sami oszczędzają na swoje emerytury, a rządowy zasiłek jest jedynie ich uzupełnieniem. Mieszkańcy UK mogą korzystać z trzech rodzajów emerytury: State Pension (emerytura państwowa), Personal Pension (emerytura prywatna), Company Pension (emerytura firmowa). 2 Q: State Pension czyli emerytura państwowa A: Do jej pobierania uprawnieni są mężczyźni, którzy opłacali składki na ubezpieczenie społeczne (National Insurance contributions) przez 44 lata i kobiety, które płaciły składki przez 39 lat. Jeśli przez jakiś czas nie pracowałeś, bo np. opiekowałeś się dziećmi, liczba lat kwalifikujących cię do otrzymania emerytury rządowej zostanie zmniejszona o ten okres. Prawa matek, ojców i opiekunów osób niepełnosprawnych chroni rządowy program Home Responsibilities Protection. Żeby przepracowany rok został zaliczony do emerytury, musisz zarobić co najmniej 4264 funty, jeśli jesteś zatrudniony i 4345 funtów jeśli jesteś samozatrudniony. Jeśli nie przepracowałeś wymaganych 44 (lub 39) lat, wciąż możesz uzyskać emeryturę państwową w wysokości co najmniej 20,05 funtów tygodniowo, jednak musisz mieć 'zaliczone' co najmniej 25 procent wymaganych lat pracy. Mężczyźni mogą przejść na państwową emeryturę po skończeniu 65 lat, kobiety - 60 (od 2020 roku również 65). Pamiętaj jednak, że państwowa emerytura to zaledwie 82,05 funta tygodniowo. 3 Q: Personal Pension czyli emerytura prywatna A: Emerytura otrzymywana od banku, kasy oszczędnościowej lub towarzystwa ubezpieczeniowego, czyli instytucji inwestujących w twoim imieniu twoje oszczędności przez lata poprzedzające emeryturę. Emeryturę prywatną można zacząć pobierać już w wieku 50 lat. Żeby zachęcić mieszkańców Wysp do oszczędzania na rzecz przyszłej emerytury, wprowadzono ulgi podatkowe od kwot przeznaczonych na ten cel. Oznacza to, że od zarobionych przez ciebie pieniędzy, które wpłacisz na konto emerytalne w banku, towarzystwie budowlanym lub ubezpieczeniowym zapłacisz niższy podatek. Na każde 78 funtów wpłacone do funduszu emerytalnego przypada ulga w płaconym podatku w wysokości 22 funtów. Personal Pension są zalecane osobom: samozatrudniającym się; niepracujących (mogących sobie pozwolić na opłacanie składek na fundusz emerytalny); pracownikom (którym pracodawca nie oferuje zakładowego funduszu emerytalnego); zatrudnionym (którym nie odpowiadają warunki zakładowego funduszu emerytalnego), pracownikom o umiarkowanych dochodach, którzy chcieliby powiększyć emeryturę otrzymywaną z zakładowego funduszu emerytalnego. Do emerytur prywatnych zalicza się także Stakeholder Pension, gdzie składek nie trzeba opłacać regularnie i mogą one wynosić zaledwie 20 funtów. Fundusze oferujące Stakeholder Pension mają niższe koszty administracji, mają jednak mniej opcji do wyboru. 4 Q: Company Pension czyli emerytura firmowa A: Fundusz emerytalny ustanowiony przez pracodawcę dla zatrudnionych przez niego pracowników. Jego warunki zależš od umowy z pracodawcš, zwykle jednak pracownik wpłaca na fundusz pewien procent zarobków (najczę?ciej 5 procent - ta kwota jest wolna od podatku), a pracodawca dokłada od siebie drugie tyle i pokrywa koszty administrowania funduszem. W ten sposób twoja emerytura rośnie dwa razy szybciej, niż gdybyś oszczędzał na nią sam, korzystając z funduszu Personal Pension. 5 Q: Pomoc socjalna A: Osoby pobierające emeryturę mogą być uprawnione do pomocy socjalnej ze strony państwa. Jeśli skończyłeś 60 lat, a tygodniowy dochód nie przekracza 109,45 funtów możesz otrzymywać różnicę pomiędzy twoim dochodem, a wymienioną kwotą z tytułu Guarantee Credit. Jeśli pozostajesz w związku, a wasze wspólne tygodniowe dochody nie przekraczają 165,07 funtów, również zostanie wam wypłacone wyrównanie. Po skończeniu 65 lat możesz być uprawniony do dodatkowego świadczenia z tytułu Savings Credit w wysokości 16,44 funtów tygodniowo (jeśli jesteś samotny) lub 21,51 funtów (na parę, jeśli pozostajesz w związku). Guarantee Credit razem z Savings Credit składają się na świadczenie zwane Pension Credit. Winter Fuel Payment to świadczenie wypłacane zwykle w listopadzie, mające pomóc w pokryciu kosztów ogrzewania mieszkania podczas zimy. Zależy od dochodów i wynosi od 100 do 300 funtów wypłacanych jednorazowo. W utrzymaniu ciepła w domu pomagają też zasiłki Cold Weather Payment i Warm Front Scheme. Po skończeniu 60 lat będziesz uprawniony do 50-procentowej zniżki na bilety autobusowe, a po skończeniu 75 lat zostaniesz zwolniony z opłacania licencji telewizyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Ja mam pytanko odnośnie housing benefit. Czy od nowego roku podatkowego trzeba od nowa skadać formę i przestają placić benefit? Gdzie mogę dostać formę na WTC? bo jak prosiam telefonicznie w revenue to mi nie przyslali. Czy w job centre dostanę? z góry dziekuję za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×