Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

baypera ja podalam swoje dane zapisujac sie przez Internet na spotkanie w sprawie złożenia wniosku o paszport dla dziecka. Ewentualnie pozniej mozna zadzwonic do konsulatu i zapytać a nastepnie zmienić. Jak tam mieszkanko? Lepiej już? Jak tam dzidzius w brzuszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baypera do Agatka 102
Dziekuje bardzo za troske dzidizus ok kopie ale przez dligi czas sie nie zorientowalam ze to ruchy bo przy pierwszym dziecku czulam calkiem inne ruchy jesli chodzi o mieszkanie to troche gorzej czekamy na HO mieszkamy dlaej tam gdzie4 mieszkalismy wlasciciel byl z adwokatem chcial naze dane i cos sie pytal ale ciezko nam sie bylo dogadac powiedzieli ze wroca z tlumaczem ale przyzedl sam adwokat z robotnikami i zalozyli zamki we wszystkich pokojach tylko nie naszym po to jak wnioskujemy zeby juz tam ie nikt nie wprowadzil tak nam ie4 zdaje ze poczeka tylko az bez szumowe i adow samoi sie wyprowadzimy i bedzie mial spokoj mam nadzieje ze obejdzie sie bez sądow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voilla
Witam wszystkich na forum. Jestem tu nowa i bardzo się cieszę, że poruszacie tu tematy, które już prawie mnie dotyczą. Planowałam jechać za miesiąc do Anglii. Mam już załatwione mieszkanie, o pracę się raczej nie obawiam. Koszt mieszkania jest nieduży, toteż cieszę się z tej perspektywy. Mam kilku znajomych w Anglii, ale mają niedużą wiedzę na temat pomocy dla samotnych matek i nie widzą dla mnie perspektyw jeśli wyjadę sama z córcią. Znam angielski bardzo dobrze, zresztą go uczę. Dlatego raczej nie obawiam się o pracę. Martwi mnie to, że nie mam z kim zostawić tu w Polsce córeczki i muszę od razu jechać z nią. Ma 6 lat, więc zapewne mogłabym już wkrótce zapisać ją do szkoły. Ale do jesieni daleko i latem chciałabym już popracować w Anglii. Proszę, powiedzcie mi, jakie są możliwości jeśli chodzi o "załatwienie" opieki dla dziecka? Jakie są to koszta i na jaką pomoc od Państwa mogę liczyć? Czy istnieją jakieś ośrodki, w których można w wakacje zostawić dziecko pod dobrą opieką? I mam jeszcze jeden problem. Czytałam, że istnieje coś takiego jak Międzynarodowy Akt Urodzenia. To jestem w stanie załatwić, ale czy uda mi się dostać na nią paszport? Jak i gdzie załatwić paszport online? Czy w ogóle istnieje taka możliwość? Czy konieczna jest zgoda mojego ex skoro nie utrzymuje z nami kontaktu, ale nie odebrałam mu praw rodzicielskich? Proszę, odpiszcie i dodajcie mi jakoś wiary. Wiola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem bo sama wyrabialam paszport dla malej, musza byc dwoje rodziców z dzieckiem przy wyrabianiu paszportu. musisz miec paszport by dziecko przekroczylo granice. kolejna sprawa musisz dowiedziec sie czy w miescie ktorym bedziesz sa instytucje rzadowe ktore ogranizuja opieke dla dziecka albo popros znajomych by Ci sie dowiedzieli pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voilla
Dziękuję, jeśli chodzi o paszport, spodziewałam się takiej odpowiedzi. Będę w Peterborough, zatem jeśli ktoś ma jakieś informacje na temat opieki nad dziećmi w tym mieście, proszę piszcie. Za kilka dni jadę córci wyrobić paszport, ale boję się... Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Baypera
w jakim miescie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voilla
Jeszcze nie mieszkam w Anglii. W PL w łódzkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baypera
Mieszkam w HUntingdon koło Cambridge. A czemu pytaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie żle
PYTAŻ! PYTASZ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baypera do nie źle
w wyrazie "pytasz" nie ma na końcu "Z" jeśli nie widzisz, tylko samo "z" a to dlatego że moje trzyletnie dziecko bawiło się przy laptopie i powyciągało guziczki w wyniku czego bardzo cięzko chodzi literka "S" i nie zawsze widzę że jej nie wcisnęłam. Akurat z polskiego byłam jedną z najlepszych w klasie. Ciekawe czy jesteś taka bezbłędna że masz czelnośc komuś zwracać uwagę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esq
w wyrazie pytaz chodzilo Ci chyba o to ze nie ma przedostatniej litery s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esq2
jesli bylas dobra z polskiego to wyraz laptop nie jest polskiego pochodzenia i nalezalo napisac go w ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baypera
nie po to wchodze na to forum zeby wdawac sie w potyczki slowne z oobami takimi jak ty wiec spadaj nawet mnie nie znasz a wysmiewasz za to ze w mojej wypowiedzi zabraklo jednej litery!!! to swiadczy o tobie ja pozostawiam to bez komentarza. Jesli jednak chodzi o slowo laptop to po polku pisze sie "LAPTOP" i kazdy polonista to zaakceptuje. Wiem bo moja siostra jest polonistka i moja mama rowniez. Mimo wzystko pozdrawiam cie o zycze powodzenia w zyciu. Twoje zycie musi byc bardzo nudne skoro zajmujesz sie takimi rzeczami. Nawet gdybym popelnila blad ortograficzny czy ma to az tak wielkie znaczenie dla twojego zycia ze sie tym przejmujesz? teraz przesledz cale forum i przeanalizuj wszystkie bledy, POWODZENIA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwrot housing benefitu
właśnie muszę zwraCAć housing benefit ponad 500f :((, także dziewczyny jak macie CTC i WTC to housing się raczej już nie należy. pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak można być takim podłym i dokuczać cieżarnym! Wstyd Baypera nie przejmuj się. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Baypera
pytam, bo mam wolny pokój, ale to troche daleko od Ciebie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moi znajomi mieli i wtc i chtc i housing rowniez ale trzeba zglaszac ze sie ma te pierwsze swiadczenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny :) opiekujace sie dzieckiem jak nie pracujecie, siedzicie w domu, nie macie nin ani HO, mozecie starac sie o child benefitk, pisze to bo jakas dziewczyna powyzej napisala ze maz wyrabia - to jest korzystniejsze bo bedziecie miec Nin i okres pobierania child benefit liczy sie do emerytury.. mozecie tez przepisac na siebie chilb benefit jak jest na meza, wszystko dokladnie pisze w ksiazeczkce od nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to sie liczy do brytyjskiej emerytury a jak sie wróci do Polski to tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOKENY-dzisiaj wypelnilam i zanioslam do swojego lekarza bo rowniez musi tam czesc wypelnic.Jutro mam to odebrac.I co mam dalej z tym robic,bo nie ma tam zadnego adresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eewula
No wlasnie juz wczesniej slyszalam na temat zasilku rodzinnego,ze powinna go odbierac mamy,ktore niepracuja bo kazdy rok wychowania liczy sie do emerytury.U mnie maz pobiera .Napiszcie mi jesli robilyscie to moze jak dokonac transferu z meza na na zone?Z gory dzieki za wszelka pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do violi
paszport musisz miec dla dziecka i podpis ojca jest konieczny wiem bo wyrabialam swojej corce jesli masz problem z podpisem to zaloz sprawe w sadzie jesli ojciec dziecka sie nie interesuje nim to masz problem z glowy bo sad wyznaczy kuratora ktory sprawdzi sytuacje nawet jesli nie znajduje sie pod wskazanym przez ciebie adresie to wtedy sad wyrazi zgode na wydanie paszportu bez zgody ojca tylko nie jestem pewna czy zalatwisz to do lata srednio takie sprawy tocza sie pol roku zycze powodzenia moj byly na moje szczescie podpisal mi 2 dni przed 1 sprawa i dlatego zalatwilam to w ciagu 2 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej dziewczyny a dostałyście
już ten formularz aktualizacyjny na następny rok podatkowy w sprawie CTC WTC??? mi płacą po staremu i doczekać się nie moge tego formularza- jestem ciekawa jak u Was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andyola
ja dostałam zwykły list z prośba o aktualizację jesli cos się zmieniło. napisałam roczne dochody za poprzedni rok. Szybko dostałam nowe wyliczenie i nowe WTX i CHT. jakieś formularze? nie sadzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Baypera odezwij sie do mnie na gg jesli mozesz 3056994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andyola
Sorki, dostałam dziś formularze na nowy WTC i CTC. Trzeba odesłac do 31.07.2007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak na szybko - ja tez dostalam wlasnie przed kilkoma minutami te formy przyszly z \"wyczuciem\" bo mielismy dzwonic do revenue w sprawie ze moj maz zmienil prace(dwa dni temu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manius30
asiulek27 ostatnio jestem strasznie zagoniona poniewaz mam kilka spraw do zalatwienia, do tego pakowanie itd, wiec prawie wogole nie jestem na necie, wchodze tylko na sekunde sprawdzic jak sie sprawy maja na tym forum. jutro jade do urzedu po europejski akt urodzenia . mysle ze jak wysle ten moj dobytek to bedzie troszke luzu i moze uda nam sie wkoncu pogadac na gg a jak u ciebie z tymi tokenami sprawa wyglada? cos posunelo sie do przodu? czekam na newsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz wyslalam forme ale musiala na niej sie podpisac ta health visitor i czekam na odzew zobaczymy co napisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×