Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość tolunia
hej asiapiotrusiowa!jak najbardziej bedziesz mogla sie starac o benefity bo obie z corka jestescie,bedziecie na meza utrzymaniu,a to ze nie jest to jego biologiczna corka to nie ma nic do rzeczy.a jakie benefity Ci-Wam przysluguja to wpadnij na pierwsze stronki naszego fprum,tam masz wszystko swoetnie opisane,pozdrawiam i powodzenia zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xvq
Hej pisze na temam tych gosci dluzej przebywajacych w domu,po pierwsze to powinni otrzymac wypowiedzenie nie krotsze jak 4tyg,a jak niemaja gdZIe isc to niech sie zglasza do cunsilu,a reszta was nieobchodzi,nawet jesli maja dziecko to z dniem tym i tym musza sie wyprowadzic i niech im cunsil pomaga,albo sami znajda.niemaga wam siedziec na glowach,wogule ja nierozumiem poco ludzieKombinuja iWY TEZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika 2222
mam pytanie jak jest z tym home office co jest po tym jak wyslesz paszport zdjecia i wniosek co oni odsylaja jak to potem jest krok po kroku i co pisza na pismie ktore odesla bo mi odeslali aplikacje i dwa pisma i nie wiem o co chodzi wsumie tez zdjecia i paszport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natakiiiijka
potrzebuje pomocy!moj syn pije mleko nutramiegen,jest strzsznie uczulony na zwykle mleko,wiecie moze czy jest tutaj mleko prosowe lub sojowe,a jezeli jest to prosze podajcie mi jego nazwe.DZIEKUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
dobra duszyczka spadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKI222 Nie wiem czy wiesz, ale istnieje na swiecie bardzo fajna rzecz, mam na mysli slownik j. angielskiego. Powinien ci pomoc zrozumiec to pismo. Tylko daj tez cos od siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natakijjjka mleko sojowe widzialam w Tesco.Nie pamietam nazwy ale jest bardzo zbliżona do polskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycol
czy po roku rozliczeniowym czyli 7 kwietnia przysylaja nowe druki do wypelniania z WTC i CHTC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oplapla
tak, to sie nazywa renewal forms. Odesłać trzeba będzie do 31 lipca br. nalezy podac actual income (dochody) za lata podatkowe 2006/2007 i 2007/2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanko a propos pieniedzy od Panstwa. Oczekuje dzidziusia juz na dniach, jestem juz na macierzynskim. Wyslalam wszystkie swoje dokumenty do Job Centre w sprawie Maternity Allowance. Powinnam otrzymywac wyplaty juz od 31.03 a tu zaraz 2 tygodnie i nic. Czy takie opoznienia sa normalne? Jakie macie doswiadczenie w kwestiach terminowych wyplat?? Ja nie pobieram zadnych innych benefitow (nie naleza mi sie ani ich nie potrzebuje) wiec nie wiem jak jest z ich wyplacalnoscia i punktualnoscia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYZA
WITAM MAM PYTANIE CZY MEZOWI NALEZY SIE MIESZKANIE W U.K PRACYJE LEGALNIE 15 MIESIECY MAMY 2 SYNOW 10 LAT I 7 MIESIECU TEN 7 MIESICZNY URODZONY W U.K PROSZE O ODPOWIEDZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syza
prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziusiek21
witam was kochani moj maz pracuje 2 miesiace w anglii ma wyrobiony nin ale jeszcze ho niezrobil ja 16kwietnia lece do niego z chlopcami jeden ma 3 latka drugi 6miesiecy maz pracuje ma umowe wiec chyba to legalna praca zarabia ok 850f miesiecznie to niewiele ale mowi ze chce miec nas przy sobie bo on tak dluzej niewytrzyma powiedzcie mi czy beda mi sie nalezaly jakies dodatki na dzieciaki???? i wazna dla mnie sprawa jak jest z lekarzem dla dzieci???? 4425547 moje gg jesli moze ktos niech odpisze albo tu na forum albo na gg mam duzo pytan :)) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi7
Karolinah - ja wyslalam papiery odnosnie Maternity Allowance na ok 15 tyg przed terminem porodu i pamietam, ze zarowno decyzje jak i pierwsze pieniazki dostalam w terminie :) tzn. pieniazki 11 tygodni przed wyznaczonym terminem porodu i jak zasady o tym traktuja. Mysle, ze wszystko zalezy od tego kiedy zlozylas papiery :) Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syza
witam was serdecznie nikt nie umie odpowiedziec na moje pytanie bardzo prosze bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syzy----mozesz sie starac!Czy Ci sie nalezy?To wszystko zalezy od Wazej sytuacji mieszkaniowej.Najlepiej idz do nich i zloz papiery.Troche bedziesz musiala poczekac na takie mieszkanie.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BadajacaGrunt
tak sobie czytam i czytam, i stwerdzilam, ze jak zapytam, to bedzie szybciej.. Mam meza, dziecko, chtc, wtc, chb i co miesiac na zmiane hb.. planuje 2 dziecko, jestem self emp. zastanawiam sie czy jak juz sie posiada te zasilki, to przy 2 dziecku szybciej nastepuja decyzje, co do wielkosci zasilkow i czy istnieje jakas kilkumiesieczna przerwa podczas naliczania, i o co moge sie starac przed narodzeniem dziecka.. Maternity Allowance ? i czy nadal sie otrzymuje Sure Start Maternity Grant? rezydenta te mam, chciaz wlasnie minelo jak jestem w londynie rok. Z GORY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ.. i bardzo serdecznie podrawiam Mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Natakiiiijka Wiesz,jak przyjechałam też miałam ten problem.Moje dziecko jadło coś podobnego do nutramigenu-Humana SL.Tutaj jak pójdziesz do lekarza to da Ci receptę i to mleko masz za darmo-tylko nie bardzo mogę sobie przypomnieć nazwę.Weź ze sobą puszkę Nutramigenu i pokaż mu to powinien wiedzieć o co Ci chodzi. Jak sobie przypomnę to napiszę nazwę mleka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze coś Wam napiszę apropo darmowych recept dla dorosłych. Jeśli otrzymujesz CTC I WTC to dostajesz białą kartę imienną z NHS i ona upoważnia do realizacji recept za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja dalej mam problem z WTC.Ten benefit jest podzielony na dwie czesci.Jedna nam przyznano -kase juz dostajemy.Druga niby jest wyliczona.Miala byc przyznana po rozliczeniu za ostani rok podatkowy 2007. Problem w tym,ze my to rozliczenie dostaniemy moze w maju.I co z tym fantem zrobic?Wiem,ze mozna zrobic symulacje(tzn.zblizone dochody za ten rok)i oni sami to zrobili.Do dzis jednak nie mamy odpowiedzi co dalej.Czy jest w ogole sens dzwoinc do nich w tej sprawei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foleta-ja bym dzwoniła.Ja mam symulację zrobioną i na tej podstawie mi przyznali-teraz jak złożę p60 to zrobią rozliczenie roczne.Jeśli np.masz problem z językiem -mają tam tłumaczy-wystarczy powiedzieć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaisha
witajcie....mam pytanko,dostalam z reveniu papiery by wypel ic tzn....TAX RETURN,jak nazwa wskazuje zwrot podatku,tylko z tego co wiem mozna sie do 5 lat rozliczac a tam jest napisanie ze do konca pazdziernika ,chyba jakas zmiana.......i co jeszcze,ja tam ten rok bylam na zasilku tzn maternity allowance,no i jak wiekszosc z was ,ctc i chb i co z tego mam sie rozliczac????pozdrawiam:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....nowa....
witam mam pytanko pracowalam ponad rok i nie zrobilam home office poniewaz moj pracodawca tego nie wymagal (skladki odprowadzal bo mam p 45) w obecnej chwili siedze w domu bo urodzilam dziecko a od lutego nie dostaje zadnej kasy bo zaklad zostal sprzedany innemu wlascicielowi, skladam na rozne benefity ale potrzeby jest tam H O czy jak wysle teraz dokumenty i wszystkie papiery ze pracowalam jest prawdopodobienstwo otzymania HO z tego co wiem nalezy pracowac aby go otrzymac a ja nie mam zadnych dochodow, za odp z gory dziekuje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badajacagrunt
tak sobie czytam i czytam, i stwerdzilam, ze jak zapytam, to bedzie szybciej.. Mam meza, dziecko, chtc, wtc, chb i co miesiac na zmiane hb.. planuje 2 dziecko, jestem self emp. zastanawiam sie czy jak juz sie posiada te zasilki, to przy 2 dziecku szybciej nastepuja decyzje, co do wielkosci zasilkow i czy istnieje jakas kilkumiesieczna przerwa podczas naliczania, i o co moge sie starac przed narodzeniem dziecka.. Maternity Allowance ? i czy nadal sie otrzymuje Sure Start Maternity Grant? rezydenta te mam, chciaz wlasnie minelo jak jestem w londynie rok. Z GORY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ.. i bardzo serdecznie podrawiam Mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syza
witam i dziekuj za poprzednia odpowiedz kochani mam pytanie czy ktos zna znaczenia skroty przy ogloszeniach mieszkan w u.k dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bromba40
Hej dziewczyny!!Jestem tu nową osoba.Troche poczytałam o tym co piszecie. Do Natakiiiijka: Ja mam małą córeczkę(ma 2latka)jestem tu w UK 8miesięcy. Moja Wika też ma alergię na mleko.W Polsce dostawała Nutramigen jako mleko uzupełniające głownie do dodatkowych posiłków np.kaszki. Niestety nie chciała go jeść,więc przeszłam na sojowe.Mój młodszy syn wychował się na nim.(Wikę karmiłam piersią przez 2lata). Bałam się,że tu nie ma takiego mleka jak w Polsce,ale okazało się że jest go całkiem sporo.Jest ono nie tylko w TESCO,ale i w innych sklepach.Najtańsze kosztuje ok.7Ł i nazywa się COW&GATE-900gram i mogę je kupić tutaj tylko w supermarkecie SAINSBURY .Najdroższe takie mleko kosztuje 10Ł.Dziś właśnie byłam u lekarza z synem i chciałam się dowiedzieć czegoś na temat recept na mleko,ale niestety zbył mnie,bo mała nie była zarejestrowana.Myślę jednak,że nie będzie problemu z tym,bo tu jest naprawdę duży nacisk na opiekę nad dziećmi.Recepty są darmowe dla nich do 16roku życia. Jednak nie jest za dobrze jeśli chodzi o leczenie infekcji.Mój syn ma zapalenie ucha(w Polsce ciągle był z tym problem).To jeden ze skuków ubocznych alergii pokarmowej(u mnie to już 3dziecko z alergią,więc wiem coś o tym)a Pan doktor dał PARACETAMOL.Dobrze,że mam antybiotyk z Polski,który zazwyczaj był wypisywany na tę infekcję,więc go leczę sama.Wiem,że może ktoś mnie potępi za to,ale przy moim doświadczeniu w walce przez 16lat,już nie boję się podejmować takich decyzji.Pozdrawiam wszystkie mamy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
Hej po dłuższej nieobecności znowu się odzywam. Muszę się pochwalić, że w końcu doczekałam się odopowiedzi z child benefit i dostałam wyrównanie od lipca. Apropos mam jeszcze jedno pytanie, wraz z dezyzją w sprawie child benefitu dostalismy jeszcze; ' child trust fund" i nie wiem gdzie się teraz z tym udać. Czy to chodzi o otworzenie konta w banku dla dzieci? Dostalilśmy czek dla nich na 250 funtów do wykorzystania jak skończą 18 lat. Podpowiedzcie gdzie się z tym udać i jak to załatwić? Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bromba40
Odpowiedż na pytanie Domanka: Tak to co dostaliście to czek na 250Ł.Wpłacą je na konto jak założycie dla dziecka konto w Banku.Jest to coś w rodzaju funduszu na naukę np.na studia dla dziecka.Co miesiąc musicie wpłacać kwotę wybraną z tabelki chyba od 10Ł w zwyż.Trzeba pójść z tym do Banku,najlepiej tam gdzie ma się konto,zresztą na pewno jest podana lista instytucji gdzie można się udać.Tam załatwisz resztę formalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×