Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość taka moja koncepcja
Pytaj mieszkałam tam 8 lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka moja koncepcja
St Malachy’s High School Tutaj powinni ich przyjąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do \"taka moja koncepcja\" Bardzo Ci dzękuje za odpowiedź. Ciesze sie że ktoś się zainteresował moim problemem chociaż wydaje się nie taki bardzo poważny. Wcale nie chce tam jechać. Nie mam wyboru. Mąż tam mieszka i pracuje a zwykle nadchodzi moment,że trzeba coś postanowić. Albo tu albo tam. Dzieci znają język w stopniu komunikatywnym, ja podstawy (bez szału). Tutaj mam pracę można powiedzieć bardzo dobrą i tym bardziej przeraża mnie myśl o wyjeździe a najbardziej ,że jestem takie \"ciele\" co to nie wie jek się pozbierać. Mąż nie pracuje z polakami i nie mamy tam nikogo znajomego. Ja mogę udzielić wszelkich porad dotyczących spraw socjalnych w Polsce (taki mam zawód) ale po co to komu. Ale się rozpisałam. Jeszcze raz dzięki wielkie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka moja koncepcja
jak masz jakies pytania to pisz,odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje. mieszkasz tam 8 lat. lubisz to miejsce? mnie przerasta ten podział katolicy - protestanci. wszystko jest inne. najzwyczajniej się boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka moja koncepcja
mieszkałam juz nie mieszkam ...ale ogolnie Antrim to dziura , nie jest bezpieczne miasteczko osobiscie uważam ze to nie jest miejsce na wychowywanie dzieci konflikt był i bedzie bo to jeasst przenoszone z dziadka na ojca..Do zamieszkania wybierz protestancką dzielnice bo Antrim jest protestankie miasteczko..nie wychylaj sie z swoim katolicyzmem to bedziesz miala spokoj..i ucz tego dzieci..zapomnij o polskiej mentalnosci,krzyzyk na szyji..Irlandczycy to prosci ludzie któzy w wiekszosci z wyspy sie nigdzie nie ruszali...pijaki bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niania84
iko Ludzie to jest żenujące co piszecie ,po co tam jedziecie ,żeby stale żebrać jakieś dodatki?przed wyjazdem trzeba się dobrze zastanowić a nie jechać i robić z siebie pośmiewisko czy wy zastanawiacie się jaką tam macie opinię ja bym w życiu nie chciała tak żyć ,angole nigdy nie ędą was szanować,zawsze będziecie biedakami na garnuszku obcego państwa nie podoba mi sie twoja wypowiedz.bo nie masz pojecia chyba o czym tutaj ludzie pisza.ja pracuje w anglii juz rok zarezcylam sie i nie dawno okazalo sie ze bede miala dziecko szansy na powrot do polski nie ma wiec jakos trzeba sobie poradzic zanim po porodzie wroci sie do pracy,stad tez szukanie wsparcia w roznego rodzaju socjalach.ciekawe za co ty wychowujesz swoje dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o benefity,to nie jest żebranina,tylko coś co nam się należy-PŁACIMY TAKIE SAME PODATKI jak wszyscy tu pracujący ludzie napędzamy gospodarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yardleyka
Święte słowa Nina, to nie jest żebranina ...nie tylko my bierzemy różne benefity od Anglików, biorą je też Hindusi (którzy mają po 4-5 dzieci), Ukraińcy, Murzyni itd...ja nie mam z tego powodu wyrzutów sumienia, Mój Mąż tu ciężko pracuje od lat, podczas gdy chociażby niektórzy Anglicy siedzą w domku i piwko piją (zobacz jaki procent Anglików nie pracuje)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niania84
niania84 nie wiem czy zauwazylas ale tematem tego forum jest opieka socjalnaitd.wiec nie rozumie czemU tu wchodzisz i nas krytykujesz. Nie powinnas oceniac czegos o czym nie masz pojecia. Lepiej przyjedz tu sprobuj zycia i napewno bedziesz w stanie napisac cos bardziej inteligentnego byc moze z pozytkiem dla innych.Aco do tych zasilkow o ktore nie zebramy ale staramy sie to mamy do nich swiete prawo. Dla przykladu;sa one równorzędne np.z polskim zasilkiem rodzinnym, ktory dostaje KAZDY,kto ma dziecko a dochody nie przekraczaja ok.500zl na osobe. Z ta roznica ze tu te zasilki sa 'troche' wyzsze. A TAK NA MARGINESIE TO OD MOMENTU GDY WESZLISMY DO UNII MAMY TAKIE SAME PRAWA JAK ANGLICY.PLACIMY TAKIE SAME POODATKI,JAK NIE WIEKSZE BO POLACY WIECEJ PRACUJA NIZ ANGLICY,ODCHODZA NAM SKLADKI NA UBEZPIECZENIA ITP.WIEC TAK JAK PISZA DZIEWCZYNY TO NAM SIE NALEZY I NIE JEST ZEBRANIEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa24
mam pytanie odnosnie taxow. w zeszlym tyg.dostalam nin zadzwonilismy na infolinie podalismy go i okazalo sie ze decyzja w naszej sprawie juz zapadla i w tym tyg dostaniemy kase.Szybko ale problem w tym ze nie ma mowy o zadnym wyrownaniu na infolinii powiedzieli, ze decyzje podjeli 11 lutego i od tego czasu wyplaca nam pienizki, a przeciez papiery zlozylismy w polowie listopada. Powiedzieli rowniez ze przyjdzie nam pismo a co do wyrownania to oni wysla prosbe do centrali o wyplacenie nam wyrownania od listopada.W sumie to nic z tego nie rozumiemy.dodam tylko ze nie otrzymalismy zadnego listu jeszcze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, to musza wyplacic od dnia zlozenia. Moge nie cofnac 3miesiace wstecz od daty zlozenia,ale naliczaja zawsze od daty zlozenia. Ja i wszyscy moi znajomi tak mieli... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa24
Masz racje bo zawsze tak jest dlatego wydaje nam sie dziwne to co powiedzieli przez telefon. Moze jak dostaniemy jakis list to sie wyjasni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yardleyka
Z pewnością dostaniecie wyrównanie, za kilka miesięcy wstecz (my tak mieliśmy)...w razie czego to się odwołacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znaczy ze wam tez nie przyznali odrazu wyrownania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonilismy wlasnie na infolinie i powiedzieli ze nam wypłaca od 11 lutego, bo wtedy podjeli decyzje i ze niby wtedy dostali nasze papiery.Jakim cudem skoro wyslalismy je w listopadzie i od tamtego czasu przysylali nam prosby o uzupelnieniedanych.czyli mieli juz nasze papiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nina
kidz card to karta dla dzieci, która uprawnia jed do np. darmowego basenu na terenie counsilu, korzystania z innych atrakcji za darmo lub z obniżoną opłatą. szczegóły wysyłają razem z kartą. czasami opiekun też ma zniżki przy użyciu tej karty przez dziecko. mamy kartę, ale jeszcze nie korzystaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję za odpowiedź:-) Jeśli możesz to napisz mi gdzie to można załatwic? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yardleyka mam prosbe, moglabys napisac jak to bylo u ciebie z tym odwołaniem,ile to trwalo itp. z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie! Znalazłam to forum szukając czegoś na temat dofinansowania do mieszkania w Anglii.Jeśli ktoś może to proszę mi powiedzieć,czy należy nam się takie dofinansowanie jeśli mieszkanie nie jest wynajmowane na nas tylko na inną osobę?My to mieszkanie współwynajmujemy. Dziękuję z góry za odpowiedż i pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×