Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość domanek
dzięki serdeczne za tak szybką odpowiedź. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny na forum na które zawsze można liczyć!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syza
witam chodzi mi o skroty naprzyklad gdy otwiemam stronke wynajmu domu w u.k sa skroty ktorych nie rozumie prosze o pomoc dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syza chetnie pomogę, ale czego dokładnie nie rozumiesz? jakich skrótów? podaj przykład, ciężko przetłumaczyć jak się nie wie co:). Albo wrzuć link do tej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M131
jestem tutaj po raz pierwszy, wiec witam wszystkich, jednak mam pytanie do osób mających dzieci w wieku przedszkolnym. mój mąż jest już w Londynie ja mam dojechać do niego w pod koniec maja aby zacząć prace i załatwiać wszystkie anormalności zwłaszcza przedszkole i żłobek. proszę o informacje,czy są one czynne podczas wakacji( bo wtedy musimy zabrać do siebie dzieci ), i jakie są zasady przyjęcia i ogólnie jak i gdzie to załatwiać,aha dzieci są w wieku 5 lat i 9 miesięcy. proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syza
witam jakos nie umie wytlumaczyc dam ten link ...www.thinkproperty.com przy domkach do wynajecia sa skroty i tego nie rozumie dziekuje dziekuje dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejzi nie wierz bezgranicznie we wszystko co czytasz:) syza odezwij sie do mnie na gg 3056994, jedyny skrót jai tam widzę to p.c.m., który oznacza czynsz za miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
apropos tych skrótów; znalazłam jeden którego nie rozumiem no pets - to wiem bez zwierząt ale jest jeszcze DSS i nie wiem co to jest. Może któraś z was to wie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alutek39
Witam wszystkie mamy,Domanek mam pytanie,jak długo czekałaś na na decyzję w sprawie ChB? Bo mój mąż złożył dokumenty 16 pażdziernika ,czekał cierpliwie, po trzech miesiącach poszedł się dowiedzieć jak długo ma czekać .Odpowiedż:wszystko w porządku,proszę czekać.W marcu przysłali papiery z pytaniami jak nazywają się dzieci, żona,ile pieniędzy nam przysyła, kiedy i czy przyjedziemy.Odesłał na następny dzień i znowu cisza.Nie wiemy co o tym myśleć.Ja przyjeżdżam w czerwcu do męża i oboje denerwujemy się .Dodam że nie pobieram już zasiłku od sierpnia (mąż zaczął pracę w UK) Pozdrawiam ,może ktoś też tak miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bromba40
Nie martw się tak o ten CHB.Potem dostaniesz wszystko z nawiązką.Wypłacą w stecz a taka kasa się przyda.Nam wypłacili po pół roku.To był dobry zastrzyk gotówki na 3kę dzieci.Jeszcze byłam w Polsce jak składaliśmy papierki-całe stosy.Potem musiałam niestety zwrócić co prawda parę groszy za półtora miesiąca ale to mała kwota.Ludzie oddają za rok i więcej.Poza tym zgłosiłam już wcześniej w Polsce,że rezygnuję z zasiłku,bo mąż będzie brał w UK,ale oni i tak wypłacili.Dlatego musiałam zwracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutek---wiem,ze sie denwrwujesz ale wiekszosc tutaj czeka dosc dlugo.Malo ludzi dostaje po 2-3miesiacach czekania.Ja na WTC czekam od wrzesnia chodz inne benefity przyznali nami juz na poczatku grudnia.No ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo.Jak juz dostaniecie to z wyrownaniem za caly okres od momentu zlozeniaTakze niezla kasa Wam wpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
no potrzebna jest super cierpliwość jeżeli chodzi o CHB. Mój mąż złożył papiery 1 października i czekaliśmy do kwietnia za decyzją. Na szczęście mamy to za sobą i wyrównali nam od 2 lipca. Dla nas to spora kasa bo mamy 6 dzieci i za tydzień dzieciaki już będą z nami. W końcu wszystko będzie jak trzeba, bo do tej pory to byłam miesiąc w Polsce a 2 miesiące tutaj pracowałam. Życzę dużo cierliwości. Chociaż mi też jeszcze będzie potrzebna bo chcemy złożyć papiery na WTC i CTC. No a za jakieś 2 miesiące na mieszkanie socjalne. Na razie wynajęliśmy domek. Dużo powodzenia dla wszystkich dziewczyn na forum. Bardzo pomagacie . Jesteście super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alutek39
Bromba ,Foleta dzięki za szybką odpowiedż.Pytam tak bo w zeszłym roku moi znajomi czekali sześć tygodni,A co do wyrównania to faktycznie fajnie by było ,przyda się jak przyjedziemy.Pozdrawiam wiosennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
Alutek od momentu otrzymania tego pisma ile wysyłamy do Polski dla dzieci, czekaliśmy jeszcze 2 miesiące na ostateczną decyzję. Dostaliśmy wyrównanie od 2 lipca ponieważ złożyliśmy papiery 2 października. Nie ukrywam, że niezła sumka w końcu wpłynęła na nasze konto. Akurat na auto i skromne umeblowanie domku. No i za tydzień dzieciaki będą już z nami. Pozdrawiam gorąco i życzę cierpliwości, którą ja też musiałam mieć. Wiem jak to ciężko jest tak czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
sorki za te dwie długie wypowiedzi ale mój komp coś dzisiaj szwankuje najpierw mi pokazał, że nie może wysłać odpowiedzi a póżniej wysłal obie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alutek39
Domanek wielkie dzięki,Ja mam 5 dzieci ale jadę z trójką,Zyczę duuużo powodzenia w walce z angieską biurokracją(a mówią że u nas jest bałagan)Pozdrowionka jak wyżej ,cieplutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bromba40
No,no pogratulować takiej gromadki!!! Ja mam tylko trójkę-tylko,bo jestem mały pikuś przy Was!!! Na więcej sie raczej nie decyduję.Jestem już za stara.I tak trzecie urodziłam po 13latach,ale to oczko w głowie,bo po dwóch synach,przyszła na świat córeczka.Ma teraz 2 latka.Zawsze chciałam mieć trójkę dzieci.Myślałam,że jest już za póżno,ale Pan BÓG wie lepiej,więc na wszelki wypadek się nie zarzekam,że więcej nie będzie,ale ochoty na to nie mam.Gratuluję tym,co mają tak liczne gromadki!!Dużo siły i wiary Wam życzę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bromba40
Do M 131: Próbowałam wysłać maila,ale nie wyszło.Więc piszę w skrócie. Aby cokolwiek załatwić z przedszkolem musisz tu być z dziećmi.Przedszkola są czynne w wakacje,ale zwłaszcza w Londynie jest duży problem z dostaniem miejsca w nim.Podania składa się przynajmniej pół roku wcześniej.Najlepiej jak mąż już wybierze się do najbliższego przedszkola i złóży wniosek(oni go wydadzą)Dzieci do przedszkola są przyjmowane nawet bardzo małe,ale trzeba spytać na ile godzin.Poza tym trzeba mieć dobry dochód,aby się na to zdecydować.Są dodatki do opłat za przedszkole,ale nie od razu.Można też zatrudnić opiekunkę(nawet Polkę)będzie taniej.No i kwestia dochodu-czy to się oplaca??Jeśli mąż nie zarabia "kokosów"to maże dostać dofinansowania,które straci jeśli żona pracuje.Więcej jest na 1 stronie o zasiłkach.Ja podam ci tylko link,gdzie znajdziesz więcej informacji o przedszkolach:http://www.polska-anglia.co.uk/przedszkole%20w%20Anglii%20i%20Wielkiej%20Brytanii.htm no i drugi: http://www.anglus.pl/news/praca_za_granica,219,przedszkole_w_anglii,1,1.html Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M131
bardzo dziękuję Bromba40, mąż sprobuje już coś załatwiać, ale chyba dopiero ja będę musiała sie za to wziąć po przyjeździe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwasjusta
witam mam pytanie oboje z mezem przebywamy w angli.maz juz 3 lata a od 2 pobiera tzwrodzinne na 3 dzieci ja z dziecmi przyjechalam w lipcu ubieglego roku.i od pazdziernika pobieramy child tax credit i tu jest moje pytanie.wyjezdzam z dziecmi spowrotem do polski [z przyczyn rodzinnych]czy tax credit nam zabiora [wszystkie swiadczenia pobiera maz]on zostaje w angli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak trudi ma racje.Masz obowiazek zreszta Reveniu powiadomic o fakcie wyjazdu.Zasilek rodzinny moze pobierac dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak jak pisze Eewula, musisz powiadomić Revenue, że wyjeżdżasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjgj
Jestem w 8miesiacu ciazy i wynajmujemy z chlopakiem mieszkanie 2sypialnie bezposrednio od wlasciciela i mam nietypowe pytanie czy ktos sie moze orientuje czy oprucz council tax sa jeszcze jakies inne oplaty do consilu jak koszenie trawy,mycie okien itp... nie jestem pewna ale caly czas ten gtosciu cos wymysla jak ze musimy placic za tv gdzie w ogle nie korzystamy z tv bo go nie mamy, prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem gdzie ale gdzies wyczytalam,ze nawet jak nie masz tv to i tak placisz.Tzn,chodzi o to,ze mozesz nie miec tv ale masz kompa podlaczone do netu i za to sie tez placi abonament oprocz tego ktory placisz za internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kjgj nc mi nie wiadomo na temat dopłat do councilu, placisz council tax i tyle, a z tv foleta ma racje, nie musisz miec telewizora, zeby placic tv licence, wystarczy, ze masz komputer z podlaczoną anteną i na nim oglądasz tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest tylko coucil tax Council Tax to forma lokalnego podatku dla mieszkańców obsługującego wydatki budżetowe na edukację, wywóz śmieci, pomoc społeczną i wiele innych. Oprócz opłat na wydatki samorządowe rachunek zawiera także opłaty, które jesteśmy w obowiązku zapłacić na służby policyjne oraz straż pożarną. a licencję tv - jak to sie ma do \"niemania\" tv,t nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjgj
z ta tv to tam najmieniejszy problem ale rozmawialam ze znajomymi i to co ten wlasciciel chce to najprawdopodobniej jego jakies widzi misie bo wczesniej nic nie mowil a troszke juz mieszkam tu a drugie sama pojde jutro do consilu i sie zapytam,bo chce o0d niego rachunek na to to on mi kreci ze nie moze niby znalesc ale kase mam mu dac, zapomnialam wspomniec ze wlasciciel to rusek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjgj
Tudi, nie ogladam tv i net mam bez przewodowy, ale jak juz pisalam tv to najmieniejszy problem. Dobrze ze umowe na to mieszkanie mamy jeszcze tylko do wrzesnia ten czlowiek meczy mnie strasznie nachodzi kaze sobie poczte codzien nosic jakby nie widzial ze ja ledwo co chodze z tym brzuchem, raz nawet wpadl tak o 2 w nocy byli znajomi opil wszystkich z piwa wypalil wszystkich z papierosow i se poszedl no jeszcze sprawdzil nam obydwie sypialnie czy aby napewnoo tu mieszkamy sami,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kigj-czy jaki tam masz nick-masz umowe najmu przez agencje?Wiem,ze sa odpowiednie instytucje ktore zajmija sie takimi wlascicielami mieszkan.On nie ma prawa was nachodzic w domu.Jezeli chce sprawdzic czy wszystko ok to powinien zadzwonic i sie z Wami umowic.Ja bym zerwala umowe.Szkoda Twojego zdrowia i nerwow.Skad wiesz co jeszcze wywinie i wymysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swoich praw mozecie szukac w Contracts (Rights of Third Parties) Act 1999, The Private Tenancies (Northern Ireland) Order 2006, i zdaje sie The Consumer Protection Regulations 2007. To instytucje w Irlandi Pol.ale sa tez zapewne i w Angli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×