Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość julia...8
Witam wszystkie, moze tu uda mi sie dowiedziec, na temat maternity alowance. Jak dlugo wy czekalyscie na odpowiedz, bo u mnie juz minal 4 tydzien i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość em7
Ja czekalam 2-3 tygodnie. Skladalam papiery w Sunderland- Anglia. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
hej dziewczyny!! Mam pytanie czy jest jakaś strona na której można sprawdzić kiedy i ile child benefitu będą wypłacać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do domanek
Child benefit to dodatek niezależnie od dochodu i zawsze wynosi na pierwsze dziecko 18,80 Łtygodniowo i 12,55Łtygodniowo na drugie i każde kolejne dziecko. Wypłacany jest z reguły co 4 tygodnie, ale może być też, co tydzień.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
dzięki za odpowiedź. Nie napisałam dokładnie o co mi chodzi. Wiem już że mam przyznane rodzinne i wyrównanie. Ale wydaje mi się, że wypłacili mi mniej pieniędzy niż powinni tzn. w liście napisali, że wyrównują mi od 2 llipca. Przeliczyłam tygodnie i pomnożyłam. Wyszło mi więcej kasy niż faktycznie wpłynęło na konto. Dlatego chciałabym wiedzieć, czy można to sprawdzić na stronie internetowej, czy tylko telefonicznie z nimi rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanek nie można tego sprawdzić na stronie internetowej, jedyne co możesz sprawdzić to datę kolejnej płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olussska
hej!prosze powiedzciemi,wyslalismy na taxy aplikacje 5lutego,mamy dziecko ma 16miesiecy i ciagle czekamy.czy jezeli kazano nam doslac certyfikat ur dziecka to czy juz bedzie decyzja,czy oni sprawdzaja czy nasz synek jest tu na pewno od daty ktora napisalismy w aplikacji,bo czekamy i juz nie wiemy o co im chodzi,a jezeli ktos mial sytuacje podobna do naszej to prosze napiszcie co jeszcze moga chciec,bo meza zarobki jak najbardziej kwalifikuja sie do taxow i czy jest mozliwosc ze przyjdzie nam decyzja odmowna,a jezeli jest taka mozliwosc to jaki moze byc powod,bo my juz sobie wlosy z glow wyrywamy od tego czekania,a jak dzwonimy do nich to mowia za kazdym razem cos innego.BARDZO PROSZE O PODPOWIEDZ. pozdrawiam i dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbaaaa
Poczytaj sobie wcześniejsze wpisy...Są tutaj ludzie którzy czekali nawet po 7,8 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na decyzję czeka się średnio pół roku, a są i tacy co czekaja dłużej więc radzę uzbroić się w cierpliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olusssska
Tak tylko,ze ja 7marca mialam rozmowe o NIN i po dwoch tygodniach moj Nin byl juz w aplikacju do taxow,czyli minelo juz 6tyg jak maja moj NIN pozniej doslalismy im certyfikat i wykonalismy pare tel i na tym ucichlo.PROSZE NAPISZCIE MI CZEGO ONI JESZCZE MOGA OD NAS CHCIEC!POZDROWIONKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie kobietki. mam pytanie odnosnie samozatrudnienia. otoz jestem w 9 tygodniu ciazy, mam przepracowane ponad 4 lata w Anglii, ale ostatnia prace zakonczylam pol roku temu. Zeby dostac maternity allowance musze miec przepracowane 26 tyg w ciagu 66 tyg poprzedzajacych porod. i tu sie wlasnie nie kwalifikuje :( Pewna znajoma polecila mi otworzenie wlasnej, fikcyjnej firmy. mialabym placic tax i nin sama. Jednak zastanawiam sie, czy ktoras z Was juz tak zrobila i jak to w ogole wyglada. Czy musze wystawiac jakies faktury, i czy Job Centre to wszystko sprawdza?? Z gory dziekuje za odpowiedzi i pomoc Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziusiek21
witam was serdecznie jestem od 16ego kwietnia z 2 dzieciaczkow w UK maz pracuje od 25 lutego czekamy na HO az przyjda papiery powiedzcie czy juz mam skladac papiery o benifity czy dopiero jak bedzie HO? a ja w polsce pobieram zasilki i jestem na platnym wychowawczym czy juz musze z tego rezygnowac zeby potem niezwracac? czy jak mi przyznaja dopiero benifity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salma niestety nie orientuję się w temacie:( Madziusiek żeby starać się o jakiekolwiek benefity niezbędny jest HO, jest to niejako potwierdzenie tego, ze możesz legalnie pracować w UK. Jeżeli w Polsce pobierasz zasiłki to zrezygnuj z nich zanim złożysz aplikacje tutaj, nie przyznają ci benefitów jeżeli pobierasz zasiłki w Pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudi ma racje.Po pierwsze HO musisz miec,a po drugie musisz byc na czysto w kraju czyli musisz zrezygnowac z zasilkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziusiek21
kochani a moze orietujecie sie jakie benifity dostane i ile bo polskich w przeliczeniu mam ok 150f miesiecznie na 2 dzieci mam glupia sytuacje bo czekamy wlasnie na meza HO bo przez tyle czasu nieraczyl wyslac dopiero ja go pogonilam wynajmujemy mieszkanie ale bez umowy dostajemy tylko potwierdzenia wplaty ze 400f miesiecznie placimy nieplacimy taxu to jest juz wliczone w czynsz i maz na umowie ma 6zl na godz a godz 25 tyg i wiecej a na pejslipach ma tak ok 430f co 2 tyg zarobki nieciekawe dodam jeszcze moj syn ma polskie orzeczenie o niepelnosprawnosci pomozcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do madziusiek
wiec benefitow na 2dziecie dostaniecie ok 600f miesiecznie,po 150f na tydzien,ale musisz jak najszybciej zrezygnowac z polskich swiadczen,bo jak zlozycie o benefity aplikacje to dostaniecie 3 miesiace wstecz o ile nie bedziecie brac od daty zlozenia aplikacji i 3miesiace wstecz pieniedzy z polski.orientuje sie ze w uk na dziecko z ozeczeniem o niepelnosprawnosci mozesz dostac jakas pomoc finansowa ale nie wiem kompletnie jak masz sie do tego zabrac,bo ja nigdy nie mialam dziecka w takiej sytuacji.i child benefit dostaniecie 18.80 na pierwsze dziecko,a 12.37na drugie,co tydzien oczywiscie,ale doatsnie to dopiero od daty w ktorej Twoj maz otrzyma HO.skladajcie o chtc i wtc aplikacje jak najszybciej,bo kazdy dzien to dla Was pieniazki,a z polskich zasilkow zrezygnujcie,nie probujcie nawet pobierac zasilkow podwojnie ,bo na pewno Was na tym chwyca i zaplacicie bardzo wysoka kare-mam na mysli kare pieniezna.czeka cie jeszcze wyrobienie Nin ,o ile jeszcze nie masz,ale to jak juz zlozycie o taxy aplikacje to w job center juz sie tym zajmna.czeka Was pewnie sporo czekania na pieniazki,my czekalismy 6miesiacy,dali nam trzy miesiace wstecz i tez mamy dwojke dzieciaczkow,i dostajemy tygodniowo 155f,z czego jeszcze mamy miesiecznie 132 housing benefitu,wiec zyje sie bezstresowo.pozdrawiam i mam nadzieje ze moja pisanina Ci sie do czegos przyda.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie na temat zasilku dla bezrobotnych maz pracowal od 2005 roku placil skladki w 2008 roku poszedl na zasilek JSA.przyznali tylko ten pierwszy zasilek JSA contrubtion.Mam pytanie moze ktos wie dlaczego nie przyznali nam zasilku income JSA rowniez mamy dwojke dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziusiek21
dzieki ci pomocna duszyczko jaaaa pol roku czekac na benifity to lekkie przegiecie heh a mowia ze w polsce jest burdel w papierach hihi pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziusiek21
a mam jeszcze pytanko czy ktos orietuje sie jakie mleko tu kupywac dla dziecka 7miesiecznego ze skaza bialkowa kurcze bo pokarm mi zanika i teraz jestem w kropce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiapiotrusiowa
witajcie kilka tygodni temu pisalam na tym forum proszac o pomoc. tym razem tez tak jest. mam wiele pytan wiec zaczne od poczatku. wczoraj wrocilam z bristolu gdzie bylam kilka dni u mojego szczescia, wrocilam do polski i mam zamiar w czerwcu badz lipcu jechac na kilka miesiecy do bristolu popracowac i pozalatwiac benefity, powiedzcie mi czy moj Piotr moze wmoim imieniu zozyc wnisek na insurance number?? czy ja jadac sama bez dziecka moge skladac dokumenty na benefity i co nam przysługuje o co mozemy sie starac?? piotr pracuje prawie dwa lata(w lipcu mina) zarabia ponad 20 tys F. rocznie,wynajmuje pokoj narazie ale myslimy o wynajeciu kawalerki,i jak najszybszym "sciagnieciu "malej do siebie córka moja(niejest jego bilogicznym dzieckiem a on nie jest moim mezem) ma 5 lat, powiedzcie jak jest ze znalezieniem pracy dla takich osob jak ja z kiepska narazie znajomoscia angielskiego?? wiem ze to ciezko ale nie wyobrazam sobie dłuzej takiego zycia na walizkach, tesknota jest okropna,tam za dzieckiem, tu za Piotrem. poradzcie mi co robic mozecie klikac na gg 1208997 lub dzwoncie na skypa asiapati2 pozdrawiam serdecznie asiapiotrusiowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadne benefity nie beda sie Wam nalezec i to z powodu duzego dochodu powyzej 20 tys.To dosyc duzy dochod i pomocy od panstwa nie uzyskacie.Oczywiscie zasilek rodzinny czyli child benefit bedzie sie Wam nalezal w wysokosci 18,8 tygodniowo bez wzgledu na to gdzie dziecko sie znajduje czy tutaj czy w kraju.Oczywiscie zrezygnowac musisz w kraju z zasilku rodzinnego zanim zaczniesz sie starac o zasilek tutaj.Bedziesz wylacznie na utrzymaniu partnera dopoki czegos sobie nie zajdziesz. Jesli chodzi o prace to coz pewnie kazdy ma swoje zdanie ale ja uwazam ze sprawa wyglada kiepsko.Jesli kiepsko znasz angielski nie przejdziesz zadnego spotkania w agencji.Mozesz sie starac na wlasna reke cos szukac ale czekaja Cie prace na zmywaku,podstawowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisze eewula, przy 20tys. rocznie nie przysługuje wam working tax credit, chociaż może dostaniecie child tax credit, ale na pewno będzie to mała kwota, mozesz sobie to wyliczyc na stronie, którą podała eewula. Na spotkanie w sprawie NIN umówi cię Revenue po złożeniu przez was aplikacji o tax credits. Jesli będziesz szukać pracy to możesz też sama zadzwonić i umówić się na interview, może to też zrobić twój mąż jeśli ty nie znasz angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynkaaaa
Hej!dostajemy z mezem taxy chtx i wtc mamy dziecko,prosze napiszcie czy jezeli ja wyjezdzam do polski a bedziemy dalej pobierac taxy,maz tu zostaje to czy nam je zabiora i czy trzeba to zglaszac,a jezeli nie zglosimy to czy sa w stanie sprawdzic to czy ja tu jestem,a jezeli sa to w jaki sposob.dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna bestia
witajcie kochani rodacy mam 2 dzieci od niedawna jakies 2 tyg jestem w uk powiedzcie mi jakie sprawy formalne musze wykonac dzieci w wieku 3 latka drugie 7 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbbbaaaa
To wszystko już tu było...Wystarczy poczytać... Długa lektura,ale zaręczam,że znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia 22
witamw szystkich ja mam pytanko odnosnie maternity alowance: wszystkie moje papiery wyslalam 6 tygodni temu i do tej pory nie mam zadnej odpowiedzi ,, czy ktos moze wie jak dlugo sie czeka/? Nie pracuje juz, jednak zalapalam sie na termin przepracowania 26 tyg. z 44// Co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxana.P.
prosze o odp>czy trzeba uzyskac chb zeby dostac taxy,zlozylismy na to i na to rownoczesnie .czy mozena dostac wtc i chtx bez chb??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxana nie można, musisz mieć przynajmniej nr chb, nawet jak fizycznie jeszcze nie dostajesz pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxana.P.
mam jyz nr chb i dawno im wyslalam,i do tego czekania jeszcze ponownie chcieli zebym im wyslala jeszcze raz info kiedy moj syn tu dokladnie przyjechal.w taxach tez mi mowili ze do wyplaty pieniedzy brakuje tylko certyfikatu ur mojego syna,a teraz twierdza jak tam dzwonie ze kolejny raz to rozpatruja.nie wiem o co im chodzi,czy moze sprawdzaja to czy moj syn przyjechal tu wtedy kiedy im napisalismy,czy moze to normalaka takie ich zamieszanie.prosze o odp trudi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×