Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Roxana ciężko powiedzieć o co im chodzi, może po prostu urzędnik, który rozpatruje waszą aplikację jest rasistą:). Ja uważam, że długość rozpatrywania aplikacji i czy są z tym problemy czy nie zależy od człowieka, który zajmuje się sprawą. Jesli będzie chciał utrudnić to utrudni i nie ma na to rady. A jak długo czekacie na decyzję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxana.P.
czekamy 3 miesiace,ale misiac temu jak dzwonilismy do nich to powiedzieli ze beda juz wyplacane pieniazki tylko jeszcze nie ma daty,a pozniej tylko nam mowili ze trzeba czekac i ze jeszcze ja rozpatruja.z chb przyslali nam list i znow sie pytali kiedy dokladnie nasz syn tu przylecial,nie wiem po co sie pytaja jak wydaj mi sie ze musza nam wierzyc na slowo i w to co piszemy,bo i tak oni raczej nie sa w stanie tego sprawdzic-tak mi sie wydaje-chyba ze Ty sie orientujesz po co te pytania,ale jeszcze mysle ze oni tymi listami sprawdzaja czy my na pewno tu jestesmy,dostaje juz do glowy,mam dosc tych urzedasow.dzieki za wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziusiek21
dobry sobie tekst

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia 22
Mam pytanie kiedy jest wyplacane sure start maternity grant (becikowe), bo papiery mozna wysylac po 29 tyg. ciazy???? Czy moze byc wyplacane przed porodem czy dopiero po??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi7
Maternity grant wyplacane jest po porodzie. Oliverek jest moim pierwszym dzieciatkiem wiec wysylalam papiery miesiac po porodzie i po tygodniu dostalam decyzje i pieniazki na konto :) Jesli jestes w ciazy z drugim dzieckiem i dostajecie Child Benefit mozesz wyslac papiery wczesniej czyli tak jak piszesz 11 tyg przed teminem porodu ale pieniazki dostaniesz chyba tez po rozwiazaniu Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia 22
Tak to moje drugie dziecko , na pierwsze mam child benefit- dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi7
Przepraszam piszac Child Benefit mialam na mysli Child Tax Credit Sorki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE. Mam pytanie. Chce wyjechać do londynu. Mam 25 lat 2 dzieci 6lat i 2latka. jestem po rozwodzie także samotnie je wychowuje.czy jeśli tam wyjade to bedzie mi sie jakas pomoc należała,? jeśli tak to jaka? i czy mogę sie o nia starac odrazu czy po przebyciu tam 12miesiecy...czytam tak to po kolei wszystko i już sama sie pogubiłam. tu w Polsce mam na dzieci śmieszne rodzinne i zaliczkę alimentacyjna na dzieci po 300zl.. śmieszne grosze...proszę pomóżcie bo nie wiem co robić..mam znajoma która ma tam mieszkanie wiec mogę jechać tylko czy można tam liczyć na jakaś pomoc..POMÓŻCIE pozdrawiam to moje gg 1258506

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani mam pytanie a zarazem prosze was o pomoc.Mieszkam w Anglii juz prawie 5 lat.Mam 2,5 rocznego synka i jestem w 6 miesiącu ciąży.Niedawno mój mąż oznajmił mi że chce od nas odejśc.Bardzo was prosze o pomoc powiedzcie czy należą mi się jakieś zasiłki dla samotnej matki jak je załatwić i czy wogóle mogę liczyć na jakąs pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelica:nalezec ci sie bedzie poki co zasilek rodzinny/child banefit/pozostale zasilki tylko wtedy kiedy dzieci beda z Toba tutaj.Poza tym musisz wyrobic sobie NIN /nr ubezpieczenia/no i oczywoscie isc do pracy,bo inaczej pozostalych dodatkow nie otrzymasz.Twoje 6 letnie dziecko podlega obowiazkowi szkolnemu - musisz zalatwic szkole.Mysle ze masz takze jakis plan co zrobic z dwulatkiem na czas pracy.Bedzie Ci bardzo trudno i ciezko,bo zasilkow tak szybko sie nie dostaje.Takze zabierz z soba jakis kapital.Poza tym musisz zrezygnowac z zasilku z Polsce.Osobiscie nikomu nie zaluje pracy tutaj,ale przemysl sprawe czy nie szkoda troche maluchow zostawiajac ich w kraju,badz przywozac je tutaj gdyz nic tak szybko sie nie dzieje.Ani zasilki,ani praca,ani opieki tak szybko jak pewnie sie spodziewasz nie otrzymasz.Takze pomysl najpierw zanim sie zdecydujesz na jakis krok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysienka
Czesc wszystkiem!mam bardzo powazny problem,zlozylam papiery o chb i wtc i chtc,nadano mi nr chb i taxy sa rozpatrywane.moj maz pomyli sie-przez slaba znajomosc jezyka i napisal w aplikacjach, bledna date przylotu do UK naszego dziecka.nic by nie bylo tylko,ze przyslali nam z taxow ze chca paszport naszego dzicka i certyfikat ur,a w paszporcie jak byk na pierwszej stronie,ze zostal wydany jak niby tu juz bylismy.nie wiem co mamy zrobic,czy zadz do chb i taxow,czy liczyc na szczescie,ze sie nie zorientuja.prosze bardzo o pomoc,bo nie wiemy co mamy robic,a jezeli sie zorientuja to czy uwieza nam ze to przez slaba znajomosc jezyka.rzadne pieniazki jeszcze nam nie zostaly wyplacone,wiec nie bedziemy zwracac,ale i tak nie wiemy ktore jest lepsze wyjscie.i czy jezeli zadzownimy do chb i tax credits,to czy bez problemy zmienia date i nie beda ronic z tego wielkich problemow.dziekuje z gory za odpowiedz.lub prosze o maila jezeli ktos sie w tym temacie orientuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia22
Sluchajcie mam takie jedno pytanko.jestem w Anglii razem z dziecmi 10 miesiecy i tak sobie pomyslalam, ze moze bym sie postarala wreszcie o Child benefit ale czy potrzebny mi jest do tego homoffice????Prosze powiedzcie mi bo kazdy twierdzi inaczej.A czy jak ja nie mam homofficu to czy moge wziac na meza ???Czy poczekac i wziac na siebie??Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość INGA**
dostaniesz chb na HO meza a jak juz wyrobisz swoj HO to przepiszesz na siebie,to bedzie Ci sie liczylo do okresu przepracowanych miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krysieńka po prostu zadzwońcie, poproscie tłumacza i powiedzcie, że przez pomyłkę wpisaliście błędną datę, nikt z tego raczej problemu robił nie będzie, tym bardziej, że nie ma jeszcze decyzcji. Ne radzę kombinować i liczyć na to, że się nie zorientują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eewula dziekuje Ci serdecznie za info i mam jeszcze jedno pytanie czy jesli bede mieszkala w polsce i miala meldunek tam w anglii i złoze dokumenty o prace tam czy przez ten okres bedac tu moge pobierac ten benrfit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszec szczerze nie wiem czy cie dobrze zrozumialam.Chcesz miec meldunek w Anglii,zlozyc o benefity,zlozyc dokumenty o prace i czekac na wszystkie odpowiedzi w Polsce?Jesli tak - to nie da sie tak zrobic.Przede wszystkim chcesz sie chyba dopisac do kontraktu o mieszkanie do kolezanki.To jest mozliwe,choc nie we wszystkich agencjach.O benefity aby sie starac musisz miec minimum NIN czyli ubezpiecznie i Home Office czyli pozwolenie na prace na terenie UK.NIN by uzyskac musisz zadzwonic do Reveniu i ustalic termin spotkania,ktory moze byc bardzo szybko np.za tydzien.HO by uzyskac musisz wystapic sama majac list polecajacy od agencji badz pracodawcy.Koszt HO 90 f ktore musisz uiscic by otrzymac pozwolenie na prace.Kolejna sprawa.Starajac sie o prace wcale nie musisz czekac dlugo,jestes praktycznie pod telefonem i to agencja szuka ci pracy odpowiednio do twoich umiejetnosci zawodowych a przede wszystkim jezykowych.Ale o tym dowiesz sie w agencji pracy.Czasami zdarza sie to czesto,ze dzis sie rejestrujesz i juz Ci oferte pracy na miejscu przedstawia,badz za dzien,dwa i idziesz do pracy.Nie da rady jak sama juz widzisz czekac na to w kraju.Wystarczy juz teraz ze podejmiesz prace,wyrobisz sobie stosowne dokumenty i mozesz skladac o benefity.Tak to mniej wiecej wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje Ci za pomoc i mam jeszcze jedno pytanie? mając 2 dzieci jaka jest kwota miesięczna tego children beenefit i na jaki okres ten zasiłek przyznają? i czy w angliii niema tzw zameldowania tylko są jakieś kontrakty? na czym polega to dopisanie sie do kontraktu, są jakieś koszty z tym związane.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazuza
Witam!! Mam pytanie.Moj partner jest prawie od dwoch lat w Anglii.Teraz ja przyjezdzam do niego na stale.Mamy dwpjke dzieci i planujemy kolejne.Czy ktos mial podobna sytuacje.Czy musze najpierw pracowac, aby pozniej moc siedziec w domku z dziecmi i spokojnie je wychowywac.Otrzymujemy child benefit, ale wiem ze przy trojce dzieci mozna sobie pozowlic na siedzenie w domku.Moze ktos ma podobna sytuacje.Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agazuza szczerze powiedziwszy nie bardzo cię rozumiem, chcesz siedzieć w domu to siedzisz i wychowujesz dzieci, a nie chcesz to idziesz do pracy, przecież to twoja decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agazuza
Wiem, ale nie chcialabym klepac biedy.Nie orientuje sie jaki jest tam socjal.Zreszta chce sie uczyc jezyka i jak juz bedzie oki, to isc do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Agazuza
mozesz spokojnie siedziec w domu,a socjal dostaniecie w zaleznosci ile twoj maz zarabia.wszystko to jest na pierwszych stronach kafeterii,wiec zajzyj tam sobie i wszystkiego sie dowiesz,a o przedszkolach dla dzieci na pozniejszych stronach.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drolma
Witam, czy ktoś może orientuje się w takiej sprawie.. Jestem "samodzielną mamą" trzylatki i wkrótce spróbujemy wyjechać do Anglii, najpierw ja sama, potem dojedzie córeczka / na jakiś czas z babcią/. Nie chciałabym jednak później widzieć dziecka tylko na "buzi na dobranoc". Czy wiecie może, czy istnieje możliwość pracowania na pół etatu, a drugą część dnia opiekowania się czyimś dzieckiem - w obecności również mojego. Takie mini domowe przedszkole. Czy ktoś może słyszał o czymś takim? A drugie pytanie, jeśli chciałabym wykonywać tam masaże bez zatrudniania się u kogoś, to czy wtedy trzeba byś samozatrudnionym? Czy jak to najlepiej rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do drolma
istnieje mozliwosc pracowanie na pol etatu,ale jezeli bedziesz pracowac normalnie-po 8,9h to spokojnie bedziesz miala czas dla malej,a jezeli jestes samodzielna matka to przysluguje ci na pewno jakis zasilek socjalny.a mini domowe przedszkole hmm widzialam juz nie jedno takie ogloszenie ze ktos chce zalozyc,ale to sie jakos nie sprawdzilo,a opiekowac sie czyims dzieckiem w obecnosci swojego jak najbardziej swietny pomysl,zalezy jaka i ile h bedziesz miala prace.a masaze mozesz robic samozatrudniajac sie,badz na czarno,jesli sie nie boisz.ale nie masz raczej czego!pozdrawiam i zycze powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamllo
Cześć pisałam już wczesniej ,ale nikt nie udzielił mi informacji.Mieszkam w anglii juz 5 lat mam 2,5 rocznego synka i jestem w 6 miesiącu ciąży.Mąż chce odejść od nas juz mnie o tym poinformował.Kochani mam prośbe o co mogę sie starac co moge dostać pomóżcie nie olewajcie mnie proszę dla mnie to ważne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kammlo Nikt cie nie olewa,tylko pewnie nie zawiele ludzi wie,co robić??? Zajrzyj na pierwszą stronę tego topiku,tam są info o samotnych matkach,tu mają na prawdę b.dobrą opieke od państwa.Poza tym możesz zwrócić się o pomoc do Citizen Advice Borou(nie wiem,czy poprawnie to napisałam) I zajrzyj na stronkę: http://bham.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=134 Całkiem ciekawe!!! Powodzenia~!!!:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejsi
Witam serdecznie mam pytanie, czy ktos z was orjetuje sie ile sie czeka na odpowiedz z Hause Benefit ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kejsi
okolo miesiaca sie czeka ale czase do dwoch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka25
Witam wszystkich bardzo gorąco!!! Przeczytałam wszystkie stronki tego tematu i wiele się dowiedziałam. Ale nurtuje mnie pytanie nie całkiem związane z tym tematem. Otóż jestem matką samotnie wychowującą dzieci:5 i 7 lat. Na koniec lipca wyjeżdżam na stałe do Anglii razem z dziećmi. Będziemy na razie mieszkać u moich rodziców, którzy na dobre się tam już zadomowili. Ja pójdę do pracy, a dzieci do szkoły. Odpowiedzcie mi, czy koniec lipca to nie będzie za późno aby zapisać dzieci do szkoły, a jeśli tak to czy będąc jeszcze w Polsce z dziećmi, mogę wysłać rodziców aby zapisali dzieci do szkoły? Czy do zapisania dzieci do szkoły są potrzebne jakieś dokumenty? Pozdrawiam wszystkich i dziękuję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna22
Witam, moje dziecko rowniez uczeszcza tutaj do szkoly od roku,, w naszym przypadku bylo tak, iz nie wymagali od nas zadnych dokumentow, dostalismy tylko 1 ankiete do wypelnienia. Dziecko zapisuje sie nie w szkole ale w cunsilu do szkoly, i nie musisz byc tam osobiscie.... Na wypadek radze podjechac dziadkom i dowiedziec sie wszystkiego... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna22
Witam, moje dziecko rowniez uczeszcza tutaj do szkoly od roku,, w naszym przypadku bylo tak, iz nie wymagali od nas zadnych dokumentow, dostalismy tylko 1 ankiete do wypelnienia. Dziecko zapisuje sie nie w szkole ale w cunsilu do szkoly, i nie musisz byc tam osobiscie.... Na wypadek radze podjechac dziadkom i dowiedziec sie wszystkiego... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×