Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rzeczka Zapomnianego

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii

Polecane posty

Gość jagna22
Witam, moje dziecko rowniez uczeszcza tutaj do szkoly od roku,, w naszym przypadku bylo tak, iz nie wymagali od nas zadnych dokumentow, dostalismy tylko 1 ankiete do wypelnienia. Dziecko zapisuje sie nie w szkole ale w cunsilu do szkoly, i nie musisz byc tam osobiscie.... Na wypadek radze podjechac dziadkom i dowiedziec sie wszystkiego... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia22
Hej.Popros rodzicow zeby zaczeli ci zalatwiac szkole najlepiej jak najszybciej.Bo przeciez pod koniec lipca 23 dokladzie jest juz koniec roku wiec nic nie zalatwisz az do konca sierpnia,bo szkoly sa pozamykane.najlepiej by bylo juz to zaczac zalatwiac poki sa jeszcze szkoly czynne.(wiem bo mialalm taki sam problem i pozniej nigdzie nie bylo miejsc a jak juz znalezli miejsce to bardzo daleko ale nie mialalm wyjscia musieli przeciez chodzic do szkoly.)Niech ktos idzie do consilu i poprosi o formularz o przyjecie dzieci do szkoly.na tym formularzu wpisujesz 3 nazwy szkol ktorymi jestes zainteresowana.A pozniej niech ktos to zaniesie osobiscie spowrotem do consilu(bo ja najpierw wyslalam ale im nie doszlo albo gdzies posiali)Wiec osobiscie bedzie najpewniej ze to dostali.pozniej musisz czekac az oni ci znajda miejsce w tych szkolach ale jak miejsca nie bedzie to ci zaproponuja jakakolwiek szkole nawet daleko od miejsca zamieszkania albo ci kaza czekac az sie moze jakies miejsce zwolni.Wiec radze ci zalatw to sobie jak najszybciej bo i consil ci szkoly nie bedzie szukal jak beda wakacje.Powodzonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka25
Dzięki Wam wielkie jagna22 i Becia22. Mam nadzieję , że uda się załatwić coś moim rodzicom, bo oni nie mają żadnych dokumentów typu akty urodzenia, jakby coś chcieli z counsilu, bo dopiero je przywiozę. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agulka25
Dzięki wielkie jagna22 i Becia22 . Poproszę rodziców żeby poszli i zrobili co się da i mam nadzieję, że nie będą potrzebowali np. aktów urodzenia, bo ja je mam dopiero przywieźć. I tak mamy stresa, a dzieci mnóstwo pytań zadają mi codziennie. Ale patrzę na życie pozytywnie i się nie poddaję. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w naszym przypadku bylo tak.Przyjechalam do meza z dzieckiem kiedy w szkolach byly wakacje.Poprosilismy cansil by wskazal nam szkole najblizej miejsca zamieszkania.Udalismy sie do tej szkoly 1 wrzesnia i bez zadnych problemow dziecko zostalo przyjete wypelniajac 1 kwestionariusz.Oczywiscie byla to szkola angielska panstwowa.Wiem ze z katolickimi to rzeczy sie tak prosto nie maja i trzeba to robic z grubym wyprzedzeniem.Podajrze w pazdzierniku. Ale jak masz rodzicow tutaj to bez obaw niech zalatwiaja teraz,nie bede mieli zadnych problemow i napewno wszystko zalatwia.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny gdzie zlozyc lub wyslac forme na angielskie becikowe? wiem ze trzeba pobierac jakis zasilek np chb ale ja jeszcze nie mam co mam zrobic? czekac nie moge bo mam koniec czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamllo
Z tego co ja wiem to nie ma "Angielskiego becikowego"To jest raczej tylko taka zapomoga pienieżna w wysokości 500 funtów.Żeby ją otrzymać musisz ty albo twój partner otrzymywać zasiłek do niskich dochodów.Wiem bo sama się dowiadywałam o tym w tygodniu.Ja przy pierwszym dziecku tego nie dostałąm ponieważ nie mieliśmy jeszcze zadnego zasiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamllo
Z tego co ja wiem to nie ma "Angielskiego becikowego"To jest raczej tylko taka zapomoga pienieżna w wysokości 500 funtów.Żeby ją otrzymać musisz ty albo twój partner otrzymywać zasiłek do niskich dochodów.Wiem bo sama się dowiadywałam o tym w tygodniu.Ja przy pierwszym dziecku tego nie dostałąm ponieważ nie mieliśmy jeszcze zadnego zasiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi7
Angielskie becikowe = Maternity Grant, Przy pierwszym dziecku sklada sie papiery do 3ech miesiecy po narodzinach. Jesli zlozylas podanie o child tax credit to mozecie zaznaczyc opcje w papierach o MG, ze jestescie w trakcie czekania na decyzje dot. zasilku CHTC i spokojnie wyslac formularze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna22
angel Papiery o angielskie becikowe czyli tzw. Sure Start Maternity Grant pobierasz z Job Center, wypelniasz wszystkie strony , osttania strone wypelnia twoj lekarz badz midwife. I wysylasz po 29tygodniu ciazy, ja dokladnie wyslalam w 29 tygodniu ciazy i po tygodniu mialam juz odpowiedz on nich pozytywna i pieniazki na koncie. Wszystko wyslalam na adres job center, dostaniesz koperte zwrotna jak pobierasz formularz. Wiem, zeby otrzymac to 500 funtow musi twoj partner badz ty pobierac work tax credit lub child tax credit.. Zycze powodzenia, w razie czego pytaj smialo,, dosc czesto tu zagladam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorootta
Witam. Mam pytanko. 1 kwietnia mąż złożył papiery o WTC i CTC. 3tyg temu dostaliśmy formularz gdzie pytali o mój NIN i inne rzeczy. Ja NINu nie mam czy sami przyślą mi termin na spotkanie czy mam tam dzwonić i dukać po angielsku zeby mi dali termin na spotkanie???? Nie wiem też czy możemy sie już starać o HB skoro mąż ma NIN a ja jeszcze nie. Prosze odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorootta
PS Ja również sie starałam o becikowe i podałam w papierach że czekamy na decyzję z CTC i NIC NIE DOSTAłAM Nawet nie odpisali dlaczego mi nie przyznali. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dorootty Bardzo często przysyłaja listy z zapytaniami-często o pierdoły.Nie martw się ,oni sami Cię skierują na NINo i powiadomia o termine interviu w Job Centre.Tylko przy tych dodatkach trzeba się uzbroić w cierpliwość.Ja składałam w sierpniu dokumenty,a na NINo do Job miałam -1 listopada na rozmowę,a wypłatę na końcu listopada. HB-benefit na dom i Council Tax Benefit można dostać jesli małżeństwo-czyli Ty i mąż posiadacie NINo.Ja przy składaniu wnoiosku nie miałam jeszcze bo czekałam tak jak Ty na spotkanie-ale papiery złożyliśmy na HB-oni czekali na uzupełnienie danych-co około 2 tyg wołali mnie do uzupełnienia,a ja im mówiłam,że jeszcze nie mam.Ale to yło dobre rozwiązanie,bo oddali od złożenia wniosku-w momencie jak czekasz na CTC i WTC to nie masz nic oprócz gołej wypłaty i wtedy sporo naliczają.Jak mi przyznali CTC to oni pierwsi wiedzieli i odrazu zmiejszyli dodatek na minimum,a Council to mi wogóle zabrali.Teraz mam 20f tygodniowo dodatku-ale dobre to i to. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pochwliłam się HB-przedwczoraj mi podnieśli,a wczoraj mi zabrali:-(przyszła decyzja "0",a to tylko dlatego ,że CTC I WTC załapało się 2 razy w miesiącu-nie ważne,że minęły 4 tyg-co za bzdura!,przecież oni płacą co 4 tygodnie i HB też.:-( no cóż....szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emi7
Czy slyszalyscie o refundacji Consil Tax'u? Podobno jesli dochod nie przekracza 13tys rocznie mozna sie o to ubiegac. Czy ktos z Was wie czy gra jest warta swieczki? Zwlaszcza, ze oplaty za ten Tax nie sa male. Chyba to byloby lepsze niz te pare funtow z Consil i Housing Benefit ... Pozdrawiam http://www.youtube.com/watch?v=C7mIqICUvak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwwwwwiwwwwwwwwi
mam pytanie jestem samotna mama 10 latka tutaj poznalam mezczyzne z ktorym jestem obecnie w ciazy ,mieszkam z kuzynka ale po narodzinach dziecka chcemy zamieszkac razem i sprobowac wspolnego zycia,i tu mam problem jak to wszystko ogarnac teraz pobieram zasilki jako samotna kiedy sie przeprowadze po narodzinach nowego dziecka juz nia nie bede mam wiec skladac nowe wnioski bo o ile sie orjentuje to musimy podac nasze wspolne zarobki kiedy to zrobic 1mies.przed narodz. czy lepiej po narodzinach.ja to ogarnac macie moze jakis pomysl....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na następny dzień od zabrania HB przysłali 3 list w którym piszą,że jeszcze jestem im winna i kazali sobie oddać-na szczęście 14f.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGNIESZKA30 nowa
he,chce zrezygnowac z doplaty do mieszkania i chcialabym wiedziec czy wtedy kaza mi przyniuesc stejtment z banku. Bo dostalam wyrownanie za tamten rok z working tax cr i 2tys.funtow i jade do polski i chcialabym zatrzymac ta kase,a oni pewnie jak sie dowiedza o tym to z counsila mi zabiora. Jak sadzicie? czy ktoras z was byla w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abaabi
Nie zabiorą Ci tych pieniędzy,bo one są Twoje...pewnie zmniejszą Ci dofinansowanie do mieszkania, albo poprostu zabiorą Ci dofinansowanie. Taxy to osobna rzecz i Council nie może ich zabrać,bo one są wypłacane z Inland Revenue... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka30 nowa
dziekuje bardzo:) to sie ciesze bo juz kupilam bilety do polski,a nie bylam 2lata i moj synek jedzie pierwszy raz. Moze lepiej zadzwonie do nich i zrezygnuje poprostu z tej doplaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Ci powiem tak-na pewno będą chcieli rozliczenia z taxów ,które Ci przysłali-tak jak u mnie.I jeśli dopatrzą się,że dostałaś wyrównanie to albo zmniejszą,albo zabiorą całkowicie-albo jak u mnie każą oddać:-(.Dobrze,że tak wcześnie,bo jak by się uzbierała większa pula to ciężko oddać:-( Ja na Twoim miejscu sama bym zaniosła,bo z tego co się zorientowałam,jeśli masz nową decyzję z taxów to trzeba im donieść lub dosłać.Oni muszą wiedzieć o każdej zmianie dochodów. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te pieniądze z CTC i WTC -2tyś co piszesz to Ci nie zabiorą-one są Twoje.To są 2 różne instytucje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka30 nowa
dzieki Nina,ale jesli stwierdza ze jak to jest za tamten rok-to ja dostawalam w tamtym roku doplate do chaty i moga powiedziec ze nalezy im sie zwrot. kurde,a jak bym moze poiedziala ze rezygnuje to wtedy nic juz by nie chcieli,zadnych papierow? sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz,ciężko mi powiedzieć.Jak pójdziesz zrezygnować,to będą pytać dlaczego,a u mnie było tak w zeszłym roku,że oni zadzwonili sami do Revenue i znali już decyzję z CTC i WTC zanim ja wiedziałam.Teraz dostałam 2 razy w miesiącu CTC i już mi zabrali,bo obliczyli średnią z miesiąca-no i bingo wyszła im niezła sumka.A teraz będę dostawała normalnie i nic ich to już nie obchodzi. Wydaje mi się,że zależy od Councilu i na kogo trafisz.Widzisz jak u mnie było.Wcześniej pisałam.Pierw przyszła decyzja ,że podwyższają,na drugi dzień,że zabierają całkowicie i na konto prześlą mi 12f,a na 3 dzień przyszła już faktura,że mam im oddać 13f.A co najciekawsze,że te 12f mi przelali.I pomyśl sobie przez 3 dni ,trzy różne decyzje.A nie można było mi przysłać,że mam im 1f oddać.Po co to całe zamieszanie?.Teraz już nic nie składam-mam ich gdzieś,bo można się z \"ręką w nocniku obudzić\". Narazie nic nie rób,tylko poczekaj na ich krok,tylko z drugiej strony,jeśli Ci miesięczną wypłatę z CTC podnieśli to i tak to Twój obowiązek ich powiadomić.Sama nie wiem co Ci doradzić. Narazie jedź do Polski i wypocznij i niczym się nie przejmuj. Zawsze można rozbić na raty:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika2000
Czesc wam.Sluchajcie mam taki problem.Pare dni temu dopiero dostalam P60 i nic mi sie na tym picie nie zgadza ani kwota roczna zarobku ani kwota jaka on mi zabral na podatek.Bo jest tu jakos za malo.To powinno sie zgadzac ze wszystkich peyslipow?A jak pracuje od 20 lipca2007 to do 1 kwietnia 2008 mam rozliczenie?I co mam teraz z tym zrobic?Gdzie sie z tym udac,zeby moc sie rozliczyc?Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ostatnim payslipie z poprzedniego roku podatkowego powinnaś mieć kwotę jaką zarobiłaś w danym roku podatkowym, powinna być taka sama jak na P60, rok podatkowy kończy się 5-go kwietnia, a nie 1-go. A jeśli dalej sie nie zgadza to zwróć się z tym do pracodawcy, który wystawił ci P60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika2000
dzieki ci sliczne za odpowiedz.Ale jeszcze jedno pytanko.Czy na ten podatek jest wliczane wszystko co on mi zabieral z kazdej pensji lacznie ze skladkami na NIN czy tylko sie wlicza zaplacony tax???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyjeżdżam do UK w lipcu przez cały wekend czytałam ten topik od początku i jestem teraz o wiele mądrzejsza niz na początku, Super pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesz
to nie prawda ze musisz miec przepracowany jakis czas aby otrzymac ma. moja zona nigdy nie pracowala w uk a dostala ma 2 miesiace przed porodem.i to 500f.wystarczy ze ja pracuje!kto chce jakiejs porady to niech pisze na moj email. pozdrawiam wsz. jurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja mam do Was inne pytanie tzn.do tych,ktore pobieraja benefity juz drugi czy trzeci rok.Co roku trzeba u nich wykazac swoj dochod z ostatniego roku by mogli na nowo wyliczyc w jakiej kwocie naleza nam sie benefity.I ja wlasnie chcialaby wiedziec jak dlugo czekalyscie na ta nowa decyzje?Benefity sa wyplacane dalej w tej samej kwocie ale nie wiem jak dlugo i czy duzo sie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×