Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Calamity Jane

rejestracja psa

Polecane posty

Gość *kajka*
Gdzie zarejestrować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tam gdzie sie rejestruje... zeby podatki moc placic co roku ;) Nie wiem co to Urzad Miasta, czy cus... nie czytalam na tabliczce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *kajka*
Nie potrzeba rejestrować :) Płacisz aktualna stawke podatku i to tyle - masz kwitek ,ze wywiazałes się z tego obowiązku , w razie jakiejs kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *kajka*
o sory - dowiedz sie tylko o dane do przelewu - u mnie płaci sie na konto Urzędu Miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale chyba musze zarejestrowac, zeby dostac tego dynksa co sie przywiesza psu do obrozy z numerkiem... no i zeby moc zaczipowac go...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *kajka*
To sie załatwia u weterynarza - to osobna bajka. Bierzesz zwierza i do lecznicy. Prosisz o założenie ksiażeczki , zaczipowanie. A numerek dostajesz z okazji szczepienia na wścieklizne ( choc nie zawsze ). Numer czipa jest wprowadzany przez weta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem, ze chip u weta... Luz... ksiazeczke mam, szczepienia tez... Ale mi chodzi o taki aluminiowy numerek jak z szatni z numerkiem. Jego sie dostaje przy rejestracji psa. I musze najpierw zarejestrowac, a potem zaczipowac... chyba ;) (i tak ostatnio jak pytalam to chipow jeszcze nie mieli...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *kajka*
Zaczipowanie jest równoznaczne z wprowadzeniem psa do ewidencji ( robia to weterynarze - Twoje dane + nr chipa) Ten metalowy numerek to inna forma ewidencji - w zasadzie do niczego nie potrzebny - sa one wydawane przy szczepieniu na wscieklizne - wtedy też dane z numerka odnotowuje sie w dokumentacji - oprócz numerka dostaje sie i tak "papierowe" swiadectwo szczepienia z numerem . Niejednokrotnie nie są nawet wydawane(te metalowe) - to była taka forma stwierdzenia na oko ,ze raz pies jest szczepiony , dwa - niby dane w razie zaginiecia . Pewniejszym sposobem w razie zaginiecia jest własnorecznie przygotowany identyfikator z adresem przyczepiony do obroży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *kajka*
I jeszcze tylko dopisek - taką procedure poparta dokumentacja przeprowadza się w przypadku psów rasowych (jesli sie chce ) lub obowiazkowo w przypadku psów rasowych raz znajdujących sie na liscie , uznanych za niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli, ze co...?? W ogole nie musze rejestrowac ani czipowac psa (mieszaniec to jest)?? Wystarczy, ze szczepiony...?? O_O (metalowego numerka przy szczepieniu nie dostalam...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kebral
Dużo użyteczniejsza jest tego typu baza danych psów - https://www.cbdzoe.pl/bazazwierzat/ Rejestrujesz swoje zwierzę i na tej podstawie możliwe jest w przyszłości odnalezienie właściciela. Tam umieszcza się zwierzęta znakowane elektronicznie - skoro nie nie jest inwazyjne dla zwierząt, to uważam, że to świetny pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dostajesz dwie tablice, jedną na przód psa, drugą na tył. :) idź do weterynarza po prosu i sie dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LukiObiOne
nie znam ani jednej osoby która ma zarejestrowanego psa w gminie i placi za niego podatki ale jeżeli ktoś chce się dowiedziec i mieszka w Pile to polecam przychodnie weterynaryjną AS http://www.weterynarz.pila.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×