Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Gość bara;d
ja se niechce zrobic teraz tylko za półtorej roku akurat będe w 3gim. bo teraz to troszku zawczesnie;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon ;)
Najlepiej specjalnym preparatem Octenisept, żadnymi alkoholami itp. nie powinno się używać też wody utlenionej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, co z tą wodą utlenioną? Niektórzy mówią żeby przemywać a inni nie? Dlaczego? Mi kazali przemywać i na razie odpukać jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja co prawda już kilka lat temu przekłuwałam, ale mi kosmetyczka poradziła, żeby myć normalnie pępek ręką używając wody i mydła- zwykłego, mówiła, że dziewczyny nie myją w ogóle tego miejsca, a potem się dziwią, że się nie goi. A po normalnym myciu i wytarciu do sucha czystą chusteczką, polać wodą utlenioną i przytknąć wacikiem, żeby wsiąkło i było suche. Tak robiłam i goił mi się dobrze i szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja co prawda już kilka lat temu przekłuwałam, ale mi kosmetyczka poradziła, żeby myć normalnie pępek ręką używając wody i mydła- zwykłego, mówiła, że dziewczyny nie myją w ogóle tego miejsca, a potem się dziwią, że się nie goi. A po normalnym myciu i wytarciu do sucha czystą chusteczką, polać wodą utlenioną i przytknąć wacikiem, żeby wsiąkło i było suche. Tak robiłam i goił mi się dobrze i szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon ;)
Z tego co słyszałam to woda utleniona złuszcza skórę i nie należy jej stosować na tego typu rany. Ona jest jedynie dobra do jednorazowego przemycia rany, ale nie 3 razy dziennie przez 3 miesiące. To prawda z tym mydłem. Pępek i okolice trzeba myć szarym mydłem i wodą ale przemywać też go trzeba specjalnym preparatem. Cały czas polecam Octenisept. Jest przeznaczony do tego typu ran i jest tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ogółem myję je antybakteryjnym mydłem.. a wodę utlenioną używam raz na jakiś czas ;) kolczyka mam od 10 grudnia 2010r. I tutaj kolejny problem.. za niedługo muszę jechać na basem [związek ze szkołą] będzie to jednorazowe ale czy mogą być jakieś powikłania po takiej wodzie? Moja kol. robiła wcześniej ode mnie i również kąpała się w basenie wcześniej i po tym jej się świetnie wygoiło.. boje się bo każdy organizm jest inny.. co zrobić by nie wdała się infekcja? Dodam, że basen jest nieunikniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon ;)
No to jest problem... Kąpać w basenie można się po co najmniej 3 miesiącach. Ale są specjalne plastry Tegadermtakie folijki przezroczyste o wymiarach ok 10x15 z tym, że wymagają bardzo precyzyjnego naklejenia (żeby nie powstały żadne zmarszczenia) i działają tylko przez pół godziny a do tego są dość drogie bo jeden taki plaster kosztuje prawie 10 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WO$KAa
hejka,ja mam taki problem.przebilam sobie pepek rok temu w maju a co jakis czas wychodzi mi taki bąbelek wokól dziurki... on jest wypelniony chyba ropa. wiem ze pepek moze goic sie nawet rok ale jednak chcialabym sie tego pozbyc raz na zawsze,wiecie moze czego taki babelek ropny moze byc wynikiem? jak mi to juz wyjdzie to sobie to wyciskam.ale i tak zawsze nie wszystko wyjdzie na zewnatrz i wciaz ten babelek tam jest.. pomozcie;p i dzieki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WO$KAa
dodam jeszcze ze za kazdym razem kiedy probuje sue tego pozbyc to sobie to dezynfekuje .teraz juz prawie sie tego pozbylam,prawie.. ale chce zeby jak juz sie tego pozbede to zeby mi to juz nie wrocilo bo to wkurza.. dzikei wam z gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon ;)
Miałam ten sam problem, ale kolczyk mam od 1,5 miesiąca. Przemywałam to sodą i przestało się tak robić. To jest zwykła ziarnina i robi się przeważnie przez zanieczyszczenia lub mały dostęp powietrza do dziurki. Różnie to bywa. Mam nadzieję, że pomoże, a jeśli nie to już nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOSKAa
a sode stosujecie jakas juz przygotowana,gotowa czy tak normalnie rozpuszczasie soebie? ;p i dzieki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon ;)
Ja rozpuszczam łyżeczkę sody w pół szklanki przegotowanej wody, jeśli jest gorąca to trzeba poczekać aż wystygnie, ale powinna być ciepła. Później zamaczam w roztworze gazik(najlepiej jałowy ale może być też zwykły) i robię z niego takie okłady, co chwilę moczę gazik w sodzie. I to tyle. ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WO$KAa
dziki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon ;)
Nie ma za co. Mam nadzieję, że pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WO$KAa
soda pomogla.babelek praktycznnie zniknal i to w tak krodkim czasie .jeszcze raz dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WO$KAa
soda pomogla i po babelku praktycznie nie ma sladu i to w tak krodkim czasie .jeszcze raz dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon ;)
W takim razie bardzo się cieszę, że mogłam pomóc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. mam pytanie, kolczyk mam od sierpnia 2010 r. i od kilku dni w okół górnej kulki powstało zaczerwienienie, kolczyk się wykrzywia i mam wrażenie ze górna dziurka się powiększa.. co mam zrobić? jak temu zapobiec? czekam na odpowiedz!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon ;)
Na zaczerwienienie najlepsze są okłady z rumianku. Mam jedno pytanie. Czym przemywasz pępek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon ;)
a nie używasz czegoś do przemywania rany? Typu jakiś specjalny preparat? Albo spirytus czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na początku woda utleniona i Tribiotic. jak już było ok to zrezygnowałam z tego i tak jak mi polecali woda z mydłem. :) dużo czytałam na ten temat.. nie którzy piszą ze woda utleniona wykluczona inni ze pomaga.. sama nie wiem, boje się ze to może migracja.. dokładnie nie wiem o co chodzi ale piszą ze z kolczykiem mogę się pożegnać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon ;)
Podobno woda utleniona powoduje tego typu objawy więc spytałam. Dobrze, że z niej zrezygnowałaś. Myślę, że powinnaś jak najszybciej zgłosić się z tym do specjalisty. Możliwe, że wyjęcie kolczyka będzie konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spróbuje te okłady z rumianku jeśli nie pomogą to pomyśle.. uu. jestem zła... ale dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon ;)
Okłady pomogą na zaczerwienienie, ale niepokoi mnie ta dziura o której pisałaś. Radzę pogadać z tą osobą, która przekłuwała Ci pępek. No chyba, że to kosmetyczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i mam jeszcze jedno pytanie, chodzi o ta dziurkę, jeśli jest naderwana, bo raz zahaczyłam w nocy to może pochodzi od tego? jak sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon ;)
Myślę, że jeśli to było dość mocno to tak, ale z czasem powinno wrócić do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon ;)
nie, jest bez recepty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×