Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Krzywo czyli nie jest przez środek tylko zachodzi bardziej na którąś stronę tak? Poszłabym to zareklamować. Ale skoro zrobiła krzywo to chyba nie zna się na tym co robi bo sama powinna to zauważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luśka .
Ja mam takie małe pytanko . 31sierpnia2010 roku przebilma sobie pepek . na poczatku smarowalam trybityckiem ale to nie pomagalo . caly czas wydzial mi sie z dziurki bialy plyn (limfa) . stwierdzilam ze powinnam kupic cos lepszego do gojenia . teraz stosuje sol fizjologiczna i octenisept 3 razy dziennie . wokół górnej kulki mam strasznie czerone . teraz juz nie wydziela mi sie caly czas ta ropa ale jak od czasu do czasu na ten pepek patrze to mam juz wokol zaschnieta rope. te czerwone wokol tej kulki srobilo sie taka wysuszona czerwono skura i do tego jeszcze ta zaschnieta ropa. czy to jest normalny proces gojenia czy moze zaczyna sie paprac ? prosz doradzcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy to tak mocno widac? pamietaj zostanie Ci blizna.. wiec chyba nie warto. ja mam 2 raz kolczyk, gorzej to wygląda..zrobiony wyzej zeby przez blizne nie przechodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A naruszyłas kolczyk? mi tez leci co jakis czas ropa.. boli mocno? minelo kilka dni, nie panikuj... i zle z antybiotykiem zrobilas, powinnas dac samoistnie sie podgoic, albo jest zle przekłuty.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luśka . możliwe, że się paprze. przemywaj 2 razy dziennie, 3 to za dużo. z czego masz ten kolczyk możliwe, ja raz kupiłam który miał być ze stali chirurgicznej i niestety nie mogę go nosić bo zaraz się zaczyna mi paprać przekłucie a mam kolca już 7 lat. Ale stal to na pewno nie była. Jeśli miałaś zakładany ze stali chirurgicznej to zmień go na tytanowy, tytan w 100% nie uczula i jest w 100% przyswajalny przez ludzki organizm, a niestety zdarzają sie przypadki, że stal chirurgiczna uczuli bo są śladowe ilości niklu w niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mskejt
Dziewczyny! Co Wy robicie? Po pierwsze - kolczyków nie robi się w salonie kosmetycznym, tylko w studiu piercingu lub prywatnie u profesjonalistów. Po drugie, ŻADNEJ wody utlenionej, maści, a tym bardziej tribioticu. Tu nie chodzi o to, aby zasuszyć ranę, tylko na spokojnie doczekać się zakończenia procesu gojenia. Po trzecie - pępek goi się MINIMUM 3 miesiące. To, że wygląda na wygojony, wcale nie oznacza, że w rzeczywistości tak jest. Zanim wygoi się kanalik, mija naprawdę dużo czasu i kombinowanie może tylko wydłużać ten proces. Po czwarte - zanim zrobicie kolczyk, warto dowiedzieć się z jakiego stopu będzie on wykonany. Najbardziej odpowiedni na początek jest tytan g23. Stal chirurgiczna nigdy nie była polecana na świeże przekłucia (o powodach opowiedzieć może Wam wujek Google).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mskejt ale Amerykę odkryłaś, trzeba było popatrzyć kilkanaście stron wcześniej już chyba od roku ich uświadamiam o tym wszystkim co Ty napisałaś a i tak większość z nich ma to w dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati_0709
Hej mam kolczyk od konca czerwca '10 robilam go w salonie kosmetycznym. Na początku troche bolalo przy schylaniu sie itp. Przez pierwsze dni smarowalam tribioticiem/ Gdzies w polowie sirpnia zmienilam kolczyk i od dolu pepka wyszlo mi tak jakby mieso czy cos, dlatego szybko wlozyzlam ten pierwszy kolczyk i posmarowalam tribioticiem i juz bylo ok tylko tam teraz sie zrobilo takie troche sine... :/ A znowu u gory jesli nie smaruje mascia to caly czas leci ropa i robi mi sie taki strup czy cos i to zasycha i boli jak porusze kolczykiem . Troche boje sie ze jak bede codziennie smarowala tribioticiem to sie skora przyzwyczaji czy cos a przeciez jest w tej mascie jakis antybiotyk i trzeba robic kilkudniowe przrwy Ps rumianek nie pomaga ;/ Co robic?? Help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pałlixxx
mam kolczyk w pępku boli gorzej nisz jak byś na chama uprawiała sex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izzus_437
wenflonem mozna zrobic kolczyk do apteki trzeba isc jak dadza ci pomaranczowy to good 2 osoby musza to robic jedna 3ma pepek a druga przekowa ale japierw miej dlugi kolczyk i w wrzatku z igla wygotoj i miej wode utleniona i waciki wiem bo mi tak kolezanka z kolega przekowali i teraz z dolu mam troszke ropy i krew z gory xd ale wgl nie boli juz mam go ponad mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataś :)
Dziś w końcu mogłam się udać do salonu :) Czekałam na to 2 lata. Mama zrobiła mi prezent urodzinowy bo już kiedyś go obiecała :) Czuje się dziwnie, nie wiem jakie ruchy mogę wykonywać xD Czy mogę dźwigać, schylać się... po prostu dziwne uczucie :) Mnie bolało podważanie skóry szczypcami (dziwne) :) Samo przebicie nic nie boli. Mam nadzieje że wszystko będzie się ładnie goiło :) Powodzenia reszcie : )**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarOliii ; **
Ja sobiie zrobilam mam juz go tydzien starzy nie wiedza ;P . Mi nic sie nie robi ani sie nie ropi nic . ;p Polecam ; *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarOliii ; **
Bylam u kosmetyczki i dobrze mi zrobila :P . Za samo przekucie zaplacilam 50 zl , a kolczyk kupulam ze stali chilurgicznej za 15 zl . ; dd Tylko bOje siie ze mi wypadnie jak bd spala wiec zaklejam se na noc plastrem i jak sie kapiie :DDD . Niie zaluje ze se zrobilam , To zajebiscie wyglada ; ppp .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelcia245
2 dni temu zrobiłam sobie kolczyka w pępku w salonie kosmetycznym. przez godzinę miałam nałożoną maść znieczulającą niestety na mnie nie działała.po za tym wszystko było wykonane profesjonalnie. Bolało mnie tylko przy przekłuciu. W tej chwili jest zaklejony. Boli mnie kiedy za bardzo sie nachylę lub kiedy go dotknę.nie wiem czy mam pępek czymś smarować czy pozostawić aby sam się zagoił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeadheroFreak
Przemywam wodą utlenioną i czasem solą fizjologiczną. Do tego mam Takie jakby waciki LEK nasączone spirytusem izopropylowego czy jakoś tak, Pępka nie przemywam tak byle jak, tylko uważnie staram się aby wszystko było jak najczystsze. Pępek wygląda ok, nie boli, ropieje mi z jednej strony ale tak niezauważalnie, nie czerwieni się, zaczyna swędzieć, więc jest chyba dobrze, bo swędzenie jest oznaką gojenia. Cóż przekuwałam sobie sama, koleżanka mi jedynie trzymała skórę. Przekuwałam wenflonem (pomarańczowa 20) i wyszło na prawdę bardzo dobrze. Uważam na niego i wgl. Nie chce walić nie wiadomo co na ten pępek bo niby po co? Tribiotic jest to antybiotyk więc nie można go używać często gdyż nie jest on do tego żeby zapobiec infekcji etc. tylko żeby ją zwalczać. Nie zaklejajcie bo będzie się wolniej goił. To by było na tyle. Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aasssiiiu
Hej sory po co cie tak kłócicie ??:////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaarli
Ja sobie zrobiłam sama ale nie radze ... miałam szczęście że nic się nie stało równo przebiłam i ładnie się zagoiło .. lepiej zapłacić te parę złotych i mieć z głowy . Tak bardzo nie boli normalne że trochę .. potem boli po przekłuciu ale wtedy się o bólu nie myśli wspaniałe uczucie ;p i jak się goi to trochę może boleć ale tylko pierwszy tydzień potem jest ok ;] Mam go juz rok i nadal mnie tak samo kręci ... piękna sprawa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julll
ja mam kolczyka od końca sierpnia tego roku. xd i przy przekłuwaniu nic nie bolało, nawet się śmiałam i koleżanki miały ze mnie beke. nie miałam żadnego znieczulenia ani nic podobnego. potem też nic nie bolało. ale niedawno wypadł mi kolczyk, skumałam się dopiero jak przebierałam się do spania. i kurde już było zarośnięte. i przebiłam tą błonkę kolczykiem od ucha. od tego czasu mi się to strasznie babrze.. ; / coś mi z tego "wypływa" i osadza się na kolczyku. co to może byc.? i czego używać, żeby się tego pozbyć.? ; >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinka xD
Hej ja chce sobie przekuć pępek i mam już umuwiony termin oczywiście koleżanka mi robie ... Mówiła mi że jej zagoiło się w miesiąc i dała mi kolczyka którego kupiła u koleżanki ja sama pzekuwałam sobie ucho ale nie pępek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenus16
witam:) mam kolczyk ponad 2 miechy,jestem bardzo zadowolona, chociaz nie zmieniam jeszcze bo sie boje. Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon ;)
Hey. Ja przekłułam sobie pępek miesiąc temu u profesjonalisty. Atmosfera była bardzo miła, wszystko sterylne, widać było że koleś się zna. Wcale mnie nie bolało, ale jak wiadomo ból to pojęcie względne. Za przekłucie z kolczykiem tytanowym zapłaciłam tylko 60zł. (Kolczyki tytanowe są lepsze na początek od stalowych). Wszystko goi się bardzo ładnie. Jak wiadomo u każdego inaczej, bo kolczyk jest osadzony w tkance tłuszczowej, więc proces całkowitego wygojenia trawa od 6 do 12 miesięcy. Kolczyki wiszące proponuję nosić już po całkowitym wygojeniu. Jeśli ktoś nie wie jak dokładnie dbać o przekłuty pępek to postaram się pomóc ;) -trzy razy dziennie przez ok 3 miesiące przemywać ranę solą fizjologiczną lub specjalnym preparatem (polecam Octenisept- w 98% nie uczula, nie wywołuje szczypania i jest całkiem niedrogi -ok 30zł ) najlepiej używać patyczka do uszu, bo dzięki niemu można oczyścić nie tylko dziurę ale także kolczyk, ewentualnie można użyć gazika- najlepiej jałowego. NIE PRZEMYWAJ RANY SPIRYTUSEM SALICYLOWYM ANI WODĄ UTLENIONĄ! PROWADZI TO DO ŁUSZCZENIA SIĘ SKÓRY -przez przynajmniej 3 miesiące nie kąpać się - dotyczy to również basenów i innych zbiorników wodnych ;p (chyba, że ze specjalnym plastrem Tegaderm- ok 10zł, starczają one jednak jedynie na pół godziny i wymagają precyzyjnego przyklejenia) najlepiej brać prysznic starając się jak najmniej zmoczyć pępek. Do mycia samego pępka najlepiej używać ciepłej wody i szarego mydła -kiedy pojawi się zaczerwienienie należy robić okłady z rumianku -na opuchliznę okłady z sody oczyszczonej lub z kory dębu -nie wolno dotykać kolczyka brudnymi rękoma - przed każdym kontaktem z okolicami rany należy umyć ręce (najlepiej mydłem antybakteryjnym) - trzeba starać się spać na plecach lub na boku (nie na brzuchu, bo tym samym blokujemy dopływ powietrza do miejsca przekłucia) -tak samo jest w przypadku zwierząt, jeśli masz zwierzę, nie pozwól leżeć mu na swoim brzuchu, ponieważ jest to dodatkowe ogrzewanie -nie chodź na solarium (tkanka tłuszczowa jest jak masełko ;) ) -staraj się nie nosić pasków na brzuchu - przez przynajmniej 3 miesiące nie wolno wykonywać żadnych ćwiczeń związanych z mięśniami brzucha (skłony, wygięcia, pompki, brzuszki itp.) -kolczyk wymienić można dopiero po ok. 3 miesiącach -Jeśli zauważysz coś, co Cię zaniepokoi szybko skonsultuj się ze specjalistą Tym, którzy jeszcze nie są po zabiegu proponuję przekłuwać swoje ciało w miejscach sprawdzonych (nie polecam kosmetyczek). Najlepiej zrobić to na jesień, bo wtedy do czasu wakacji wszystko zdąży się wygoić (jak wiadomo w wakacje jest gorąco więc mamy ochotę popływać itd.) Jeśli podczas miesiączki Wasz brzuch robi się lekko wzdęty koniecznie powiedzcie o tym osobie, która będzie wykonywała zabieg. (w innym przypadku kolczyk może być źle włożony i trzeba będzie go wyjąć). Na początku trochę boli, ale to normalne przez kilka dni. Rozpisałam się, ale mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelcik 09
mi koleżanka w łazience pezekuwała i zagoił się po 3 miesiącach żadnych problemów z tym nie miałam . jeśli chcesz przekuć pępek to kup sobie lepej kolczyk u kosmetyczki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elciaewelcia
a tak przy okazji...macie może 5 sekund wolnego i chcecie to wykorzystać na spełnienie dobrego uczynku? zagłosujcie, bardzo Was proszę. http://pokazywarka.pl/99no85/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RoxiRoxy
Były w rossmanie takie diamenciki do przylepiania ale nie wiem ile się trzymają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlenus16
mi tez kolezanka w lazience przebila, jezeli chodzi o bol to minimalny. Ale jaki efekt, juz ponad 2 miesiace. Smarowalam TRIBIOTICIEM. Teraz juz niczym, i mysle ze do wakacji bede mogla zmienic kolczyk. Pzdr;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolorowana95
Zrobiłam sobie nie dawno kolczyk w pępku i narazie jest okej. Trzeba o to dbać. I najlepiej przemywać spiritusem salicylowym troche piecze, ale lepiej się goi. A maścią smarować dopiero po miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam 18 lat w sierpniu 2010 roku przebilam sobie kolczyk w pepku troszke bolalo ale chwilke mam go juz prawie pol roku i teraz od dwuch tygodni zaczal mi ropiec i taka skorka mi wyszla przemywam woda utleniona mam tez masc ta tribiotic ale nie wiem czy moge nia jeszcze smarowac bo kosmetyczka powiedziala mi jak przekowala ze tydzien aby mam nia smarowac po przekuciu?! co mam zrobic troche mnie to wkurza bo bluzki mam troszke prudne od tej ropki. Jak długo bedzie jeszcze to trwalo???? prosze o odpowiedz na gg 1616019 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) kurde, chcę sobie zrobić kolczyk w pępku i już długo nad tym myślałam ale tak jak czytam Wasze posty to już sama nie wiem bo się cykam trochę tego gojenia. Dzwoniłam do kosmetyczki która z 12lat prowadzi profesjonalny salon w którym robi kolczyki, ma certyfikaty i wszystko co robi robi bardzo sterylnie i czysto. Koszt to 80zł z kolczykiem i znieczuleniem (kolczyk z metalu nie uczulającego ale zapomniałam spytać z jakiego). Jeśli chodzi o uczulenie to, hmmm, mogę nosić kolczyki z jakiegoś taniego badziewia i nic mi się nie dzieje, a miałam przekłuwane w wieku chyba 4-6 lat. Co prawda z 5lat nie nosiłam żadnych kolczyków i jak zaczęłam to troszkę mi się babrały dziurki, tzn leciała z nich ropa i zrobiły się strupy ale przemywałam je spirytusem i po jakichś 4 dniach do tyg. wszystko było już OK i jest aż do teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon ;)
NIE PRZEMYWAJCIE PĘPKA SPIRYTUSEM ANI WODĄ UTLENIONĄ! To prowadzi do złuszczania się naskórka i po dłuższym czasie może wam ten kolczyk po prostu wyjść z ciała. Poza tym szczypie. Jak wcześniej pisałam polecam OCTENISEPT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny. mam pytanie:) otóż zamierzam kupic sobie kolczyk do pępka. Do tej pory mam ten od kosmetyczki na 8mm dł. Zastanawiam sie czy kupić mniejszy na 6mm, ale boje sie ze bd za krotki. Jak myślicie, który bd lepszy? Na jaką długość są wasze kolczyki? Błagam pomóżcie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×