Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam taki problem

ślub w piątek???

Polecane posty

Gość mam taki problem

zamierzam wziąć ślub cywilny.. zaplanowaliśmy sobie na ostatnią sobotę czerwca- okazło się, że niestety w czerwcu wszystkie soboty są zajęte... pani w urzędzie zaproponowała nam piątek-podobno coraz bardziej popularny... pomyśleliśmy, ze może to nie jest taki zły pomysł... wi ęc ustalilismy wstępnie, że będzie to piątek 16.06. Zbulwersowali się tym faktem moi rodzice- bo "kto to bierze ślub w piątek", i że to "zła wróżba na przysżłosć"... co robić? wziąc ich uwagi do serca? czy machnąć ręką i robić swoje? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleńka 21
witam kochana zrobisz jak chcesz oczywiście bo to Wasza decyzja ,ale wiedz ,że "piątek to zły początek " mi tak samo zawsze to mówią rodzice , całuski i szczerze powiedziawszy to wierze w zabobony :) pozdrawiam i życze szczęsica na nowej drodze życia ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam taki problem
szczerze mówiąc, to zapomniałam o tym powiedzeniu... u nas ślub, to tylko formalność, mieszkamy razem od półtora roku... zastanawiam się jeszcze, czy gdybyśmy poszli znów do urzedu z zamiarem zmiany daty, to czy nie byłoby z tym problemu... z uprzejmością urzędników bywa różnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyszkownica
bzdury piątek to dobry dzień , bo można dłużej zabawić , w sobotę sie nie idzie do pracy moja przyjaciółka z okolic opola (tam są takie zwyczaje , żeby brac ślub nie tylko w sobotę , ale i w czwartek) wymyśliła sobie ślub w czwartek; nie mogłam sobie wziąć 2 dni wolnego (a musiałabym 2 wziąć) - nie przyszłam; druga przyjaciółka też nie mogła wziąć wolnego - i też nie przyszła. A szkoda , bardzo obie chciałysmy być na jej ślubie. Jakby było w piątek , to już całkiem inna rozmowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwazam ze nie wazne w jaki dzien tygodnia wzielo sie slub tylko czy zyje sie godnie... slub w piatek to dobra sprawa co podkreslila kolezanka nade mna :) pozdrawiam i zycze szczescia na nowej drodze zycia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam taki problem
spontanicznie pomysleliśmy o tym piątku 16.06 bo to środek kolejnego długiego weekendu... dzięki za dobre słowo... przykro mi, że rodzice tak podchodzą to tej sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rymcymcym
to taka pierwsza reakcja , daj im się oswoic pewnie chodzi im przede wszystkim o tańce w piątek popytaj ksiedza (o ile kościelny też planujecie) , czy jest możliwość dyspenzy , to na pewno uspokoi rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz można wziąć ślub konkordatowy, ale jeszcze parę lat temu trzeba było brać cywilny i urzędy były bardzo oblegane i ślub cywilny w tygodniu nie był niczym nadzwyczajnym, więc jeżeli Wam ten dzień pasuje to nic nie stoi na przeszkodzie. To jest wasz ślub i wasza uroczystość, a piątek jest tak samo dobry ja wtorek czy sobota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piła
to zalezy czy robiecie wesele czy nie bo wiesz niektorzy pracuja w piatek i sobote i to moze byc klopot chyba ze w ogole nie liczysz sie z tym kto przyjdzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja brałam ślub w piatek, a pozatym: \" w piątek dobry początek\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam taki problem
dzieki za rady:) problem już rozwiązany- ślub będzie w sobotę 1 lipca... i nie będę przejmowała się komentarzami, że w nazwie miesiąca musi być "R"... co do wesela- robimy tylko obiad dla rodziców i świadków... pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Autorko, jeśli lepiej się czujesz z innym terminem, to wszystko ok, ale moim zdaniem ludzie ci piszą bzdury typu \"piątek to zły początek\" - to mi trąci ciemnogrodem!!! Ludzie zastanówcie się. Tak samo jak niby w maju nie bierze się ślubów, tymczasem my braliśmy w maju i ciężko było o termin. Pewnie wierzycie w czarnego kota i inne zabobony ale oczywiście każdy jest katolikiem i to praktykującym :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×