Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poleć coś

Kły i Pazury pilnie poszukiwane

Polecane posty

Stanąłem na przełęczy... świat czarów pode mną! Wzrok zdumiony weń topię - podziw duszę tłoczy... Dołem - stawy czernieją, jak piór pawich oczy, W górze - pieśń! ... ale myślą stworzona nadziemną. Pieśń runami granitów pisana przede mną! Skamieniały sen Stwórcy, dumny sen, uroczy! Tam - ku krańcom pustyni gwiazda dnia się toczy, Płoną szczyty - tam z głębin wstaje wieczór ciemno. Siadłem - cisza na górach - oko stawów drzymie, Patrzę w Tatry, w te runy przedwiecznej zagadki; Chciałbym przejrzeć, przeniknąć jej myśli olbrzymie. Wiatr - bajarz lekkim palcem strunę marzeń trąca, Z wolna uchodzą z serca goryczy ostatki, O! tu siedzieć i słuchać, i dumać bez końca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękne, prawda? Ale zagadka jest następująca. Ta z Was, która nie zna tej poezji wskaże przedmiotową przełęcz, o którą poecie chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to jaka?oczywiście ZAWRAT-mam najwiekszy i nieustajacy szacunek dla niej:) ojeju jakbym chciala tam byc juz..... 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane:) U mnie tak : :D:D - Kurs ukończyłam wczoraj na 5 :), interesu niestety nie ma jeszcze bo mamy problemy z urzędem miasta- nie ma planów zagospodarowania i od dwóch miesięcy chodzimy i sie pytamy, no ale trudno prędzej czy później i tak otworzymy. W sierpniu będę sobie dorabiać 3 tygodnie e kwiaciarni mojego nauczyciela z kursu:) ogolnie to jestem bardzo zadowolona z tego kursu, bardzo wiele się nauczyłam, i nabrałam pewności siebie w tworzeniu kompozycji:). Ostatnio byłam na Baraniej Górze, drugi raz ale była okazja to się wybraliśmy ze znajomymi :) Wiadomo że to nie Taterki ale zawsze coś. Na uczelni mam sesje, zostały jeszcze dwa egzaminy, w tym jeden najgorszy na całym kierunku :( U mnie pogoda zimna, wieje wiatr, czasami wyjdzie sloneczko ale ogólnie chłodno pozdrawiam i przesyłam buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z rozpędu chciałam wpisać nick Kły i Freedom :D Witaj! Gratuluję!!! Oby jak najszybciej udało się z własnym interesem, urzędy sa do pokonania, ale wcześniej rzeczywiście trzeba się nadeptać. Ale troszkę je usprawiedliwiam, bo wiem już jak to wyglada od kuchni. A Babia Góra Babią, ale zwykle z niej Taterki widać. Dobre i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barania Góra, Babia też będzie w tym roku prawdopodobnie bo jeździmy ze znajomymi którzy dopiero zaczynają chodzić po górach. Z baraniej taterki było widać ale nie za dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freedom gratuluje zakończenia kursu i w sumie to fajnie,że nadarzy się okazja zdobycia doświadczenia w kwiaciarni:) Minął kolejny tydzień i jakby na to nie patrzeć mamy lipiec:) u mnie w pracy jakieś małe nieporozumienia ale mam nadzieję,że damy radę;) Dziewczyny niedługo nam się rozjadą - i dobrze niech każda zdobędzie jakieś szczyty w Tatrach w tym roku. Ja czekam cierpliwie na swoją kolejkę. Póki co chyba dziś posiedzę z mapami:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie ile to jeszcze? 9 tygodni 😭 do tej pory leciało mi szybko więc mam nadzieję,że i teraz tak będzie:) byleby w czasie trwania urlopu leciało powoluchno:D milej soboty dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zna się ktos na polarach albo na kurtach przeciw wiatrowych ? na co zwrocic uwage przy kupnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, też jestem przed kupnem. Polar mam alpinusa 200, do tej pory ta grubość mi wystarczała, nie wystarczy mi natomiast kurtka nieprzemakalna, która przemaka po krótkim czasie. Chcę coś kupić przeciwdeszczowego i przeciwwietrznego jednocześnie. Wiem, że LAFUMA sią sprawdza, jest dość droga i przoduje w odzieży narciarskiej, ale na pewno droga. Kiedy wrócą upały???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdenerwowałam się dzisiaj. Zamknęli przejście Kozi Wierch - Zawrat, można przechodzić tylko w jedną stronę, tzn. łatwiejszym podejściem od Zawratu, drogą jednokierunkową. A mój plan był taki, by pokonać wreszcie ten odcinek z Koziego. Cóż, widać cos nie chce, żebym tak szła. Jak nie zła pogoda, to zmęczenie, i teraz ten wypadek. Może wszystko to po to, by faktycznie przejść w drugą stronę? Teraz nie ma wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć no właśnie słyszałam o wszystkim-i o wypadku i dziś w radio o wprowadzeniu jednokierunkowości. nie wiem czy to dobrze czy źle bo nigdy tam nie byłam. Faceta szkoda-wiadomo, jak każdego kogo zabrały góry:( Trochę się zaczynam bać tej wyprawy:( kurcze.... gdzieś wyczytałam,że to trudniejsze podejście ale jak widzę wszystko to odczucia subiektywne bo Ty Kły piszesz,że zostawili łatwiejszą drogę. A dziś kupiłam sobie Wyborczą z mapą Słowacji-a co tam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć no właśnie słyszałam o wszystkim-i o wypadku i dziś w radio o wprowadzeniu jednokierunkowości. nie wiem czy to dobrze czy źle bo nigdy tam nie byłam. Faceta szkoda-wiadomo, jak każdego kogo zabrały góry:( Trochę się zaczynam bać tej wyprawy:( kurcze.... gdzieś wyczytałam,że to trudniejsze podejście ale jak widzę wszystko to odczucia subiektywne bo Ty Kły piszesz,że zostawili łatwiejszą drogę. A dziś kupiłam sobie Wyborczą z mapą Słowacji-a co tam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że nie wiedziałam o mapie. Dobrze nawet, że zamknęlitrudniejsze przejście, ale przecież są tacy, co to nie oni, i pójdą pod prąd. Jeśli o mnie chodzi, to mogliby jeszcze zejście z Zawratu do Czarnego stawu zamknąć, zawsze łatwiej podejść, a tam tłok niesamowity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tego sie tez boje:( ze i tak spotkasz głąba jakiegoś co sie nie dostosuje i co mu zrobisz?na pewno ma to jakies plusy-te jednokierunki,od nas zalezy czy bedzie bezpieczniej czy nie. o mapie powidzial mi kolega z [pracy-tez nie wiedzialam. Nie zameirzam jechac swoim autem w tym roku (na Słowacje znaczy) ale kto wie:)moze sie przyda:)2,99 to zaden wydatek. Czasem w wyborczej sa fajne dostaki polecam sledzic:)milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, czasami przypadkiem kupuję i tak kiedyś trafiłam na artykuł o mojej pracy. ciekawe. bardzo ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artemidaa do jakiej miejscowości na Słowacji się wybierasz? masz już nocleg załatwiony? ja we wrześniu też chce na parę dni się tam wybrać ale jeszcze nie mam ustalone gdzie. Wiem tylko że chce na Rysy i Krywań :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jade na slowacje tylko do zakopca a na slowacje jade autobusem/busem i electricka by wejsc na rysy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy takiej opcji to faktycznie bus jest dobry, bo jak wejdziesz ze Słowacji, możesz zejść na polską stronę i nie martwić się o samochód, a tak zostaje ta sama droga. Jednej z naszych forumowiczek zostały tylko 2 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie:)za dwa dni Rwący Potok będzie w górach:) Koniecznie musisz je od nas pozdrowić-życzę Ci z tego miejsca pogody- przede wszystkim zero deszczu;) i kondycji by nic tam nie bolało,żeby można było sporo zwiedzić. A ja coś pokichuje i pokasłuje:( idę sie kurować herbatką góralską-nie jestem w górach więc chociaż w ten sposób zrobię sobie namiastkę klimatu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet sobie pokichać nie można na forum, od razu cenzura się wdarła :P Rwący potoku, pozdrów i ode mnie góry. Pada i pada, może akurat wypada się przed Twoim wyjazdem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już jutro... Wspaniale:) Pozdrowię i ucałuję je od Was wszystkich. Póki co, sama nawet nie mam czasu nacieszyć się tą świadomością - mam w pracy taki zachrzan, że szkoda gadać. Do tego rewolucje - jedni sięzwalniają, przychodzą nowi... Nerwowy okres. i to tak, że mój wypad w góry wydaje się tak nieprawdopodobnie odległy... Pewnie dopiero, gdy wsiądę w samochód i oddalę się ze 200 km od swojego miasta, zdma sobie sprawę z tego, że jadę w podróż swoich marzeń:) A dziś właśnie dowiedziałam się, że dostanę podwyżkę. 300 zł na rękę. To w moim przypadku niezła fortunka:) Pozdrawiam Was ciepło. Pomyślę o Was w Tatrach, prześlę podmuch górskiego powietrza, zapach oscypka i odrobinę tego czegoś, co powoduje, że tylko TAM jest ten niepowtarzalny, boski nastrój. Wszystkiego dobrego, kobietki. Wasza góraleczka z Pomorza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
😘 i my Ci życzymy udanego wyjazdu i gratulujemy podwyżki;) nie wiedziałam ,ze na kafe taka cenzura:P dobrze,ze mnie nie przymknęli:D I co Dziewczyny?kolejny tydzień zlatuje. I dobrze i niedobrze-Polakowi nigdy nie dogodzisz co?:D w pracy coraz nudniej-cały czas mi się spać chce.no i ta pogoda:O ludzie ja chcę słoneczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×