Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

bromowa, no więc ten zapis nie jest stały. specjalnie podglądam. Dziś np. po tym jak się włączył alarm było 36, 44 a po kolejnych 4-5 minutach 36,58. Któregoś dnia specjalnie mierzyłam iles razy i cały czas obserwowałam termometr. Po minucie jest alarm ale temp. się nadal zmienia na wyświetlaczu i po kilku minutach zawsze jest wyższa niż w momencie alarmu. Bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdesprowana, Bromowa, przy tych pomiarach temp najwazniejsze zeby codziennie robic to samo. jesli mierzycie tylko do pikniecia termometru to codziennie tak samo. jesli czekacie dluzej to tyle samo czasu codziennie. wahania temperatury powinny bys takie same wtedy, jedyna roznica bylaby chyba w zakresie temperatury? ja szczerze mowiac czekam tylko az termometr zacznie pikac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafarek
Jeśli chodzi o mierzenie ja jeden cykl mierzyłam elektronicznym ale moja temp. w dni płodne aż do @ nigdy nie przekroczyła 37 więc zaczęłam mierzyć zwykłym rtęciowym i teraz jest w porządku może to trwa dłużej ale mnie to nie przeszkadza po prostu nastawiam budzik prędzej wierzę bardziej starym termometrom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mierzyłam temperature na polecenie mojego poprzedniego gina, jeszcze przed robieniem jakichkolwiek badan. robilam to przez trzy miesiace i zadem wykres nie wskazywal na owulacje moj lekarz stwierdzil ze musialam byc podziebiona, na co zaprzeczalam, nie potrafil mi powiedziec dlaczego takie wyszly wykresy. zmienilam lekarza. jak pokazalam jemu te wykresy to delikatnie mowiac wysmial te moje zapiski. jak zapytalam czy dalej mam mierzyc temperature to powiedzial ze jak chce sie w to bawic to moge mierzyc ale dla mniego to nic nie wnosi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja niestety nie mam rtęciowego moim zdaniew wielu osobom wychodza w cały świat te wykresy właśnie przez te porypane elektroniczne termometry. Ja sobie drzemkę ustawiam na 10 min i dopiero wtedy odczytuję wynik. myślę, że po takim czasie temperatura powinna się ustabilizować. co do zasadności mierzenia - cóz, lekarz kazał dwa cykle mierzyć to mierzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromergonowaee
dziewczyny ja też zażywam bromergon, też mam problemy z zajściem ale przeczytajcie to: http://gablysia.bloog.pl/kat,0,page,2,index.html?ticaid=6e131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka84
bromergonowaee , przeczytałam... płakałam i czytałam - cos niesamowitego!!! każda z NAs na tym forum walczyla/walczy własnie o te dwie upragnione kreseczki, przyrastajacą bete, brak wrednej @.... trzymam kciuki Kochane, aby każdej z Was historia zakończyła sie własie takim happy endem :) ściskam - miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia1986Poznań
Kochane dziewczyny, udzielałam się tu jakieś 3 miesiące temu, standard, leczenie prolaktyny, bromek itd... pisałam często, ale odpuściłam bo nie miałam siły ciągle myśleć o tym aż do soboty.... dwa testy dwie grube kreski :):):):):):) dziś lekarz, Kochane trzeba walczyć do końca ;) strałam sie z mezem dwa lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kOCHANE A POWIEDZCIE MI w ktorym dniu cyklu powinnam zrobic badanie na prl?? podejrzewam, na razie sobie sama ze mam z tym problem. i czy od razu zrobic z obciazeniem? ahas i czy nawet jak bede miala skiero od endokrynologa na nfz badanie bedzie odplatne czy w laboratoriach to refunduja?? chce to zrobic zanim pojde do gina bo troche mi szkoda 150 zl na weizyte prywatna tylko po to by ona mnie wyslala na badania, zreszta i czasu mi szkoda, bo cykl za cyklem ucieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, gratulacje :) daj znac jak bedziesz po wizycie dzisiaj :) ale mi humorek od rana poprawilas :) czyli wyglada na to ze lekarstwem na nasze klopoty jest rezygnacja z forum na jakis czas :( tylko jak sie od Was Dziewuszki odzwyczaic? :) Anulka, Dorka jak tam u Was? juz tak nieduzo Wam zostalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, gratulacje :) daj znac jak bedziesz po wizycie dzisiaj :) ale mi humorek od rana poprawilas :) czyli wyglada na to ze lekarstwem na nasze klopoty jest rezygnacja z forum na jakis czas :( tylko jak sie od Was Dziewuszki odzwyczaic? :) Anulka, Dorka jak tam u Was? juz tak nieduzo Wam zostalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, gratulacje :) daj znac jak bedziesz po wizycie dzisiaj :) ale mi humorek od rana poprawilas :) czyli wyglada na to ze lekarstwem na nasze klopoty jest rezygnacja z forum na jakis czas :( tylko jak sie od Was Dziewuszki odzwyczaic? :) Anulka, Dorka jak tam u Was? juz tak nieduzo Wam zostalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu ja Cie pamietam:)))))Powiedz mi u kogo w poznaniu sie leczyłaś,jakie miałaś badania?jej ale fajnie masz:)))) Brałas jakie leki napisz prosze wszystko jak przebiegało leczenie.Odpuściłas i zaszłaś:) U kogo bedziesz prowadzic ciążę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu ja Cie pamietam:)))))Powiedz mi u kogo w poznaniu sie leczyłaś,jakie miałaś badania?jej ale fajnie masz:)))) Brałas jakie leki napisz prosze wszystko jak przebiegało leczenie.Odpuściłas i zaszłaś:) U kogo bedziesz prowadzic ciążę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia1986Poznań
hej zaczełam leczenie u Przemysława Grądzkiego, załatwił mi pobyt w Poznaniu na Polnej 3 dni mnie badali, wysoka prolaktyna i bromergon brałam około 4 miesięcy, brałam bromka najpierw jedną tabletek poźniej spadła mi prolaktyna do 0,4 !!! wiec brałam bromka do końca stycznia tylko pół tabletki, skończyly mi sie miałam isc do lekarza bo nowa recepte. Ale jakos to olałam, juz nie chciałam sie denerwowac i odpuściłam i mineło 1,5 msc i niespodzianka :):):):) bede prowadzić oczywiście u tego samego lekrza. Dzis ide na wizyte pierwszą .... juz nie moge sie doczekac oby wszystko było ok :)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia1986Poznań
dziekuje za gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was od dwoch miesiecy biore Bromergon na wysoka prolaktyne oczywiscie. Po pierwszym miesiacu cykl trwal 28 dni (do tej pory moje cykle trwaly 30 dni). Wczoraj powinnam dostac @ a dzis nadal nic. Przytulanki byly w dni plodne. Do tej juz kilka dni wczesniej jajniki dawaly znac o nadchodzacej @ a teraz nic. Dzis rano zauwazylam ciemniejszy sluz zmartwilo mnie to. Czy mozlwie ze jestem w ciazy tak szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromowa
witajcie sniezka123 - nikt nie jest w stanie tak naprawdę ci powiedzieć od czego to może być, być może bromek tak działa, bo zanim się organizm przyzwyczai to cykl jest w cały świat, również nie można wykluczyć ciąży, proponuje albo poczekać dzień dwa aż bedzie @ albo zrobić test to się okaże czy ciąża, albo po prostu iść do lekarza na usg. kasia1986poznan - :) :) :) :) :) gratuluje z całego serca i również cie pamiętam, jak wtedy pisałas :) powiedz mi tylko czy miałas tylko wysoką prl i bralas tylko bromka czy coś jeszcze? I czy rzuciłaś bromka na własną rekę typowo z lenistwa czy zrobiłaś badania prl i miałaś w normie i wtedy odstawiłaś? bo sa i takie dziewczyny co potem cierpią jak przerwą leczenie bromkiem, ale również słyszałam że dużo osób tak zachodzi po odstawieniu bromka. Ja odstawiam za miesiąc duphaston ale myślę coraz częściej o odstawieniu bromka, tylko ze ja mam jeszcze to pco i niedoczynność. :( sama nie wiem Faktycznie jak się przestanie z wami pisać :( to się odpoczywa psychicznie o tym, może to jest myśl, tylko ja już sie przyzwyczaiłam czytać co u was :) Dorciaszek1 - jak lekarz z nfz to badania tez sa na nfz, a jak lekarz prywatnie to i badania prywatnie. Ja na twoim miejscu zrobiłabym ogólna prl by zobaczyć czy wogle warto robić z obciążeniem. Dorka i ania trzymajcie się, jeszcze troszkę wam zostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia1986Poznań
dzieki za gratulacje, odstawiłam troche lekkomyślnie te leki ( nie miałam czasu isc do lekrza po nowa recepte ) juz miałam dosyc wizyt, forum itd i po 1,5 msc przyszło szczescie, nie spodziewałam sie... zrobiłam test bo robie co miesiąc od dwóch lat,.... takie przyzwyczajenie . zrobiłam poszłam do kuchni , wróciłam za minute zeby wyrzucic wszystko do kosza a tu SZOK !!! ugieły sie pode nogi :) brałam tylko bromka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynowa ania
Kochane coraz bardziej się niepokoję :( jutro zaczynam 31tc ale bardzo napina mi się brzuch coraz mocniej i częściej boję się czy szyjka trzyma i czy przypadkiem od tego się nie skraca. Jutro wizyta, doktorek mnie zbada, zobaczymy. Mam uderzenia gorąca do głowy, jakby mi zaraz miała się twarz zapalić, podobno tak sie dzieje na 3-4 tyg przed porodem. Trzymajcie kciuki proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania glowa do gory nie martw sie za bardzo bo to tylko pogarsza sytuacje. trzymam za Ciebie kciuki, zobaczysz wszyctko bedzie dobrze. kasiula nawet niewiesz jak bardza Ci zazdroszcze... mnie czeka w tym miesiacu hsg, strasznie sie boje......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Kasia!!!! Kolejny raz sprawdza sie teoria, ze najlepiej jest sobie po prostu odpuścić w staraniach:) Drociak1 - ja robiłam prl pod koniec cylku, w 33dc i wyszedł mi bardzo wysoki wynik. Podobno pod koniec cyklu prolaktyna jest dodatkowo podwyższona wiec lepiej ja robic w 3-5 dniu cyklu - tak czytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka Kochana wytrzymaj jeszcze do jutra i wszystko Ci lekarz powie. a jesli zle sie poczujesz to lec na pogotowie. sama bedziesz wiedziala najlepiej. sprobuj sie troszke odprezyc dzisiaj a jutro wszystko sie wyjasni. modle sie za Was oboje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynowa ania
beti, zaczynam od nowa dziekuje Wam kochane, do jutra wytrzymam musze, dzis jestem sama, maz ma nocke w pracy :( wiec jestem sama. mam stracha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wizyte u endokrynologa na nfz u Pani prof. Sewerynek z Lodzi w poniedzialek. Zobaczymy co mi powie. mam podstawowe badania kriwi morfologie i tsh - wyniki sa bardzo ok, w normie W poniedzialek bedzie 16 dzien cyklu zatem pewnie kaze mi poczekac do poczatku cyklu. co zrobic bedzie trzeba to poczekam. ciekawe czy kaze mi zrobic inne jakies badania chce porobic zanim pojde do mojej gin, bo ona pewnie wysle mnie na a wizyta prywatnie wiec chce isc przygotowana. I fajnie jkaby endok. wyslala mnie nabadania to moze nie bede musiala placic, bo wiadomo ze nie tanie. choc jak trzeba bedzie to zaplace wazne bym wiedziala na czym stoje i bym mogla dzialac. ja w sumie gdyby nie ten bol piersi teraz nigdy bym nie pomyslala i prolaktynie. szczegolnie ze w pazdzienriku zaszlam w 1 cyklu, a plamienia przed @ mialam zawsze, nawet przed pierwsza ciaza prawie 5 lat temuz ktorej mam cudna 3,5 letnia coreczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mletokok przy wysokiej prl jest samoistny? czy jak sie biedne sutki powyciska? Ja tak samoitnie nie mam, al tak sie nakrecilam na ta prl i bol piersi ze jak ponaciskalam ponaciskalam to rzeczywiscie mam ciutek wycieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia1986Poznań
Kochane byłam wczoraj u lekarza, 4 tydzień ciąży ;) musze odpoczywać, biore duohaston na podtrzymanie, następna wizyta w poniedziałek wtedy lekarz powie czy się dobrze Maleństwo rozwija. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromowa
anulka - trzymaj sie, już tyle wytrwałaś, wierze w ciebie. daj znac po wizycie. kasia1986poznan - fajowo że się udało, odpoczywaj i ciesz się tym że sie udało, mysl pozytywnie i nie zamartwiaj na zapas a nie długo tj Ania albo Dorka bedziesz pisac o kopniakach w brzusiu :) dorciaszek1 - mi moja endy zleca co 3 miesiace tsh i 17OH, bo to jej duzo mowi o wynikach. Na razie wiem że jak tylko przerwe duphaston to robie ponowne badania i lecze pco by ponownie torbieli nie miec. hormony sie robi 3-6 dc. życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka84
Cześć Kobitki :) Kasia - ogromen gratulacje!!! Kochanie dbaj o siebie, duzo odpoczywaj!:) jejciu no, jak super!!! wszystko będzie dobrz!!! :) andzia Kochana Ty Moja - na spokojnie - zobaczysz że będzie wszystko ok. Macica poprostu przygotowuwuje sie juz do mega wysiłku i to moga być juz u Ciebie te skurcze brixtona czy jakies tam... :) nie pamiętam :) ja tez cos takiegio miałam, twardniał mi brzuszek :) lenuichować jak najwięcej na lewym boczku i gadaj z Antosiem aby siedział tam spokojnie w swojej chałpce :)daj Kochana koniecznie znać co po wizycie :) będzie dobrze :) no słuchajcie Mój SynuŚ poprostu od wczoraj wariuje :) lekarz mówił, że jest bardzo ruchliwy, ale nie wiedziałam że az tak !!! :) rano obudził mnie 3 kopniakami, a jak zaczęłam do niego gadać i go gilac to normalnie czułam jak się powoli przeciąga i za chwile chyba zasnał :) cos niesamowitego!!! :) miego dnia i oby więcje takich dobrych wiadomosci jak w dniu wczorajszym od Kasi :) ściskam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×