Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

ewag mi sie wydaje ze ten wynik jest w miare ... on rosnie szybko ale w tych kolejnych dniach ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wczoraj inseminacja odbyła sie bez wiekszych problemów... ale jak wrociłam wczoraj byłam tak padnieęta ze szok U mnie inseminacja była niepękniętych pęcherzykach. W srode ich bylo 4 wczoraj jeden całkowicie znikl, a drugi przestał rosnac i mial 19 mm. Takze na prawym i lewym zostało mi po jednym(28 i 29mm) ;)) spytałam czy nie lepiej jest robic na peknietych.. to odpowiedzial ze plemiki spokojnie przezyja 36 h, więc nie ma to jakos wielkiego znaczenia . Oczywiscie kazał poprawić siłami natury ze 2 razy. Wczoaj jak wracalismy cala drogę przespałam i wieczorem poszlam do lozeczka juz o godzinie 20. tek sie ciut wkurzyłam na kilnike bo najpierw porobili nam badania (ogolnie zapłaciliśmy za nie 240 zł) a pozniej dopiero USG i inseminację... A jakby pęcherzyków nie było .. albo nasienie było złe ... Ale całe szeście wszystko okazało sie prawidłowe.. moj M był dumny jak paw bo jego nasienie w skali o 0-5 ocenili na 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1979
Dziewczynki, tak sobie siedzę i myślę, dlaczego te cholerne pęcherzyki nie pękają? Macie jakąś teorię? Po co wogóle rosną, skoro są bezużyteczne? Jestem przerażona odsetkiem kobiet, które mają problemy z płodnością. Spośród wszystkich moich znajomych, aż sześć par nie może zaskoczyć. A tu żeby mnie życie dobiło, bratowa w ciąży. Wiem wiem wiem że to super, ale ona ma już drugie w drodze, a ja nic i nic i pewnie tak zostanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i najwidoczniej czas pogodzić się ze swoją bezsilnością.ja też już nie daje rady.a na usg wychodziło Ci że nie pękają??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiunia
byłam na pobraniu krwi, czekam na wynik z niecierpliwością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
dziewczyny jak one nie pekaja to "maly" problem... dostajesz zastrzyk w tylek i po problemie, znacznie gorszy przypadek jak pekaja i nie wychodzi i nie wiedomo czemu ... NIESTETY TERAZ NIEPLODNOSC TO CHOROBA CYWILIZACYJNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane zapisałam się na dziś do tej paniusi co mi kazała bromek odstawić ,niech teraz się wypowie.cycki tak mnie bolą że nie mogę sobie miejsca do snu znaleźć. TSH po 6tyg miało być koło 1 a jest po 4tyg prawie 2. a dla Pań które ierzą temperaturkę polecam stronkę Ovufriend.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jestem w górach i zasieg mam fatalny za to widoki moje ukochane,najpiekniejsze Monis jak Ci po odstawieniu bromka??? mowisz ,ze piersi bolą? mnie nic nie boli,jest mi ok nareszcie jestem soba!!!! moge sie cieszyc zyciem, dopytaj sie twojego gin co z tym bolem ok??? Justa no i juz za toba:) mam nadzieje ze wszystko oposzło boosko bo sa pecherzyki,nasienie rewelacyjne ,wiec badz doberj mysli Ja wcale nie mysle o dziedciach i ciesze sie ostatnimi dniami wakacji ju huhuh całuje was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella zazdroszczę...nigdy nie byłam w górach. a o to sprawozdanie z wizyty:to że pani ma wynik prl podwyższony to nie znaczy że trzeba ją leczyć.zdarzyło to się pani po raz pierwszy więc nie ma mowy bromku.a ciąży wykluczyć też nie możemy.proszę dać sobie dwa miesiące przerwy od badań,jeśli po tych dwóch m-cach nadal będzie wysoka wtedy do szpitala i będzie dobowe badanie prl.i co Wy na to moje kochane??bo ja zwątpiłam już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiunia
mój dzisiejszy wynik prolaktyny to 13,65ng/ml więc już jest norma, byłam u gin tak jak sie z nią umówiłam że mam przyjść jak prolaktyna spadnie poniżej 20 na monitoring cyklu i w dzisiejszym 9 dc cyklu byly na oby dwóch jajnikach liczne drobne pęcherzyki, endometrium 5,8, ponowna obserwacja 11 dc, i bromergon mam brać nadal. moniś co do tego twojego lekarza to nie wiem co o tym sądzić mi gin kazała brać cierpliwie bez przerwy bromergon, bo po odstawieniu leku ona zacznie znowu wzrastać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella ciesz sie resztkami urlopu a pozniej wracaj tu do nas.... Moniś nie rozumiem Twojej gin??? jesli chce zbadac w szpitalu (prawde mowiac nie slyszalam o tym) to neich bada teraz... moze ona ma czas... dla nas czekanie to strata czasu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ! Monis zbadałam sobie tydzień temu prolaktynę, o dziwo wynik 14,9 czyli norma pomimo tego że od 1 lipca nie biorę bromka. Monis jakaś dziwna ta kobieta że prl nie chce zmniejszac, a ty tracisz cenny czas, przecież z taką prl jak masz zajsc. Tsh niestety 2,9 wiec o wiele za dużo jeszcze no ale leczenie chyba trwa dłużej bo u mnie letrox dopiero 3 miesiące a beta 0,9 więc już nie muszę się obawiac że mnie pokroją. Robiłam też inne badania ale na wyniki muszę czekac do 2 tygodni. Wkońcu dostałam @ !!( nie sądziłam że tak powiem) ale była bolesna i obfita jak nigdy i jeszcze plamienia 3 dni przed a tego u mnie nigdy nie było. Justa za jakieś 12 dni będziesz już wiedziec :), a jak tam sytuacja w pracy? Bella ty znowu na wyjazdach ... super a ja z mężem remontujemy... już mam dośc ... Będę miala wyniki to napiszę co i jak. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie mi też wydaje się to dziwne,ale ona twierdzi że to normalne.dlatego muszę poszukać jakiegoś prof endokrynologii w wawce niech on sam to oceni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a w którym dniu badałyście prolaktyne??a jeśli macie namiary na dobrego endokrynologa to bardzo proszę,najlepiej Wawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
hormony najlepiej badac 3-5 dc... Endi fajnie ze pytasz o pracę ale tak naprawdę nie wiem co mam Ci odpisać... chyba tyle ze moi prezesi sa powaleni (chyba za słabe nawet okreslenie) i sami nie wiedzą co chca. Niby mamy pracowac nadal (poki co nie szukaja nikogo nowego kto przejmnie nasze obowiazki) ale wypowiedzen nie dostaliśmy ... wiec tak naprawde do konca nie wiadomo co i jak....jeszcze miesiac... i wszystko sie wyjasni... ja mam nadzieje ze uda sie teraz i bede miala to wszsytko gdzies....mam dosc zamartwiania sie o to ... a jak nie to trzeba bedzie poszukac nowego zajecia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba macie rację,wg pani w sobotę miałam owulację a teraz dostałam okresu.dziewczyny załamałam się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
monis czyli ewidentnie masz problem z progesteronem?? badałas go kiedys ??? ewentualnie popros o luteine albo dupka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Mam kilka pytan i tak w skrocie moja historia. Od listopada 2011roku nie biore tabletek anty (brałam diane35 a potem stediril) przez caly ten czas nic nie bylo zadnej ciazy ciagle tylko miesiaczka, wkoncu zmienilam gin i okazało sie ze nie mam owulacji!!!:( ogolnie to nic pewniego bo od 20dni biore tabletki na niedoczynnosc tarczycy, miałam podwyzszona prolaktyne (norma 23 a ja mialam 61) no i 35dni nie mam juz okresu, na kazdej stronie pisza cos innego ze albo ciaza albo ze nie bede mogla zajas albo jeszcze cos innego. Nie wspominajac ze bardzo chce dzidziusia z chlopakiem i nie wiem co mam teraz robi, ktos wie moze?? lekaz przepisal mi cos na B na obnizenie prolaktyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
monis ten wynik wskazuje ze owulacja byla ... wg mnie to wynik za slabego progesteronu... ale oczywiscie moge sie mylić... ja wlasnie po takich krotkich cyklach (tyle ze u mnie te cykle byly po laparoskopii) dostałam luteine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od wczoraj rozpoczęłam kurację ziółkami,podobne trzeba je pić z wiarą :) więc wierzę że może medycyna naturalna pomoże. Bella pewnie podziwia rankiem przy śniadaniu piękne widoki,a gdzie reszta naszych dziewczynek???hey hey wracamy już z urlopów do rzeczywistości :) Justa kochana a jak Ty się czujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
belli pogoda chyba dopisuje w sam raz na chodzenie po gorach... ciesz sie tym wyjazdem bo mam nadzieje ze to ostatni wyjazd w takim skladzie ;)) (pozniej bedzie plus 1 ;)) a ja czuje sie "normalnie" oprocz strasznie bolacych piersi nic innego sie nie dzieje( to efekt choragonu i mniejmy nadzieje ze fasolki ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czemu tam jest powiedziane ze 12- ktos te plemniki u celu policzyl? a 2 z tym ze najlepsi tylko wygrywaja- tez nie do konca prawda bo przeciez ciaze biochemiczne i poronienia z wadliwtych ciaz sie czesto zdazaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
EWAG mi tez do konca sie to nie podobało - zawsze mowili ze plemikow w kolo komorki jest multum a nie tylko 12.... ale i tak filmik warty obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny możecie pomóc ? Zinterpretujcie moje wyniki bo ja juz sama nie wiem czy są dobre czy nie. FSH 7,57 LH 8,93 E2 31,54 wszystko 4 dc. Wszystko jest w normie ale nie wiem czy stosunek fsh do lh jest dobry czy mam się już zacząc martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie czy przed rezonansem przysadki należy odstawić leki tj, bromergon, a jeżeli tak to na ile czasu przed, żeby wykryć ewentualnego gruczolaka??? czy brać leki, a jeżeli jest gruczolak to badanie to pokaże? i jeszcze jedno pytanie czy to badanie robi się z kontrastem?? będę wdzięczna za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam bardzo późnym wieczorkiem. Ostatnio jestem zabiegana bo urlop się skończył i czas był wrócić do pracy ale akurat nawet się cieszę z tego;) Bella widzę że energia Cię rozpiera prawidłowo.Nie ma to jak psychiczny luz:) Justa takie pęcherzyki i jeszcze ból piersi może bliżniaki z tego będą:D A ja dziś robiłam progesteron 21dc i wynik21,2 przy normie do 15,9 co to może oznaczać:( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
ninka kiedys nie chcialam blizniakow ale teraz z braku to i moga byc blizaniki ;))) bol piersi to ewidentnie od choragonu -on oszukuje i wywyoluje oznaki ciazy. a co do podwyzszonego progesteronu to bierzesz dupka czy luteinę ?? jesli tak to on falszuje troche wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
...a co tu taka cisza ??? wszystkie chyba poszlyście w slady Belly i wybralyście sie na urlop...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×