Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sałatka bez pomysłu

PRZEPISY NA WIOSENNE SAŁATKI

Polecane posty

Gość sałatka bez pomysłu

Potrzebuje Waszej pomocy, porady. Otóż, robie impreze w ogrodzie z grillem w roli głównej. Chciałabym podać jakies fajne sałatki, a znam tylko jeden fajny przepis na sałatkę z serem feta. Wciąż robię to samo i choć jest pyszna, to juz patrzec na nią nie mogę. Mam więc prośbę, byście podzieliły sie przepisami na sałatki z wiosenno-letniej kolekcji warzyw. Z góry dziękuję! Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj tak: - 2 surowe żółtka - po 2 łyżki jogurtu i śmietany - 2 łyżeczki musztardy te trzy składniki utrzeć, jak ktoś ma obawy przed surowymi żóltkami to może być bez nich ;) - główka sałaty - świeży ogórek- pokrojony w kostkę - rzodkiewka- może być w plasterki - szczypiorek- drobniutko zsiekany - sól i cukier, ew.+ sok cytrynowy Schłodzone smakuje wiosennie :) Fajna jest też pieczarkowa, choć nie jest wiosenna- wychodzi mile gumiasta... Robi się tak: ugotowane 35 dkg pieczarek kroi się w plasterki lub jakieś tam fajne kawałki, do tego dorzuca się kiszonego ogórka, cebulę sparzoną po pokrojeniu w kostkę wrzątkiem, białka z 2 jajek na twardo + sos: 2 łyżki majonezu z łyżką śmietany i łyżeczką musztardy roztarte z 2 żóltkami na twardo. Oczywiście sól i PIEPRZ! Trzeba schłodzić ze 2 godziny. Ciekawa jestem Twojej sałatki z fetą. Też robię i lubię, ciekawe czy tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja z feta to klasyczny misz-masz salaty, kukurydzy,ogorka, pomidora i fety wlasnie, czasem dodaje rzodkiewke, ale nie bardzo ja lubie. dzieki za przepis!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, proszę bardzo! Zrewanżuję się moją wersją fetowej: sałata lodowa- OBOWIĄZKOWO, czarne oliwki w połówki, pomidor w cząstki, cebula w piórka i oliwa z sokiem cytrynowym i z jakimś dodatkiem do sałaty Knorra albo Kotanyi- najlepiej do sałatki greckiej. Jeju, ale pycha!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sałata lodowa , kapusta pekińska lub zwykła sałata .. jak kto woli i czym w obecnej chwili dysponujemy.Na to pokrojony w kostkę pomidor , ogorek , następnie kukurydza z puszki , groszek , . Polewamy sosem winegre< samorobnym> pieprzymy , posypujemy bazylią . Na wierzch układamy kawałki tuńczyka ,zielone oliwki i plastry czerwonej cebuli. Na koniec ćwiartki jajka , posolone , popieprzone i udekorowane majonezem.Do tego podajemy sos czosnkowy na bazie jogurtu naturalnego z koperkiem oczywiscie . Sałatki się nie miesza , podaje na duzym półmisku< mieszana mięknie i robi się niesmaczna :((> Pomidorki z mozarellą :) na dużym talerzu układamy pokrojone w grube plastry pomidory , przekladamy je plastrami mozarelli . Calość polewamy sosem winegret < oczywiscie dodajemy pieprz . najlepiej grubozmielony> obkładamy krążkami czerwonej cebuli i posypujemy swieżą bazylią . A i koniecznie oliwki ... bez nich pomidory nie mają smaku :)) sałatka z kapusty pekińskiej :)) praktycznie wszystkie składniki jak w pierwszej prócz tuńczyka jajek i bazyli , nawet . Pokroić skladniki , posypać solą < nie za duzo !!> popieprzyć i dodac łyżkę majonezu winiary. to najprostsza sałatka ... typowa smieciucha i bardzo dobra na grila .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguś10
gdasfyeygdhgshdv cdgskja7uyswe7qu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslę że do grilla dobra będzie ziemniaczana... Nie mam specjalnego przepisu, ale akurat dziś robię, jak zobaczę, co tam dodam i co mi z tego wyjdzie to napiszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zrobic
dobry sos winegret? Ja znam takie cos- oliwa z oliwek lub olej z pestek winogron+ocet winny+ musztarda. Problem jest z octem- nie przepadamy za nim :O Macie jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamiast octu daję z reguły sok z cytryny - uważam, że jest bardzo dobry :) Moja sałatka ziemniaczana: ziemniaki ogórki konserwowe cebule, mogą być dymki (cebula+zielone) boczek sos vinaigrette (oliwa+sok z cytryny+sól) Ziemniaki ugotować, boczek podsmażyc w kostkach, cebule pokroić w kostkę lub krążki jeśli są małe. Gorące ziemniaki pokroić, dorzucić boczek i surową cebulę, pokrojone ogórki, zalać sosem, doprawić pieprzem. Odstawić do ostygnięcia. Do wystudzonej dodać pokrojony szczypior. Niezle wyszło - zjedliśmy, wylizali miske i żałowali, że więcej nie ma :D Do grilla do mięsa będzie w sam raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZupełnieNormalnieWręczGorzej
mella, ziemniaki gotujesz w mundurkach, że obrane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młode by można gotować w mundurkach i w zasadzie do sałatek powinno się tak gotować, ale my zajmujemy się obecnie wyjadaniem starych z piwnicy, więc gotowałam je obrane, jak normalnie do obiadu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agentka2009
topik dość stary,ale ja się chciałam wypowiedzieć! bo ja osobiście uważam ze na śmieciuchę to nie ma przepisu...najlepszy przepis na śmieciuchę to brak przepisu...:) bo jak sama nazwa mówi robi się ją ze "śmieci" czyli jakichś resztek...ja śmieciuchę robie na każdą imprezę,zawsze robi sie wtedy jakieś kanapki,koreczki,szaszłyczki i inne duperele...zawsze coś zostaje!!skrawki szynki,sera,kilka oliwek czy piętki z pomidorów...i uważam osobiscie swoim skromnym zdaniem ze te resztki własnie z tych kanapek i koreczków nalezy posiekac,powrzucać do miski i potrzebny jest jeszcze jeden główny składnik ktory sprawi ze śmieciuchy będzie dużo np.główka sałaty,gotowany ryż lub makaron...mozna dodać majonez i wymiąchac...i to wg mnie jest śmieciucha...:) przepis na śmieciuchę?brak przepisu!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×