Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ich 85

Koblenz

Polecane posty

Gość dario.k
Czesc Dziewczeta, Co u was, ja tez sie nudze, jestem w Koblenz o dluz7szego czasu, pracuje tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajka2587
hej :) a gdzie pracujesz? ja mieszkam niedaleko Koblenz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Deno
Czesc, wie ktos moze czy w koblenz sa kluby bokserskie ? a najlepiej muay-thai , z gory dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga1987
hej, jak sie mieszka w niemczech ? czy od paru lat lub nawet od roku cos sie zmienilo? lepiej czy tak samo ? ja opiekuje sie tutaj niepelnosprawnym chlopcem, w wieku 16 lat mial wypadek. mieszkam w ko horchheim i mam 24 lata, szukam jakiejs pracy dla mojego faceta, mieszka juz tutaj i pracowal ale sie rozleciala "firma". niemieckiego sie uczy i coraz lepiej mowi, ale wszystko rozumie. macie moze jakies kontakty , gdzie mozna sie czegos dowiedziec ? dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kagawe
hej :) podnoszę temat. Mój mąż ma niedługo zacząć pracę w Koblencji. On ma pracę już zagwarantowaną, ja dopiero zaczęłam szukać, ale planuję do niego dołączyć najszybciej, jak to możliwe. Jest tu jeszcze ktoś z tej okolicy? Chętnie pogadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny,mieszkam z chłopakiem w Koblenz od 1,5 roku i bardzo podoba mi się to miasto (myśle że zostnę tu dłuuuuużej :) ),nie znam tu praktycznie żadnych Polek i brakuje mi spotakń z ciekawymi,miłymi dziewczynami (no wiecie: pogaduch,wspólnych wypadów,i tego wszystkiego co lubią dziewczyny). Zastanawiam się czy są tu jakieś "spotkania",coś gdzie można by było poznać nowych ludzi, dzielić się zainteresowaniami i poglądami,,,,mam 27 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytalam że spotykacie się razem czasami, wiec jeśli nie macie nic przeciwko poszerzeniu grona "klubowiczek" :),to chętnie bym się wybrala na takie spotkanie żeby Was poznać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kagawe
Hej Sasha, a jak tam trafiłaś? :) Co porabiasz? Ja będę w Koblenz od marca, właśnie zaczynam szukanie pracy i mieszkania. Mam nadzieję, że wszystko się uda. Wiele pozytywnych opinii słyszałam o tej okolicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasa14
...a więc najpierw przyjechał tu mój partner (jest już w Koblenz od 4 lat), na początku przyjezdzałam na tzw. "odwiedziny",ale od 1.5 roku jestem tu cały czas,i zakochałam się w tym mieście (szczególnie latem-jest naprawdę piękne-Stare Miasto i okolice) Jeżeli chodzi o towarzystwo i znajomosci to brakuje mi w nim kobiet (tak naprawdę mam wesoło bo mieszkam z piątką facetów!!!)- no ale z nimi to mogę głównie porozmawiać o motoryzacji :) Bardzo fajnie byłoby spotykać się tu z jakimiś dziewczynam-bo Polek jest tu mnóstwo. Jeżeli chodzi o pracę to wszystko zależy od tego czy znasz język (ja jestem na tej przegranej pozycji bo bardzo kiepsko z moim niemieckim),chodzę na kurs vhs i mam nadzieję że już nie długo bedę coś tam umiała- jeżeli chodzi o funkcjonowanie w społeczeństwie to nie mam z tym żadnych problemów bo wszedzie dogaduję się w j.angielskim,często i gęsto jest tak że powiesz coś po polsku a za lady odpowiada ci Polska ekspedientka,nawet w tej dyskotece Agostea barmanką między innymi jest Polka. Ja narazie sprzątam w kilku domach i muszę powiedzieć,że trafili mi się tacy ludzie że nie wyobrażam sobie ze mogłabym przestać u nich pracować,są kochani i przesympatyczni (no i dobrze płacą :)), rozmawiam z nimi po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kagawe
Jejku, mam nadzieję, że ja też się zakocham w tym mieście :) Mój mąż zawsze chciał mieszkać w Niemczech, ale ja długo nie dawałam się namówić na przeprowadzkę. Teraz tak się poukładało, że właściwie mnie w Polsce nic nie trzyma, a on dostał tam fajną ofertę, więc grzech byłoby nie skorzystać. Akurat oboje znamy bardzo dobrze niemiecki, mieliśmy w Polsce niemieckich szefów, więc językowe problemy raczej nas nie martwią. Najbardziej się obawiam właśnie tego, na jakich ludzi trafimy :) Czy spotkałaś się kiedyś z jakimiś nieprzyjemnymi sytuacjami dotyczącymi obcokrajowców tam? Widzę w necie, że miasto jest bardzo ładne (tylko czasem znajdują tam bomby;)). A jak z funkcjonalnością? Są kina, jakieś fajne centra handlowe, dużo się dzieje? Jest jakieś miejsce spotkań Polaków? Czytałam w tym wątku gdzieś wcześniej o imprezie na statku, ale nie było info kto ją organizował i jak się na nią załapać :) aaa i jeszcze jedno pytanie, która dzielnica jest fajna do mieszkania? Jak tam jest z komunikacją miejską? Mam nadzieję, że Cię nie przytłoczyłam swoimi pytaniami :) Oboje z mężem próbujemy dowiedzieć się jak najwięcej jeszcze przed wyjazdem, żeby uniknąć ewentualnych przykrych niespodzianek. To jednak duuuuuuuuża zmiana w życiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...nie ma sprawy-już Ci odpowiadam Jeżeli chodzi o stosunek do Polaków i jakieś niemiłe sytuacje-za wyjątkiem tego że szukając mieszkania napotkaliśmy wiele problemów i odmów ze względu na to ze jesteśmy Polakami (mam namysli mieszkanie dla mnie i chłopaka), to nie spotkalam się tu z niczym przykrym,uważam wręcz że ludzie są bardzo mili,szczególnie jeśli chodzi o odslugę w sklepach itp.Pamietam że jak tu przyjechlam to wrecz porazila mnie ta uprzejmość, także ludzie u których pracuje są świetni. Jest tu polska dyskoteka, na odrzeżach Koblenz jest kino,ikea,oczywiscie multum marketów,a w samym mieście na głównym spacerowym deptaku pełno sklepów,centrum handlowe LorhCenter ,które nie jest zaciekawe,no ale kawałeczek od niego powstaje mega,kolosalne centrum (ma być otwarte chyba na jesieni 2012) Stare Miasto jest przepełniome knajpkami,kawiarniami itp- jest typowo turystyczne(czasami w lecie trudno przejsć po tych uliczkach,jest tyle ludzi,i co weekend prawie koncerty i jakieś imprezy na ryneczkach) Pełno wycieczkowych statków na Moseli i Renie,są też takie na których odbywają się imprezy. Jesli chodzi o dzielnice,to nie mam pojęcia jak to wyglada,które są lepsze,ktore gorsze.Ja mieszkam na Lutzel-podobno nieciekawa ale nie wiem dla czego :),w świetnym położenui,bo przechodzę tylko przez most nad Moselą i jestem już na Starym Mieście(zajmuje mi to ok.8 minut) Bomby- podobno jest ich tu pełno i takie akcje z ich odnalezieniem mogą się zdarzać kilka razy w roku,ponieważ Koblenz w czasie wojny bylo kompletnie zniszczone-jak powiedzial moj kolega "zrównane z ziemią"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kagawe
Sasha14, wielkie dzięki za informacje, już mi lepiej :) Najbardziej się bałam trafić do miejsca, w którym NIC się nie dzieje. Mam nadzieję, że z tym szukaniem mieszkania nie będzie aż tak źle. A długo Wam to zajęło? Nas na razie najbardziej uderzyło to, że większość nie ma kuchni w zabudowie, a wyposażanie kuchni na własną rękę to jakaś masakra. Fajnie, że jest sporo sklepów :) Nie jestem zakupoholiczką, ale czasem mam taki dzień, że po prostu muszę połazić po sklepach ;) Chętnie w towarzystwie :) Może się kiedyś wybierzemy razem? ;) Jeśli chodzi o obsługę w sklepach w Niemczech, to pamiętam, że jak tam byłam pierwszy raz, z 10 lat temu, to się przestraszyłam, czemu mi wszyscy na wejściu mówią "halo" :D U nas jeszcze nie było takiego zwyczaju. A jest coś za czym tęsknisz tam? Mnie chyba będzie brakowało trochę polskiego jedzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZUKAM MIESZKANIA W KOBLENZ --- PROSZĘ O POMOC!!!! dziewczyny...chłopaki? mieszkam w Koblenz od 5 miesięcy, przyjechałam tu do chłopaka, żeby tak na prawdę troche popracować i oszczędzić parę groszy na dalsze zycie w PL i ...tak na prawdę żeby sie sprawdzić, jak to jest mieszkac RAZEM. okazało sie, że bardzo niekolorowo, akurat w tym przypadku. Musze się wyprowadzić jak najszybciej. Jestem w dość ciężkiej sytuacji bo nie znam języka na tyle aby sobie poradzić z poszukiwaniem mieszkania, lokum mam jednak na szczęście pracę. Prosze o pomoc. Na prawde proszę. Szukam mieszkanka 1 pokojowego zkuchenka i łazienka, może nie byc umeblowane, dam sobie radę, w okolicach LUTZEL, NEUENDORF, ALTSTADT....ewentualnie URMITZ gdzie pracuje lub Andrenach ...generalnie w poblizu dworców kolejowych. Bardzo prosze o pomoc, mój mail to alina-d@o2.pl. Mam 29 lat, nie pale, nie pię, nie słucham głośno muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej , ja mieszkam z chlopakiem w koblenz od ponad pol roku, jezyk jako tako ogarniam, co do mieszkania nie umiem nic powiedziec bo znalezli nam niemcy wiec bylo po znajomosci ale musieli za nas poreczyc, z tego co wiem duzo ogloszen jest w marketach np globus na tablicy w gazetach u mnie w horchheim wychodza w srode i niedziele i w centrum widzialam ogloszenia na wystawach , ja podjelam prace w hotelu ale dziewczyny tam pracujace powiedzialy ze nie da sie zarobic wiec jezeli mialybyscie cos na oku to prosze o wiadomosc , a co do zakupow robilam tylko w lohr no i tak jak dziewczyna wyzej potwierdzam ze nie za ciekawie , jakies inne pomysly ? aha i co babskiego spotkania , ja bardzo chetnie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka0602
Witajcie ja jestem właśnie w trakcie przeprowadzki do koblenz będe tam mieszkać na stałe i chętnie poznam kogos z Polski :) to mój nr gg jeśli ktoś ma ochotę poznać mnie i moją rodzinę to zapraszam 6243250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipi
Hej;) czy ktos się może orientuje gdzie w Koblenz lub okolicy można podjąć pracę na okres wakacji?? 2-3 msce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo hallo, mam na imie Patrycja od misiecy siedze w bad Ems chciałabym zaczac pracę , przyjechałam tu ze względu na chłopaka który tu pracuje, gdyby ktoś przeczytał mój wpis prosze o odezwanie się i o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno szukają kogoś do wykładnia towaru w sklepach. A jak chcesz cos ambitniejszego to poszukaj np na stronie z urzędu pracy gdzie maja swoje oferty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ich85,przyjedz do mnie,do Ediger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spider20121
Witam mam 32 lata i jestem z bad ems szukam kolezanki przyjaciolki do wszystkiego poznam tutaj jakas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. Ja ciagle szukam kumpeli z Koblenz i okolic. Mam na imie Agnieszka i mam 28 lat. jesli ktos bylby chetny na kawe to dajcie znac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markodziani
Witam , szukam dziewczyny :) . Mieszkam koło koblenz , mam 25 lat , pracuje , mieszkam sam i brakuje mi kogos bliskiego . Jestem przystojny młodo wygladam i sie czuje :) chetnie spedze czas w gronie fajnej dziewczyny , albo zaprosze ja spacer lub kolacje . Smiało odzywac sie , moze akurat to Ty :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w Koblenz i szukam milej dziewczyny nie bede ukrywal ze tez w pewnej sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aganieszka87 czy nadal szukasz kumpeli z Koblenz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAga S
Czesc mieszkam niedaleko Koblenz szukam dobrego ginekologa czy możecie kogoś polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAga
Na Fb są fajne grupy z ludźmi z okolic Koblenz . Podaje maila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×