Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ich 85

Koblenz

Polecane posty

Gość natunia
Juz wczoraj zaczelam je moczyc i mysle ze na poniedzialek juz beda lsniace i pachnace:))))) ja tez juz lekcje odrobilam:)) ale co do nauki to :(( ale cos tam moze wbije w ta ma glowe:)) Ja rowniez zycze Udanej niedzieli:)) my chorzy Znow:((buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goniakoblenz81
hej, pisalam tu ostatnio, ale doiero osttnio zobczylam, ze dostalam odpowiedz (dzieki czika :) ) mieszkam w koblencji od 2003 i skonczyam tu studia. jestem tu sama, moja rodzina mieszka w polsce. mam tu w sumie sporo znajomych,ale niewielu polakow. mam pytanie. do jakie szkly chodzicie?? ja tez pracuje w szkole jezykowej i czy na kursach dla obcokrajowcow. tez mamy opieke dla dzieci w szkole. pzdr gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natunia
Hej Gonia my z Czika chodzimy do ISL na kurs dla obcokrajowcow hehehe:)) a ty w jakiej szkole pracujesz?? uczysz tych nieszczesnych obcokrajowcow::))??hehh ja tez mam swoja rodzine w polsce dlatego tak ciezko tutaj samej chociaz taka sama to nie jestem bo mam meza i Synka:))buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati***
co tam dziewczynki slychac? u mnie bez zmian gardlo mnie cos boli i głowka ehh moze przez ta pogode..buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YOK
Hej:) ...no no dzieje się tutaj ostatnimi czasy,ja znów zerkam jednym okiem na finał Polska-Francja i mam cichą nadzieję ze damy radę i złoto przywieziemy z Turcji...no ale by tylko nie zapeszyć...:) jutro do pracy hmmm juz kiedyś tutaj wspominałem temat poniedziałku wiec nie będę nudził ale straszne są te dni..... goniakoblenz81 witaj...ojej piszesz że pracujesz w szkole językowej...więc sobie tak niewinnie pomyślałem że jak będę miał coś do przetłumaczenia to się do Ciebie zgłoszę..:)co Ty na to?hihihi nie przejmuj się ...żartowałem dziewczyny natunia,Asiurka ,pati,oula no i goniakoblenz81 miłego wieczorku,cieplutkiego u boku swego serducha:) papasiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goniakoblenz81
hej, ja pracuje w boas vindas. to w sumie w okolicach isl. kiedy macie egzamin? kto was uczy? mieszkacie w koblencji yoku-chetnie prztlumacze pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natunia
Hej Gosia:)0pierwszy egzamin bedziemy mialy gdzies za miesiac:) uczyla nas Angelika nie wiem jak ma na nazwisko ale byla zajee....... lecz niestety odeszla i jest teraz jakas JUDI!! Gosia w takim razie ja prosze o KOREPETYCJE:)) ja mieszkam na Alstadt w KO:) a ty Gdzie mieszkasz Gosiu?? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czika88
Yoku i jaki wynik meczu? ja tez ogladalam wczoraj ale tylko pierwsze 2 sety, mam nadzieje ze wygralismy?:) Czesc Gosia, ja to jestem zalamana ze nasza nauczycielka Angelika odeszla bo ta Judi ist einfach katastrofe :(((((( nie potrafi tak dobrze uczyc, tylko godzine czasu rozmawia np o parkowaniu w miescie z jednym uczniem, gdzie jest gunstig.....masakra, ale powiedzieli nam ze bedzie nas na zmiane jeszcze inna nauczycielka uczyc i na to licze:) a co do egzaminu na certyfikat B1 to mamy dopiero pod koniec maja:) pozdrowienia dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goniakoblenz81
hej, jak wam sie w ils nie podoba to mozecie zawsze sie przeniesc do nas. tez pracujemy z schritte i jakimis dodatkowymi materialami. w ktorej ksiazce jestescie? ile osob jest u was w grupie? ja prowadze kurs mlodzierzowy. nie wiem, czy by wam pasowal, bo jest po poludniu (14-17), tez mamy opieke dla dzieci w tym czasie. ten kurs jest tylko dla ludzi do 25 roku zycia. zaleta jego jest to, ze tam naprawde sie szybko uczymy, bo jak wiadomo mlodzi ludzie maja chlonniejsze umysly. mamy egzamin w lutym i jestesmy w schritte 3 (ale robimy tez dodatkowe rzeczy). kursem "opiekuje sie" babka z caritasu i jej praktykantka na bedzie organizowala wycieczki do firm, urzedu pracy, ihk...(wszystko pod kontem pozniejszego ausbildung itp.) ja mieszkam w horcheim (to po drugiej stronie renu, ale tez jeszcze koblenz) ale na studiach mieszkalam tez w altsadt i milo wspominam ten okres.... musicie sie skarzyc na ta nauczycielke, bo wiem, ze w ils maja taka taktyke, ze klient nasz pan i od razu zmieniaja nauczyciela jak sie nie podoba. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czika88
mi sie szkola bardzo podoba, tempo szybkie i dobrze i tak samo bedziemy miec takie wypady do urzedow i do teatru itd, mi w urzedzie mowiono zebym szla do isl, bo najlepszy poziom nauczania, mam nadzieje ze tak jest:) tylko rzeczywiscie ta nauczycielka... juz myslalam zeby powiedziec cos w sekretariacie, ale jeszcze chyba damy jej szanse.. a zmieniajac temat to o ile dobrze pamietam, ostatnim watkiem o jakim sie rozpisywalismy przed dluga przerwa, to byla wiosna, cieple dni, a tu smigry dygry i juz jesien:(( brzydko, pada i zimno.. Tylko zebym w zadna depresje nie wpadla:) heh zartuje.. Natalia a Ty sie kuruj i mam nadzieje ze sie jutro zjawisz w szkole!!:D Ty Pati tak samo, niedaj sie przeziebieniu!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati***
hey no mnie dalej gardlo boli i ehh glowa tez.. na dodalet moja pociecha dzisiaj miala zly dzien... co cie chcialam polozyc to ona wstawala spala inno po 20 min mam nadzieje ze jutro juz bedzie lepiej pozdrawiam was kochane;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natunia
Zwariowac idzie:(( u mnie jeszcze gorzesz niz wczoraj!! Allanek rozlozyl sie na maksa ja tez ledwo siedze!! co jest czyzby jesien??:(((Asia jak tak dalej pojdzie to bede musiala niestety powtorzyc schritte:((!!a to bedzie DLa mnie katastrofa:((oki ide do lozeczka sie wygrzewac!! buziaki dla wszystkich!! Asia pamietaj jak bedziesz miala czas to napisz mi na gg zadania:))!!pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Weszlam tu na kafeterie po bardzooooooo dlugiej przerwie i szok normalnie przezylam.;) tyle nowych osob,i starych znajomych... A wiec witam Was:gonia,pati,oula -nowe kolezanki i Was ponownie Yoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obcielo mi czesc.... wiec pisze jeszcze raz dalej....Yoku,czika,natalia... Nasz yoku sie wkoncu odezwal:) Joanna wyjechala,slad po tobie zaginal,no ale wrociles... Czika mam nadzieje,ze nasze spotkanie jutro aktualne,ze znajdziesz czas w swoim napietym grafiku chociaz na kawke..;) daj znac Natalia ,Pati kurujcie sie i Wasze pociechy. Ostatnio bylam Gonia u was w Horchheim,ogladac mieszkanie,ale stwierdzilismy,ze troche zadaleko od centrum. Oula masz duzo obowiazkow u swojej rodzinki??ile dzieci?? *ja mam 24 lata i 5 lat w De(jak ten czas szybko leci* Kolorowych snow Wam zycze spijcie slodko (ja jeszcze nie moge zasnac) buziaki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goniakoblenz81
hej julka, milo cie poznac wirtualnie, bo czytalam twoje stare posty na tym forum :) tam horcheim jest pozornie daleko od centrum, ale to w sumie tylko przez most i juz sie jest w koblencji. ceny sa nizsze niz w miecie, a polaczenia busowe b. dobre a samochodem to juz w ogole luzik. papa gosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YOK
...:)... Asiurka no złoto zdobyliśmy,ale już napewno słyszałaś.... dziewczyny trzymajcie się i nie dawajcie choróbskom paskudnym...i wasze pociechy chrońcie...a wiecie wyczytałem na portalu że na jesień właśnie ma wrócić ,czy moze inaczej,wzmożona ma być zachorowalność na świńska grypę...więc trza się wziąć w garść ... Witaj Julka:) nio joanna80 wyjechała:( nio szkoda....bardzo....ale wiesz gonia ma końcówkę 81 więc juz mi się buzia śmieje...hihihi zawsze to jakieś podobieństwo,tak że poczekamy jak gonia się rozkręci... ale Ciebie tez długawo nie było tutaj... mnie tez znów nie bedzie ale wrócę za jakis tydzień..wyjaz słuzbowy i takie tam....pozdrawiam Was cieplutko...trzymcie sie zdrowo papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna_80
To Wy mnie jeszcze pamiętacie?:-)...Hej kochani moi! Dostaje powiadomienia na maila,ze coś tu w wątku Koblenz się dzieje wiec wchodze i czytam Was sobie raz po raz:-) Bardzo za Wami wszystkimi tęsknię:-(Już 4 miesiące jestem w domku.Na początku było mi bardzo cieżko i źle ale teraz jest już w porządku...prawie w porządku:-) Pracuję sobie narazie w domku ale caly czas intensywnie szukam czegos konkretniejszego.Jeżdże w kolko na Vorstellungsgespraeche:-)ale póki co nic z tego nie wynika...wiec albo żadam za duzo kasy hihi albo po prostu jestem za cienka:-)Mowie Wam cyrki z tymi rozmowami niesamowite...testy psychologiczne,grafologiczne,osobowościowe!Normalnie jakbym miala byc conajmniej wiceministrem:-) Natalia to świetnie,ze podjelas decyzje o pozostaniu w Niemczech.Niech Ci sie wiedzie moja droga jak najlepiej bo jestes swietna dziewczyna! Wiecie?Spedzilam w Urmitz tylko 8 miesiecy ale wspaniale wspominam ten czas i mozliwosc poznania Was.Może uda mi sie jeszcze w tym roku Was odwiedzic?:-)Wtedy Yoku juz sie nie wykrecisz od wspolnej kawy;-) Pozdrawiam tez nowicjuszki, trzymajcie sie wszyscy cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goniakoblenz81
hej joanna, milo, ze sie odezwalas :) ja tez tak sobie mysle po cichu o powrocie do polski. nie wiem, czy mi sie to uda, bo jednak 6 lat juz tu mieszkam i pewnie by mi tez bylo b. ciezko. do jakiego miasta wrocilas? w jakim kierunku szukasz pracy? ja w sumie jestem zadowolona z pracy, chociaz moj frauenkurs i jugendkurs doprowadza mnie czasem do szalu...dziewczyny, ile macie osob w grupie w isl?? poprawila sie wam ta nauczycilka? jakby co, to sie naprawde skarzcie, bo widzialam wiele nauczyciele, ktore maja wzystko gdzies i sie nie staraja, ani nie przygotowuja, uwazajac wszystkch obcokrajowcow za glabow. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czika88
Hej Wam! Ale niespodzianka Joanno ze napisalas do nas:)) my tez tesknimy z Ola za Toba i za tymi wypadami rowerowymi, kawka i papieroskiem:) Czyzby w Polsce mieli wieksze wymagania od pracownikow niz w de? pokrecilo ich.. Ja wlasnie wrocilam ze spotkania z Ola, buszowalysmy dzisiaj troche po sklepach:) a pogoda o dziwo dopisywala, i dobrze jutro tez ma byc slonecznie. Co do nauczycielki Gosiu to nawet sie troche poprawila, wazne ze zawsze jak ktos czegos nie rozumie, to wytlumaczy az do skutku.. narazie daruje jej zycie:D eh znowu uciekam, dzieci placza hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati***
hey dziewczyny ja siedze w domku i sie nudze maz jeszcze w pracy zycie do kitu przyjdzie i pojdzie spac.. mam juz dosc :( widze ze zaczyna sie tutaj cos dziac na forum;)pozdrawiam was dziewczynki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna_80
Gonia,nie wiem czy po 6 latach odważyłabym sie wrocic...Bardzo modne w Polsce robi sie teraz chodzenie na terapie gdy ktos wraca do naszego kraju po dluzszym pobycie za granica.Osoby powracajace nierzadko dostaja lekkiego szoku i depresji a specjalista ma im pomoc w dostosowaniu sie do nowej rzeczywistoci:-)Moja przyjaciolka np.wraca niedlugo po 7 latach pobytu w USA.Jest troche przerazona a ja wcale jej sie nie dziwie...Polska jest na prawde specyficznym krajem:-) Pytasz w jakim kierunku szukam pracy...Zazwyczaj sa to prace asystencko-sekretarskie (asystentka zarzadu,biurowa czy tez asystentka prezesa).Nigdy jeszcze wprawdzie nie bylam asystentka ale czuje,ze sprawdzilabym sie na takim stanowisku:-)Lubie bowiem jak cos sie dzieje,cos trzeba zorganizowac,pozalatwiac,poreprezentowac... No nic...pozyjemy,zobaczymy czy sie uda. Asia,jakos sobie nie umie Ciebie wyobrazic jak odrabiasz lekcje hehe:-) Buziaki dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wkoncu weekend sie zaczyna..:)ja siedze dzis w domku i sie nudze strasznie:( no ale pogoda przynajmniej dopisuje,chociaz tyle dobrego.. ale sie nasmialam Czika wczoraj po twoim telefonie...dobre dobre hehehe Wspominalysmy Ciebie wczoraj Joanno,z Czika jak sie spotkalysmy.My tez tesknimy i mamy nadzieje,ze widzmy sie niedlugo znowu,ze nas odwiedzisz. A Ty Gonia mieszkasz sama??masz swoja druga polowke;) Jakie plany dziewczymy na weekend?ja w niedziele do pracy..ale jutro wole i trzeba korzystac ze sloneczka.jutro pogoda tez ma byc ladna.. milego weekendu Wam zycze papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goniakoblenz81
hej, a ja sie wlasne relaksuje po pracy i chyba wyjde z moim chlopakiem dzis troche na miasto...na reszcie weekend, chociaz wiem, ze za szybko minie :( ja mieszkam z chlopakiem w horcheim... jestesmy juz ze soba w sumie sporo, ale ciagle sie zastanawiam nad powrotem do polski, wiec chyba nie jest wszystko do konca ok....ale to juz inna historia :) milego weekendu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czika88
heh Julka a powiedz od ktorej do ktorej jutro pracujesz? mam jeszcze jedna wiadomosc ktora napewno cie rozbawi:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati***
hey dziewczynki co tam u was slychac jak weekend mija?? pozdrawiam was;8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natunia
Witam Wszystkich:)) Joanno Jak milo ze sie odezwalas:))Jak moglibysmy O Tobie zapomniec???Joanno musialam w koncu podjac decyzje jakakolwiek ale z dwojga zlego wybralam Koblenz gdyz nie wyobrazam sobie zycia Samotnej Matki:)hehhe Adam tutaj ma prace zapewniona wiec stiwrdzilam ze tu bedzie nam lepiej niz w Pl tym bardziej ze nie mam tam do kogo i do czego wracac!a odkad zaczelam kurs jest mi latwiej i mam nadzieje ze z czasem bedzie jeszcze lepiej!:)) Gonia nas jest w grubie 15osob poki co bo pewnie z czasem troche odpadnie moze i nawet ja jak tak dalej pojdzie ze nie bede chodzic:(( ale niestety dziecko jest najwazniejsze a nie mam go z kim zostawic:((to jest wlasnie ten minus zycia samym bez rodziny:((ale trudno nie zdam za pierwszym to zdam za drugim razem:))Ok ja Uciekam do Mojego Skarbeczka chorego!:))buziaki Dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czika88
oj Natalia powiem ci ze teraz to sie juz zaczelo, niestety nauka, sama musze siasc do ksiazek.. szajse hehe a weekend minal mi calkiem niezle, wczoraj bylysmy z ola na wasserpfeife i mialysmy niezly ubaw szczegolnie na koniec, jak porozrzucalam po knajpie butelki po piwie hehehe, ale niechcacy:D:D a no i przeziebienie dopadlo tez mnie:/ nie jest zle ale wkurza zatkany nos.. oki trzymajcie sie wszyscy cieplo, a szczegolnie Allanek!! buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natunia
CZIKA nie straszzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!!!!!!!:((:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Weekend minal dobrze..W niedziele praca do 18 pozniej spotkalysmy sie z czika.oj smiechu bylo co nie miara..heheh.jeszcze pozegnanie czika zrobila odpowiednie,chyba cieszyli sie jak juz wyszlysmy,i ze wszystko bylo cale..:)ciagle mi sie chce smiac jak sobie przypomne. no i zaczal sie kolejny tydzien.dzis do pracy na popoludnie.no i moj freund wkoncu wraca:) jak patrze za okno to az milo slonce,slonce....jeszcze troche ogarne i wychodze na dwor,trzeba korzystac z pogody przed zimnem deszczem,sniegiem...:( milego tygodnia i trzymajcie sie wszyscy..buziaki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie boj sie Natalia...dasz rade:) jak cos pomozemy jak bedzie trzeba.. fajnie bybylo jakbys tez sie pojawila w sobote(wiesz gdzie i u kogo);) mam nadzieje,ze sie wkoncu poznamy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×