Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ogrodniczka31

Tulipany po przekwitnięciu...

Polecane posty

Gość ogrodniczka31

........czy z łodyg przekwitniętych tulipanów powinno się obrywać "łebki"????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, powinno się oberwać zwiędłe płatki. Ale liście trzeba zostawić aż do zaschnięcia. Cebulki wykopać za jakis czas lub zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrodniczka31
tak, ale chodzi mi o sytuację gdy platków już nie ma, czy obrywać te główki, pręciki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrodniczka31
dziękuję Nakrętko, poczekajmy, może ktoś nam podpowie! interesuje mnieto bo ja te główki namiętnie obrywam w nadzei, że cebula na tym zyskuje, ale czy na pewno? Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat wpadłam się przebrać... kosze trawę...w polarze jest zdecydowanie za goraco :) Kochane moje! Te główki trzeba obciąć a wszystkie liście zostawić. Tulipan ma teraz ochotę nie tylko tworzyć cebulki przybyszowe, ale i nasiona. Po co mu to... nie wiadomo. No więc żeby się nie rozpraszał to CHLAST mu po tych główkach! Kłaniam się ślicznie nóżką i oddalam po gumnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrodniczka31
Baaaaaaaaaaaardzo dziękuję, pa pa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerka, jesteś niezawodna. Ale o liściach dobrze wiedziałam, ha. Powiedziała mi to " Maja w ogrodzie" Ogrodniczko, wpisałam w google OGŁAWIANIE KWITNĄCYCH ROŚLIN. Sporo wiadomości, co należy robić w maju.Zajrzyj. Powodzenia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrodniczka31
jesteście SUUPER! jeszcze raz dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętajcie również o tym żeby co jakis czas wykopywać cebulki tulipanów, inaczej będą sie wbijały coraz głebiej w ziemie i kwiatki będą coraz słabsze. Dobeym rozwiązaniem jest sadzenie cebulek do specjalnych koszyczków które można kupic w sklepie ogrodniczym, wtedy cebulki sie nie pogubią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frobencja
Te koszczki są okropnie irytujące mimo ,że potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogrodniczka31
No właśnie napiszcie coś więcej o tch koszyczkach. jaki jest ich koszt? Faktycznie zauważyłam, że skupiska tulipanów zostawione w tym samym miejscu na kilka lat jakby słabną, choć nie zawsze. A wykopuje je się po poschnięciu liści, a kiedy sadzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadzi się chyba w sierpniu... tu nie mam dużych doświadczeń, bo odpuszczam sobie tę konkurencję... tulipany u mnie muszą radzić sobie same... a jak sobie przestają radzić, to zakupuję nowe cebulki i sadzę w nowym miejscu.... niezbyt chwalebne, wiem...:( Polecam uprawę tulipanów botanicznych - to takie dzikuski , które nie potrzebują właśnie wykopywania i ponownego sadzenia! O!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koszt koszyczków jest niewielki ok 1 - 1,50 za jeden o średnicy ok 30 cm, mieści sie w nim sporo cebulek. Jezeli sadzisz w koszyczkach to nie musisz wykopywać jeżeli chcesz wykopać a nie są w koszyczkach to najlepiej po przekwitnieciu kwiatka, jak jeszcze są liście żeby znalężć tą cebulke. Tulipany sadzi się we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja w zeszlym roku kupilam
w koszyczku i kwitnacych bylo ze np.5 a w tym roku tylko 3:(myslalam ,ze wiecej bedzie kwitlo niz w zeszlym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicniewiem
Dopiero zaczynam. Po raz oierwszy będę sadzić kwiaty cebulowe i nie tylko, jestem zielona . Proszę o radę jaka ziemia np pod tulipanu jak się sprawdza czy jest zasadowa czy kwaśna. Pa dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×