Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość pinessska80

czym wyczyścić dywan?

Polecane posty

Gość gośćedyta
każdy dywan bedzie śmierdział po tzw ''domowym myciu'' , trzeba go najpierw odkurzyc następnie wytrzepać porządnie i z nowu odkurzyć i dopiero wtedy umyć. kurz w nim zawarty podczas mycia zamienia sie w błotko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukałam w googlach domowych sposobów na czyszczenie tak popularnych ostatnio włochaczy, porad jak domowymi sposobami prać i czyścić zwykłe dywany i dywanowykładziny jest mnóstwo, natomiast nie znalazłam niczego co dotyczyłoby bezpośrednio dywanów shaggy. Google ty razem zawiodły, może Wy kochani macie jakieś swoje sprawdzone sposoby jak odświeżyć/wyprać dywan shaggy? Czekam z niecierpliwością na Wasze rady i pomysły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już jakiś czas temu stwierdziłam, że nie mam siły i czasu na takie ręczne pranie dywanów, więc po prostu zakupiłam odpowiedni odkurzacz piorący od sprawdzonej firmy www.profieurope.eu i to były naprawdę dobrze wydane pieniądze. Korzystam z niego przed każdymi świętami, jest łatwy w użyciu, nie ma z nim żadnych problemów, a czyści naprawdę bardzo dokładnie. Wysokiej jakości urządzenie w atrakcyjnej cenie Mają różne modele, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze środki, które oferuje ta firma www.thomas.biz.pl ? u mnie bez problemu się wszystko ladnie odprało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marchewka111
Jak już wypróbowałaś wszystkie możliwe środki i nic nie pomogło to zostaje tylko oddanie dywanu do profesjonalnego czyszczenia. JA musiałam też tak zrobić kiedy podczas imprezy dywan zalano czerwonym winem.. :/ jak zaczęłam czyścić to tylko sie rozmazało i było gorzej. Czyszczenie wykonano w pierzdywan.pl Teraz wygląda jak nowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiedzialam ze w polsce nadal takie socjalistyczne myslenie tyle lat od komuny przecie minelo 333 www.youtube.com/watch?v=n08-SNPvLKk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezapominajka200
Zależy, jakie plamy. Jak coś gorszego to zwykły płyn może nie wystarczyć. Ja wolę skorzystać z profesjonalnej pralni. Ostatnio korzystałam z pierzdywan.pl Bardzo profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dywan najlepiej jest oddać do prani, w której zajmą się jego dokładnym czyszczeniem. Dla mnie to oszczędność czasu i przede wszystkim pieniędzy. Bo nikt nie jest w stanie tak dokładnie wyczyścić dywanu ręcznie. Jeśli nigdy nie korzystałaś z usług pralni to ja polecam - www.pralnia-perfekt.pl/nasze-uslugi/pranie-dywanow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu54
Ręcznie można usunąć wiele zabrudzeń, ale plamy z wona oraz inne spora zabrudzenia raczej ciężko będzie usunąć samemu. Wtedy można skorzystać z takiej pralni np. http://czyste-dywany.pl/pranie-dywanow-warszawa-bielany/ Czasem nawet chcę się wyczyścić dywan i nie ma go gdzie powiesić. Wtedy pozostają takie firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do pozbycia się brzydkich zapachów polecam zwykłą sodę oczyszczoną. Wystarczy dość obficie posypać dywan lub wersalkę i zostawić na parę godzin a najlepiej na cały dzień. Później odkurzyć. Zapach znika bez śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej użyć porządnych środków do czyszczenia, takich, jak np. te dostępne tutaj - http://www.strefahigieny.pl/. Zawsze kupuję środki czystości właśnie tam i jestem zadowolona z nich, ponieważ są one bardzo skuteczne i nie trzeba się aż tak bardzo męczyć przy sprzątaniu, ponieważ brud schodzi prawie że sam! A potem dużo łatwiej jest odczyścić mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem zdecydowanie bardziej opłacalne jest oddanie brudnego dywanu do pralni. Od kilku lat korzystam z takiego rozwiązania i jestem przekonana, że sama nie dałabym rady tak wyczyścić dywanu żadnymi środkami, dlatego nie widzę problemu, aby raz na pół roku oddać dywan do www.pralnia-perfekt.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramonka Szczecin
Dziewczyny, podałyście tutaj sporo adresów firm czyszczących dywany. Przejrzałam wszystkie, ale żaden niestety nie dotyczy Szczecina. Poszukuje właśnie w tym mieście dobrej firmy, która upierze mi pewien niestereotypowy dywan. Nikt ze znajomych nie korzystał z takich usług i nie może mi niczego polecić. Szukam zatem sama na internecie, ale tam nigdy nic nie wiadomo. CO z tego jak ładna strona, a usługa jest zła. Czy wiadomo coś wam o firmie : http://czystko.pl/firma-pioraca-dywany-i-wykladziny-u-klienta-w-szczecinie/ ? Korzystał ktoś z ich usług ? Zapewniają, że działają profesjonalnie, ale sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wczoraj byli u mnie z czystko.pl ze szczecina i wzięli 2 dywaniki do prania. 2 dni wczesniej uprali kanapę i 2 fotele i naprawde efekt robi wrażenie. mam nadzieje że dywaniki tak samo ładnie mi wypiora jak tapicerkę od narożnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze są środki z voigta do dywanów, z linii dla branży hotelarskiej. Ja używam vc 572 i jest naprawdę świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z dywanami niestety bywa różnie no i to zależy od czego te plamy są. Te środki, które sprzedają obecnie w sklepach coraz rzadziej się sprawdzają, dlatego moim zdaniem warto takie zabrudzenia trochę inaczej potraktować. Zwiń dywan i idź do pralni chemicznej, tam z pewnościa takim dywanem zajmą się od ręki a ty będziesz miała pewność, że wróci do Ciebie czysty, ja mam ulubioną pralnię chemiczną www.pralnia-perfekt.pl z Rzeszowa gdzie zresztą mieszkam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walizeczkaa
ja się już zdążyłam przekonać, ze sama nie dam rady wyczyścić go dokładnie. A to nadal wszędzie jest sierść,a to znowu dziwnie pachnie, powiem Wam ze wole zapłacić np. Klinice Dywanów, nie dość ze wyczeszą runo, wczyszczą, wypiorą to jeszcze wygląda pozniej jak nowy :) ostatnio koleżanka serio myslała,ze mam nowy dywan :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia277
Też słyszałam o klinice dywanów! Jestem z Wrocławia i moja przyjaciółka oddawała do nich swój - naprawdę wyglądał super! Podobno starałą się ogarnąć go sama, ale jej nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam roczną córeczkę cały czas raczkuje i powoli zaczyna stawiać sama pierwsze kroki. Dlatego też co jakiś czas zamawiam czyszczenie dywanów http://cleaningkarcher.pl/ z tej firmy. Robią to bardzo profesjonalnie i tanio. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest tylko jedna dobra i sprawdzona metoda na wyczyszczenie dywanu lub wykładziny. Wypranie jej odkurzaczem do prania ekstrakcyjnego. Można taki odkurzacz wynająć u profesjonalistów zajmujących się praniem dywanów i wykładzin również wynajmem profesjonalnego sprzętu Karcher. A jak już mamy odkurzacz to RM760 Carpet Pro i wszystko będzie wyczyszczone. Polecam http://wypozyczalniakarcher.com.pl/cennik-wynajem-karcher-odkurzacz/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seeebu
Zdecydowanie klinika dywanów, zwłaszcza, jeśli ktoś jest z Wrocka. Przy takich cenach za czyszczenie nie ma co się samemu męczyć, zresztą - srodki czyszczące czy odkurzacze wcale nie są tanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meffiku
Fakt, we Wrocku klnika jest chyba bardzo popularna, moje przyjaciółki wysyłają swoje dywany tylko do nich, ja na szczeście nie mam takiego problemu, bo nie mam dywanów, jakoś nie przepadam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łojka
Kilka miesięcy temu klinika dywanów uczyniłą cuda z moimi dywanami, gdy przez dom przetoczyła się gromada dzieci (chrzciny) i dywany były w strasznym stanie ;/ polecam z całego <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewulka30
Korzystałam z kilku firm tego typu, jedna zniszczyła mi dywany! Od jakiegoś czasu tylko klinika dywanów, zero problemów, tyle w tym temacie ode mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yomou
Ja wysyłam swoje też zazwyczaj do kliniki dywanów - z praniem daję sobie radę, ale niestety roztocza robią swoje a moja córka ma nawroty alergii (czasem) wiec wtedy dywany wymagają profesjonalnej ręki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×