Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość haniiaa

SUCHE OCZY

Polecane posty

Gość Hannnnnia
ja też tak mam z tym chlorem! w sensie po basenie. krople na to działają, przynajmniej w moim przypadku się sprawdzają. ale używam cationormu, a to dość specjalistyczny preparat (a przynajmniej tak się wyraził lekarz przy przepisywaniu mi tego), no ale działa. ja dość często używam kropli, bo od komputera mi strasznie się wysuszają oczy, też w szkole od wytężania wzroku patrząc na tablicę (wiem, śmieszne dość), ale to te krople mi przynoszą super ulgę, i po basenie też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halhala
ja używam lakroftu za każdym razem jak mam suche oko. czy to od chloru, czy to od soczewek. bardzo mi pomagają te krople, także polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuniiia
ja zawsze używam kropli ocutears. są bezpieczne, bo są bez konserwantów. i ma dość długą datę ważności, bo aż 6 miesięcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinkainka
ja kiedyś robiłam okłady z herbaty na noc, ale zawsze kończyło się to tym, że rano torebki po herbacie były pod poduszką itp no i poduszka była mokra i ubrudzona. to tylko herbata, więc nie było tragedii. jest to całkiem dobry sposób, ale jeśli potrzebujesz pomocy "na szybko" to myślę że krople są najlepszym wyjściem. ja często przy sobie noszę, na wszelki wypadek. używam lakroftu. zakropię oczy i po problemie. ale zachęcam też do spróbowania tych okładów z herbaty, ale to trzeba mieć trochę więcej czasu, żeby trochę w tym posiedzieć, odpocząć i się zrelaksować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalinakk
ja się dziś obudziłam ze strasznym bólem oczu. zupełnie nie wiedziałam dlaczego, bo spałam jak co noc, nie położyłam się późno ani nic takiego. w domu znalazłam buteleczkę kropli ocutears (moja siostra używa ich na suchość oczu) i zaaplikowałam do oka. było to pierwsze co przyszło mi do głowy. i powiem że pomogło. całe szczęście, bo tak dziwnie bolały mnie te oczy że chyba musiałabym z tym iść do lekarza gdyby nie przestało boleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edziazsuchymokiem
właśnie pisałam w wątku o tym samym temacie, że ocutears są całkiem ok. moja mama ich używa już długi, długi czas. ja niedawno zaczęłam mieć problem z suchym okiem, no a z racji tego że takie a nie inne krople były w domu, tych właśnie użyłam. i przyznaję, że przyniosły ulgę. polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam krople z hialuronianem sodu - Hylo-Comod. Nie zawierają konserwantów, mają 10 ml i są ważne 6 m-cy od otwarcia, bo działają na klik i krople zakrapia się na jałowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hylo-Comod są bez recepty, kosztują ok. 30 zł. Używam, bo przez kilmę w pracy non stop miałam zaczerwienione i suche oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska04
ja miałam na co dzień problem z suchymi oczami, krople pomagały na chwilę, tylko suplement diety pomógł (vitrum vision) wiec wszystkim którzy borykają się z problemem suchych oczu polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez używam krople HYLO COMOD - są rewelacyjne. Używam w biurze - szybka ulga. Polecam!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martamartam
mnie bardzo pomagają kropelki. byłam u lekarza i on mi je polecił. używam kropli ocutears. są dla mnie naprawdę niezastąpione, przynoszą ogromną ulgę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wcześniej używałam hyale-comod, ale terza zakupiłam na tronie apteki czerwonej hyal drop multi ma dużo lepszy dozownik i mniej kosztuje polecam działa natychmiast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciaa_kiciaa
hej :) ja też używam ocutears! ktoś mi je polecił, już nawet nie pamiętam. ale super działają, znaczy, ja ****ardzo lubię, dla mnie bomba. mogę spokojnie polecić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia_sylwia
Ja chyba będę musiała się wybrać do okulisty, bo czuję że coś mi się ze wzrokiem dzieje. Mam nadzieję, że to tylko przemęczenie. Póki co ratuję się kroplami lakroft, ponieważ takie znalazłam w domowej apteczce. Pomagają, ale do okulisty i tak się wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość preczsucheoko
przy długich godzinach przed komputerem robię sobie przerwy na ćwiczenia oczu, ale nawet to nie pomaga w pełni. wspomagam się jeszcze kropelkami. krople+ćwiczenia to już coś. używam ocutears. pani w aptece bardzo je chwaliła, a teraz mogę powiedzieć że miała absolutną rację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbujcie soli fizjologicznej, mi pomaga dużo lepiej niż jakiekolwiek krople , a cena śmieszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda sól fizjologiczna jest ok, ale ja od prawie dwóch lat stosuję hyale drop multi jest super wydajny, łatwy w aplikacji bo ma atomizer. kupuję go zawsze na stronie apteki czerwonej bo jets najtaniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest nachalna,obrzydliwa reklama kropli do oczu.Ni sprzedaja sie bo sa kiepskie to je tutaj nieudolnie ktos reklamuje.Zenua.Nie kupie nigdy tych kropli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agacia_0067
ja pytałam o te wszystkie wymienione tu krople okulistę. koniec końców polecił mi cationorm, bo szukałam takich kropli, któe można stosować na soczewki. reklama czy nie reklama, mnie te krople pomogły i nie żałuję ich wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula_009
mnie w zupełności wystarczają przerwy w patrzeniu na ekran. mrugam wtedy dużo i robię ćwiczenia na oczy. po krople sięgam tylko w momentach krytycznych, gdy usilne mruganie nic nie pomaga. mam właśnie kupiony cationorm, używałam już kilka razy i pomaga całkiem fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonkasłomka
mnie oczy pobolewają przed komputerem. ale robię przerwy i to względnie pomaga. co pół godziny na 5 minut daję sobie spokój z patrzeniem na ekran. idę wtedy zaparzyć herbatę czy coś. czasem tylko oczy mnie pieką i wtedy sięgam po krople. ostatnio kupiłam sobie ocutears. są naprawdę dobre i długo ważne, więc na moje potrzeby idealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam robić 10 minutowe przerwy od komputera - podchodzimy do okna i patrzymy na najdalszy punkt na horyzoncie. Mrugamy - pamiętajmy o tym - przed komputerem, chociaż 1 raz na 10 sekund. Pijemy dużo wody i używamy kropli nawilżających bez konserwantów. Więcej poczytajcie w artykułach stricte dotyczących suchych oczu: http://sucheoczyinfo.blogspot.com/ Jest wiele odpowiedzi na różne pytania "co robić".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz często używać kropli pomagają Hialeye. Znakomicie radzą sobie z wszystkimi uporczywymi objawami tego schorzenia, chociaż tabletki są świetnym rozwiązaniem - bierzesz rano i do tego ochrona oczu przed urazami, chorobami. Praca przed monitorem nie męczy, koleżanka robiła okłady żeby uwolnić się od dolegliwości. Można to zrobić kompresami z 3-procentowego roztworu kwasu bornego. Należy go podgrzać do 45ºC i przyłożyć kompresy na 15 minut na oczy. Następnie masować powieki, musisz robić przerwy od siedzenia przy komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie idealnym rozwiązaniem na suche oczy okazały się krople starazolin niebieskie. Nawilżają oczy, łagodzą podrażnienia, uczucie suchości i można je stosować bez wyciągania soczewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też używam tego starazolinu, bo jeśli chodzi o nawilżenie oczu, to chyba jest najlepszy. I działa naprawdę bardzo długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanka używa soli fizjologicznej a ja od kilku lat mam przetestowane i sprawdzone krople keratostil, albo tańszy odpowiedni lacrimal. Polecony już kilka lat temu przez moją okulistkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie w tym starazolinie bardzo pasuje to, że po pierwsze super nawilżające, a poza tym można je stosować na szkła kontaktowe, co dla mnie jest bardzo wygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy niebieski i czerwony starazolin czymś się różnią? Czy działają na to samo? Jakiś czas temu kupiłam sobie niebieski na suche oczy, a teraz widzę, że też jest czerwony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mam problem z suchymi oczami, do tego czasem chodzę w soczewkach, więc oko wtedy też się wysusza. W razie potrzeby stosuję krople, których używam przy soczewkach i działają ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×